X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak
Odpowiedz

1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak

Oceń ten wątek:
  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest masakra po tym gluckophage. Wzięłam wczoraj jedna tabletkę z kolacja a dziś 🥴🤢💩

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • Paloma Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Breath_less wrote:
    Paloma a napiszesz na jakim żelaznym zestawie Ci się udało? I ile czasu musialas brać by dostać zielone swiatlo?
    Byłas u profesor z problemem niepłodności czy po stratach?
    I czy leki miałaś zmieniane w ciąży lub do strikto staran? Czy tylko niektóre odpadły w ciąży a żelazny zestaw pozostał?

    Trafiłam po dwóch stratach, z zachodzeniem w ciążę nie miałam problemu. Dostałam dietę o niskim IG, śródziemnomorską i bezglutenową + ćwiczenia. Do tego na czas starań Miovelię, koenzym Q10, melatoninę, witaminę D, selen, homocysteine resist, kwas foliowy 5mg, Glucophage 500xr, Acard75. Plus Prograf od owulacji w cyklach starań + Clexane40 od pozytywnego testu. W ciąży profesor odstawiła mi tylko melatoninę, koenzym q10 i Miovelię (którą zamieniła na jakieś ciążowe witaminy), a resztę brałam do końca 35-36tc.

    Ja akurat miałam zielone światło po miesiącu leczenia, ale odczekałam kilka miesięcy.

    Suzi, Breath_less, Kitaja lubią tę wiadomość

    PCOS ❌
    Hashimoto ❌
    PAI-1 4G ❌
    cytokiny ❌
  • Suzi Ekspertka
    Postów: 362 66

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Breath_less wrote:
    Jest masakra po tym gluckophage. Wzięłam wczoraj jedna tabletkę z kolacja a dziś 🥴🤢💩
    Aż tak?😲😲😲 mi nic nie było. Nawet nie zdawałam sobie sprawy że jakiekolwiek skutki uboczne mogą wystąpić... nie wiem czy to ma znaczenie, ale mi dr Synczyna kazała na kolację jeść tylko warzywa i jakby mi się zdarzylo napic alkohoku to wszystko mogę normalnie wziąć oprócz glucophage właśnie. Także może spróbuj same warzywka wieczorem. 🤔 ciekawe czy to tylko na początku czy się przyzwyczaisz...

  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzi wrote:
    Aż tak?😲😲😲 mi nic nie było. Nawet nie zdawałam sobie sprawy że jakiekolwiek skutki uboczne mogą wystąpić... nie wiem czy to ma znaczenie, ale mi dr Synczyna kazała na kolację jeść tylko warzywa i jakby mi się zdarzylo napic alkohoku to wszystko mogę normalnie wziąć oprócz glucophage właśnie. Także może spróbuj same warzywka wieczorem. 🤔 ciekawe czy to tylko na początku czy się przyzwyczaisz...

    No trwało to z pol dnia, jak po tabletkach przeczyszczajacych razem z migreną. Siedziałam zielona na kanapie.
    Na szczęście już przeszło.
    Na kolacje jadłam pieczywo pełnoziarniste z humusem k papryka😂 a miałam myśli chlapnąć czerwone wino- to by dopiero było...
    Czyli do tego wszystkiego jeszcze czeka mnie abstynencja🙄

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • Aneczeczeczeczka Koleżanka
    Postów: 61 8

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paloma, a dieta bezglutenowa na podstawie badan w kierunki alergii? Czy tak przy okazji? Duzo czytalam, ze przy stanach zapalnych to gluten czesto sie wyklucza, ale nikt mi nie potwierdzil, ze w moim przypadku to zasadne.

    07.2017 - córeczka (bezproblemowa ciąża)
    05.2019 - poronienie (brak badań)
    11.2019 - poronienie (triploidia, zaśniad groniasty częściowy)
    09.2020 - poronienie (trisomia 16, zaśniad groniasty częściowy)

    Mutacje:
    czynnik V R2
    MTFHR 1298ac - homo
    PAI-1 4G - hetero

    Kariotypy ok
    Ana / Apa ok
  • Paloma Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczeczeczeczka wrote:
    Paloma, a dieta bezglutenowa na podstawie badan w kierunki alergii? Czy tak przy okazji? Duzo czytalam, ze przy stanach zapalnych to gluten czesto sie wyklucza, ale nikt mi nie potwierdzil, ze w moim przypadku to zasadne.

    To głównie na tarczycę, bo mam początki Hashimoto, ale nie wiem, czy profesor nie zleca jej też w związku z mutacją PAI-1, którą mam.

    PCOS ❌
    Hashimoto ❌
    PAI-1 4G ❌
    cytokiny ❌
  • Suzi Ekspertka
    Postów: 362 66

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paloma wrote:
    To głównie na tarczycę, bo mam początki Hashimoto, ale nie wiem, czy profesor nie zleca jej też w związku z mutacją PAI-1, którą mam.
    Ja też mam PAI-1 ale gluten mogę jeść. Także jak Wy dziewczyny macie zaleconą dietę bezglutenową to może z innego powodu...

  • Ślimak Ekspertka
    Postów: 128 89

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Hashimoto i PAI, nie miałam zaleconej bezglutenowej, tylko śródziemnomorska, dash, o niskim IG. Rozmawiałam o tym z Senczyna, mówiła, ze kiedyś Profesor zalecała wszystkim bezglutenowa, ale teraz od tego odeszła. Senczyna mówiła, że bardzo ciężko jest mieć dietę jednocześnie bezglutenowa i o niskim IG, łatwo o niedobory, w szczególności w przypadku długotrwałego stosowania i normalnym trybie życia.

    Ze swoich doświadczen opowiem, że pomocne może być znaczne ograniczenie glutenu, nie jego całkowita eliminacja. Mi pomogło to schudnąc po pierwszej ciąży, ale nie miało to znacznego wpływu na tarczycę. Efekt zmniejszenia dawki euthyroxu był widoczny tylko w sprzężeniu że spadkiem wagi (ok 7 kg, do 65 kg przy wzroście 174). Endokrynolog tłumaczyła, że jest to właśnie efekt mniejszego zapotrzebowania że względu na mniejszą wagę organizmu. Celiakia jest bardzo rzadka (sama oczywiście i tak poleciałam zrobić badania:)).

    Teraz przy lepszym przygotowaniu do ciąży i niższym przyroście wagi biorę nieco mniej euthyroxu niż 3 lata temu. Nie są to jakieś niesamowite wartości. Moim zdaniem wpływ ma raczej lepsze odżywienie organizmu, po prostu nie jest zapchany glutenem i ma się moce przerobowe na zjedzenie czegoś zdrowszego.

  • Ślimak Ekspertka
    Postów: 128 89

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może skoro już zaczęłam opowiadać, to napiszę jeszcze na kontrowersyjny temat diety Ewy Dąbrowskiej.

    Stosowałam 2 razy w życiu, po 2 tygodnie postu. Pierwszy raz 5 miesięcy przed pierwszą ciążą, drugi raz wyszło trochę naturalnie 3 tygodnie po poronieniu, 4 miesiące przed trzecia ciąża. Konsultowałam z lekarzami, mówili, że 2 tygodnie to dla organizmu nic takiego, miałam podstawowe badania krwi zrobione. Oczywiście nie można w ciąży i w czasie laktacji. Pewnie w czasie super aktywnych starań to też nie jest najlepszy pomysł.

    Mi to pozwoliło odzwyczaić organizm od cukru, po tych dwóch tygodniach ciemny chleb smakuje niesamowicie. Za pierwszym razem miałam mega oczyszczone jelita, to nie miejsce na rozpisywanie się o szczegółach, można wygooglac dla ciekawych 😉 bardzo mocno wyciszalam się, zmiany nastroju się normowaly, skóra się czyściła, pms lzejszy, alergia ustawała.

    Znam dziewczyne, która przez kilka lat nie mogła zajść w ciążę, chwytała się wielu metod, po turnusie w ośrodku Dąbrowskiej zaszła w naturalną ciążę i zdrowo donosiła.

    Nie czuję się specjalistą, ale jeśli ktoś ma problem z odstawieniem cukru, to można rozważyć jako terapię szokową, mi za pierwszym razem udało się przez 8 miesięcy nie zjeść czekolady.

    Generalnie dieta o niskim IG jest bardzo podobna do diety na wyjście z fazy postu. W swoich publikacjach Dąbrowska pisze dużo o jedzeniu wzmagającym stany zapalne w organizmie. Sama mam poważna alergię z epizodami pokrzywki i opuchnięcia zagrażającemu życiu (puchnaca krtań), w te wakacje nie musiałam brać leków. W sumie dopiero teraz sobie to uświadomiłam 🙂 więc pewnie dieta o niskim IG na wyciszyła stany zapalne u mnie w organizmie.

    paradoxus, Krąsi lubią tę wiadomość

  • karo93 Przyjaciółka
    Postów: 69 38

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paloma mogłabyś mi podpowiedzieć odnośnie cytokin? W środę wybieram się do profesor ale dzisiaj odebrałam wyniki i pogorszyły się moim zdaniem. Biorę prograf 2x 1 i jestem w 9 tygodniu ciazy. Czy Tobie po prografie wyniki się polepszyły?

    Interferon 136 norma 293.3- 1044.6
    TNF alfa 4334 nor 322-1376
    Int 10 683 nor 695-3048
    Int 4 20 w normie
    Int 5 wynik 2 norma 20-59
    Wskaźnik Ifni/ il4 6,8 norma 36-175
    Wskaźnik TNF/ il4 216,7 norma 19.7- 149
    Wskaźnik Ifni/ il10 0.2 norma 1.2- 3.0
    Wskaźnik TNF/ il10 6.3 norma 0.7-2.8

    Ten ostatni wskaźnik chyba jest ważny a ja go wcześniej przed ciąża miałam 3.2 teraz jest gorzej mimo prografu. Pisałaś wcześniej że profesor zwiększyła Ci od razu bez wyników prograf mi zrobiła tak samo na pierwszej ciążowej wizycie. Czy u Ciebie te wyniki też były kiepskie? Z drugiej strony prograf 2 tabletki zaczęłam brać dopiero w dzień zbadania cytokin więc nie wiadomo jak teraz może wyniki bylyby lepsze...


    Proszę o pomoc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2021, 10:32

  • karo93 Przyjaciółka
    Postów: 69 38

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze już w komentarzach Twoich że miałas powyżej 6 a w ciazy około 3.5 czyli u Ciebie spadal. No nic muszę czekać do środy do wizyty u profesor.

  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karo93 wrote:
    Paloma mogłabyś mi podpowiedzieć odnośnie cytokin? W środę wybieram się do profesor ale dzisiaj odebrałam wyniki i pogorszyły się moim zdaniem. Biorę prograf 2x 1 i jestem w 9 tygodniu ciazy. Czy Tobie po prografie wyniki się polepszyły?

    Interferon 136 norma 293.3- 1044.6
    TNF alfa 4334 nor 322-1376
    Int 10 683 nor 695-3048
    Int 4 20 w normie
    Int 5 wynik 2 norma 20-59
    Wskaźnik Ifni/ il4 6,8 norma 36-175
    Wskaźnik TNF/ il4 216,7 norma 19.7- 149
    Wskaźnik Ifni/ il10 0.2 norma 1.2- 3.0
    Wskaźnik TNF/ il10 6.3 norma 0.7-2.8

    Ten ostatni wskaźnik chyba jest ważny a ja go wcześniej przed ciąża miałam 3.2 teraz jest gorzej mimo prografu. Pisałaś wcześniej że profesor zwiększyła Ci od razu bez wyników prograf mi zrobiła tak samo na pierwszej ciąż owej wizycie. Czy u Ciebie te wyniki też były kiepskie?


    Proszę o pomoc

    Cześć, ja kilka dni temu byłam u prof z wynikami cytokin.
    A gdzie masz interleukine 2?

    Tnf alfa pokazuje na stan zapalny w organizmie.
    Ale może być tez to wynikiem ciąży, masz jakieś choroby przewlekłe typu endemetrioza czy hashimoto?

    Ogólnie wyniki w ciąży różnią się od wyników bez ciąży :)

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • karo93 Przyjaciółka
    Postów: 69 38

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Interleukina 2 59,0 norma 20-62, 5

  • karo93 Przyjaciółka
    Postów: 69 38

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic mi nie wiadomo o endometriozie czy Hashimoto u mnie

  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może Paloma powoe więcej o wynikach cytokin w ciąży.
    Ja nic złego tu nie widzę, słyszałam ze ważny jesh il 10 i il 2
    10- mogłaby być wyżej- tu chyba pożądane są te wyższe granice.
    Myśle, ze jesteś bezpieczna przy prografie.
    Jestes po poronieniach?

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • karo93 Przyjaciółka
    Postów: 69 38

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, po dwóch ciążach z pustym jajem płodowym. Z tego co kojarzę to jeszcze ten ostatni wskaźnik jest ważny i o niego się martwię najbardziej bo po poronieniu miałam 3.2 i wtedy profesor powiedziała że nie jest najgorzej bo norma do 2.8 a teraz jak już biorę prograf to skoczyło do 6.3 . To nic zobaczymy co profesor w środę na to i może Paloma lub ktoś inny coś jeszcze o tym napisze 🙂

  • Aneczeczeczeczka Koleżanka
    Postów: 61 8

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Breath_less ja jeszcze mam pytanie jak udało ci się umówić wizytę u Paśnika? Masz jakiś system? Rezerwowałaś w Warszawie czy w Lodzi?

    07.2017 - córeczka (bezproblemowa ciąża)
    05.2019 - poronienie (brak badań)
    11.2019 - poronienie (triploidia, zaśniad groniasty częściowy)
    09.2020 - poronienie (trisomia 16, zaśniad groniasty częściowy)

    Mutacje:
    czynnik V R2
    MTFHR 1298ac - homo
    PAI-1 4G - hetero

    Kariotypy ok
    Ana / Apa ok
  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczeczeczeczka wrote:
    Breath_less ja jeszcze mam pytanie jak udało ci się umówić wizytę u Paśnika? Masz jakiś system? Rezerwowałaś w Warszawie czy w Lodzi?

    Ja dzwoniłam do apc w Łodzi- nie mogłam się dodzwonić wiec napisałam meila i podałam swoj nr, Pani wieczorem oddzwoniła i wpisała mnie na wizytę.
    Dzwoniłam chyba jakoś na początku grudnia i termin był na marzec.
    W Warszawie, nie mieli grafiku a w dodatku to by była tylko wizyta - telewizyta, wiec odpadło.

    A co prof Jerzak Tobie aktualnie zaproponowała ? Na jakom jesteś etapie u niej? Jesteś po badaniach?

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • Paloma Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karo93 wrote:
    Niestety, po dwóch ciążach z pustym jajem płodowym. Z tego co kojarzę to jeszcze ten ostatni wskaźnik jest ważny i o niego się martwię najbardziej bo po poronieniu miałam 3.2 i wtedy profesor powiedziała że nie jest najgorzej bo norma do 2.8 a teraz jak już biorę prograf to skoczyło do 6.3 . To nic zobaczymy co profesor w środę na to i może Paloma lub ktoś inny coś jeszcze o tym napisze 🙂

    Hej Karo,

    Tak, u mnie było na odwrót, tzn. ten ostatni wskaźnik przed ciążą 6, na początku w ciąży na 1xPrograf 3, a potem już nie robiłam jak dostałam 2xPrograf. Ale jak Ci zwiększyła dawkę Prografu „w ciemno” to dobrze, jak zaczęłaś brać tuż przed pobraniem, to jeszcze nie zadziałał. Może Ci jeszcze dołoży w środę jak zobaczy wyniki, ale jak teraz bierzesz 2x1 to zapewne już masz niżej. Trzymam mocno kciuki, by wszystko było ok i daj znać po wizycie co Ci powie!

    P.S. Później w ciąży rozkminiłam, że najlepiej wszelkie wyniki badań odbierać dzień przed wizytą u profesor, bo inaczej można się zajechać analizowaniem :O :)

    karo93 lubi tę wiadomość

    PCOS ❌
    Hashimoto ❌
    PAI-1 4G ❌
    cytokiny ❌
  • karo93 Przyjaciółka
    Postów: 69 38

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paloma wrote:
    Hej Karo,

    Tak, u mnie było na odwrót, tzn. ten ostatni wskaźnik przed ciążą 6, na początku w ciąży na 1xPrograf 3, a potem już nie robiłam jak dostałam 2xPrograf. Ale jak Ci zwiększyła dawkę Prografu „w ciemno” to dobrze, jak zaczęłaś brać tuż przed pobraniem, to jeszcze nie zadziałał. Może Ci jeszcze dołoży w środę jak zobaczy wyniki, ale jak teraz bierzesz 2x1 to zapewne już masz niżej. Trzymam mocno kciuki, by wszystko było ok i daj znać po wizycie co Ci powie!

    P.S. Później w ciąży rozkminiłam, że najlepiej wszelkie wyniki badań odbierać dzień przed wizytą u profesor, bo inaczej można się zajechać analizowaniem :O :)


    Dziękuję Ci za odpowiedź. Tak masz rację, że najlepiej odbierać dzień przed ale ja mam ostatnio jakiegoś pecha odnośnie laboratorium i bałam się że będzie zamknięte z jakiegoś powodu we wtorek i nie zdążę odebrać więc wolałam dzisiaj. Mam nadzieję, że zaczęły spadać od kiedy zaczęłam brać 2 tabletki. Odezwę się w środę po wizycie 🙂 oby tym razem już było wszystko ok. Teraz najgorsze 3 tygodnie czekania do prenatalnych.

‹‹ 233 234 235 236 237 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ