X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża po poronieniu...
Odpowiedz

Ciąża po poronieniu...

Oceń ten wątek:
  • Viktoria Koleżanka
    Postów: 44 18

    Wysłany: 10 lutego 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak musimy wierzyć, musimy żyć dalej z tym bólem............
    najgorsza jest ta psychika..............mam doła:(:(:(

  • Szalona CZARNA Autorytet
    Postów: 528 1692

    Wysłany: 11 lutego 2015, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kietrzynka my nasze maleństwo też starcilismy w 16 tygodniu. Też wszytsko zaczęło się dziać po 19 u mnie pomimo że rano dostałam tabletki. Czyścili mnie tego samego dnia. Nie martw się wszystko się ułoży. Po pierwszej @ idź na kontrolę a po drugiej miesiączce zrób sobie cytologie nawet jeśli miałaś nie dawno ją robioną. Po takich sytuacjach zawsze lepiej zrobić cyto. Nam 13 lutego miną 3 miesiące od momentu zabiegu. Też po tabletkach które dostałam mnie piekło może maja mieć takie działanie oczyszczające. To był antybiotyk.
    Teraz znów mam tabletki dopochwowe bo wdał się jakiś stan zapalny a lekarz woli dmuchać na zimne. 6 dni kuracja. Potem znów wizyta kontrolna wyniki z cytologi i będziemy próbować. Boję się, ale nigdy wcześniej w życiu nie pragnęłam dziecka tak jak teraz...
    Jeszcze wczoraj się wystraszyłam jak mąż mi powiedział, że w RMFce mówili że wycowano jeden kwas foliowy ze sprzedaży. Jeśli któraś z Was bierze sprawdzcie sobie jaką serie macie jeśli bierzecie ten : http://www.fakt.pl/wydarzenia/kwas-foliowy-wycofany-z-aptek-wycofano-acidum-folicum-richter,artykuly,522941.html

    Viktoria- wierzę, że uda Wam się w pierwszym cyklu:) Nie zastanawiaj się za dużo, nie myśl. Na pewno się uda :) Skoro raz się udało zajść to drugi raz też się uda. Tylko teraz już będzie wszytsko cudownie! Zobaczysz :)



    Viktoria lubi tę wiadomość

    Aniołek 13.11.2014 [*] 16 tc
    "CZASAMI CEL JEST WAŻNIEJSZY OD PODRÓŻY"
    f2w33e3koa7qwq76.png
  • Szalona CZARNA Autorytet
    Postów: 528 1692

    Wysłany: 11 lutego 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choć wszytskim nam jest ciężko musimy walczyć dla tych naszych kolejnych pociech, które czekaja gdzieś tam w kolejce :)
    Nie wolno tam się poddać, załamać. Musimy być silne. Los nas doświadczył mocno. Nie które z nas niestety niejednokrotnie. Nie łapiemy dołów dziewczyny! Kiedy mi ma nachodzić dół wtedy wyobrażam sobie jak to będzie kiedy nasze maleństwo już kiedys będzie z nami. Jak będe tulić je do siebie. I to daje mi siłę. Muszę być silna dla nich. Dać im szanse.
    Kazda z Nas dziewczyny drogie będzie dzieci kochac wyjatkowo. Bo spotkało nas największe nieszczęście świata. Smierc własnego dziecka... co z tego że nienarodzonego ? Skoro kochałyśmy już je całym sercem. Pomyślcie jakie szczeście będą miały nasze dzieciaki mając mamy mądrzejsze o takie właśnie doświadczenie.
    W każdej z życiowych sytuacji szukam wyjaśnienia. Nie zawsze można je znaleźć ale musimy być silne. Tak jak już pisałam. Ktoś kto sprawił że nasze maleństwa odeszły, zabrał nam byc może krzyż na całe zycie... Bo co by było gdybysmy miały je stracić tuz po porodzie być moze, albo jak moja biedna kolezanka w Sylwestra bo mała pepowina sie udusiła - 5 dni przed planowana cesarka. A co jesli byłby chore.. i sprzedałybysmy wszytsko aby im zapewnic najlepszy byt a kiedy my odeszlibysmy one tez skazane by były na smierc bo nas by już nie było...
    Dziewczyny teraz juz wszytsko będzie dobrze. Inaczej nie może być. Głowy do góry ! Cycki do przodu i czekam na pozytywne wieści od Was kiedy juz bedzie nosić pod sercem malenstwo... Miłego dnia :) Pedze na warsztaty z dzieciakami z dequpagu. Polecam na odstresowanie.

    kierzynka, Viktoria, Truskaweczka83, DomiBW, czekolada lubią tę wiadomość

    Aniołek 13.11.2014 [*] 16 tc
    "CZASAMI CEL JEST WAŻNIEJSZY OD PODRÓŻY"
    f2w33e3koa7qwq76.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 11 lutego 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalona CZARNA

    Masz rację:
    " W każdej z życiowych sytuacji szukam wyjaśnienia. Nie zawsze można je znaleźć ale musimy być silne. Tak jak już pisałam. Ktoś kto sprawił że nasze maleństwa odeszły, zabrał nam byc może krzyż na całe zycie... Bo co by było gdybysmy miały je stracić tuz po porodzie być moze, albo jak moja biedna kolezanka w Sylwestra bo mała pepowina sie udusiła - 5 dni przed planowana cesarka. A co jesli byłby chore.. i sprzedałybysmy wszytsko aby im zapewnic najlepszy byt a kiedy my odeszlibysmy one tez skazane by były na smierc bo nas by już nie było..."

    To całkowita prawda, tyle, że boli...ale masz całkowitą rację, a śmierć dziecka tuż przed porodem lub w trakcie to masakra straszna według mnie nie do przeżycia jest!
    Kiedyś siostra zakonna na studiach (studiowałyśmy razem) powiedziałą mi, że jak umiera dziecko to Bog daje siły aby to przetrwać - coś w tym jest - bo naprawdę współczuje strasznie matkom którym zmarło dziecko i nigdy przenigdy nie chciałabym się znależć na ich miejscu, straciłam dzieciątko w 4 miesiącu ciąży i wyłąm z bólu a żywe dziecko... szkoda gadać...
    ale ponoć wszystko dzieje się w jakimś celu - jeszcze tylko nie wiem w jakim?

    Malina15 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • Viktoria Koleżanka
    Postów: 44 18

    Wysłany: 11 lutego 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalona Czarna wiem że masz racje i to co piszesz napawa optymizmem, daje wsparcie którego nie mam. najbardziej boję się powrotu do pracy, tych fałszywych uśmieszków, pocieszania, poklepywania po plecach z hasłem "wszystko będzie dobrze", wcześniej lubiłam tą pracę lecz od pewnego czasu przez konflikty z szefową znienawidziłam ją. Kiedy poszłam na zwolnienie byłam zastraszana rozwiązaniem umowy, brakiem macierzyńskiego itp. Jak sobie pomyśle że mam wrócić i siedzieć z tą kobietą 8h to aż mi się żyć odechciewa:(. Coraz częściej myślę o zmianie pracy, odcięciu się od tych wszystkich fałszywych przyjaciół.

  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 11 lutego 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja może głupio ale wierzę bardzo w to ze szybko sie teraz uda i wszystko bedzie ok ;) takiej myśli sie ciągle trzymam. Czekam tylko na 1 @ a potem zaczyna,, się obserwować i mam nadzieję że chociaż w ciagu pół roku się uda ;) wierzę w to bardziej niż jak sie starałam pierwszy raz ;)

    dorbie lubi tę wiadomość

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • Lenka87 Autorytet
    Postów: 883 2037

    Wysłany: 11 lutego 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jeszcze nie wracam do starań, ale czy mimo tego mogę do Was dołączyć?

    [*]17tc Aniołek-31.01.2015 :( Na zawsze w naszych sercach <3
    Julia 21.02.2016 <3 2850 g szczęścia <3
    p655zbmhi58rbvwi.png
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 11 lutego 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka myślę że mimo wszystko szybko pomyślisz o kolejnych staraniach bo to chyba tak działa ze teraz chce się mocniej ;)

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 11 lutego 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi bardzo wiele dało czytanie historii innych mam ;)

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • Lenka87 Autorytet
    Postów: 883 2037

    Wysłany: 11 lutego 2015, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już o tym myślę. Kupiłam mężowi i sobie witaminy... I tak wcześniej niż w maju nie wrócimy do starań, bo dopiero wtedy się chyba zobaczymy :(

    [*]17tc Aniołek-31.01.2015 :( Na zawsze w naszych sercach <3
    Julia 21.02.2016 <3 2850 g szczęścia <3
    p655zbmhi58rbvwi.png
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 11 lutego 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już kupiłam witaminki i czekam narazie do wizyty kontrolne

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • Lenka87 Autorytet
    Postów: 883 2037

    Wysłany: 11 lutego 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w poniedziałek odebrać wyniki histo, a po południu wizyta. Ciekawe co mi gin powie

    [*]17tc Aniołek-31.01.2015 :( Na zawsze w naszych sercach <3
    Julia 21.02.2016 <3 2850 g szczęścia <3
    p655zbmhi58rbvwi.png
  • bubka Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 11 lutego 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, w grudniu poroniłam pierwszą ciążę w 11 tygodniu, po prostu ciąza obumarła no i te staram się ponownie. myślicie że mam szanse? mój wykresik 31a0c53e3561833dd5f82d1ccb0decf1.png

    BUBA
  • bubka Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 11 lutego 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może macie większe lepsze dośwadczenie niż ja.

    BUBA
  • Lenka87 Autorytet
    Postów: 883 2037

    Wysłany: 11 lutego 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bubka wrote:
    Hej dziewczyny, w grudniu poroniłam pierwszą ciążę w 11 tygodniu, po prostu ciąza obumarła no i te staram się ponownie. myślicie że mam szanse? mój wykresik 31a0c53e3561833dd5f82d1ccb0decf1.png
    Z tego Twojego wykresu niewiele można wywnioskować, bo nie mierzyłaś temperatury od początku cyklu i teraz też nie mierzysz

    TheBaja lubi tę wiadomość

    [*]17tc Aniołek-31.01.2015 :( Na zawsze w naszych sercach <3
    Julia 21.02.2016 <3 2850 g szczęścia <3
    p655zbmhi58rbvwi.png
  • Szalona CZARNA Autorytet
    Postów: 528 1692

    Wysłany: 12 lutego 2015, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Truskaweczka83: Kochana Koleżanko. Musisz być silna i wierzyć że wszystko się ułoży. Nie zastanawiaj się kiedy to się stanie. Postaraj się czerpać radośćz drobnych rzeczy. Z tego że ułożysz sobie rzeczy w szafkach (mi to zawsze pomaga - wierzę że porządek w domu odzwierciedla nasz porządek w życiu). Uśmiech do męża. Dobry obiad. Kocham gotować. Po poronieniu mama śmiałą sia ze zostane druga Gessler albo Starmach :) Przy okazji polecam książki Anki Starmach do 25 zł pyszne 25. Cudowne rzeczy - poprawią Wam nastrój. Kapiel relaksacyjna. Masaż. Mysl pozytywnie. Nastawiaj się na ten czas kiedy będziesz się delektować każdym dniem ciąży :)

    Viktoria: Rozumiem Twój lęk przed ludźmi bo miałam tak samo, ponieważ o mojej ciąży wszyscy już wiedzieli ( bynajmniej w większości) bo żyje w miejscowości która ma 5 tys mieszkańców więc nie jest to szaleństwo. każdy każdego zna. A brzuszek było już widać...:( Pamiętaj o tym, że to Ty jesteś silniejsza niż wszyscy pozostali bo to Ciebie wybrano abyś pokonała to nieszczęście. Inni nie mają zielonego pojęcia co to znaczy. Nie czuj się gorsza, a bogatsza w doświadczenie by być może móc pomóc kiedyś komuś słabszemu kto przejdzie coś podobnego (oczywiście nikomu tego nie życzę).
    Zawsze mówiłam, że żadna mądra kobieta nigdy mi się nie zapyta sama jak się czuję i w ogóle.. bo trzeba być debilem za przeproszeniem. Bo jak się można czuć po starcie ? Każda z nas jak będzie chciała sama będzie o tym mówiła. Najlepszą metodą na głupie zapytania jest otwrate mówienie o tym, że nie chcesz o tym rozmawiać. Jasne komunikaty. Teraz będziesz silniejsza nie słabsza! Pamiętaj o tym.
    Co do szefowej... straszna suka (przepraszam) ale to świat prywaciarzy jest niestety. Znam to. Nie martw się. Pracuj póki musisz i szukaj w między czasie innej pracy. Portal olx ma mnóstwo ogłoszeń o pracę. Jeśli wpiszesz miasto które cie interesuje wyskoczy ich pełno. Sprawdź kochana. Głowa do góry!

    "Ponad chmurami zawsze świeci Słońce!"


    Każda z nas zasługuje na zdrowe mądre dzieci. I takie będziemy mieć. Jeszcze chwila i wszytskie będziemy tu pisać o tym kiedy rodzimy zobaczycie. Każda z nas kochała swoje maleństwo to oczywiste. Wiem że każdy ma inną psychikę i różnie znosi trudne sytuacje. Ja czekałam tak jak wspomniałam 10 dni na moment kiedy dziecku przestanie bić serduszko (miałam czas na rozmowy z mamą teściową, koleżankami które przeszły to samo- to dużo dało), a potem tabletkami miałam wywoływany poród. Lekarze oszczędzili mi wiele bólu psychicznego nie widziałam dzieciątka bo kiedy tylko zaczęłam krwawić zabrali mnie na sale i wyczyścili.Mąż był cały czas przy mnie. Bałam się ze zostanę sama i zacznie się to w nocy. Te zapomnę 13 listopada do końca swoich dni. Ale tak jak pisałam wszytskie musimy być silne dla naszych dzieci które czekaja na Nas :)
    One będą. Pokonamy ten trudny czas dziewczyny i będziemy wozić się cztero lub trzy kołowcami z bobasem albo w tym roku albo na początku 2016 :)

    *Kejt*, Viktoria, Truskaweczka83 lubią tę wiadomość

    Aniołek 13.11.2014 [*] 16 tc
    "CZASAMI CEL JEST WAŻNIEJSZY OD PODRÓŻY"
    f2w33e3koa7qwq76.png
  • Karmelek211 Autorytet
    Postów: 989 864

    Wysłany: 12 lutego 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poroniłam 3 razy, wszystkie ciąże w I trymestrze, 8tyg,5tyg,6tyg ... Przyczyny nieznane, wiele badań za mną, wszystkie ok. Obecny lekarz wysyła mnie i męża na badania genetyczne, ale wolny termin dopiero za rok. Póki co dostaliśmy zielone światło, możemy znowu się starać, zobaczymy co będzie, gin będzie monitorował co się dzieje jeśli znajdę w ciążę, na pewno nie obejdzie się bez dużej dawki lekarstw. Lekarza zmieniłam po 3 poronieniu, bo dla niego to było "normalne". Miałam dosyć stwierdzeń: jest Pani młoda i zdrowa i kolejna ciąża wcale nie musi zakończyć się tak jak poprzednia. Tylko, że kolejna ciąża zakończyła się równie tragicznie :( Cholerny egoista, a gdzie w tym wszystkim moje uczucia, moje przeżycia ?! Dlatego zmieniłam lekarza, który od razu zabrał się za "mnie". A przekonał mnie do tego słowami: Proszę się nie martwić, Pani jest od tego, żeby zajść w ciążę, a ja od tego, żeby ją utrzymać :) Ostatnio nawet powiedział: Teraz wszyscy zachodzimy w ciążę, Pani, mąż i ja! Dlatego zaproponował monitoring owulacji, aby pomóc mi zajść w ciążę w miarę szybko. Daje mi poczucie bezpieczeństwa, a to jest ważne, żeby lekarz dawał właśnie to uczucie, że nie jesteś sama!
    Ogólnie jestem psychicznie "zajechana", od 4 m-cy siedzę na zwolnieniu. Chodzę do psychiatry i psychoterapeuty. Nie mogłam sobie poradzić z tym co mnie spotkało :( Zamknęłam się w sobie, przestałam wychodzić z domu, spotykać się ze znajomymi, szczególnie tymi, które tak jak ja zachodziły w ciążę, a potem rodziły zdrowe dzieci. Przytyłam 15kg, znajomi mnie nie poznają na ulicy. Ale powoli wychodzę na prostą, bo wiem że trzeba walczyć!! I Ty też walcz! Nie poddawaj się! Zadbaj o siebie, o swoje zdrowie i samopoczucie :)

    Rozalia nasza Gwiazdka z nieba<3
    Moje Aniołki 09.2013 [*] 12.2013 [*] 08.2014 [*]
    3277f92879.png



  • D. Autorytet
    Postów: 596 233

    Wysłany: 12 lutego 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy za sobą dwa poronienia, wszystkie badania w normie, Lekarz zaproponowała badania genetyczne, ale jeszcze się na mnie nie zdecydowaliśmy. Starania odłożyliśmy na bliżej nieznany termin. Paraliżuje mnie sama myśl, że mogę być w ciąży i trzeci raz ją stracę...


    [*] 14.09.2014 r.
    [*] 08.01.2015 r.
    [*] 11.10.2015 r.
    [*] 22.12.2015 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja dziś dostałam zielone światełko , ale dopiero jak moja @ sie pojawi bo dostalam leki by ją wywołać. Ostrożnie do tego podchodzę , ale mam nadzieje że fasolka pojawi się nie długo. Doktor powiedziała że od początku ciaży bedę miała leki i czeste wymazy bo mialam bakterie i zbyt mało prolaktyny dlatego straciłam pierwsza ciaze

    TheBaja lubi tę wiadomość

  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 12 lutego 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie wiem czy to normalne ale mam wizyte kontrolną i wyniki histopat. dopiero 13 marca... dziwne że tak póxno czy raczej normalne?

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
‹‹ 116 117 118 119 120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ