X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Gdzie rodzić w Krakowie?
Odpowiedz

Gdzie rodzić w Krakowie?

Oceń ten wątek:
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny :) Ja już jestem co prawda po porodzie (mam prawie ośmiomiesięczna córeczkę) ale znalazłam właśnie to forum i nie mogę się powstrzymać aby dorzucić swój kamyczek do porad :)

    Nie przeczytałam całego wątku ale zauważyłam, że dużo z Was wypowiada się na temat Rydygiera. Ja rodziłam w Narutowicza i jestem bardzo zadowolona, więc polecam ten szpital :)
    Chodziłam tam z mężem do szkoły rodzenia, jakiś miesiąc przed porodem zwiedziliśmy porodówkę i na dokładnie tydzień przed porodem zjawiłam się na izbie przyjęć z powodu słabej częstotliwości ruchów córci. I to była moja jedyna styczność z tym szpitalem. W pracy mam wykupiony pakiet medyczny w prywatnym centrum, mój lekarz prowadzący pracuje (chyba) na ujastku, nie opłacałam położnej, w ogóle nikogo z personelu kompletnie nie znałam. Można powiedzieć, że weszłam do tego szpitala z ulicy i naprawdę nie mogłam narzekać na opiekę.
    Dostaliśmy z mężem salę do porodu rodzinnego, położna co chwilę wpadała zrobić jakieś badanie, cały czas wszystko tłumaczyła, objaśniała, zachęcała do spacerowania i korzystania z wszystkich przyrządów do ćwiczeń na sali (sale wyremontowane). Potem była zmiana położnych i nowa położna również była w porządku i ona odebrała poród.
    Ogólnie w szpitalu spędziłyśmy ponad tydzień (niestety, córeczka potrzebowała czasu), więc trochę widziałam. Położne i pielęgniarki były na każde zawołanie jeśli chodzi o pomoc w karmieniu. Ja leżałam na czteroosobowej sali i naprawdę często dziewczyny wzywały kogoś do pomocy i nie była to pomoc "na odwal się". Kilka razy dziennie personel pytał się nas czy w czymś nie pomóc, jak matka nie karmiła piersią (lub miała za mało mleka) to nie było jakichś problemów, że pielęgniarki nie chciały wydać mleka (więc co mówię, bo przez pierwsze cztery dni bardzo dużo siedziałam na obserwacji noworodków i widziałam jak kobiety przyjeżdżały po mleko). Wiadomo, że nie każda kobieta była zadowolona z opieki w szpitalu, bo nie czarujmy się - nie są to wczasy i niektóre kobiety mają po prostu wielkie wymagania i zawsze coś nie pasuje, a najlepiej jest w domu i jak lekarz nie chce wypisu w 24h po porodzie to już złość itd itp

    Przy następnych porodach na pewno też wybiorę ten szpital pomimo dwóch małych minusów - niewyremontowanego oddziału noworodkowego i kiepskiego jedzenia (ale to jest bolączka wszystkich polskich szpitali).

    Kota, Makcza, Marietta lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, są tu może przyszłe mamy z Krakowa lub okolic?
    Szczerze mówiąc ostatnio się dowiedziałam, że zamknęli porodówkę, w której wcześniej rodziłam i zaczynam powoli myśleć (mimo, że to 11tc) gdzie rodzić :)

  • deidre Ekspertka
    Postów: 162 258

    Wysłany: 12 lutego 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Hej dziewczyny, są tu może przyszłe mamy z Krakowa lub okolic?
    Szczerze mówiąc ostatnio się dowiedziałam, że zamknęli porodówkę, w której wcześniej rodziłam i zaczynam powoli myśleć (mimo, że to 11tc) gdzie rodzić :)

    Hej!
    Jestem w 12 tygodniu, równo tydzień przed Tobą :)

    Którą porodówkę zamknęli? Galla może?
    Ja właśnie myślałam że będę rodzić na Galla lub w Narutowiczu.
    Rozmawiałam parę dni temu z koleżanką, która właśnie na Galla rodziła pod koniec zeszłego roku i mówiła żebym się upewniła, bo słyszała tam informację właśnie że od 2014 porodówkę zamykają...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 17:31

    v50lkjv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie, ja rodziłam 5 lat temu i tak jakoś nie interesowałam się nią przez ten czas, aż do teraz, bo nie musiałam :P Rodziłam w SPESie :)

    Kurcze, ja myślałam właśnie o MSWiA, Rydygierze albo Żeromskim. Miałabym mniejszy wybór, gdyby Galla zamknęli :( Ale dlaczego mają zamykać, czyżby dzieci się już tylko w Ujastku rodziły :/?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 19:56

  • deidre Ekspertka
    Postów: 162 258

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie wiem co to SPES :P

    Co do Galla, to teraz przeglądałam stronę i wygląda że nadal porodówka funkcjonuje.
    Na Galla jest generalnie bardzo mało porodów, może po prostu się szpitalowi nie opłaca mieć tego oddziału? Trzeba będzie sprawdzić dokładnie.

    Byłaś już gdzieś na dniach otwartych?
    Ja się na pewno wybiorę do Narutowicza jak się zacznę coś lepiej czuć... na razie mdłości od rana do wieczora mnie wykańczają...

    v50lkjv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SPES był kiedyś na Królowej Jadwigi :)

    Nigdzie nie byłam jeszcze, stwierdziłam, że jak będę w połowie ciąży, powiedzmy 20tc będę jeździć i oglądać :)

    Z drugiej strony nasze okolice porodów to podobno najbardziej oblegane terminy na porodówkach... Więc troszkę się boję, że jak przyjdzie co do czego, to będę jeździć po Krakowie i szukać wolnego miejsca na porodówce :P

  • deidre Ekspertka
    Postów: 162 258

    Wysłany: 13 lutego 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha!
    Ja się tam nie boję :P
    Mój mąż kogoś opierniczy albo ja usiądę i nie wyjdę po prostu :)

    Jestem spod Krakowa (czytałam na Wrześniowych mamach że Ty też), więc ja się po prostu nie ruszę z 1-wszego szpitala, do którego zajedziemy :)

    Co do Galla to mnie trochę odstraszają łazienki na korytarzu i brak ciepłej wody wieczorem i w nocy...

    v50lkjv.png
  • majówka2014 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 13 lutego 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja też jestem z Krakowa i planuje rodzić w Rydygierze.

    Czekamy na chłopca :)
    h44e3e3k246vfnkh.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 13 lutego 2014, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam w okolicach Krakowa i będę rodzić w Siemiradzkim :)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majówka, BiB, jesteście już tak na 100% pewne? Rodziłyście tam kiedyś, albo wasz lekarz jest stamtąd czy może jakaś znajoma tam ostatnio rodziła :)?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    deidre wrote:
    Co do Galla to mnie trochę odstraszają łazienki na korytarzu i brak ciepłej wody wieczorem i w nocy...

    Dla mnie akurat szpital to nie hotel, wolę, żeby personel był miły, żeby była rodzinna atmosfera i mały oddział :) No i oczywiście, żeby dobrze zajęli się mną i dzidziusiem :)

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 14 lutego 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Majówka, BiB, jesteście już tak na 100% pewne? Rodziłyście tam kiedyś, albo wasz lekarz jest stamtąd czy może jakaś znajoma tam ostatnio rodziła :)?

    Tak, jestem pewna na 100%. Mam lekarza prowadzącego który tam pracuje oraz lekarza do którego chodzę na usg genetyczne połówkowe i 3go trymestru też z Siemiradzkiego. Mam też koleżankę która tam rodziła, a ostatnio się okazało, że w zeszłym roku rodziła tam też moja dentystka oraz wiele jej koleżanek i dwie bratowe- wszystkie są zadowolone :)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • majówka2014 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 14 lutego 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Majówka, BiB, jesteście już tak na 100% pewne? Rodziłyście tam kiedyś, albo wasz lekarz jest stamtąd czy może jakaś znajoma tam ostatnio rodziła :)?

    Ja jestem prawie zdecydowana, ale okazało się na ostatniej wizycie, że lekarka do której chodzę już tam nie pracuje i chyba bede zmieniać lekarza. Znam kilka osób, które tam rodziły i każda z nich jest zadowolona, nie miały opłaconej położnej a lekarze do których chodziły i tak nie byli przy porodach. Jedyne co mnie przeraża w tym szpitalu to te boksy ale mam nadzieję, że nie trafię na nawał porodów.

    Czekamy na chłopca :)
    h44e3e3k246vfnkh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też, ale czytałam właśnie sporo dobrego o Rydygierze ostatnio :)
    W poprzedniej ciąży chciałam rodzić w Żeromskim, ale teraz po remoncie boję się, że wszyscy się rzucą na nowe sale i już nie jestem taka pewna co do wyboru...
    Znowu Gall jest malutki, mało osób rodzi, a j wolę tak niż być w wielkim molochu :) Tylko Gall jest w "środku", a ja potrzebuję czegoś na obrzeżach, żeby łatwo było spoza Krakowa dojechać, dlatego bardziej myślę o Rydygierze albo Żeromskim.

    U mnie niestety w rodzinie częściej rodzi się w Bielsku (ta sama odległość co do Krk), więc raczej wieści i opinii żadnych nie mam :/
    Mam jedynie od znajomej położnej opinię "od kuchni", żeby w Ujastku nie rodzić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2014, 16:11

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 15 lutego 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Mnie też, ale czytałam właśnie sporo dobrego o Rydygierze ostatnio :)
    W poprzedniej ciąży chciałam rodzić w Żeromskim, ale teraz po remoncie boję się, że wszyscy się rzucą na nowe sale i już nie jestem taka pewna co do wyboru...
    Znowu Gall jest malutki, mało osób rodzi, a j wolę tak niż być w wielkim molochu :) Tylko Gall jest w "środku", a ja potrzebuję czegoś na obrzeżach, żeby łatwo było spoza Krakowa dojechać, dlatego bardziej myślę o Rydygierze albo Żeromskim.

    U mnie niestety w rodzinie częściej rodzi się w Bielsku (ta sama odległość co do Krk), więc raczej wieści i opinii żadnych nie mam :/
    Mam jedynie od znajomej położnej opinię "od kuchni", żeby w Ujastku nie rodzić :)

    Nigdy w życiu nie zdecydowałabym się rodzić w Żeromskim- w październiku rodziła tam moja przyjaciółka (skusiła się właśnie na piękne wyremontowane sale)- takiego koszmaru to ja nikomu nie życzę (i wcale nie chodzi tu o sam poród tylko to jak tam traktują pacjentów)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2014, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majówka, a skąd masz informacje, że w Rydygierze są boksy, bo ja wszędzie gdzie czytam, to pisze, że są sale jednoosobowe porodowe... Byłaś tam już może?

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 17 lutego 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na stronie rydygiera pisze, że mają 18 sal poporodowych 1 i 2 osobowych w systemie "rooming in" (dziecko z matką na sali) , ale czy mają jeszcze jakieś boksy to ja nie wiem..

    http://www.rydygierkrakow.pl/ginekologia.html

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Na stronie rydygiera pisze, że mają 18 sal poporodowych 1 i 2 osobowych w systemie "rooming in" (dziecko z matką na sali) , ale czy mają jeszcze jakieś boksy to ja nie wiem..
    http://www.rydygierkrakow.pl/ginekologia.html

    Ale to są poporodowe, a my mówimy o porodowych. Ja na rodzić po ludzku znalazłam, że są 4 sale jednoosobowe, na stronie szpitala, że 3 sale jednoosobowe, a majówka mówiła, że są boksy (jedna sala podzielona parawanami).

  • majówka2014 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 18 lutego 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest jedna duża oddzielna sala oraz pozostałe cztery oddzielone od siebie normalnymi ścianami przy czym czwartą ścianę w jednych stanowią parawany a w innych przeszklone drzwi. Byłam tam i widziałam, cieżko to opisać najlepiej iść i zobaczyć. W każdej z tych sal są piłki i in. i może przebywać osoba towarzysząca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2014, 10:50

    Czekamy na chłopca :)
    h44e3e3k246vfnkh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba będę musiała się przejść :)

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ