X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród gdzie rodzić w Warszawie? ;)
Odpowiedz

gdzie rodzić w Warszawie? ;)

Oceń ten wątek:
  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 9 marca 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda36 wrote:
    Modelka mój poród to skomplikowana sprawa. Ale dziewczyny, które ze mną leżały na sali i inne mamy które poznałam podczas tygodniowego pobytu w szpitalu, nie miały ani masażu, ani nie mogły wybrać pozycji. Tu akurat położna decyduje i wszystkie rodziły na łóżku. Z resztą na porodówce w IMiDzie nie bardzo są warunki, może po przeprowadzce do nowego budynku będzie inaczej, ale w starym jest kiepsko. Wanny z wodą nie ma, ba nie ma nawet łazienki na porodówce, jest tylko w sali jednoosobowej kibelek i umywalka, jeśli w tej sali akurat będziesz rodziła, a nie na wieloosobowej.
    Żeby skorzystać z wc lub z prysznica, musisz iść obok, na oddział położniczy, a tam są 2 prysznice.

    Matylda, dzięki za informacje, naprawdę BARDZO są dla mnie ważne i dzięki, że poświęciłaś chwilę, żeby to opisać. Pogadam jeszcze z moim lekarzem na następnej wizycie (on jest właśnie z IMiD) i napiszę, co on mi powiedział.

    zem3upjygjyf6uag.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 10 marca 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj odwiedzili nas znajomi z kilkumiesięcznym synkiem. Koleżanka rodziła na Karowej i trochę mnie zmartwiła, mimo, że rodzić mam na Żelaznej.
    Dziewczyny czy przez cały poród trzeba być podpiętą pod KTG ??? Ona tak miała i leżała plackiem przez cały poród... Chodzić mogła dosłownie koło łóżka jakieś 1,5 m na tyle na ile kabelki jej pozwalały... Położna powiedziała, że albo wybiera własną wygodę albo dobro dziecka... Została jej tylko piłka. Znieczulenia też nie dostała, bo anestezjolog był jeden na cały szpital i trwała akurat operacja, a gaz przejęła inna rodząca... Powiem wam szczerze, że jestem przerażona !!! Wprawdzie ona nie miała podpisanej umowy z położną ani lekarza w tym szpitalu, może dlatego aż tak ją niepoważnie potraktowali... Co wy na to ?

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodziłam na szkole rodzenia na karowa i tam położna wręcz zachęcała do chodzenia plus drabinki worek sako piłka prysznic i spacery a lezenie tylko w ostatniej fazie porodu
    Może ona miała jakieś wskazania do takiego porodu nie wiem co o tym myśleć
    Ja mam zamiar rodzic na praskim

  • AnRa Koleżanka
    Postów: 44 15

    Wysłany: 11 marca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja chyba zdecyduje się na Szpital Św. Rodziny na Madalińskiego. Miałam tam zabieg we wrześniu 2013 r. i wszystko było ok. Teraz chodzę do przychodi przyszpitalnej na konsultacje w ciązy, i też nie mam zastrzeżeń. Nawet mam wrażenie, że lekarz bardziej się przykłada do swojej pracy, niż jak chodzę prywatnie do ginekologa z Luxmedu.

    Szpital ten jest odnowiony, są w większości pojedyńcze sale porodowe, opinie też są dobre (http://www.gdzierodzic.info/placowka/1057).. prowadzę tam całą swoją ciążę, więc mam nadzieję że nie będzie problemów z przyjęciem mnie w lipcu na porodówkę..

    w Warszawie oczywiście "rządzi" w opiniach Św. Zofia, ale boję sie że tam można się po prostu nie dostać... a jakoś mam wrażenie że i tu będzie wszystko ok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2014, 18:41

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mimo tego ze mam bardzo blisko na madalinakiego słyszałam bardzo zle opinie od bliskich znajomych wiec sie nie zdecyduje na niego ale tu z forum chucky miała tam cc z blizniakami wiec może ja zapytaj o opinie znajdziesz ja w pamiętnikach

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam a Ty gdzie rodzisz niebawem?;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wybieram sie ba praski ale czy dojade to sie okaże :)

  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 11 marca 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam życzę Ci porodu w weekend ;) Ja się bałam jak cholera, że zacznę rodzić w poniedziałek rano haha :) W najgorszych snach miałam jeszcze wizje, że akurat spadł śnieg :D Wtedy byłabym raczej skazana na Wołomin. Ale na szczęście Błażuś zaczął się pchać w sobotę o świcie czego i Tobie życzę żeby Twoja córcia wybrała niekorkowy moment na wyjście ;)

    Miriam lubi tę wiadomość

    zfxga33.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dxiekuje Blueberry mam nadzieje ze tak bedzie bo jak zacznie wylazic w poniedziałek ok 8 to ja nie wiem co zrobię najlepiej było by motorem no ale gdzie walizki na plecy ? Haha i zreszta pozycja nie wygodna :( wczoraj jadąc zakorkowana Puawska zapytałam Czarka czy ma trasę obcykana on ze tak na weekend i na popołudnie południe i wieczór a ja do niego a na korki ? A ten ze w korki to on nie wie karetkę albo pierwszy lepszy szpital ale ja nie chce ani do Piaseczna ani na madalinakiego ani do żadnego innego ! Wczoraj zapytałam sie go rownież zeby pamiętał o tankowaniu na zapas i ze do rezerwy nie dopuszczał zrobił głupia minę i powiedział no przeciez wiem głupi nie jestem ja sie nachylam a tam rezerwa :? Jednak chyba jest głupi :D

    Matylda36, blueberry, NataliaK, juicca, K_niecierpliwaMama lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahahhaaha!!dobre Miriam :D


    Co do szpitali w Warszawie, to ostatnio będąc u fryzjera rozmawiałam z kobitką która pracuje na Inflanckiej,jest pielęgniarką i odradzała mi ten szpital, mówiąc że warunki ok, ale kadra zostawia dużo do życzenia, wszyscy dobrzy lekarze odeszli i zostali sami po studiach, bez doświadczenia. Ja już zgłupiałam do końca, pewnie zostanę przy MSWiA, jak Inflancka mi odpadła praktycznie rzecz biorąc, tyle że nie wiem czy do MSWiA dojade :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia powiem tak jak ja z Piaseczna na praski mam zamiar dojechać to o ty dojedziesz :) w mswia miałam zabieg lyzeczlowania w tamtym roku powiem ci ze jak na tak trudne wtedy chwile dla mnie personel był ok dużo empati i czułam sie ok lekarze mili położne tez wiec myśle ze spoko szpital :) a skąd masz zamiar jechać ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam wrote:
    Natalia powiem tak jak ja z Piaseczna na praski mam zamiar dojechać to o ty dojedziesz :) w mswia miałam zabieg lyzeczlowania w tamtym roku powiem ci ze jak na tak trudne wtedy chwile dla mnie personel był ok dużo empati i czułam sie ok lekarze mili położne tez wiec myśle ze spoko szpital :) a skąd masz zamiar jechać ?
    Mieszkam na daaaaaalekiej Białołęce pod Jabłonną :)
    Właśnie ciągle się zastanawiam, nad MSWiA i kusi mnie też ten Praski, bo z kolei słyszałam dużo pozytywów na jego temat, ale nigdy nie byłam. W MSWiA leżałam dwa razy ze względu na tarczycę ale to przed ciążą jeszcze i opieka lekarska w sensie kadra 1 klasa. Pomogli mi wyjść na prostą.
    Także bardzo Cię proszę Miriam zdaj mi relacje z Praskiego(życzę Ci żebyś dojechała jednak =D), do niego mam dużo bliżej. Najgorsze to korki, jak się trafi w taki piąteczek o 16:D

  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam też bardzo dobre opinie o szpitalu na solcu, ja brałam go pod uwagę. A z tym dojazdem aż tak się nie stresujcie. Ja zanim dotarłam na porodówkę bródnowskiego, zdążyłam jeszcze zaliczyć bielański. W sumie od wyjścia z domu to położenia się na łóżku porodowym minęło 2 godziny ;)

    Miriam lubi tę wiadomość

    zfxga33.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Natalia to masz kawałek mieszkałam na aluzyjnej wiec wiem jak stamtąd sie cieżko wydostać :) jeszcze teraz te remonty grota to masakra do szkoły przy Auchan dojeżdżam dobrej pory :/ ze szpitala zdam relacje :) napewno tylko trzymaj kciuki za dojazd :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2014, 22:06

  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja chyba wybiorę szpital św. Zofii, ale martwię się ponieważ nie mam tam lekarza prowadzącego, mój lekarz prowadzący pracuje w MSW na wołoskiej, ale opinie nie zachęcają aby tam rodzić (oczywiście nie wszystkie) i stąd moje pytanie czy są jakieś mamusie które rodziły w szpitalu w św Zofii a nie miały lekarza prowadzącego stamtąd? Planuje też tam zapisać się do szkoły rodzenia niedługo.

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amela wrote:
    Dziewczyny ja chyba wybiorę szpital św. Zofii, ale martwię się ponieważ nie mam tam lekarza prowadzącego, mój lekarz prowadzący pracuje w MSW na wołoskiej, ale opinie nie zachęcają aby tam rodzić (oczywiście nie wszystkie) i stąd moje pytanie czy są jakieś mamusie które rodziły w szpitalu w św Zofii a nie miały lekarza prowadzącego stamtąd? Planuje też tam zapisać się do szkoły rodzenia niedługo.
    Mswia to jeden z najlepszych szpitali,ja osobiscie bardzo sobie chwale,lezalam kilka razy na diabetologii i endokrynologii,o rodzeniu tez slyszalam ze jest bardzo dobrze. Przede wszystkim pracuje tam bardzo dobra kadra lekarzy,co jest chyba najwazniejsze...

  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Mswia to jeden z najlepszych szpitali,ja osobiscie bardzo sobie chwale,lezalam kilka razy na diabetologii i endokrynologii,o rodzeniu tez slyszalam ze jest bardzo dobrze. Przede wszystkim pracuje tam bardzo dobra kadra lekarzy,co jest chyba najwazniejsze...
    właśnie mój lekarz prowadzący tam pracuje i już sama nie wiem ... ?!

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amela wrote:
    właśnie mój lekarz prowadzący tam pracuje i już sama nie wiem ... ?!
    Moj prowadzacy tez,tylko moj lekarz prowadzacyma prawie taki sami termin porodu co ja :D
    Generalnie za mswia przemawia tez stopien referencyjnosci czym nie kazdy szpital moze sie pochwalic....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sw Zofia ma ten sam stopień kochana :)

    jak już pisałam leżałam w ciąży 2 razy w MSWiA jeśli chodzi o patologię ciąży, to uważam, że jest to dobry oddział, jesli chodzi o porodówkę, to mam mieszane uczucia po relacjach kolezanek które rodziły tam, a które poznałam właśnie na patologii, przede wszystkim nie ma tam nastawienia na porody naturalne, na dawanie czasu kobiecie, raczej chodzi o czas, byłe szybciej i z górki i następna i to mnie naprawde zniechęciło, bo chcę rodzić w jak najbardziej sprzyjajacych warunkach, nie chce pospieszania, itd.. dlatego na ten moment wybieram św. ZOfię, co do lekarzy w MSWiA to jest bardzo różnie, niestety lekrze wsysługują się starzystami prawie we wszystkim i to też mi się nie podobało. Ale wiadomo, że i w Św, Zofii i w MSWiA zdarzają się zarówno super porody jak i wpadki położnych lekarzy itd, więc wybór należy do nas, gdzie zaryzykujemy :))

    amela lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie zalezy od kogo sie slyszy,ja z kolei o sw.Zofii nie slyszalam ani razu dobrego slowa,wszystkie znajome ktore rodzily byly bardzo ale to bardzo niezadowolone :( dlatego tego szpitala raczej w ogole nie biore pod uwage.
    Uwazam ze w dzisiejszych czasach kiedy szpital ma za kazdy porod pieniazka nie ma mozliwosci rodzic w spokoju "ile sie chce"bo kolejne czekaja na rodzenie...


    Sie zobaczy:) grunt to pozytywne nastawienie na porod,dla mnie to droga do sukcesu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 19:49

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ