X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród - naturalny, czy cesarka
Odpowiedz

Poród - naturalny, czy cesarka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uszkodzenie bioder nic nie mowi, bo dziecko moze miec samoistna dysplazje. Zeby uszkodzic biodra wyjmujac w trakcie cc to trzeba by bylo dzieckiem rzucic. Dla mnie to jakas sciema. Ale kobiety rozne głupoty pisza i gadaja do drugich nic mnie juz nie zdziwi po tym co czytam. Tak samo jak z cc, jakos w innych panstwach cc robi sie zazwyczaj normalnie, tylko Pl zacofana do tyłu. Dla mnie to proste jak ktos nie chce cc to moze odmowic i niech rodzi sn co za problem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2016, 08:05

    Asia_30, MonikaDM lubią tę wiadomość

  • Asia_30 Autorytet
    Postów: 361 248

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkurzajace jest to ze w kazdym artykule ktory czytam zawsze mowi sie o powiklaniach po CC jakie to sa powiklania??? jakie sa statystyki??? tego juz nikt nie napisze moj lekarz z najwiekszego szpitala w regionie mowil ze 2 kobiety po cesarce w 2015 musialy wrocic pod noz. Czy ktos mowi o peknieciach o nietrzymaniu moczu gazow stolca o wypadajacej pochwie? no nie sadze... w zadnym artykule nie przeczytalam ze to moze mi sie wydarzyc po porodzie silami natury. To samo powiklania dla dziecka smiech na sali... Niby jeszcze nie udowodniono ale juz prawie ze na chinskim uniwersytecie badania przeprowadzone ze dziecko za 40 lat bedzie mialo astme :D za to o powylamywanych obojczykach i niedotlenieniach nic nie napisane Co to za paranoja????? Dlaczego nie ma rzetelnych danych????

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2016, 09:54

    MonikaDM, Sunflower lubią tę wiadomość

    klz9df9hph2l42tn.png
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Uszkodzenie bioder nic nie mowi, bo dziecko moze miec samoistna dysplazje. Zeby uszkodzic biodra wyjmujac w trakcie cc to trzeba by bylo dzieckiem rzucic. Dla mnie to jakas sciema. Ale kobiety rozne głupoty pisza i gadaja do drugich nic mnie juz nie zdziwi po tym co czytam. Tak samo jak z cc, jakos w innych panstwach cc robi sie zazwyczaj normalnie, tylko Pl zacofana do tyłu. Dla mnie to proste jak ktos nie chce cc to moze odmowic i niech rodzi sn co za problem.
    hm no na zachodzie popularne jest tez wpieprzanie fast foodow i sa grubi jak swinie co nie znacze ze to zdrowe. W wielkich korporacjach zatrudniani sa psychiatrzy, ktorzy w przerwach wypisuja leki psychotropowe pracownikom.. masz tu swoj nowoczesny zachod... niestety ulegamy modzie i to jest nasza najwieksza slaboscia :)

    polkosia lubi tę wiadomość

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agjot, w takim przypadku rozumiem doskonale. Mi bardziej chodziło o pierwszy poród.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby moj pierwszy porod nie zakonczyl sie tak jak sie zakonczyl, nie by!oby powiklan i przede wszystkim zagrozenia zycia dziecka to przy drugiej ciazy nawet nie pomyslalabym o cc. A tak po prostu mam traume, balam sie bardzo powtorki.

    polkosia lubi tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia prosta odpowiedź: bo porod sn jest tańszy niz cc.

    Ja mieszkam "na zachodzie", nie widze jakos więcej otylych doroslych czy dzieci niz w PL. To tak abstrahując od tematu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2016, 22:12

  • Asia_30 Autorytet
    Postów: 361 248

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na zachodzie jest brzydko i beznadziejnie i wszyscy sa grubi :D Brzmi troche jak propaganda z Korei Polnocnej ale widzac co sie w Polsce teraz dzieje to wlasnie w tym kierunku idziemy :D

    ulola, Sunflower, MonikaDM lubią tę wiadomość

    klz9df9hph2l42tn.png
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    Dużo zależy od lekarza no i jaka wada.

    Ja mam astygmatyzm i krótkowzroczność, cylindry po -3 i 3,75, w sferze -2 i -2,5 - pytałam jednego lekarza, dla niego to żadne wskazanie do cc.

    W internecie czytałam, że nawet przy -10 lekarze i tak "naciskają" na poród sn, a przesłankami do kwalifikacji na cc są bardziej wady typu jakieś zniekształcenia rogówki czy inne, ale nie sama krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm.

    Przy takiej wadzie to nic nie powinno się dziać :). Ja mam -10 i -8,5 plus niewielki astygmatyzm (nie pamiętam dokładnie coś w okolicach 2,5) i tak naprawdę dopiero rozwarstwienie siatkówki i zmiany na drugiej kwalifikują mnie do CC. Ważne jest ciśnienie w oku - im większa krótkowzroczność tym większa szansa na podwyższoną wartość i zmiany w obrębie siatkówki.
    nanu wrote:
    Gagaga, boisz się komplikacji po sn - ok. A czytałaś o komplikacjach po cc i jesteś w razie czego na nie gotowa? Pytam, bo wiele kobiet myśli tylko jednostronnie jakby cc nie niosło ze sobą żadnych zagrożeń i gdy potem coś się dzieje to jest wielki płacz, bo przecież po cc miło być super i bezproblemowo.

    Tylko z tego co czytałam znakomita większość tych powikłań to cesarki nieplanowane, czyli takie, które odbywają się w wyniku niepomyślnego porodu SN. Przy planowanym zabiegu bez wymęczonych matki i dziecka; bez pośpiechu, bo np. dziecku zanika puls czy przestaje oddychać tych powikłań jest znacznie mniej i łatwiej jest wrócić do formy. Ale oczywiście, należy pamiętać, że CC jest operacją i bywa różnie.
    Nie jestem pewna, co bym zrobiła, gdybym miała wybór metody porodu, ale nie mam i czytanie tekstów, które mają za zadanie odstraszyć od CC naprawdę mi nie pomaga. Zasadniczo panicznie boję się wszelkich operacji i pewnie lęk przed porodem SN nie dorównałby obawom przed CC (w ogóle tchórz ze mnie, kiedy trafiłam na ginekologię parę dobrych lat temu po krwawieniach poza miesiączkowych, uciekłam, gdy tylko się okazało, że to nic takiego, pomimo że lekarze zdecydowanie chcieli mnie jeszcze poobserwować :P nie mam pojęcia, jak zniosę pobyt w szpitalu po CC, dla mnie to będzie horror...). I nie piszcie, proszę, że przecież weszłam w taki temat, bo temat w założeniu miał po prostu mówić o preferencjach forumowiczek i ew. o ich doświadczeniach oraz odczuciach związanych z daną metodą. Nie wynikało z niego, że będę miała problemy ze spaniem po nocach ze stresu. Ja wiem, że są dziewczyny, które chcą CC, bo tylko się boją porodu SN (a może aż? przecież psychika to poważna sprawa i lekceważenie czy wyśmianie/napiętnowanie takich lęków raczej sytuacji nie rozwiązuje), ale to jeszcze nie powód do słownego linczu (nie mówię tu o sytuacji, gdy ktoś po prostu nie wie, co ze sobą niesie SN a co CC i kieruje się bardzo płytkimi i nieprzemyślanymi pobudkami a nie dobrem swoim i dziecka - w sensie zachowaniem zdrowia fizycznego i psychicznego). Przecież generalnie to ich sprawa, co wybiorą. To, że ktoś będzie miał CC, nie znaczy, że będzie wyrodną matką. Ba, nie znaczy nawet, że takiej kobiecie nie zależy np. na karmieniu piersią. Naprawdę, nikt nie każe nikomu akceptować takich metod w jego własnym przypadku, ale tolerować u innych chyba można, prawda? :) Dla mnie przyjście na świat dziecka samo w sobie jest czymś cudownym, ale ostatecznie jakie ma znaczenie, jak do tego doszło? Ważniejsze jest, żeby było zdrowe - i ważne jest też, żeby jego matka mogła wybrać taką formę porodu, która da jej satysfakcję, szczęście i możliwość zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego, które są niezbędne do opieki nad tym małym cudem :).

    Sunflower, Jacqueline, Ewel86, Snow White lubią tę wiadomość

    AKUxp2.png
  • Wiollonczella Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 8 lipca 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naturalny poród na pewno bardziej boli, dlatego tak dużo kobiet decyduje się na cesarskie cięcie, nawet jeżeli nie ma ku temu żadnych medycznych wskazań. Jednak po naturalnym porodzie szybciej wracamy do siebie. Wiadomo cesarka to jest jednak też operacja i będzie się dłużej goiło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2016, 11:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już kiedyś pisałam, ale powtórzę:

    I poród siłami natury - sam poród nie bolał bardzo, ale przez 1,5 roku po porodzie moje krocze nie dawało mi żyć, puchło, piekło, sączyła się ropa i krew. Dodam, że płaciłam za poród, bo był w prywatnej klinice :/

    II poród cesarka (ze wskazań) - po dobie wstałam, zajmowałam się dzieckiem, karmiłam szybciej niż koleżanka z sali po sn, poród z nfz'u. Na wizycie kontrolnej popołogowej lekarka powiedziała, że blizna już jest pięknie zrośnięta i mogę w zasadzie już zachodzić w kolejną ciążę :P

    Teraz III ciąża, III poród. Mam wybór i wiem, że wybiorę cc.

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 8 lipca 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark, miałaś pecha, ale wg mnie jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę, że SN jednak jest lepsze niż CC. Masa koleżanek rodziła SN i żadna nie miała takich powikłań...

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2016, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wśród mojej rodziny co 3 mama lub dziecko miały powikłania wyłącznie po sn :)
    Ja po raz drugi też chciałam próbować naturalnie, ale z przyczyn medycznych musiałam mieć cc. Mam porównanie, miałam oba i wybieram cc :)

    Sunflower lubi tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 8 lipca 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja generalnie znam tylko jedną osobę z powikłaniami po porodzie i to był poród 20h SN zakończony CC i dziecko urodzone z zamartwicą... Przy planowym cc to rzeczywiście raczej nie ma takich historii :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 8 lipca 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym wszystkim zapomnieliśmy chyba co jest lepsze dla dziecka... a wszyscy wiemy (mam nadzieje) ze poród sn jest dla dziecka korzystniejszy rozwojowo..

    polkosia lubi tę wiadomość

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 11 lipca 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko urodziło się przez cięcie cesarskie i nie widzę,żeby był jakiś opóźniony w rozwoju ani chorowity.
    Z resztą moja mama miała 3 cesarki i ani ja ani moi bracia nie jesteśmy cofnięci w rozwoju.
    Moim zdaniem na rozwój dziecka wpływają przede wszystkim geny i to jak matka dbała o siebie w ciąży a nie jak się urodzi. Inteligencje jest wrodzona i nie zależy ona tutaj jaką drogą dziecko się wydostanie na świat.
    Owszem- jeżeli poród trwa 15 godzin a dziecko jest już zielone i cesarka jest zrobiona w ostatniej chwili to istnieje duże ryzyko,że rozwój dziecka może być lekko zachwiany ale to już nie wina samej cesarki tylko lekarza który zwlekał z decyzją cięcia.

    MonikaDM, kark lubią tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 lipca 2016, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika, jest dużo badań i artykułów na temat tego, że dziecko po cc MOŻE, ale nie musi, mieć problemy rozwojowe i inne różne, a to dlatego, że podczas naturalnego porodu głowa malucha jest masowana podczas przeciskania się przez kanał rodny, co pobudza różne receptory do pracy, a przy cc tego nie ma. I nikt nie mówi, że to od razu opóźnienie w rozwoju. Natura nie bez powodu dała nam możliwość takiego, a nie innego porodu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2016, 19:01

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2016, 02:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mysle ze panie ktore nie mialy cc nie powinny byc glupio madre i podpierac sie artykulami i statystykami, bo jak by innego wynoru nie mialy przy komplikacji porodu sn yo by inaczej mowily i dziekowsly Bogu ze jedt takie cos jak cc.

    Martika87, kark, Snow White lubią tę wiadomość

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 14 lipca 2016, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co nasze dzieci osiągną w życiu zalezy od tego co im wpoimy i czego ich nauczymy a nie od sposobu przyjścia na świat. Czy nauczymy pracowitosci, bedziemy rozwijac ich zainteresowania i zachecac do kreatywnosci ...Pewnie teraz posypią sie ma mnie gromy ale dajcie spokój z tymi bzdurami o inteligencji zależnej od sposobu porodu....
    A co do natury to przewidziala ona takze bardzo wysoki stopien umieralności zarówno matek przy porodzie jak i dzieci. Na Filipinach do dzis imię dziecku nadaje sie dopiero po miesiącu zycia bo do tego czasu nie wiadomo co będzie. Mówimy dużo o tym co naturalne ale gdyby nie postęp medycyny to 35 % z nas nie byloby na świecie....
    Jesli ktos miał fajny poród sn to super jesli ktos musi badz chce miec cięcie to tez ok. Najważniejsze żeby dzidzi nic sie w trakcie nie stalo i wtedy wszyscy będą zadowoleni :) .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2016, 17:10

    MonikaDM, Sunflower, kark, Paula_29, Snow White lubią tę wiadomość

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • kickens Koleżanka
    Postów: 57 18

    Wysłany: 14 lipca 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was ma wskazanie od specjalisty do cc a chce rodzić sn? Bo ja absolutnie nie chcę mieć cc, zbyt dużo razy miałam do czynienia ze znieczuleniem zewnątrzoponowym i narkozą i dla mnie to był dramat. Miesiąc z życia wyjęty. Nie wyobrażam sobie długiej rekonwalescencji z noworodkiem pod pachą. Polecacie jakiegoś lekarza specjalizującego się w takich przypadkach?

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 14 lipca 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kickens wrote:
    A czy któraś z Was ma wskazanie od specjalisty do cc a chce rodzić sn? Bo ja absolutnie nie chcę mieć cc, zbyt dużo razy miałam do czynienia ze znieczuleniem zewnątrzoponowym i narkozą i dla mnie to był dramat. Miesiąc z życia wyjęty. Nie wyobrażam sobie długiej rekonwalescencji z noworodkiem pod pachą. Polecacie jakiegoś lekarza specjalizującego się w takich przypadkach?
    Lezalam w szpitalu z dziewczyna która miała wskazanie do cc dodatkowo pierwsze dziecko urodzone cc a drugie chciała rodzic Sn i lekarz prowadzący jej pozwolił z zastrzeżeniem ze i tak może sie cc skończyć. Niestety nazwiska lekarza nie znam wiem tylko, ze doktor z Krakowa. Pocieszające jest to ze są lekarze którzy mówią ze i w takim wypadku sie da ;) .

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ