X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża po poronieniu...
Odpowiedz

Ciąża po poronieniu...

Oceń ten wątek:
  • Biedronka25 Ekspertka
    Postów: 190 143

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Micia i Madanka - zgadzam się z Wami. Kusi mnie perspektywa rozpoczęcia starań po 2 m-cach ale wiem, że muszę poczekać i zrobię to. Zabieg miałam 13 maja i jeśli wszystko dobrze pójdzie to około 8 sierpnia mogłabym już zacząć starania bo będę miała płodne dni. Tak więc wytrzymac jeszcze tylko lipiec i jeśli z długością cykli nic się nie poprzetawia to będzie dobrze. Życzę nam wszystkim aby ten czas bardzo szybko minął.

    Córka 8 lat
    2 Aniołki (13.05.2014 i 17.11.2014)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedronka ja miałam zabieg 20 maja i licze na koniec sierpnia juz . Ech ciężko nie mysleć o kolejnej ciąży. To tak siedzi mi w głowie Tym bardziej, że gin nastawił mnie że po poronieniu zajść jest łatwiej ale nie wiem ile w tym prawdy. Wiecie coś na ten temat?

  • Lena78 Nowa
    Postów: 3 5

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Na pocieszenie innym zasmuconym przyszłym mamusiom.
    (madanka- tak łatwiej jest zajść w ciążę po zabiegu, ale nie jest to regułą. Są kobiety, które długo się starają).
    Jestem w gronie tych, które szybko "zaciążyły". W ubiegłym roku 21 marca, po długich staraniach straciłam mojego Aniołeczka i też tak jak wy cierpiałam i chciałam szybko być w ciąży. Nie mogłam pracować, normalnie funkcjonować, normalnie żyć. To było silniejsze ode mnie. Moją głowę wypełniały tylko myśli o ciąży i słodkim dzidziusiu. Zaczytywałam się we wszystkie fora internetowe na temat szybkiej ciąży po poronieniu, szukałam wsparcia i pocieszenia. Po pierwszej miesiączce po stracie, przy pełnej mojej kontroli(temp.,śluz itd.) rozpoczęłam starania. Miesiączka była jak wyrok, że już mi się nie uda. Ale mój mąż trzeźwo patrzył na tą sytuację i dzięki niemu jakoś to wszystko przetrwałam. Kolejna miesiączka już nie przyszła. Dziś Oleńka ma 4 miesiące. Ciążę znosiłam fenomenalnie, bez żadnych komplikacji. Ola urodziła się zdrowa Apgar 10, 3990 waga, 61 długa. Dodam jeszcze, że jestem po 30-stce.Moim zdaniem koniecznie należy odczekać do pierwszej miesiączki po poronieniu, a później to już indywidualna sprawa czy jest się gotowym psychicznie.
    pozdrawiam i wszystkim Wam życzę szybkiego poczęcia i szczęśliwego porodu.

    ewa13, Biedronka25, Micia, gosia86, peppapig lubią tę wiadomość

  • Micia Autorytet
    Postów: 789 1107

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Lena78, Twój post mnie podbudował i mam nadzieję, że mi też uda się znowu szybko zajść w ciążę ze szczęśliwym rozwiązaniem :). Życzę tego również wszystkim tu dziewczynom. Ja przeczekałam 3 miesiące, aby cykle wróciły do normy, tym bardziej, że byłam po trudnym zabiegu. Ale dziewczyny bez zabiegu pewnie mogą się starać po pierwszej miesiączce.

    Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was wszystkie i za siebie ;)

    Lena78 lubi tę wiadomość

    w4sqyx8djdwls2n9.png
    mhsvupjy8yin3yzi.png
    ur. 27.10.15r. godz. 12:50 Nasz Cud <3
    [*] 26.03.2014 - 9 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Lena78 ja też jestem podbudowana i to bardzo :) I też tak jak TY obecnie przeglądam internet szukam jakiegoś pocieszenia.

    Micia Ty już możesz się powoli starać tak?

  • Micia Autorytet
    Postów: 789 1107

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Madanka, czekam teraz tylko na te "najodpowiedniejsze dni" ;). Czas pokaże, co ma być to będzie :D. Przy pierwszej ciąży zakończonej poronieniem starania trwały pół roku. Mam nadzieję, że tym razem uda się szybciej.
    Pamiętam jakby to było wczoraj, jak kilka dni po poronieniu znalazłam się na tym forum i czytałam posty dziewczyn, które wtedy już zaczynały starania, a ja dopiero odliczałam dni od zabiegu. Jednak czas leci szybko i przyszła pora na mnie. Nie obejrzycie się dziewczyny i Wy będziecie żyć nadzieją, że to w tym cyklu może się udać ;).

    gosia86 lubi tę wiadomość

    w4sqyx8djdwls2n9.png
    mhsvupjy8yin3yzi.png
    ur. 27.10.15r. godz. 12:50 Nasz Cud <3
    [*] 26.03.2014 - 9 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Micia my staraliśmy się podobnie bo 5 miesięcy.Masz rację, że czas szybko leci u mnie już ponad miesiąc od zabiegu, a pierwsze dwa tygodnie to była masakra. Ale podbudowuje mnie właśnie, że forumowiczki pisały często, że po poronieniu zachodziły zazwyczaj w max 3 cyklu. Więc czemu My nie mamy zajść ? :)

  • esotiq Znajoma
    Postów: 27 22

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Chciałam Wam opisać mój ciekawy przypadek.
    Jestem po poronieniu w 9tc,zaszłam po stymulacji Clo 1x2, ovitrlle i później luteina, miałam zabieg. Przez Pcos nie miałam naturalnej owulacji i po zabiegu nie zabezpieczaliśmy się, bo nie widzieliśmy potrzeby. Po zabiegu beta mi bardzo wolno spadała i wystymulowała jajniki jak zastrzyk ovitrelle (tam jest właśnie hcg) co doprowadziło do owulacji, a nawet podwójnej iii jestem w ciąży, po zabiegu nie zdążyłam nawet dostać @. Strasznie stresująca jest ta ciąża, bo nie zdążyło się wszystko odbudować, jednak mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :) Są tutaj dziewczyny, które zaszły od razu po poronieniu, tak jak ja?

    gosia86, Maluszek, peppapig, MartaAlvi, ampoule lubią tę wiadomość

    5fd80e07ff5d2983c7232cdde19ff3a5.png
  • Mimi86 Autorytet
    Postów: 1993 2112

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    esotiq gratuluje:) tak są tu takie dziewczyny i ciaza przebiega bz problemow:)

    maj- krótki protokół- 6 mrozaczków :)
    15 czerwiec crio 2x8a beta: 9dpt- 31,20 /11dpt- 124,8/13dpt -306

    2r8rj48at734p213.png

  • esotiq Znajoma
    Postów: 27 22

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :) U mnie był problem z endo, bo w 9dpo miało tylko 6.5mm, a w miejscu gdzie było wcześniejsze jajo endo nie było w ogóle. Jakby jajo zagnieździło się bezpośrednio na macicy to wtedy łożysko przyrasta do macicy, wrasta w nią albo nawet przerasta - jest to bardzo niebezpiecznie i często po porodzie usuwana jest macica, taka sama sytuacja może się zdarzyć gdy jajo zagnieździ się na bliźnie np. po cc. U mnie na szczęście wybrało inne miejsce, ale czekanie na pęcherzyk było bardzo stresujące.

    5fd80e07ff5d2983c7232cdde19ff3a5.png
  • Biedronka25 Ekspertka
    Postów: 190 143

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem w trakcie drugiej @ po zabiegu. Już odliczam dni do następnej i zaczynam starania. W tym cyklu zacznę mierzyć temp, zobaczę czy jest owulacja. Liczę na to, że po zabiegu w ciążę podobno zachodzi się łatwiej. O poprzednią staraliśmy się 5 m-cy. Wiele pocieszenia daje mi forum. Trzymam mocno kciuki za nas, oby każda doczekała zdrowego bąbelka.

    Maluszek lubi tę wiadomość

    Córka 8 lat
    2 Aniołki (13.05.2014 i 17.11.2014)
  • Maluszek Przyjaciółka
    Postów: 75 35

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esotiq gratulacje! no to macie niespodzianke ;)) trzymam kciuki ;))))

    Aniołek [*] 27.V.2014 6tc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esotig gratulacje ogromne !!! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny a tak ogólnie jutro mam wizytę u mojego gina z wynikami histo.-pat.A mój wynik to: Residua deciduae et ovi (M-28000) czyli resztki doczesnej i jaja płodowego. To chyba nic strasznego co? Nie pisze nic o jakimś stanie zapalnym .

  • esotiq Znajoma
    Postów: 27 22

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :*

    Trzymam kciuki za Was :)

    5fd80e07ff5d2983c7232cdde19ff3a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po wizycie u gina dostałam zielone światełko. Zabieg łyż. miałam w 13 tygodniu po poronieniu spowodowanym krwiakiem. Doktorka powiedziała że im dłuższa ciążą tym dłużej trzeba odczekać. U mnie właśnie mija 3 miesiące. Mam nadzieję że uda się nam jeszcze powitać zdrowe malenstwo na tym świecie. Wg mnie te 2-3 miesiące są rozsądne, wszystko dla dobra fasolki. Na odbudowanie endometrium dobre są migdały i czerwone wino do obiadu lub kolacji :)

  • esotiq Znajoma
    Postów: 27 22

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na endometrium brałam zmielone ziarna lnu, dużo magnezu, mleczko pszczele i inozytol, ładnie zaczęło przyrastać :) Ten zmielony len bardzo dobrze reguluje estrogeny :)

    5fd80e07ff5d2983c7232cdde19ff3a5.png
  • Ulka84 Autorytet
    Postów: 804 792

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że nie jestem tu jedyna, która chce rozpocząć starania w sierpniu :) Ja miałam zabieg 23 maja i też już odliczam :) Micia powodzenia! :) Esotiq gratuluje :)
    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2014, 16:42

    m3sx3e3kz15rjscs.pngmhsvk6nlmw3zvwuz.png[/url]
    Aniołek - maj 2016
    Aniołek - maj 2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulka84 ja też na sierpień się szykuje :) Za rok wszystkie będziemy dzidziusie w rękach bujać i narzekać na pelne pieluchy!!!

  • ampoule Ekspertka
    Postów: 191 85

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esotiq to cudowna wiadomość :) oby tu więcej takich :) teraz tylko trzeba trzymać kciuki żeby wszystko było dobrze :)

    [*] 01.02.2014 - 6/7 tc.
    [*] 11.01.2015 - 5 tc. ciąża biochemiczna
    [*] 13.02.2015 - 5 tc. ciąża biochemiczna
    12.02.2016 urodził się Nasz Ukochany Synek Filip <3
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ