X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Gdzie rodzić w Krakowie?
Odpowiedz

Gdzie rodzić w Krakowie?

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 lutego 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja będę rodzić w Ujastku, warunki bardzo dobre i najlepsza neonatologia, którą polecają lekarze, dwie moje koleżanki rodziły i bardzo zadowolone

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 23 lutego 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    A ja będę rodzić w Ujastku, warunki bardzo dobre i najlepsza neonatologia, którą polecają lekarze, dwie moje koleżanki rodziły i bardzo zadowolone

    Co do tej neonatologii to powiedziałabym raczej- co lekarz to opinia :)

    Aczkolwiek bardzo popularny szpital ostatnio jeśli chodzi o porody, więc warunki muszą być dobre.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2014, 17:58

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wewnątrz Ujastka mam znajomą położną i ona twierdzi, że od kuchni to nie wygląda wcale tak kolorowo jak na zdjęciach czy dniach otwartych. Dlatego powiedziała, że jak mnie tam zobaczy to nie przyjmie i odeśle gdzie indziej :)
    Ujastek owszem, jeszcze 5-4 lata temu był najlepszy w Krakowie, ale teraz to raczej fabryka.

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 lutego 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy ma swoją opinie, ja akurat mam lekarza w rodzinie w Krakowie i jak zasięgnął opinii u swoich kolegów i koleżanek po fachu to odpowiedź była jednoznaczna, także ja już zdania nie zmienię
    Dla mnie mniej ważne są warunki, jak właśnie możliwości w razie czegoś

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2014, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Dla mnie mniej ważne są warunki, jak właśnie możliwości w razie czegoś
    Właśnie jej chodziło o warunki i traktowanie matki i dziecka podczas porodu. Wszystko się przyśpiesza, nic nie jest naturalne. Nie poczekają w II fazie aż urodzisz, tylko wypychają dziecko przez brzuch. Nie dadzą ci znieczulenia tylko gaz rozweselający, bo niby za późno na to, ale chodzi o kasę...
    A to nie jest lekarz z Krakowa, tylko położna z Ujastka, która odbiera tam porody, więc kobieta, która wie co mówi.

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 lutego 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci Kark że co do opieki to nie mam pojęcia, ale myślę, że mogłabym chyba to przetrwać, bo gdyby coś (odpukać) to wolę by maluch był pod wykwalifikowaną opieką lekarską . Mam koleżankę pracującą na kopernika i w rydygierze i tam jest podobno jeszcze gorzej. Pewnie nigdzie nie jest kolorowo bo zawsze chodzi o kasę. Poza tym i tak wydaje mi się, że wszystko zależy od tego na kogo trafisz przy porodzie

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 25 lutego 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja sis jest pielęgniarką na kopernika, mówi, że opieka neonatologiczna jest super, ale opieka matki przed, w trakcie i po porodzie to istny koszmar.

    Dziewczyny, planujecie sobie opłacić położną do porodu?

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 lutego 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się nad tym, moja lekarka powiedziała, że poleci mi położną do której ma zaufanie, ale jeszcze się zastanawiam, czy to rzeczywiście wpłynie na jej stosunek do nas i przebieg porodu.
    Nie wiem na ile decyzje położnej są respektowane, a na ile lekarza w trakcie porodu

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 25 lutego 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Zastanawiam się nad tym, moja lekarka powiedziała, że poleci mi położną do której ma zaufanie, ale jeszcze się zastanawiam, czy to rzeczywiście wpłynie na jej stosunek do nas i przebieg porodu.
    Nie wiem na ile decyzje położnej są respektowane, a na ile lekarza w trakcie porodu

    To podobno zależy od położnej. Mnie koleżanka poleciła położna w siemiradzkim, która jest tam przełożoną czy jak to się tam zwie, w związku z tym lekarze bardzo liczą się z jej zdaniem tj. nie podważają ich tylko dlatego, ze są lekarzami, no ale niestety ta przyjemność kosztuje 800 zł.
    Ale ja wiem, że na 100% opłacę sobie położną, mam porównanie koleżanek które rodziły z taką położną i bez (w tym samym szpitalu).

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, dlatego ja wolę znaleźć szpital, gdzie nie będę bała się rodzić, bo jak się dobrze nami zajmą, to nie trzeba będzie specjalistycznej opieki po porodzie.

    Na 8h porodu lekarz był obecny przez 10 minut podczas badania, kiedy to przebił mi bez mojej zgody pęcherz płodowy :/ Tak o wszystkim decydowała położna.
    Ja rodziłam bez opłaconej położnej i teraz też chyba nie będę opłacać :)

  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie ważna jest kwestia znieczulenia. W dużych szpitalach anestezjologa często nie ma na porodówce, bo jest zajęty np. na ostrym dyżurze. Wybrałam szpital, w którym anestezjolog jest wyłącznie do dyspozycji rodzących i gdzie jest czas na wszystko, bez pośpiechu, bo jest niewielki i wyłącznie położniczy - Siemiradzki.

    BiB lubi tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 28 lutego 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza Ujastek to też szpital ginekologiczno-położniczy gdzie nie ma innych oddziałów po których mógłby krążyć anestezjolog

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 28 lutego 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, ale Ujastek jest po pierwsze duży i tych porodów też pewnie jest mnóstwo (ktoś wie, ile rocznie/miesięcznie?), a po drugie jest na Hucie, a ja mieszkam na Kleparzu i siłą rzeczy zawęziłam poszukiwania. W Siemiradzkim podoba mi się kameralność - tu dużo to 6 porodów w ciągu doby. No i w szkole rodzenia poznałam chyba większość personelu i podczas pobytu w szpitalu będę się bezpieczniej czuła.

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 28 lutego 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza , pewnie każdy wybiera co woli i jak dla niego wygodniej, mnie w Siemiradzkim przeraża fakt, że brak takiej prawdziwej neonatologi, jak się coś dzieje, wiozą dzieci gdzie indziej

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maczka, mamy takie same kryteria wyboru (+ ja jeszcze szukam, żeby było ktg bezprzewodowe, ale nie wiem czy znajdę :P) :)
    A wiesz może, który ze szpitali w Krakowie jest podobny do Siemiradzkiego, ale jest bardziej na obrzeżach? Bo ja mogę sobie patrzyć na strony internetowe i rozważać, ale jak wy jesteście na miejscu, to pewnie lepiej się orientujecie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    mnie przeraża fakt, że brak takiej prawdziwej neonatologi, jak się coś dzieje, wiozą dzieci gdzie indziej
    Jeżeli wiesz, że dziecko jest chore, to faktycznie to jest priorytet. Ale jeśli wiesz, że jest zdrowe, to późniejszy pobyt na oddziale neonatologii zależy od tego jak się tobą zajmą w trakcie porodu i jak on przebiegnie.

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Jeżeli wiesz, że dziecko jest chore, to faktycznie to jest priorytet. Ale jeśli wiesz, że jest zdrowe, to późniejszy pobyt na oddziale neonatologii zależy od tego jak się tobą zajmą w trakcie porodu i jak on przebiegnie.

    Wiesz co ja bardziej mówię o fakcie jakby się coś działo(odpukać) w trakcie porodu. Tak jeśli chodzi o ścisłość to najlepsza neonatologia jest oczywiście na kopernika, ale tam bym nie rodziła, bo Cię pewnie z błotem zmieszają ze 3 razy. Ja też słyszałam negatywne opinie o Ujastku ale jednak więcej o Siemiradzkim. Każdy słyszał różne opinie o szpitalach, pewnie prawda leży pośrodku a i dużo zależy na kogo się trafi

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 18 marca 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co z szpitalem Narutowicz ? Planujecie tam rodzić ? Ja rodziłam tam 11 lat temu córkę - jeszcze był przed remontem i porodówka oddzielona parawanami. Poród było ok i nie narzekałam - teraz planuję też tam rodzić.
    A co myślicie o tym szpitalu ?

    zem3i09keg891u11.png
  • deidre Ekspertka
    Postów: 162 258

    Wysłany: 19 marca 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    topa, ja myślę o Narutowiczu.
    Co prawda ginekolog mam z Kopernika, ale tego szpitala nawet pod uwagę nie biorę...

    Zanim podejmę ostateczną decyzję, chcę pojechać i obejrzeć oddział, zadać trochę pytań.

    A Ty już tam byłaś? Wiesz może kiedy są dni otwarte?
    Nie mogę nic na ten temat u nich na stronie znaleźć...

    v50lkjv.png
  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 19 marca 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też właśnie nie wiem kiedy można przyjechać i oglądnąć co i jak :-( Nie ma nic na necie, nie wiem co tam trzeba dla dziecka zabrać :-(
    Byłam tylko ostatnio koło porodówki bo źle się czułam i mnie badali w pokoju lekarskim - to wrażenie super - odremontowane wszystko no jak za granicą :-) Wiesz ja tam rodziłam 11 lat temu co nie było remontu to była tragedia - teraz to luksus :-) Niestety nie wiem jak wygląda porodówka :-( Wiem tylko że podobno poród rodzinny jest bezpłatny.

    zem3i09keg891u11.png
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ