X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród pro-familia łódź
Odpowiedz

pro-familia łódź

Oceń ten wątek:
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 19 marca 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że trzeba osobiście w Łodzi, a PESEL.juz u siebie w mieście zameldowania matki. Co do łodzi to ciekawa jestem ile to zajmuje szpitalowi, bo to oni wysyłają dokumenty do usc i dopiero wtedy można jechać nadać imię i uzyskać akt urodzenia. Zapytam jak będę na wizycie kwalifikacyjnej czy jest np. możliwość żeby dali mężowi te dokumenty do ręki i on zaniesie zamiast wysyłać. Podejrzewam, że mój pobyt w szpitalu wypadnie w majówkę więc w ogóle beznadzieja, bo wszystko pozamykane...

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • MamaDi Ekspertka
    Postów: 124 121

    Wysłany: 19 marca 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm. Jak niecałe 3 lata temu rodziłam w Gamecie w Rzgowie to od razu następnego dnia maz w Rzgowie w usc wszystko latwil od ręki.. od razu dostał też numer PESEL mimo iż zameldowanie w innym mieście. Nie wiem czy coś się zmieniło w tej kwestii

    Lipiec 2015 - córeczka
    Maj 2018 - córeczka

    7u223e3kvf1mfkid.png
  • asia466 Przyjaciółka
    Postów: 108 68

    Wysłany: 19 marca 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpital ma ponoć 3 dni na wysłanie. A ja 3 lata temu akt w Katowicach a orzeł w miejscu zameldowania. I bądź tu mądry.

  • MamaDi Ekspertka
    Postów: 124 121

    Wysłany: 19 marca 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,19510234,jak-zarejestrowac-dziecko-formalnosci-zwiazane-z-wizyta-w-usc.html

    Lipiec 2015 - córeczka
    Maj 2018 - córeczka

    7u223e3kvf1mfkid.png
  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 20 marca 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko od reki w usc miasta gdzie sie rodzi. I akt urodzenia i pesel i meldunek. Jak jest malzenstwo potrzeba rodzica z dowodem osobistym. Szpital wysyla dokumenty wiec jak porod i pobyt jest w tyg to po wyjsciu juz zazwyczaj mozna wszystko w usc zalatwic. Jesli np wyjdziemy w dzien w ktorym urzad nie pracuje mamy 21 dni zeby znow udac sie do miasta w ktorym.sie rodzilo i zglosic narodziny. Generalnie mial juz obowiazywac konsultant obecny w szpitalu ktory mial ogarniac formalnosci zeby rodzice przu wypisie juz od niego odbierali wszystkie papiery ale nie wiem jak jest z tym tematem. Moze przepis jest a czlowieka brak jak to u nas ze wszystkim. Albo mialo byc takie rozwiazanie ale jak zwykle olali to bo lepiej 15 urzednikow niech sie tym zajmie. Od czerwca 2018 ma byc juz erejestracja o ile tego tez nie zaniechaja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2018, 09:58

    Tęskniąca, Kawokado lubią tę wiadomość

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 20 marca 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o Łódz to urzad stanu cywilnego odpowiedni dla PRofamilii jest dosłownie rzut beretem od samego szpitala. Wszytsko załatwione jest 5 minut, pod warunkiem ze nie ma kolejki.

    Ja niestety rodziłam w czwartek a wychodziłam w niedziele wiec nie bylo jak zarejestrowac dziecka - musialam specjalnie jechac w poniedzialek. nie bylo zadnych kolejek a bylam w poniedziałek ok. godziny 14. Wszystko trwało 5 minut i potrzebny byl tylko ojciec. To on podpisywal dwa papierki, mama niczego nie podpisuje. także moja wizyta byla zupelnie zbędna.

    Tęskniąca lubi tę wiadomość

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 20 marca 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahha i dziecko zostało zarejestrowane i od razu nadano nr PESEL. Musiałam na wygenerowanie peselu poczekać chwilę poza gabinetem. Pani wyszła podała mi akt urodzenia dziecka z wbitym z tyłu peselsm i tyle :)

    Kawokado lubi tę wiadomość

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 20 marca 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak będę znała termin to będę musiała tam zadzwonić i zapytać czy pracują 5.05 czy mają długi weekend majowy...

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • MamaDi Ekspertka
    Postów: 124 121

    Wysłany: 20 marca 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajax wrote:
    Ahha i dziecko zostało zarejestrowane i od razu nadano nr PESEL. Musiałam na wygenerowanie peselu poczekać chwilę poza gabinetem. Pani wyszła podała mi akt urodzenia dziecka z wbitym z tyłu peselsm i tyle :)
    A adres do zameldowania nadal wymagają? Matki albo ojca jak teraz jest?

    Lipiec 2015 - córeczka
    Maj 2018 - córeczka

    7u223e3kvf1mfkid.png
  • asia466 Przyjaciółka
    Postów: 108 68

    Wysłany: 20 marca 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam w Urzędzie i jest tak jak napisała kajax, rejestracja Łódź, PESEL też od strzału. Czyli juz nie bedzie trzeba ganiać po urzędach. Tylko żeby to zoptym,alizować w czasie z wyjściem ze szpitala byłoby super. Mam rodzić 10.04 we wtorek czyli szansa jest.
    Ciekawe czy spotkam którąś z Was dziewczyny.
    Dziś ustaliłam z mężem, że jedzie ze mna na CC a potem dopiero odebrac nas ze szpitala. Miał zostać cały czas ale zakładając że może byc podobnie jak za pierwszym razem to prześpię pół pobytu.
    Poza tym :) poprzednio moja mama wzieła zięcia w obroty i dostał szkołę sprzątania podczas gdy ja byłam w szpitalu :), może i teraz czas przypomnieć mężu to i owo ... he he he

    Kawokado lubi tę wiadomość

  • MamaDi Ekspertka
    Postów: 124 121

    Wysłany: 20 marca 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia ja będę 11.04 na wizycie konsultacyjnej o 11.40 mogę Cię odwiedzić :)

    Lipiec 2015 - córeczka
    Maj 2018 - córeczka

    7u223e3kvf1mfkid.png
  • asia466 Przyjaciółka
    Postów: 108 68

    Wysłany: 20 marca 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no czad ... opowiem wszystko z pierwszej ręki...obym tylko dotrzymała do 10-ego bo juz nie daję rady z tym rozejściem miednicy. Własnie skonczylam prasować będę robić listę i pakujemy walizke chce to juz mieć z głowy. Badania mam juz komplet, czekam jeszcz na wyniki paciorkowca, dziś skróciłam sobie włosy o połowe dla wygody i tak pomału sobie dojrzewam. Ah i puchne jak diabli dużo wczesniej nizza pierwszym razem. Dziś nie wsadziłam adidasów....masakra po nocy schodzi moze polowa opuchlizny żeby po godzinie była znowu...eh.

    Kawokado lubi tę wiadomość

  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 20 marca 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze nieciekawie z ta opuchlizną... Ja będę w Łodzi 9 więc akurat się miniemy ;) ciekawe na kiedy mi termin wyznaczą skoro ciebie będą ciąć we wtorek. Jakoś nie chce mi się wierzyc, że będą chcieli robić CC 1 maja ;D zobaczymy, już się nie mogę doczekać tej wizyty :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2018, 17:54

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • asia466 Przyjaciółka
    Postów: 108 68

    Wysłany: 20 marca 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie lekarz chciał jeszcze poźniej ale uprosiłam tego 10-ego, bo samam mam 14-ego urodziny i nie chcialam tak blisko urodzin. maz z pierwyszym synem maja 2 dni odstępu między urodzninami i to wcale nie jest takie super.
    O ile dobrze pamiętam to lekarzowi najlepiej pasowal 13.04 czyli równo 7 dni przed terminem z miesiączki, ale tak jak pisałam uprosiłam 10.

    Kawokado lubi tę wiadomość

  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 20 marca 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z 15.04 :D kurcze termin z om mam na 4 maja, ale z USG 9... No nic zobaczymy co wymyślą. Na pewno nie chce szybciej niż 30.04, bo mała jest drobna.

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 23 marca 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    dziewczyny, w związku z tym, że nie mogę jechac na wizytę przed porodem, czy mozecie mi odpowiedziec na nastepujece pytania , a moze, ktoras moze zeskanowac liste rzeczy do szpitala i tu wrzucic, bede wdzieczna ;)

    - czy dysponują aparatem TENS, czy lepiej wypożyczyć sobie w szkole rodzenia (o ile będzie taka możliwość) i przywieść ze sobą?
    - jakimi jeszcze metodami łagodzenia bólu dysponują?
    - zależy mi na tym aby 2 etap porodu nie odbywał się na fotelu ginekologicznym ale np. w pozycji kolankowo-łokciowej lub podobnej bądź na boku - czy jest to możliwe?
    - czy na terenie placówki, lub w jej pobliżu jest apteka i sklep? Ewentualnie jakiś automat z wodą?
    - czy szczepienia (te w pierwszej dobie) są refundowane i skojarzone i teraz musimy podjąć decyzje, czy chcemy szczepić według kalendarza szczepień szczepionkami refundowanymi czy skojarzonymi? Czy te pierwsze są tylko refundowane?
    - czy mogę się nie zgodzić na podanie azotanu srebra w kroplach do oczu dla noworodka?

    Wyslalam tez te pytania do PF ale dosc dlugo czekam na odpowiedz.

    Z gory dzieki !!!!!

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 23 marca 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tęskniąca wrote:
    Hej,
    dziewczyny, w związku z tym, że nie mogę jechac na wizytę przed porodem, czy mozecie mi odpowiedziec na nastepujece pytania , a moze, ktoras moze zeskanowac liste rzeczy do szpitala i tu wrzucic, bede wdzieczna ;)

    - czy dysponują aparatem TENS, czy lepiej wypożyczyć sobie w szkole rodzenia (o ile będzie taka możliwość) i przywieść ze sobą?
    - jakimi jeszcze metodami łagodzenia bólu dysponują?
    - zależy mi na tym aby 2 etap porodu nie odbywał się na fotelu ginekologicznym ale np. w pozycji kolankowo-łokciowej lub podobnej bądź na boku - czy jest to możliwe?
    - czy na terenie placówki, lub w jej pobliżu jest apteka i sklep? Ewentualnie jakiś automat z wodą?
    - czy szczepienia (te w pierwszej dobie) są refundowane i skojarzone i teraz musimy podjąć decyzje, czy chcemy szczepić według kalendarza szczepień szczepionkami refundowanymi czy skojarzonymi? Czy te pierwsze są tylko refundowane?
    - czy mogę się nie zgodzić na podanie azotanu srebra w kroplach do oczu dla noworodka?

    Wyslalam tez te pytania do PF ale dosc dlugo czekam na odpowiedz.

    Z gory dzieki !!!!!

    Jedyne co moge Ci powiedziec, to to ze na dole w PF jest niezle zaopatrzony bar i jakis sklep z medycznymi rzeczami, ale czy to apteka to nie wiem. Byłam tam na Bezpiecznym Maluchu i rozlgladalam sie polowicznie. A i na zabieg Credego masz prawo sie nie zgodzic w kazdej placowce, ja sie nie godze.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 23 marca 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Edwarda ;)

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 25 marca 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaDi wrote:
    A adres do zameldowania nadal wymagają? Matki albo ojca jak teraz jest?
    tak, pytają o adres, zameldowania rodziców, bo dziecko z urzędu jest zameldowane tam gdzie oboje rodziców albo któreś z nich

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 26 marca 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tęskniąca wrote:
    Hej,
    dziewczyny, w związku z tym, że nie mogę jechac na wizytę przed porodem, czy mozecie mi odpowiedziec na nastepujece pytania , a moze, ktoras moze zeskanowac liste rzeczy do szpitala i tu wrzucic, bede wdzieczna ;)

    - czy dysponują aparatem TENS, czy lepiej wypożyczyć sobie w szkole rodzenia (o ile będzie taka możliwość) i przywieść ze sobą?
    - jakimi jeszcze metodami łagodzenia bólu dysponują?
    - zależy mi na tym aby 2 etap porodu nie odbywał się na fotelu ginekologicznym ale np. w pozycji kolankowo-łokciowej lub podobnej bądź na boku - czy jest to możliwe?
    - czy na terenie placówki, lub w jej pobliżu jest apteka i sklep? Ewentualnie jakiś automat z wodą?
    - czy szczepienia (te w pierwszej dobie) są refundowane i skojarzone i teraz musimy podjąć decyzje, czy chcemy szczepić według kalendarza szczepień szczepionkami refundowanymi czy skojarzonymi? Czy te pierwsze są tylko refundowane?
    - czy mogę się nie zgodzić na podanie azotanu srebra w kroplach do oczu dla noworodka?

    Wyslalam tez te pytania do PF ale dosc dlugo czekam na odpowiedz.

    Z gory dzieki !!!!!
    Odpoiadam na pytania, które NIE dotyczą porodu SN, ponieważ ja rodziłam CC:
    Na terenie placówki nie ma apteki, ale nie bedzie Ci potrzebna bo jestes w szpitalu i wszelkie leki dostaniesz na życzenie. Jest jakis sklep przy wejściu ale z tego co wiem to on nie ma rzeczy spożywczych, cą jakies sprzęty medyczne pieluchy, chusteczki itd. W związku z czym chyba nie ma też wody. Są automaty z wodą, ale nie na 2 mietrze tam gdzie bedziesz leżeć po porodzie więc radzę zaopatrzyc sie w wode.

    Jesli chodzi o listę rzeczy którą dostaje się do umowy, to ona za mocno racji bytu nie ma. JA Ci powiem co ja wykorzystałam w szpitalu, pomijając rzeczy któe wzięłam a nie skorzystałam z nich ani razu:
    DLA siebie:
    - piżama, kapcie na przebranie koniecznie (klapki pod prysznic miałąm ale nie używałam, wszystko mega czyste i nowe)
    - ręcznik i przybory toaletowe, wiadomo.
    - ładowarka do telefonu
    - zgrzewka wody mineralnej małej (ja miałam jeszcze torbe słodyczy :P )
    - podkłady (podpaski) poporodowe dostajesz od nich, jak ci sie skoncza, prosisz o nastepna paczke, także nie musisz miec swoich. Możesz miec jednorazowe majtki poporodowe, swoje( w panstwowym szpitalu miałam zakaz noszenia tych majtek, musiałam chodzić z zaciśnietymi nogami, żeby podpaska nie wypadła mi na podłogę:D )

    DZIECKO:
    - ubranka, w zalezności jak czesto chcesz przebierac dziecko (ja miałam 4 pajace 3 spodnie, 3 body, skarpetki, czapeczki no i najważniesze: tetra i kocyki, bo właściwie to są najważniesze rzeczy.

    - PIELUCHY, trzeba miec swoje, oni nie dają
    - mokre chusteczki trzeba miec swoje
    - żadnych ręczników dla dziecka ani rzeczy kąpielowych oraz oliwek/kremów (dziecka nie kąpiemy, a jak próbowałam wykąpać to mnie zbeształy)
    - nic do smarowania pupy, albo jakis linomag co najwyżej. Jednak radzono mi żeby niczym narazie nie smarować.
    - nie zabierasz nic do jedzenia: albo karmisz piersia, albo dostajesz od nich do oporu mleko Enfamil
    - nie zabierasz nic do dezynfekcji pepowiny itd, robia to pielęgniarki codziennie.

    WYPRAWKA DO PORODU DLA DZIECKA: PAMPERS jeden, śpioszki, kaftanik, skarpetki, czapeczka, kocyk/rożek i pielucha tetrowa - położna poprosi Cie o te ciuchy zanim rozpakujesz sie do porodu. Ona sobie szykuje te ciuchy na stanowisku, gdzie bedzie polozone dziecko po porodzie.

    Jeśli pijesz herbate, to zabierz swoja, na 2 pietrze jest taki pokoik kuchenny gdzie mozna sobie isc zrobic herbate czy kawe.

    a poza tym nic wiecej nie jest potrzebne, bynajmniej ja nie korzystałam z niczego więcej.

    Co do azotanu srebra - nie wiem czy w ogóle coś takiego jest, ale ja w książeczce mam napisane:
    Postepowanie z noworodkiem po urodzeniu:
    osuszenie, zaopatrzenie pępowiny, profilaktyka zakażenia przedniego odcinka oka, podanie witaminy K.

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ