X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród pro-familia łódź
Odpowiedz

pro-familia łódź

Oceń ten wątek:
  • Monnn Autorytet
    Postów: 304 477

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu trzymam mocno kciuki!!!!!!
    Klaudia a Tobie życzę żebyś spotkała się z Asia, a jak się z Asia nie uda to ze mną ;) na pewno w tym tygodniu urodzisz :)

    3jgxrjjg0j7kai9n.png

    km5svcqg922e3x1k.png
  • asia466 Przyjaciółka
    Postów: 108 68

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie sie spotkamy ...tak być musi...teraz kąpiel :)
    Spokojnej bezbolesnej nocy, ściskam mocno

    Kawokado lubi tę wiadomość

  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki Asiu! I zazdroszczę ci, że to już :)

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • MamaDi Ekspertka
    Postów: 124 121

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam również kciuki i odezwę się w środę rano... asiu życzę Ci żebyś już wtedy trzymała swoje maleństwo w ramionach i żeby zdrówko Wam dopisało :)

    Lipiec 2015 - córeczka
    Maj 2018 - córeczka

    7u223e3kvf1mfkid.png
  • asia466 Przyjaciółka
    Postów: 108 68

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej Artur urodził sie o 9.45 4170g 56 długi 10na 10. Wszystko ok. Jestem w pokoju nr 12 zapraszam. Dziekuje za kciuki. Opisze cały poród ale nie teraz. O 18 mam wstawać. Moja cesarka trwała od 9.25 do 11 ale bylo przy mnie roboty ze zrostami ciśnieniem itd.. Czuje sie ok. Ściskam mocno pytajcie oczywiście o co chcecie. Fajnie ze bylyscie dziewczyny.

    Monnn, MamaDi, Kawokado lubią tę wiadomość

  • Monnn Autorytet
    Postów: 304 477

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Asiu:) Gratuluje i jaki duży chłopiec :D
    Życzę Ci dużo siły :)
    Ps. I oczywiście czekamy na szczegóły ;)

    3jgxrjjg0j7kai9n.png

    km5svcqg922e3x1k.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu gratulacje !!! Duży chłopak !!! Odwiedzę Was w najbliższym czasie

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • MamaDi Ekspertka
    Postów: 124 121

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! Postaram sie zajrzec w srode przed albo po wizycie. Sama jestes w sali 12?

    Lipiec 2015 - córeczka
    Maj 2018 - córeczka

    7u223e3kvf1mfkid.png
  • asia466 Przyjaciółka
    Postów: 108 68

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej tak sama jestem.

    Do szpitala dojechalam na 8.00 od razu izba przyjęć, bez czekania sie zaczęło. Na początek ciśnienie, waga , papiery. To na izbie.
    Potem na 2 piętro przejął mnie juz ktoś inny. Tam w pokoju z fotelem krówką, kolejne papiery dokumenty, ktg, mogłam wybrać czy chce na łóżku czy na fotelu. Wybrałam fotel. I dobrze bo wygodny, rzeczy mąż zabral juz do sali docelowej. Na zabieg musialam sie przebrać w koszulinke szpitalna. Potem krótka rozmowa anestezjologiem i lekarz przyszedł sie przywitac. Kroplowka kieliszek jakiegoś paskudstwa plus leki do wenflonu zakładany był wcześniej na izbie. Wszyscy mili ale bez przesady. Potem hop na sale około 9.25 zaczęli. Znieczulenie zero bólu. Cewnik zero bólu,Potem źle sie czułam wymiotowalam dostałam leki przeszlo. Z powodu mojego ciśnienia trochę sie anestezjolog napracował.
    W między czasie juz mnie pokrojono elegancko i syn na świecie o 9.45, płakał od strzału, pomierzyli poważyli podali na 1 minutke i do męża. Potem trochę trwało do 11 bo czyszczone mialam zrosty. Maz siedzial cały czas z synkiem i był uspokajany ze jest ok tylko długo to trwa. Trochę mi sie tam nudzilo, czułam sie dobrze. Jak zakończono od razu trafiłam do sali gdzie czekał mąż z dzieckiem. Dostałam dziecko do karmienia, ale syn leniwy nie chciał. Na tej sali spędziłam jakieś 3 godziny. Pani mnie obmyla i juz do pokoju. Okolo 17 wstalam bez większego kłopotu. Prysznic mogę wziąść najwcześniej o 22 , ponieważ mam bandaże na nogach uciskowe. Mały miał badana 2 razy glukoza bo nie chce jeść. I dostał flaszke z MM , jakoś wypił 10 ml. Generalnie śpi non stop. Na oddziale jest 8 kobiet w tym 2 czekające na poród. Planowa cc była tylko 1 dzisiaj, co do nagłych nie wiem. Leki dostaje bez kłopotu. Czekam na obchód.
    Co do rzeczy na pewno tetry / flanele. Jest mega ciepło. Dziś maluszek w długim rękawie jutro mamy zgodę na krótki. Zadawanie pytania bo juz sam nie wiem co pisać ;)

  • Monnn Autorytet
    Postów: 304 477

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo się cieszę ze wszystko poszło sprawnie, i fajnie ze dajesz radę z pionizacja :) troszkę Ci zazdroszczę że ten stres związany z porodem masz już za sobą ;)
    Asia to rozumiem ze przy samej cesarce męża nie było tak? Czekał w innym pomieszczeniu?


    3jgxrjjg0j7kai9n.png

    km5svcqg922e3x1k.png
  • asia466 Przyjaciółka
    Postów: 108 68

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak obok sali jest przejście, i za nim kolejna sala tam czekał mąż.
    Słyszał jak mały płakał jak sie urodził. Taka sala jakby po operacyjna. Potem ja słyszałam jak jemu maluszek płacze podczas kangurowania, nic sie nie ukryje.

  • Monnn Autorytet
    Postów: 304 477

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za szczegółowy opis :)
    Odpoczywajcie i pewnie do zobaczenia :)

    3jgxrjjg0j7kai9n.png

    km5svcqg922e3x1k.png
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu gratulacje! Zrosty z poprzedniego CC? Ale ci zazdroszczę, że już jesteś po :) spokojnej nocy i pisz co u was :)

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • asia466 Przyjaciółka
    Postów: 108 68

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam endometrioze 4 stopnia, zdiagnozowano jak mialam 17 lat, podczas 1 cc trochę poczyscili widać zrobiły sie nowe, i to ponoć sporo. Ale nie wszystko mogli usunąć, zrobili co mogli.

    Dziś udało sie bez większego stresu ...

    Wystawanie lepsze. Iż za 1 razem

    W ogóle mam takie uczucie ze sie przyłożyli co do jakości wykonania cc nic nie ciągnie nie szarpie, nawet ciecie jestem wstanie dotykać. Chodzę prosto na razie pomalutku, moze gdyby to bylo samo zwykle cc bylo by szybciej ale i tak jest git

    Kawokado lubi tę wiadomość

  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leśny_stworek wrote:
    Cześć :-) podczytuje Was na razie anonimowo bo mam jeszcze chwilkę czasu. Termin porodu na 19 czerwca. Jestem z okolic Trójmiasta i tez nastawiam się raczej na pro-familie (jeszcze delikatnie zastanawiam się nad mamą w Szczecinie ale odstrasza mnie konieczność wpłaty zaliczki, a z porodami nigdy do końca nic nie wiadomo).
    Czy brałaś znieczulenie do porodu? Jeżeli tak, możesz napisać o nim coś więcej? Jak to wyglądało w praktyce? Przy jakim rozwarciu podali i czy pomogło? Nastawiam się na poród sn i to znieczulenie jest dla mnie bardzo ważne.
    Orientujecie się może jak wygląda sprawa z noclegiem męża/partnera w szpitalu po porodzie? Czy ktoś z Was korzystał z takich rozwiązań? Gratuluję tym już rozpakowanym i trzymam kciuki za te w dwupaku :-)

    Tak mialam zzo. Nie pamietam ile cm mialam moze ok 3. Po prostu wzielam jak juz rozwierajace byly za mocne dla mnie. Wtedy przyszedl anestezjolog zalozyl cewnik do kregoslupa i wszystko. Zzo dostalam na 2-2.5h po czym bralam kolejne dawki. Tylko zzo spowalnia akcje porodowa wiec nie mozna przesadzic. Przy partych mialam juz slabsza dawke zeby szybciej skonczyc wiec tu n8estety bolalo jak cholera, ale tez tu dali oksytocyne ktora znow skurcze wzmaga.

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia cieszę się jak to czytam :) endometriozy współczuję :( ja po pierwszym CC leżałam za długo, bo az do następnego ranka a CC miałam o 8 rano. Po podpajęczynówkowym zdecydowanie można wstać wcześniej, a wiadomo, że im wcześniej tym lepiej :)
    To mówisz że wziąć dużo tetrowych pieluch że sobą?
    Po tej wizycie już się nie mogę doczekać kiedy będę tulić malutka ;)

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • Leśny_stworek Koleżanka
    Postów: 47 45

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polala wrote:
    Tak mialam zzo. Nie pamietam ile cm mialam moze ok 3. Po prostu wzielam jak juz rozwierajace byly za mocne dla mnie. Wtedy przyszedl anestezjolog zalozyl cewnik do kregoslupa i wszystko. Zzo dostalam na 2-2.5h po czym bralam kolejne dawki. Tylko zzo spowalnia akcje porodowa wiec nie mozna przesadzic. Przy partych mialam juz slabsza dawke zeby szybciej skonczyc wiec tu n8estety bolalo jak cholera, ale tez tu dali oksytocyne ktora znow skurcze wzmaga.
    Dziękuję bardzo za odpowiedź i jeszcze raz gratuluję :-)

    cd9bs65gvuog3tc2.png
    22dpo - beta 7160 mIU/ml
    24dpo - 14 296 mIU/ml
    27dpo (5+5) - jest serduszko! <3

    zem3j44jy69rx3nz.png

    23.08.2017 - Aniołek [*] 7 tyg.
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia jak tam u was?
    Ogólnie jak się czujecie dziewczyny?
    Ja dziś niby ciąża donoszona, więc jestem spokojniejsza, ale nie planuje rodzić przed 2 maja ;)

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, moja córcia urodziła się wczoraj o 18 SN 3320g i 52 cm. Poród w PF to najlepszy mój życiowy wybor. Jak macie jakieś pytania to śmiało

    Leśny_stworek, MamaDi, Mia18, magdis, asia466, Kawokado, kajax, Rene lubią tę wiadomość

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • asia466 Przyjaciółka
    Postów: 108 68

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje. Do 19 pytałam o Ciebie nie ale nic mi nie powiedzieli , na oddział nie wypuścili he he, My wyszliśmy wieczorem.

‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ