X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród gdzie rodzić w Warszawie? ;)
Odpowiedz

gdzie rodzić w Warszawie? ;)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    No wlasnie zalezy od kogo sie slyszy,ja z kolei o sw.Zofii nie slyszalam ani razu dobrego slowa,wszystkie znajome ktore rodzily byly bardzo ale to bardzo niezadowolone :( dlatego tego szpitala raczej w ogole nie biore pod uwage.
    Uwazam ze w dzisiejszych czasach kiedy szpital ma za kazdy porod pieniazka nie ma mozliwosci rodzic w spokoju "ile sie chce"bo kolejne czekaja na rodzenie...


    Sie zobaczy:) grunt to pozytywne nastawienie na porod,dla mnie to droga do sukcesu :)
    A moje wszystkie znajome zachwycone św.Zofią :) no właśnie zależy co i od kogo się słyszy ale i co się widzi na własne oczy, ja się zniechęciłam do MSWiA ale jeśli z moim zdrowiem coś będzie nie tak przed porodem to pewnie i tak wrócę tam, bo to szpital wieloprofilowy. Nieważne gdzie, ważne aby szczęśliwie i zdrowo, Boże jak ja bym chciała żeby już był termin :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaaa tez ;D mi po glowie chodzi jeszcze kilka szpitali ale ale mam jeszcze troche czasu ;-)
    Szybko nam zleci,przynajmniej mam taka cicha nadzieje ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Jaaa tez ;D mi po glowie chodzi jeszcze kilka szpitali ale ale mam jeszcze troche czasu ;-)
    Szybko nam zleci,przynajmniej mam taka cicha nadzieje ;-)
    no Tobie szybciej niż mi co najmniej o 3 tyg kochana :)

    NataliaK lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amela wrote:
    Dziewczyny ja chyba wybiorę szpital św. Zofii, ale martwię się ponieważ nie mam tam lekarza prowadzącego, mój lekarz prowadzący pracuje w MSW na wołoskiej, ale opinie nie zachęcają aby tam rodzić (oczywiście nie wszystkie) i stąd moje pytanie czy są jakieś mamusie które rodziły w szpitalu w św Zofii a nie miały lekarza prowadzącego stamtąd? Planuje też tam zapisać się do szkoły rodzenia niedługo.

    Ja nie miałam lekarza stamtąd. Miałam położną ze św Zoffi z którą w końcu nie rodziłam bo zaproponowano mi CC ale naprawdę nie musisz mieć tam lekarza zeby Cię nie odesłali.

    weronikabp, amela lubią tę wiadomość

  • walabia Autorytet
    Postów: 2046 1381

    Wysłany: 18 marca 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Wczoraj odwiedzili nas znajomi z kilkumiesięcznym synkiem. Koleżanka rodziła na Karowej i trochę mnie zmartwiła, mimo, że rodzić mam na Żelaznej.
    Dziewczyny czy przez cały poród trzeba być podpiętą pod KTG ??? Ona tak miała i leżała plackiem przez cały poród... Chodzić mogła dosłownie koło łóżka jakieś 1,5 m na tyle na ile kabelki jej pozwalały... Położna powiedziała, że albo wybiera własną wygodę albo dobro dziecka... Została jej tylko piłka. Znieczulenia też nie dostała, bo anestezjolog był jeden na cały szpital i trwała akurat operacja, a gaz przejęła inna rodząca... Powiem wam szczerze, że jestem przerażona !!! Wprawdzie ona nie miała podpisanej umowy z położną ani lekarza w tym szpitalu, może dlatego aż tak ją niepoważnie potraktowali... Co wy na to ?

    Maja, mam lekarza prowadzącego ciąże na Karowej, sama też (mimo wielu osób które mi to odradzały) chciałabym tam rodzić. Pytałam na ostatniej wizycie o to KTG i lekarz potwierdził, że taki jest zwyczaj u nich. Że w tym szpitalu mają większość pacjentek z poważnymi chorobami, więc i te zdrowe traktują bardziej szczególnie. Stąd to KTG. I powiedział, że od porodu zależy "jakość dziecka" a to da się tylko obserwować przez KTG. Więc lekarze wybierają dobro dziecka, mniej już komfort rodzącej. Nadal mnie to nie zniechęca do rodzenia tam:)

    ot1z8e0.png

    https://www.maluchy.pl/li-73157.png
  • walabia Autorytet
    Postów: 2046 1381

    Wysłany: 18 marca 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Mieszkam na daaaaaalekiej Białołęce pod Jabłonną :)
    Właśnie ciągle się zastanawiam, nad MSWiA i kusi mnie też ten Praski, bo z kolei słyszałam dużo pozytywów na jego temat, ale nigdy nie byłam.
    Także bardzo Cię proszę Miriam zdaj mi relacje z Praskiego

    Natalia,
    w praskim leżałam w marcu rok temu (niestety poronienie i zabieg łyżeczkowania). Oprócz tego, że jest tam strasznie obskurnie, to nie mam nikomu nic do zarzucenia, lekarze byli kompetentni, przebadali mnie nie raz, miałam dobrą opiekę po zabiegu. Stan łazienek FATALNY - aż strach cokolwiek dotknąć, ale to nie w łazience przecież się rodzi. ;)Gdybym nie miała swojego lekarza na Karowej, na pewno wybrałabym PRASKI.

    ot1z8e0.png

    https://www.maluchy.pl/li-73157.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    walabia wrote:
    Natalia,
    w praskim leżałam w marcu rok temu (niestety poronienie i zabieg łyżeczkowania). Oprócz tego, że jest tam strasznie obskurnie, to nie mam nikomu nic do zarzucenia, lekarze byli kompetentni, przebadali mnie nie raz, miałam dobrą opiekę po zabiegu. Stan łazienek FATALNY - aż strach cokolwiek dotknąć, ale to nie w łazience przecież się rodzi. ;)Gdybym nie miała swojego lekarza na Karowej, na pewno wybrałabym PRASKI.
    Duzo kobiet wlasnie chwali sobie sama opieke lekarska jak i poloznicza w tym szpitalu. Nie nastawiam sie na hotel 5 gwiazdek,chce szybko urodzic i spadac :D tylko najbardziej chodzi mi o opieke... samego porodu sie nie boje tylko lekarzy,ktorzy moga cos przeoczyc,na polozna ktora zwali sprawe... dlatego tak bardzo zalezy mi na opinii pod tym wzgledem :) dziekuje za Twoja opinie,na pewno sie przyda :D

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 18 marca 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w szkole rodzenia na Karowej i zwiedzaliśmy salę porodową... No to mnie troszkę przeraziło. Generalnie w panikę wpadam na widok łóżka porodowego i tych podstawek na stopy, które wyglądają jak do fotela ginekologicznego. Nie mieliśmy jeszcze zajęć o porodzie, ale wydaje mi się, że tam też podpinają na cały czas pod KTG, wenflon zakładają od razu (to akurat położna powiedziała) i jak tu rodzić naturalnie?

    zem3upjygjyf6uag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie chcesz rodzic?zdecydowalas juz?

    Modelka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Modelka wrote:
    Ja byłam w szkole rodzenia na Karowej i zwiedzaliśmy salę porodową... No to mnie troszkę przeraziło. Generalnie w panikę wpadam na widok łóżka porodowego i tych podstawek na stopy, które wyglądają jak do fotela ginekologicznego. Nie mieliśmy jeszcze zajęć o porodzie, ale wydaje mi się, że tam też podpinają na cały czas pod KTG, wenflon zakładają od razu (to akurat położna powiedziała) i jak tu rodzić naturalnie?
    Karowa to podobnież świetny szpital dla patologicznych ciąż, jeśli u Ciebie wszystko super, a pamiętam że mówiłaś, że wyniki i wszystko dobrze, to może lepiej pomysleć nad szpitalem skupionym na naturalnych metodach? :) ale po tych wszystkich newsach jakie się czyta o szpitalach i opiniach to pewnie wszędzie są szanse na fajny naturalny poród, prawie wszystko zależy od położnej.

    walabia lubi tę wiadomość

  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 18 marca 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem ale chyba zdecyduje się na Zoske. Tylko mam takie pytanie bo nie wiem czy mój gin będzie się mnie pytał gdzie chce rodzić czy to ja jak bym chciała to musze z nim o tym zacząć gadać? Bo jak wybiore Zośke to wtedy do gina prywatnego tylko na wizyty bo on z MSW.

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gin tez nie jest z Zofii, ale nie ma nic przeciwko żebym tam rodziła :-) powiedziała ze powiadomi tam swoje koleżanki.

  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 19 marca 2014, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, a powiedzcie mi czy lekarze ze szpitala na żelaznej przyjmują tylko prywatnie, bo jak isę dostać tam do lekarza? Bo byłam w przychodni przyszpitalnej i chciałam isę zapisać do lekarza, to mówili mi że wszystko jest prywatnie

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    theagnes87 wrote:
    hej dziewczyny, a powiedzcie mi czy lekarze ze szpitala na żelaznej przyjmują tylko prywatnie, bo jak isę dostać tam do lekarza? Bo byłam w przychodni przyszpitalnej i chciałam isę zapisać do lekarza, to mówili mi że wszystko jest prywatnie
    ja nie mam lekarza z Żelaznej ale wiem,że wielu z nich pracuje i przyjmuje w Babka Medica, oczywiście prywatnie, nie wiem czy gdziekolwiek przyjmują państwowo, nie pomogę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2014, 08:52

  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 19 marca 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronikabp wrote:
    Moja gin tez nie jest z Zofii, ale nie ma nic przeciwko żebym tam rodziła :-) powiedziała ze powiadomi tam swoje koleżanki.
    A czy zapisałaś się tam do szkoły rodzenia ??

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 19 marca 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też planuję w Zośce rodzić, nie mam tam lekarza i trochę się obawiam. Zapisałam się tam do szkoły rodzenia. Rzeczywiście dużo lekarzy z tego szpitala w Babka Medica przyjmuje, ale wizyta kosztuje 130-180 zł i nie wiem czy wydawać tę kasę jeszcze na dodatkowe wizyty czy nie. Mam swojego lekarza w Lux Medzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amela wrote:
    A czy zapisałaś się tam do szkoły rodzenia ??

    tak, to znaczy ja mieszkam pod warszawą i mam to szczęscie ze w moim miescie położna z żelaznej prowadzi szkołe rodzenia, jestesmy w trakcie, jest naprawdę świetna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka wrote:
    Ja też planuję w Zośce rodzić, nie mam tam lekarza i trochę się obawiam. Zapisałam się tam do szkoły rodzenia. Rzeczywiście dużo lekarzy z tego szpitala w Babka Medica przyjmuje, ale wizyta kosztuje 130-180 zł i nie wiem czy wydawać tę kasę jeszcze na dodatkowe wizyty czy nie. Mam swojego lekarza w Lux Medzie.
    miałam ten sam dylemat tylko ja jestem w Enelmedzie, poszłam 2 razy na próbę do babka do doktora Z i nie byłam zbyt zadowolona dużo lepszą gin mam w enelu :) ale myślę, że to żaden problem, ważne że położną mam z Żelaznej i poznaje ich zasady chodząc na szkołe rodzenia.

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 19 marca 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    A gdzie chcesz rodzic?zdecydowalas juz?

    Natalia, zastanawiam się albo nad IMiD (czyli tam, gdzie mój gin, ale znasz moje wątpliwości co do niego, więc nie jestem przekonana), albo w Domu Narodzin obok szpitala św. Zofii. Nie w samym szpitalu, tylko właśnie w domu narodzin. Zależy mi nie tyle na ładnym otoczeniu, co na możliwości skorzystania z prysznica, wanny, piłki, na rodzeniu naturalnym, ochronie krocza i na tym, żeby mi nikt nie kazał się położyć do porodu na tym okropnym łóżku i oprzeć nóg na podnóżkach.

    Modraszka lubi tę wiadomość

    zem3upjygjyf6uag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Modelka wrote:
    Natalia, zastanawiam się albo nad IMiD (czyli tam, gdzie mój gin, ale znasz moje wątpliwości co do niego, więc nie jestem przekonana), albo w Domu Narodzin obok szpitala św. Zofii. Nie w samym szpitalu, tylko właśnie w domu narodzin. Zależy mi nie tyle na ładnym otoczeniu, co na możliwości skorzystania z prysznica, wanny, piłki, na rodzeniu naturalnym, ochronie krocza i na tym, żeby mi nikt nie kazał się położyć do porodu na tym okropnym łóżku i oprzeć nóg na podnóżkach.
    ale w szpitalu Sw, Zofii też jest to wszystko co wymieniłaś, sale z wannami itd, nie tylko w domu narodzin :) Dom Narodzin różni się tym ,ze jest jeszcze bardziej domowo, klimatycznie i położna stosuje maksymalnie naturalne metody, bez ZZO itd.

    Modelka, Modraszka lubią tę wiadomość

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ