X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża po poronieniu...
Odpowiedz

Ciąża po poronieniu...

Oceń ten wątek:
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 18 lutego 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalona CZARNA wrote:
    Im mniej będziemy myśleć o pewnych rzeczach tym lepiej dla nas. Wiem, że to nie jest proste tez każdego dnia staram się jak mogę. Też dostałam od lekarza zielone światło. Czekam na 3@ i może Bóg pozwoli, aby się udało. Tak bardzo bym chciała byc w ciąży po raz kolejny i urodzić zdrowe dzieciątko. Każdy dzień ciąży będzie pieknym przez całe 9 miesięcy. Juz wiem że inaczej bym podchodziła do ciazy. Pierwsza mnie bardzo wymęczyła .... schudłam w 3 miesiące 8 kg bo takie mdłości miałam. Ale teraz choćby nie wiem co będe przeszczęśliwa ! :)


    To prawda, lepiej nie myśleć, ja po 4 latach przestałąm myśleć o ciązy o tym, że się uda o czymkolwiek, zwłąszcza ze 2014 rok dał mi mocno w kośc, i w listopadzie dowiedziałam się ze w ciąży jestem, był to dla mnie mega mega szok, uwierzyć nie mogłam!
    szczęscie trwało 4 miesiące niecałe, a cały czas myślałam co bedzie jak się bede źle czuć martwiłąm się ile przytyje czy potem wrócę do "formy" z przed ciąży, szkoda mi było trochę pracy (że przepadnie mi) a teraz wyrzucam sobie, że to wszystko zbędne było, tak jak Ty teraz bym bardziej wszystko doceniła, dziękowała za każdy dzień w "wymiotach i mdłościach" nie ważna figura, praca- którą i tak stracę jednak... dziecko najważniejsze, pewnie jest w tym sens że wszystko się dzieje "po coś" - ja tylko nie wiem jeszze po co?!

    a propo ciąż, włąśnie moja suczka po raz pierwszy się oszczeniła( ma 2 lata), i byłaby pełna radośc gdyby nie to, że rodziłą w nocy i choć zimno nie było bardzo to 4 pieski zdechły, była w budynku (stodole) tam było z 5st C* kurde strzasznie mi szkoda, wg nas miała rodzić za ok 1,5 tyg wiec jej jeszcze do domu nie braliśmy na "poród", to duży pies - owczarek berneński mamy parę psa i suczkę, i nie da się tych olbrzymów w domu trzymać, ale ważne że 3 pieski jej zostały, są śliczne, malutkie, oby im już nic się nie stało.
    Ja i moja Moli zaszłyśmy w ciąże obie w listopadzie, ja poroniłam a ona donosiłą chociaż 3 ma. Może następna będę ja, i urodzę zdrową dzidzię.

    Zastanawiam się w moc rzeczy, miejsc, tzn w tym domu w którym mieszkam (ma ponad 30 lat) nigdy nie urodziło się żadne dziecko mojej babci 2 dzieci ale nie w tym domu(choć tu mieszka) mojej mamie też ma 2 dzieci ale też nie tu, moje pierwsze dzidzi gdy mieszkałam w domu mamy, a tu żadne, to dziwne, jak tu zaszłąm w ciąże to poroniłam, mama moja to przemyślała, że to dziwne...
    może to wina miejsca?
    mieszkało tu więcej osób ale nie mieli dzieci.

    ponoć dawno dawno z 50 lat temu mieszkała tu kobieta, która zaszła w ciążę jako panna, nikt się z nią nie ożenił, i bardzo nie chciała tego dziecka, przeklinała je, modliła się żeby go nie było... czy to fatum?

    wierzycie w coś takiego?
    chyba świruje.
    szukam przyczyny, sama nie wiem czego...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2015, 16:11

    Malina15 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra1988 wrote:
    A co na to Twoja ginekolog? Mówiła że to czas na starania czy że masz jeszcze czekać? Moja nie badała mnie jeszcze ale mówiła że najlepiej odczekać 3 miesiące... Ale ja nie będę czekała

    Moja pani doktor mi mowiła że 2-3 msc od poronienia można spokojnie się starać o kolejną ciąże. A jeżeli jestem gotowa to możemy zacząć już po tej @. Powiedziała że kolejna ciąże donosimy razem :) Ale luteine mam brać przez 3 cykle jeżeli po niej nie dostane @ to znaczy że predko mam się do niej zgłosić bo to bedzie ciaża

    dodam że u mnie na usg wszystko ładnie się odbudowało i moja gin nie miała żadnych przeciwwskazan i sama zachęcała by się starać "na spokojnej psychice"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2015, 15:36

    Aleksandra1988 lubi tę wiadomość

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 18 lutego 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka83 wrote:
    ponoć dawno dawno z 50 lat temu mieszkała tu kobieta, która zaszła w ciążę jako panna, nikt się z nią nie ożenił, i bardzo nie chciała tego dziecka, przeklinała je, modliła się żeby go nie było... czy to fatum?

    W takie rzeczy nie wierze ale często bywa że jak sobie coś wmawiamy to lubi się to zemścić. Człowiek idzie oblodzonym chodnikiem i jak sobie będzie wmawiał "żebym się tylko nie wywróciła bo np. mam białe spodnie" to często wiemy jak się to kończy :P

    To tak jak horoskopy - Podzielono milardy ludzi na 12 miesięcy i milionom ludzi na raz napisano horoskop. Są one tak pisane że co by się nie działo zawsze coś tam można pod horoskop podpiąć.

    A też te opowieści przenoszone z dziada-pradziada to tak jak plotki - każdy coś sobie dopowie więc nie wiadomo czy wogóle taka historia miała miejsce.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2015, 15:55

    Truskaweczka83, Szalona CZARNA lubią tę wiadomość

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2015, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ggonia wrote:
    Moja pani doktor mi mowiła że 2-3 msc od poronienia można spokojnie się starać o kolejną ciąże. A jeżeli jestem gotowa to możemy zacząć już po tej @. Powiedziała że kolejna ciąże donosimy razem :) Ale luteine mam brać przez 3 cykle jeżeli po niej nie dostane @ to znaczy że predko mam się do niej zgłosić bo to bedzie ciaża

    dodam że u mnie na usg wszystko ładnie się odbudowało i moja gin nie miała żadnych przeciwwskazan i sama zachęcała by się starać "na spokojnej psychice"
    Super !!!
    Wiec trzymam kciuki i za tydzień działaj :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra1988 wrote:
    Super !!!
    Wiec trzymam kciuki i za tydzień działaj :)

    Z największą przyjemnością i będę pamiętała o Tobie jak nadejdzie czas testowania ;) Oby się Nam i pozostałym dziewczyną udało ;)

    Aleksandra1988 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ggonia wrote:
    Z największą przyjemnością i będę pamiętała o Tobie jak nadejdzie czas testowania ;) Oby się Nam i pozostałym dziewczyną udało ;)
    Dokładnie aby nam Wszystkim się udało :) Teraz obserwuj cykl. Ja za jakiś tydzień powinnam mieć okres jak dobrze pójdzie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra1988 wrote:
    Dokładnie aby nam Wszystkim się udało :) Teraz obserwuj cykl. Ja za jakiś tydzień powinnam mieć okres jak dobrze pójdzie

    I oby szybko pojawiła twoja @ , a u mnie żeby ta owulacja była tą szczęśliwą i trafioną , cierpliwie poczekam na nią te dwa tyg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ggonia wrote:
    I oby szybko pojawiła twoja @ , a u mnie żeby ta owulacja była tą szczęśliwą i trafioną , cierpliwie poczekam na nią te dwa tyg
    Bądźmy dobrej myśli

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 18 lutego 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax
    masz całkowitą rację, wmawianie sobie, że coś się stanie a potem oj stało się - wiedziałam!
    ja zawsze zakłądam wszystkie możliwe złę scenariusze - ale to się dzieje w mojej głowie - ja tego nie chcę! to chyba jakiś rodzaj nerwicy natręctw!
    kiedyś tego nie miałąm, brałam życie takim jakim było, teraz ciągłe dopowiadanie, domyślanie, wiara w przesądy, zabobony (mieszkam z babcią, która w to wszystko na dodatek wierzy) zawsze dopowiada mi np po poronieniu mówi, że śnił jej się św pamięci dziadek a jak on to śmierć zawsze w rodzinie, szału dostaje od tego wszystkiego, ale dokłądam to, do mojej listy życzeń - nie będę tego już robić - wierzyć w takie głupoty, i przejmować się wszystkim.
    dzięki ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2015, 16:11

    Malina15 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • Szalona CZARNA Autorytet
    Postów: 528 1692

    Wysłany: 19 lutego 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko słodka na pewno nie żadne fatum domu powoduje iż nie urodziłaś jeszcze (co nie znaczy że nie będzie lada moment inaczej :) ) żadnego dzieciątka. Też jestem meegaaa megaaa przesądna -uwierz :D Mój mąż zawsze się śmieje Ty i Twoje zabobony :P Koledzy w pracy wołali na mnie czarownica :D bo nie raz mówiłam to czy tamto :)

    Nie myśl o takich rzeczach bo będziesz się nie potrzebnie blokować. Ale dobrze, że wyrzucasz to z siebie choćby tutaj:) Każdy na swój los zaplanowany. Jest jedna rzecz na świecie która my nie kierujemy zdrowie (w tym Nowe poczete zycie). Skoro udało się zajśc w ciąze do tej pory uda się następnym razem:) Skoro maleństwo już było to możesz być pewna że pomimo tych 4 miesięcy tylko niestety ale było!- nie ma żadnego fatum :) Wiec do dzieła dalej sadzić małe kolejne truskawiątka :D

    Truskaweczka83 lubi tę wiadomość

    Aniołek 13.11.2014 [*] 16 tc
    "CZASAMI CEL JEST WAŻNIEJSZY OD PODRÓŻY"
    f2w33e3koa7qwq76.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 19 lutego 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalona CZARNA
    dzięki za podniesienie mnie na duchu ;-)
    musisz być fantastyczną kobietą - Twój mąż ma z Tobą bardzo dobrze, jak czytam Twoje posty to są one bardzo bliskie mojemu sercu :-)

    dziś na poprawę nastroju kupiłąm torebkę na allegro - nie powinnam bo torebki to moja największa słabośc... to dlatego, że zawsze dobrze leżą "w biodrach" zawsze pasują, wczoraj spodnie fajne mierzyłam po wizycie u lekarza i ciasne w biodrach - musze jakąś dietę zastosować, po ciąży mi biodra zostały i brzuszek tłuściutki, choć to tylko 2 kg to tylko w biodrach.
    a apropo nowej ciąży mam już ziołą ks sroki, zamówiłąm żel concertive, testy owulacyjne 30szt, szaleje, mam nadzieję, że nie przesadzę ;-)
    bardzo zależy mi na szybkim zajściu w ciążę, marzę o tym...

    a mam pytanie odnośnie lnu, dziewczyny jaki pijecie ten mielony czy całe ziarenka gotowane?

    len pje od października, nie zauważyłąm po nim, żebym miała lepszy śluz?!
    biorę na wrzody żołądka, a może przy okazji pomoże na coś innego ;-)
    w sumie to może zbieg okoliczności, ale w listopadzie zaszłam w ciążę,
    po miesiącu picia lnu. to napewno zbieg okoliczności.

    pozdrawiam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2015, 17:58

    Szalona CZARNA, Malina15 lubią tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 19 lutego 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka ja dziś zamówiłam torebkę i portfel ;)

    Truskaweczka83, Szalona CZARNA lubią tę wiadomość

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś poszłam do optyka zbadać wzrok i wybrać okulary. Nigdy nie nosiłam a słabo widzę z daleka.
    Jutro po 16 mam odebrać. Taka zmiana. Do końca przyszłego tygodnia mam L4 od mojej ginekolog więc muszę się rozejrzeć za wizytą u psychiatry aby mieć zwolnienie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2015, 21:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś robiłam badania krwi TSH, ft3, ft4, anty TPO,fna toksoplazmoze i cytomegalie. Jutro będą wyniki. Zobaczymy co wyszło bo w poprzedniej ciąży miałam podwyższone TSH i byłam z tym u endokrynologa na usg ale na usg nie było stanu zapalnego. Pół roku przez ciążą wypadały mi mocno włosy i badałam TSH ale miałam niskie. Widać w ciąży się podwyższyło ale muszę sprawdzić jak jest teraz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2015, 22:37

  • monika_89 Autorytet
    Postów: 2727 3405

    Wysłany: 20 lutego 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja idę robićTSH, ft3, ft4, anty TPO w pon/wt. tokso i cmv mam zrobione zaraz przed ciążą, zanim zaczęliśmy starania i wyszły negatywne.
    Robiłaś prywatnie? Mogę wiedzieć jaki koszt?

    13.02.2015 - Aniołek (7tc)
    21.01.2016 - P. <3
    24.04.2017 - M. <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika_89 wrote:
    ja idę robićTSH, ft3, ft4, anty TPO w pon/wt. tokso i cmv mam zrobione zaraz przed ciążą, zanim zaczęliśmy starania i wyszły negatywne.
    Robiłaś prywatnie? Mogę wiedzieć jaki koszt?
    Tak prywatnie i około 170 zł mnie wyniósł ten zestaw. Na stronach laboratorium są cenniki sprawdź ile kosztują w Twoim mieście

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak wspominałam powyżej wykonałam dziś badania i oto moje wyniki:
    TSH 1,72
    FT4 1,38
    FT3 3,32

    anty-TPO 19
    toksoplazmoza Toxo IgG 0,255
    cytomegalia CMV IgM 0,354
    cytomegalia CMV IgM 491,8

    Toxo IgM miałam wykonywane w zeszłym miesiącu a wynik był negatywny
    Morfologia idealna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2015, 14:21

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 21 lutego 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w sobotę!
    co tu taka cisza?
    może Wszystkie w ciąży i na fioletowej str ;-)
    o nie zostałam sama - zabierzcie mnie na fioletową <3

    Malina15 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • Lenka87 Autorytet
    Postów: 883 2037

    Wysłany: 21 lutego 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry. Ja skończyłam ćwiczyć i teraz siedzę z maską drożdżową na włosach. Zaraz pora na drugie śniadanie

    [*]17tc Aniołek-31.01.2015 :( Na zawsze w naszych sercach <3
    Julia 21.02.2016 <3 2850 g szczęścia <3
    p655zbmhi58rbvwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odliczam dni do pierwszej @ powinna przyjść w przyszłym tygodniu

‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ