X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród gdzie rodzić w Warszawie? ;)
Odpowiedz

gdzie rodzić w Warszawie? ;)

Oceń ten wątek:
  • basiurka Ekspertka
    Postów: 205 277

    Wysłany: 9 lutego 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannia123 wrote:
    Basiurka rodziłaś może na Bródnie? Jeśli tak, to napisz proszę coś więcej nt. porodu.
    ja rodziłam w styczniu. Tez miałam cc ze względu na plamienia itd. Co do cc nie mam zastrzeżeń, w ogóle tam pracuje też lekarz polecony przez Aszkę i też miałam bardzo dobrą opiekę. Salę porodową widziałam tylko do cc, to sala jak sala nic szczególnego. Łazienki są jedna na 4 łóżka, w jednej sali na położniczym nie ma łazienki trzeba chodzić obok. Obłożenia zazwyczaj nie ma, ale sale są 4 osobowe i sie zdarza że łóżka dostawiają bo i są dni że jest dużo pacjentek. Daja monitory oddechu -jest sala dla noworodków można oddac dziecko na kilka godzin. Ogólnie na plus.

    Hannia123 lubi tę wiadomość

  • Niuninka Ekspertka
    Postów: 202 205

    Wysłany: 9 lutego 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey. Już nie będę się doszukiwala pośród tych wszystkich stron opini o szpitalu na Madalińskiego. Od samego początku chce tam rodzic ze względu na to ze mam tam lekarza prowadzącego. Jakie macie opinie odnośnie do tego szpitala ? Czy faktycznie warto wykupić sobie idywidualna opiekę położnej ?

    v5abdqk3uteg5ykx.png
  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 10 lutego 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Któraś z was pytała jaką położną prywatną wybrałam - p. Łucję Telmę. I to może nawet nie ja wybrałam bo i żadna z Pań nie miała wolnego terminu na "mój termin". Jedynie Pani Łucja, której 2 dni wcześniej jakaś Pani odwołała opiekę. Moja gin (też z Żelaznej) powiedziała, że to bardzo dobry wybór i na pewno się dogadamy bo ja lubię konkrety i zadaniowe podejście do sprawy. Od głaskania po głowie będzie mąż :D

  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 16 lutego 2016, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś był na solcu w tym lub zeszłym roku? :)

    Lenka88 lubi tę wiadomość

    f2wlcbxmqludqper.png
  • zita123 Przyjaciółka
    Postów: 81 22

    Wysłany: 28 lutego 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basiurka wrote:
    ja rodziłam w styczniu. Tez miałam cc ze względu na plamienia itd. Co do cc nie mam zastrzeżeń, w ogóle tam pracuje też lekarz polecony przez Aszkę i też miałam bardzo dobrą opiekę. Salę porodową widziałam tylko do cc, to sala jak sala nic szczególnego. Łazienki są jedna na 4 łóżka, w jednej sali na położniczym nie ma łazienki trzeba chodzić obok. Obłożenia zazwyczaj nie ma, ale sale są 4 osobowe i sie zdarza że łóżka dostawiają bo i są dni że jest dużo pacjentek. Daja monitory oddechu -jest sala dla noworodków można oddac dziecko na kilka godzin. Ogólnie na plus.

    Basiurka też rodziłam na bródnie i to w styczniu, może się spotkałyśmy. Rodziłam dokładnie 15 stycznia, wcześniej 1,5 tygodnia leżałam na patologii.
    Opiekę podczas porodu oceniam bardzo dobrze, położne były przemiłe, bardzo mi pomagały, przy porodzie był dr Bachanek. Dostałam znieczulenie zzo, pani anestezjolog non stop do mnie zaglądała. Trochę czasu w tym szpitalu spędziłam, na patologii personel ok, na porodówce też. Na noworodkowym również, słyszałam opinie, że jeśli się nie karmi piersią to jest się tam gorzej traktowanym, ja czegoś takiego nie odczułam a syn był od urodzenia na butelce. A zapomniałam dodać neonatolodzy wszystko dokładnie tłumaczą, przemiłe panie. Trochę nasłodziłam, więc teraz czas na negatywną stronę. Tak jak dziewczyny pisały jest jedna toaleta na 2 pokoje, ale to dla mnie nie był największym problemem, koszmarem była panująca tam temperatura. Na patologii było bardzo gorąco, na porodówce temperatura ok,na oddziale noworodkowym żar tropików, pot lał się strumieniami, nie było czym oddychać.
    a i jeszcze bym zapomniała jedzenie w porządku.
    Gdybym miała ogólnie podsumować szpital, przymykając oko na tę temperaturę to wystawiam 5 :)

    zita123 8p3odqk30jbhwasq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodzilam w Praskim i z czystym sumieniem moge polecic.
    Trafilam tam przez przypadek bo 2 tygodnie przed porodem cisnienie mi skoczylo i pojechalam na zelazna gdzie niestety po zbadaniu zarzadzili ze trzeba mnie obserwowac ale u nich nie ma miejsc i znalezli mi wlasnie w Praskim miejscowke.
    Bylam tam troche ponad dobe po czym zostalam wypiesana z lekami i z zaleceniem mierzenia cisnienia oraz ktg u nich 2 razy w tygotniu.
    Podczas drugiego ktg znow cisnienie wystrzelilo kosmos zostala podjeta decyzja o zatrzymaniu mnie, przewiezli mnie na przedporodowa gdzie dostalam magnez w pompie oraz leki, mierzeli mi cisnienke co pol godziny i powiedzieli ze jesli nie spadnie to cc. Do 2 w nocu dopoki bylam na przedporodowej i nie bylo wiadomo co i jak partner byl ze mna. Potem mnie przewiezli na ginekologie gdzi podali mi leki. Zadzialaly ale dawka byla za duza. W kolejnej dobie znow zostaly zmiejszona dawka i juz mielo mnie wypisac do domu gdzie po usg ktore dobrze wyszlo wtwierdzili ze boja sie stanu przedrzucakowego i chca indukowac porod.
    Zaczli nasyepnego dnia od cewnika, ktory wypadl po nie calej dobie, kolejnego dnia mialam chodzic i robic wszystko by wywolac porod, niestety sie nie udalo. Wiec kolejnego dnia rano oksytocyna. Po probie ze skurczami decyzja o przebiciu pecharza, skurcze sie poglebily ale rozwarcie nie szlo. Po 5 godzinach skurcze parte bez rozwarcia i krew z plynem owodniowym natychmiastowa decyzja o cc.

    Opieka po operacyjna super. Polozne bardzo pomocne ale nie nachalne. Nie wtracaja sie bez potrzeby ale jak cos sie dzieje interweniuja bez nerwow tlumaczac co i jak. Bardzo sympatyczne ale nie wylewne trzeba pytac. Co do lekarzy podobnie. Aby sie czegos dowiedziec trzeba pytac. Ale nigdy nie odmawiaja i nie zbywaja. Wszystko tlumacza.

    Po cc wyszlismy po ukonczeniu 2 doby zycia. Szew mam idealny.
    W szpitalu jedzenie pyszne.
    Po znieczuleniu ogolnym pionizacja po kilku godzinach. Polozna jak powiedzialam ze kreci mi sie w glowie i zemdleje umyla mnie dojladnia i pomogla przy dziecku. W nocy zagladaja i pomagaja.

    Jedyny minus ze przez 2,5 doby zwiedzialam 2 sale. Porodowka dosc oblozona ale nie odalaja. Za to na poloznictwie lezy sie do ukonczenia pierwszej doby zycia i jak potrzebne lozka to przenosza na ginekologie na inne pietro.

    Ogolnie jestem bardzo zadowolona z opieki.

    Wanna lubi tę wiadomość

  • Wanna Ekspertka
    Postów: 216 215

    Wysłany: 1 marca 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ciri za ten opis. Jak wiesz też jestem zdecydowana na praski :) Dobrze utwierdzić się w swoim przekonaniu :)

    k0kdha00ytas68fh.png
  • Maggia Ekspertka
    Postów: 237 343

    Wysłany: 2 marca 2016, 05:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy w praskim ordynatorem ginekologii jest Dr Czempiński?

    Olaf - okaz zdrowia i szczęścia 10/10 urodzony 7.05.2016 <3
    f2w3ugpjd54wqphk.png
    atdcwn151udni0f0.png
  • olcia_2209 Ekspertka
    Postów: 244 368

    Wysłany: 2 marca 2016, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggia wrote:
    Dziewczyny, czy w praskim ordynatorem ginekologii jest Dr Czempiński?
    Nie. Źródło: http://szpitalpraski.pl/oddzialy/oddzial-ginekologiczno-polozniczy/

    3jgxrjjg2vw3f7x7.png
  • agu88sia Przyjaciółka
    Postów: 87 130

    Wysłany: 11 marca 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio trafiłam na IP nocną na Żelaznej miałam skurcze, nie było kolejki przyjęli mnie bez problemu. Zrobili KTG, dostałam zastrzyk i po 2 godzinach pojechałam do domu. Chciałabym tam rodzić ale nie mam ani położnej ani lekarza prowadzącego boję się że mnie odeślą :/

    f2w3lhb84sr8k5fi.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 31 marca 2016, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zastanawiam się nad szpitalem w Wolominie lub Brodnowskim w warszawie. Czy ktos ma porownanie który jest lepszy?

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam na Inflanckiej i jestem zadowolona. W dniu mojego porodu było 11 porodów i tylko 2 położne na zmianie :O a mimo wszystko położna dała radę, była kiedy trzeba, miałam salę z wanną i mogłam w niej godzinę się moczyć co bardzo pomogło. Położna była stanowcza kiedy trzeba, pilnowała żebym dostała zzo na czas, ja jestem bardzo zadowolona.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Mili_Vanilli Ekspertka
    Postów: 153 295

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę miała planowe cc w szpitalu na Żelaznej. O mały włos i by się nie udało. Jak zadzwoniłam zapytać się jak u nich wygląda kwalifikacja do cc to dowiedziałam się, że kwalifikują tylko do 32 tc. Szybko umówili mnie na drugi dzień na wizytę, byłam wtedy 32t 1d. jakby nie udało sie na Żelaznej, rozważałam jeszcze Inflancką.

    km5s20mm65zq3gk8.png
  • Hannia123 Autorytet
    Postów: 633 1493

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia wrote:
    Dziewczyny zastanawiam się nad szpitalem w Wolominie lub Brodnowskim w warszawie. Czy ktos ma porownanie który jest lepszy?


    Rodziłam i w jednym i w drugim :) Co prawda w pierwszym prawie 10 lat temu. W Wołominie były lepsze warunki lokalowe, można nawet było po porodzie wykupić pokój, w którym do wypisu można było pozostać z mężem. Opieka generalnie była dobra (szczególnie położna), jednak co do sposobu przeprowadzenia i przebiegu mojego porodu z perspektywy czasu mam zastrzeżenia i to nie małe i nie mają zzo. Bródnowski mam na świeżo, opieka rewelacja, zzo sami zaproponowali zaraz po wejściu na porodówkę, poród przeprowadzony sprawnie, z nastawieniem na komfort rodzącej, bez niepotrzebnych interwencji (okazało się, że można urodzić bez oksy, nacięć, pęknięć itp.). Rodziłam trzeci raz i po raz pierwszy na Bródnie, te 2 godziny kontaktu z mamą były prawdziwymi. Po porodzie dziecko dostałam od razu na brzuszek i przez 2 godziny nikt mi Małego nie zabierał. Ocena Apgar też jak leżał na brzuszku :) Przy pozostałych porodach dostawałam dzieci na 5 min. na brzuch, potem były zabierane do kącika, mierzone, ważone, ubierane i dopiero wracały do mnie, ale bardziej do łóżka niż na brzuszek. Na Bródnie dopiero po 2 godz. zabrali Małego do kącika noworodka na zabiegi, ważenie, mierzenie itp. Za to warunki lokalowe na Bródnie, jak pisały dziewczyny. Sale 4 osobowe, łazienki do remontu... Jedzenie dobre, w Wołominie nie pamiętam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2016, 10:50

    1usai09khne0c7t3.png
  • Kawa z mlekiem Koleżanka
    Postów: 33 83

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Ja słyszałam, że na Karowej stawiają na poród sn. oczywiście nikt na siłę jak coś się będzie działo nie będzie wymuszał sn ale preferują sn. Ja tam zamierzam rodzić. Koleżanka 2 razy rodziła (sn) i całkiem zadowolona.


    Podbijam temat porodu na Karowej. Pap86 widzę że juz urodziłaś- mogę prosić o opinię? Jak to jest z indywidualną opieką położnej? Warto ją wykupić?

    Aniołek 02.02.2015 [*]
    f2w3rjjgj889rrf4.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agu88sia wrote:
    Ostatnio trafiłam na IP nocną na Żelaznej miałam skurcze, nie było kolejki przyjęli mnie bez problemu. Zrobili KTG, dostałam zastrzyk i po 2 godzinach pojechałam do domu. Chciałabym tam rodzić ale nie mam ani położnej ani lekarza prowadzącego boję się że mnie odeślą :/

    Też nie miałam ani położnej ani lekarza tam, a jednak się udało ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Patrycja_mała Przyjaciółka
    Postów: 93 21

    Wysłany: 12 maja 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na Bródnie są aż tak skrajne warunki lokalowe? Też stoję przed wyborem gdzie urodzić, ale opieka nade mną i maluszkiem w hierarchii wyboru stoi jednak wyżej niż hotelowy standard.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja_mała wrote:
    Dziewczyny, na Bródnie są aż tak skrajne warunki lokalowe? Też stoję przed wyborem gdzie urodzić, ale opieka nade mną i maluszkiem w hierarchii wyboru stoi jednak wyżej niż hotelowy standard.
    nie jest za ciekawie, ale za to profesjonalnie. Codziennie wizyty lekarzy neonatologów i 3 najwyzszy stopien.

    Patrycja_mała lubi tę wiadomość

  • Patrycja_mała Przyjaciółka
    Postów: 93 21

    Wysłany: 16 maja 2016, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka, rodziłaś tam? możesz opowiedzieć jak wygląda tam sytuacja? Ja mam cukrzycę ciążową i duży lęk przed porodem, więc na tej profesjonalność właśnie najbardziej mi zależy.

  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 17 maja 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycja bardzo profesjonalna opieka jest w orłowskim na czerniakowskiej, warunki lokakowe kiepskie ale opieka rekompensuje
    teraz moja koleżanka z cukrzycą tam rodziła, bardzo zadowolona

    82doroeqdnooy9dr.png
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ