X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża po poronieniu...
Odpowiedz

Ciąża po poronieniu...

Oceń ten wątek:
  • Lilka Autorytet
    Postów: 4343 4526

    Wysłany: 23 lutego 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam w Dublinie tutaj nic takiego nie wymagaja

    https://www.maluchy.pl/li-70315.png
    Moj Maly Aniolek [*] 8tc 18.02.15
  • Szalona CZARNA Autorytet
    Postów: 528 1692

    Wysłany: 23 lutego 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko jak tylko wrócisz do pracy i przestaniesz myslec cały czas o kolejnej ciąży to uda Wam się szybciej niż byś się mogła tego spodziewac ! Trzymam mocno kciuki za Ciebie i,każdą z osobna dziewczyny ;) i za siebie też bo 3 @ jest i będziemy próbować. Czekam na testy owulacyjne i do dzieła wierzę głęboko, że teraz skończy się ciąża za 9 miesięcy cudownym porodem zdrowego dzieciaczka:)

    Truskaweczka83 lubi tę wiadomość

    Aniołek 13.11.2014 [*] 16 tc
    "CZASAMI CEL JEST WAŻNIEJSZY OD PODRÓŻY"
    f2w33e3koa7qwq76.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ggonia wrote:
    Ja pierwszy cykl miałam bezowulacyjny , ale to jest możliwe czytałam o dziewczynach które nie doczekały się pierwszej @ ;) trzymam kciuki . Ja za kilka dni zaczynam starania , czekam aż @ już sobie pójdzie i do dzieła , mam nadzieje że się uda
    Ja pierwszy cykl po poronieniu miałam owulacyjny. Dokladnie 14, 15, 16 dzien Licząc od poronienia wywołanego w szpitu.
    Robiłam testy owulacyjne i w te trzy dni miałam wynik pozytywny. A śluz płodny przez około 7 dni tak dwa dni przed pozytywnymi testami owulacyjnymi się pojawił i dwa dni po pozytywnych testach

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka87 wrote:
    Ja czekam na pierwszą @. Według lekarzy powinna się pojawić 1-9 marca. Ciekawe czy tak będzie
    Jeszcze troszkę i nim się obejrzysz rozpoczniesz starania

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka83 wrote:
    Lilka
    A czy musisz też po 30 dniowej L4 robić badania kontrolne?
    Ja chyba musze, a minus jest taki, że nikt nam nie zwraca kwoty za lekarza medycyny pracy a zaświadczenie, laryngolog, ginekolog(zaświadczenie)mocz, morfologia to wydatek ze 250zł. ciekawe co jeśli nie zrobię?
    we wrześniu zrobiłąm bo wiedziałam, że do pracy by mnie nie przyjeli, ale teraz, jeszcze 4 mieś i koniec umowy a 250zł na drodze nie leży.
    Ale kanał!

    ps. współczuje zabiegu i poronienia :-(
    Tak musisz bo Cię do pracy nie mogą dopuścić zgodnie z przepisami jak masz L4 przez okres od miesiąca w górę. Jak nie będziesz miała badań to wyślą Cię na urlop jak nie masz urlopu to wyślą Cię na przymusowy. Ale mi zzakład pracy pamiętam dawał skierowanie na medycyne pracy i miałam za darmo w tej przychodni w której firma ma podpisana umowe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny piszę tyle bo nadrabiam czas kiedy mnie nie było na forum. Wczoraj dostałam L4 od psychiatry więc mam ciągłość zwolnienia i dostałam okres :)
    Zwykle cykl u mnie trwa 28 dni a wczoraj wbił 28 dzień licząc od dnia wywołania poronienia w szpitalu

  • Lenka87 Autorytet
    Postów: 883 2037

    Wysłany: 24 lutego 2015, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra1988 wrote:
    Jeszcze troszkę i nim się obejrzysz rozpoczniesz starania
    My do starań wracamy dopiero w maju, także mam jeszcze dużo czasu, żeby sobie wszystko w głowie poukładać

    [*]17tc Aniołek-31.01.2015 :( Na zawsze w naszych sercach <3
    Julia 21.02.2016 <3 2850 g szczęścia <3
    p655zbmhi58rbvwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka87 wrote:
    My do starań wracamy dopiero w maju, także mam jeszcze dużo czasu, żeby sobie wszystko w głowie poukładać
    Dlaczego dopiero w maju?

  • Lenka87 Autorytet
    Postów: 883 2037

    Wysłany: 24 lutego 2015, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra1988 wrote:
    Dlaczego dopiero w maju?
    Mój gin mówił, że po 2 @ możemy wracać do starań, ale że mąż za granicą, to zaczniemy po 3 @. U mnie to już była prawie połowa ciąży, więc organizm dłużej będzie się regenerował

    [*]17tc Aniołek-31.01.2015 :( Na zawsze w naszych sercach <3
    Julia 21.02.2016 <3 2850 g szczęścia <3
    p655zbmhi58rbvwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chce starania rozpocząć po pierwszej @
    Ale zobaczymy co moja ginekolog na to.
    Poroniłam badania i przede wszystkim TSH mam o połowę niższe i z wynikami jak skończę miesiączkować do niej pójdę

  • Lenka87 Autorytet
    Postów: 883 2037

    Wysłany: 24 lutego 2015, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chciałabym zacząć starania jak najszybciej, ale gin radzi zaczekać. Z resztą na odległość nie ma jak

    [*]17tc Aniołek-31.01.2015 :( Na zawsze w naszych sercach <3
    Julia 21.02.2016 <3 2850 g szczęścia <3
    p655zbmhi58rbvwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka87 wrote:
    Ja też chciałabym zacząć starania jak najszybciej, ale gin radzi zaczekać. Z resztą na odległość nie ma jak
    A ginekolog zlecił Ci jakieś badania czy tylko usg endomedrium wykonał?

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 24 lutego 2015, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalona CZARNA wrote:
    Truskaweczko jak tylko wrócisz do pracy i przestaniesz myslec cały czas o kolejnej ciąży to uda Wam się szybciej niż byś się mogła tego spodziewac ! Trzymam mocno kciuki za Ciebie i,każdą z osobna dziewczyny ;) i za siebie też bo 3 @ jest i będziemy próbować. Czekam na testy owulacyjne i do dzieła wierzę głęboko, że teraz skończy się ciąża za 9 miesięcy cudownym porodem zdrowego dzieciaczka:)


    to fakt, teraz siedze i głupieje - ferie, 0 pracy, tylko posprzątać ugotować coś i cały dzień na kanapie tv i laptop, no i zajadam słodycze itd, oj niedobrze!
    czekam na poń w sumie i do pracy idę, koniec lenistwa, to będzie prawie 50dni jak w domu siedzę, w ciąży to wszystko było ok, a po poronieniu nuda straszna, ale musiałam ten miesiąc po poronieniu siedzieć bo w pracy przyjeli kobitkę za mnie i nie chciałam aby ja musieli zwolnić przed czasem bo wracam, bo poroniłam, żal mi kobity, ale jeszcze bardziej siebie bo gdybym nie poroniła to bym już do wakacji siedziała w domu a ona miałaby pracę, ale co zrobić - takie życie.

    Ale trzymam kciuki za powodzenie Waszych starań! aby były owocne i udało się za TYM razem!

    Aleksandra1988
    nie wiedziałam o tym urlopie - tak mogli by mnie wysłać a nie chciałabym tego! trudno muszę zrobić, może gdzieś "tańszego" lekarza do badań znajdę.
    niestety mój pracodawca nie ma z nikim umowy podpisanej, wiem to bezprawne aby pracownicy sami prłacili za badania czytałam juz przepisy, ale nic sie nie poradzi, chcę pracować to mam dokładać i tyle, to samo zaświadczenie o niekaralności - 50zł i też ze swojej kasy i koniec!

    Malina15 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • Lenka87 Autorytet
    Postów: 883 2037

    Wysłany: 24 lutego 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra1988 wrote:
    A ginekolog zlecił Ci jakieś badania czy tylko usg endomedrium wykonał?
    Na razie nic nie zlecił. Mam iść po pierwszej @ i wtedy zobaczymy. Na wizycie tudzień temu zrobił usg i powiedział, że wszystko ładnie się goi

    [*]17tc Aniołek-31.01.2015 :( Na zawsze w naszych sercach <3
    Julia 21.02.2016 <3 2850 g szczęścia <3
    p655zbmhi58rbvwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    05.12.2014 miałam łyżeczkowanie-ciąża zatrzymana, serduszko nie zaczęło bić :( Gin kazał czekać pół roku, ostatnio na wizycie wyprosiłam 5 miesięcy. Z tego co czytam wielu lekarzy jest zdania ze min. 3 cykle powinno się odczekać.... i właśnie jestem w 3 cyklu i nie wytrzymałam, mocno się poprzytulałam wczoraj. Wydawało mi się, że już przetrawiłam poronienie, a dzisiaj się wszystko zaczęło. Okropnie się boje powtórki. Mam mętlik w głowie czy dobrze robię próbując już teraz.
    Trzymam za nas wszystkie kciuki!!

    [*] 7tc Aniołek

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 24 lutego 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    unadarcy
    - przytulam mocno :-)
    współczuje straty.
    ja byłam "gorsza", w 1 cyklu po zabiegu 3 tyg serduszkowałam bo nie wiedziałam, że od razu może być cykl płodny!
    jak się dowiedziałam o tym, że mogłam nabroić postanowiłąm się nie przejmować, tzn jeśli doszłoby do zapłodnienia tzn że macica byłą gotowa, a jeśli nie doszło to znaczy ze nie, prawdopodobnież mój cykl był bezowulacyjny, w ciąży nie jestem, robiłam test, ale @ też nie mam już 5 tyg będzie po poronieniu.
    mi lekaarz powiedział, że za 3 cykle mogę się starać.
    a ja będę już po 1 cyklu.
    wiem też, że moja dzidzia obumarła bo był czynnik zewnętrzny - stan zapalny, podejrzewam że grypa go wywołała, więc wiem, że to nie genetyka, zwłąszcza, że mam 12 letnią zdrową córkę.
    to ułatwia m podejście do sprawy.
    a Ty wiesz co się stało?
    ja też miałam poronienie zatrzymane.
    jeśli byłąś w 7 tyg to serduszko już biło tylko przestało pewnie bić(ja tak miałam). ono bije od 4 , 5 tyg ciąży licząc od miesiączki.

    Malina15 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • Lilka Autorytet
    Postów: 4343 4526

    Wysłany: 24 lutego 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarze powiedzieli ze cialo jest gotowe po zabiegu juz po 1 okresie i niema zadnych przeciwskazan chyba ze Kobieta nie jest gotowa prpbowac

    https://www.maluchy.pl/li-70315.png
    Moj Maly Aniolek [*] 8tc 18.02.15
  • Lenka87 Autorytet
    Postów: 883 2037

    Wysłany: 25 lutego 2015, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka to chyba zależy od zaawansowania ciąży. Ja straciłam swoje Maleństwo w 17 tc i gin powiedział, żeby minimum 2 @ odczekać, bo macica zdążyła się już rozciągnąć

    [*]17tc Aniołek-31.01.2015 :( Na zawsze w naszych sercach <3
    Julia 21.02.2016 <3 2850 g szczęścia <3
    p655zbmhi58rbvwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka83
    Nie znam przyczyny utraty, tak widocznie musiało być. Badania te podstawowe mam OK, tzn genetycznych nie robiłam.
    Wiecie co było dla mnie najgorsze? Otóż, od pewnego czasu, przed zajściem w ciąże, słyszałam diagnozy moich bliskich w tym rodziny, przyjaciół - nic z tego nie będzie bo masz wyniki z tarczycy złe, nic z tego nie będzie bo masz zaawansowana endometrioze, nie dasz rady bo masz wade macicy, nie dasz rady bo jajniki za małe, za duże, że to że tamto. W moim otoczeniu nie było ani jednej zdrowej kobiety starającej się o dziecko. Hmmm... tylko ja byłam zawsze zdrowa, to mi Gin mówił zawsze że czysto, że ok, że wyniki dobre. I to nie jeden Gin, tylko kilku ich było. I co? Te wszystkie "wadliwe" kobiety mają teraz zdrowe dzieciaczki, ciąże bez komplikacji. A ja ta "doskonała" straciłam ciąże. Jaki z tego wniosek? Tak poprostu musiało się stać. Co cie nie zabije to wzmocni. Mnie wzmacnia cały czas, coraz bardziej zaczynam rozumieć co tak naprawde w życiu jest ważne, nie jest już dla mnie problemem to że nie mam się w co ubrać, że przytyłam 2kg, że znowu nie wiem co ugotować na obiad, inne wartości nabierają teraz mocy... Eh..rozgadałam się, ale tego mi było trzeba :)
    Jestem w 3 cyklu po zabiegu, jedno przytulenie za mną... może jakieś kolejne by się zdało... zobaczymy :)
    Dziewczyny dzięki za wsparcie, w kupie siła!


    [*] 7tc Aniołek

    Truskaweczka83 lubi tę wiadomość

  • Lilka Autorytet
    Postów: 4343 4526

    Wysłany: 25 lutego 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka pewnie tak ;)
    Mnie chyba zle wyczyscili trafilam znow do szpitala wczoraj z goraczka dreszczami w krwi i moczu ciagle ciaza na usg tez cos bylo widac dali antybiotyk i kazali wrocic w cza na powtorne badania

    https://www.maluchy.pl/li-70315.png
    Moj Maly Aniolek [*] 8tc 18.02.15
‹‹ 124 125 126 127 128 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ