X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża po poronieniu...
Odpowiedz

Ciąża po poronieniu...

Oceń ten wątek:
  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 27 października 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żaba zgadzam się w 100% z Olą! Sama nie wiedziałam co napisać...
    Wszystkie tutaj przeżywamy te same tragedie i każdej z nas jest ciężko :( Ale przyjdzie taki dzień, który wynagrodzi nam wszystkie cierpienia :) Ja mocno w to wierzę! :)

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • zaba25 Przyjaciółka
    Postów: 179 49

    Wysłany: 27 października 2014, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do tej pory bylismy w 2 klinikach leczenia bezplodnosci bo od 2012r. nie moglismy zajsc w ciaze(poronienie), i nie znalezli przyczyny ale dostalam stymulacje i udalo sie niestety juz 2 poronienie w tym roku... teraz po 3 poronieniach wysylaja nas do specjalistycznej kliniki zajmujacej sie poronieniami( mieszkamy w uk) i wlasnie czekamy na jakiekolwiek wiesci z tej kliniki kiedy ewentualnie pierwsza wizyta a co tam beda badac to jeszcze nie wiem. dlaczego ronie nie jeszcze nie robilam zadnych badan, przeszlam juz operacje usuniecia polipa i laparoskopie - usuwali mi torbiele w styczniu tego roku, teraz pozamaciczna i poronienie.

    Julia 24.02.2010 Dla ciebie zyje
    aniolek [*] 20/06/2012 6tc
    aniolek [*] 02/08/2014 4/5tc
    aniolki [*] 23/10/2014 8tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaba25 u mnie lekarz wykrył mycoplasme bakterie żyjącą w pochwie i gdybym próbowała teraz trzeci raz , to trzeci raz bym poroniła. Badaliście się w kierunku chorób weneryczny?
    Kiedy mi lekarz zaproponował ten rodzaj badań byłam zdziwiona, bo <3 tylko z mężem.. ale wyszła suka

  • zaba25 Przyjaciółka
    Postów: 179 49

    Wysłany: 28 października 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak badali mnie w klinice w pl byla jakas bakteria ale to bylo w czerwcu dostalam antybiotyk i teraz jest ok, w szpitalu teraz zrobili kilka wymazow w tym na chlamidie i wszystko ok nic nie znalezli. Ja tez jestem prawie 7 lat po slubie a wczesniej jeszcze 2 caly czas z mezem a jakas bakteria byla, nie wiem jaka bo zostawilam papiery w PL. Ale poronilam juz 2 razy, tyle sie zmienilo ze w ciagu jednego roku udalo mi sie zajsc w ciaze 2 razy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2014, 10:01

    Julia 24.02.2010 Dla ciebie zyje
    aniolek [*] 20/06/2012 6tc
    aniolek [*] 02/08/2014 4/5tc
    aniolki [*] 23/10/2014 8tc
  • MiM Autorytet
    Postów: 1644 1908

    Wysłany: 28 października 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tragedia :( Myślałaś może o opiece pscyhologa?? Nie wiem co ci napisać... Trzymasz się jakość....
    Mnie też ten rok dał w dupę i to porządnie. Ten 2014 jakiś pechowy.

    Znam jedną Panią, która 7 razy roniła zanim donosiła ciążę. Ale to było 30 lat temu.

    03.02.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jejku zaba współczuję, ale to może coś nabytego, bo przecież już jedno dziecko masz, czyli w międzyczasie cos się musiało podziać tylko teraz zadanie dla lekarzy co.. Trzymam kciuki za Ciebie!

  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 28 października 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva wrote:
    zaba25 u mnie lekarz wykrył mycoplasme bakterie żyjącą w pochwie i gdybym próbowała teraz trzeci raz , to trzeci raz bym poroniła. Badaliście się w kierunku chorób weneryczny?
    Kiedy mi lekarz zaproponował ten rodzaj badań byłam zdziwiona, bo <3 tylko z mężem.. ale wyszła suka


    Eva, a leczysz się na tą mycoplazmę jakoś? Mnie wszystkie wyniki jak na razie wyszły dobre, ale okazało się, że przychodziłam tę chorobę bo mam dodatnie IgG, ale IgM w normie.
    Jeszcze nie byłam z tym u lekarza - wprawdzie badanie robiłam z krwi, ale może w razie czego pobrać wymaz pochwy?

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia.b dostałam 3 antybiotyki na to 2x dziennie i mój mąż też ma brać to samo.
    Miałam pobierany wymaz z pochwy na ureaplasme , mycoplasme i coś tam jeszcze i to kosztowało 82zl i oprócz tego na chlamydię, ale to lekarz musiał wysyłać do Wrocławia (jestem z podkarpacia) i kosztowało 200zl.

    Piszesz, że przechodziłas tę chorobę, ale jesteś pewna, że jesteś wyleczona?

    Mi lekarz powiedział, że z tym nie ma szans donosić ciąży, miał jedna pacjentkę, której wszystkie badania wychodziły ok i mimo wszystko roniła i już załamywali nad nią ręce, ale coś go tknęło i zrobił jej badania w kierunku chorób wenerycznych i doczekała się dziecka :)

  • zaba25 Przyjaciółka
    Postów: 179 49

    Wysłany: 29 października 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva tez jestem z podkarpacia :) bylas w klinice Parens w rzeszowie? ja tan ostatnio sie lecze na odleglosc bo od kilku lat mieszkam w uk ale trafilam na super lekarke ktora robila mi wlasnie takie badania mialam tez na chlamidie

    Julia 24.02.2010 Dla ciebie zyje
    aniolek [*] 20/06/2012 6tc
    aniolek [*] 02/08/2014 4/5tc
    aniolki [*] 23/10/2014 8tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o proszę zaba jaki ten świat mały :) ja jeżdżę do pro familii do dr Ulmana.
    Nawet nie wiedziałam, że w rzeszowie jeszcze jakaś klinika jest..
    A w UK nie pomogliby Ci?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaba - ściskam mocno.
    Ty nie jesteś niczemu winna i nie wolno Ci się czuć beznadziejna. To okrutny los nas doświadcza a my musimy dawać rade i nie poddawać się. Po każdej burzy wychodzi słońce.

    Ja poroniłam dwa dzieciatka jedno w lutym tego roku, drugie w czerwcu też tego roku. Posypało się wiele spraw w moim życiu i rok 2014 to jest chyba najgorszy ever.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2014, 14:44

  • zaba25 Przyjaciółka
    Postów: 179 49

    Wysłany: 29 października 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva wrote:
    o proszę zaba jaki ten świat mały :) ja jeżdżę do pro familii do dr Ulmana.
    Nawet nie wiedziałam, że w rzeszowie jeszcze jakaś klinika jest..
    A w UK nie pomogliby Ci?
    bylismy w klinice w uk, po badaniach stwierdzili ze nie znaja przyczyny nieplodnosci i zaproponowali nam in vitro, teraz do innej kliniki mam dostac wizyte - ta zajmuje sie poronieniami.

    Julia 24.02.2010 Dla ciebie zyje
    aniolek [*] 20/06/2012 6tc
    aniolek [*] 02/08/2014 4/5tc
    aniolki [*] 23/10/2014 8tc
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 29 października 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Dziewczyny,ja myslalam,ze choroby weneryczne to tylko jak sie ma kilku partnerow :( Sluchajcie,to trzeba jakies specjalne badania w tym kierunku?,czy jesli ja mialam rutynowo robiony wymaz z pochwy i nie wykryto bakteri ani grzybow,to znaczy ze jest ok,czy nie moge miec pewnosci,ze cos tam jednak moze byc? :(

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 29 października 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva byłam dziś u gin i powiedziała, że miałam styczność z tą chorobą, ale dawno, bo wynik nie jest duży.

    Zazu ja wyczytałam, że choroba jaką jest mycoplazma przenoszona jest też drogą kropelkową, a objawy jak przy przeziębieniu. Więc chyba nie ma znaczenia, czy miałaś jednego partnera czy więcej :P

    zazu23l lubi tę wiadomość

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaba no co za glupki, bo inaczej nie powiem, po co Ci in vitro skoro zachodzisz w ciążę, ale nie możesz jej utrzymać.. myślałam, że in vitro jest dla tych, którym się nie udaje zaciążyć.

    zazu23 cytologia tego raczej nie wykaże, robię ją regularnie i ostatnio wyszło mi 1, a tu zonk. Lekarz musi wymaz pobrać już na konkretną chorobę, bo wkłada te wymazy do specjalnych buteleczek/probówek i zanosisz to do labolatorium (jesli robisz prywatnie).
    Także rutynowe badanie nie wykaże.

    gosia.b kropelkowa przenoszona jest mycoplasma pneumo-coś, a ta w pipce to mycoplasma hominis i ją można złapać w publicznym wc (nieodpowiednia higiena), ponoć też na basenie, ale do tego byłabym sceptyczna, wtedy kazdy kto chodzi na basen, by to złapał.
    Gosia i nie kazała tego leczyć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2014, 20:06

    zazu23l lubi tę wiadomość

  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 29 października 2014, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę to teraz zastanawiam się czy nie zrobić wymazu :/.
    Nie kazała bo to by nic nie dało - tak samo jak ktoś kto chorował na różyczkę ma przeciwciała, tak samo ja chorowałam na to i też mam przeciwciała. Czyli chyba też tak samo jak z toksoplazmozą.
    Najgorsze jest to, że była zdziwiona, że zrobiłam tyle badań po pierwszym poronieniu, a chyba to oczywiste, że żadna z nas nie chce dopuścić do takiej sytuacji ponownie...
    Za to inna gin mówiła mi, że niemożliwe, żeby jakaś bakteria z pochwy (oprócz cytomegalii na którą nawet nie ma lekarstwa) mogła spowodować poronienie.
    I bądź tu mądry :P

    Eva lubi tę wiadomość

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 30 października 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak,bo co lekarz to i opinia.Chociaż Gosiu.b tez czytalam i mowili,ze cytomegalia i chyba chlamydia to takie paskudztwa....ale nawet glupia opryszczka wargowa (jesli pojawi sie po raz 1wszy w ciazy wlasnie)jest duzym zagrożeniem...No nie ma bata na te chorobstwa,i tylko utwierdza mnie to w przekonaniu,że bedzie jak ma być....z perspektywy ost.lat dla mnie święte jest powiedzenie "rób tak ,jakby wszystko zależało od Ciebie,a módl się tak,jakby wszystko zależało od Boga"...Miłego dnia Dziewuszki :)

    gosia.b lubi tę wiadomość

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2014, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smutki smuteczki :( po 6 dniach spóźnienia przyszła @ :(
    niby się spodziewałam, ale jednak gdzieś tam z tyłu głowy cichy głosik szeptał, że może jednak się udało...

    no ale się nie udało :(

    trudno... kolejny miesiąc starań przed nami...

  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 30 października 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skabarka, a ile cykli starałaś się przed pierwszą ciążą?
    Będzie dobrze - zrelaksujcie się i może zróbcie coś tylko dla siebie - słyszałam, że pomaga :)

    skabarka lubi tę wiadomość

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 30 października 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skabarka bardzo mi przykro :-(teraz regeneruj siły i po @ od nowa do dzieła :-P
    Co do przeciwciał cytomegalii mnie po poronieniu wyszło >500 i lekarz powiedział że to mogło być przyczyną tylko wytłumaczcie mi skąd się bierze to gówno ??
    Dziś mam wizytę u gina proszę o trzymanie kciuków :-)

    MiM lubi tę wiadomość

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ