X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża po poronieniu...
Odpowiedz

Ciąża po poronieniu...

Oceń ten wątek:
  • domisia82 Przyjaciółka
    Postów: 85 107

    Wysłany: 8 listopada 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam

    mam takie pytanie do zafasolkowanych po poronieniu,jak dlugo utrzymywal sie u was hormon hcg???

    Mikołaj [*]30.08.2014....19tc



    https://www.maluchy.pl/ci-70874.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Jestem tu nowa, czytając wasze posty chciałam opisać moje przykre doświadczenia...W pierwszą ciążę zaszłam 2 tygodnie po ślubie, zupełny spontan i cudowny prezent. Niestety nie udało się- poronienie w 5 tc. Trafiłam do szpitala ale wszystko samo się wyczyściło i skończyło się na antybiotyku. Pierwsza ciąża sprawiła, że nie mogłam zagłuszyć instynktów macierzyńskiech. Kolejna, (tak jak i pierwsza) potwierdzona beta HCG pojewiła się po ponad roku od poprzedniej- sierpień 2014- wczesne poronienie, również potwierdzone beta HCG. I trzecia ciąża miesiąc później- również bez sukcesu :( Zmieniłam ginekologa i zapisałam sie do kliniki leczenie niepłodności (w Poznaniu) Od razu lekarz zalecił badania hormonów ( o czym wczesniejszy gin nawet nie wspomniał)Wyszła mi podwyższona prolaktyna, ale dziś juz wynik jest w normie po zażywaniu destinox. Teraz jestem na pregnylu od 3 dc i chyba w tym tygodniu czeka nas inseminacja. Napiszcie mi proszę czy któras z was miała również podwyższoną prolaktynę co mogło być powodem poronień i czy udało zajećś się w ciążę naturalnie?

  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 10 listopada 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika ja od dawna się leczę na prolaktynę, biorę od lat bromergon. Teraz już jest ok ale i tak zgodnie z zaleceniami mojej gin dalej go biorę. W obie ciąże zaszłam naturalnie -tyle że nie udało mi się ich donosić. Prolaktyna u mnie nie była przyczyną poronień z tego co wiem, ale nie powinna być za wysoka bo uniemożliwia zajście w ciążę- i chyba to jest głównym problemem. Czy może być bezpośrednią przyczyną poronień - nie wiem.
    Jeżeli teraz wynik jest ok to fajnie, a klinika w której się leczysz zadba o to żeby zrobić wszystkie badania :), a jak inseminacja? pozdrawiam

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 10 listopada 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_88 i jak u Ciebie??

    Ja dziś mam pierwszy dzień skoku tempki, ovu powinna być wczoraj - ale to wg kalendarza a jak jest w rzeczywistości to mogę jedynie przypuszczać. Jajnik mnie boli więc może była :), jak następne temperatury będą podobne to pozostanie czekanie na @ lub nie.

    Czekolada jak się czujesz? co z tym krwiakiem? ja nie poszłam na USG i teraz się zastanawiam czy jest na co czekać :/

    Czarna_88 lubi tę wiadomość

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • zaba25 Przyjaciółka
    Postów: 179 49

    Wysłany: 10 listopada 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Jestem tu nowa, czytając wasze posty chciałam opisać moje przykre doświadczenia...W pierwszą ciążę zaszłam 2 tygodnie po ślubie, zupełny spontan i cudowny prezent. Niestety nie udało się- poronienie w 5 tc. Trafiłam do szpitala ale wszystko samo się wyczyściło i skończyło się na antybiotyku. Pierwsza ciąża sprawiła, że nie mogłam zagłuszyć instynktów macierzyńskiech. Kolejna, (tak jak i pierwsza) potwierdzona beta HCG pojewiła się po ponad roku od poprzedniej- sierpień 2014- wczesne poronienie, również potwierdzone beta HCG. I trzecia ciąża miesiąc później- również bez sukcesu :( Zmieniłam ginekologa i zapisałam sie do kliniki leczenie niepłodności (w Poznaniu) Od razu lekarz zalecił badania hormonów ( o czym wczesniejszy gin nawet nie wspomniał)Wyszła mi podwyższona prolaktyna, ale dziś juz wynik jest w normie po zażywaniu destinox. Teraz jestem na pregnylu od 3 dc i chyba w tym tygodniu czeka nas inseminacja. Napiszcie mi proszę czy któras z was miała również podwyższoną prolaktynę co mogło być powodem poronień i czy udało zajećś się w ciążę naturalnie?
    wysoka prolaktyna powoduje problemy z zajsciem w ciaze jak juz jestes w ciazy to powinna sie podnosc, Ogólnie mówiąc, prolaktyna odpowiedzialna jest za libido u kobiet, instynkt macierzyński oraz prawidłową laktację po porodzie, umożliwiającą karmienie dziecka pokarmem naturalnym. W czasie ciąży prolaktyna podtrzymuje pracę ciałka żółtego, które odpowiedzialne jest za produkcję progesteronu odpowiadającego za bezpieczne donoszenie ciąży do końca. Poziom prolaktyny w organizmie nie jest niezmienny i wzrasta podczas ciąży i laktacji. Napewno nie powoduje poronien.

    Julia 24.02.2010 Dla ciebie zyje
    aniolek [*] 20/06/2012 6tc
    aniolek [*] 02/08/2014 4/5tc
    aniolki [*] 23/10/2014 8tc
  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 10 listopada 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane,napiszę,że mam cudnego,zdrowego synka.Teraz ma już roczek.Ciąza była bez problemów,ale pierwszy trymestr w stresie był,niepowiem.Byłam po wcześniejszym poronieniu w 11 tc.Zaszłam w ciążę 2 miesiące po tym,w pierwszym starankowym cyklu.To dla tych dziewczyn,które tracą nadzieje.
    A co do pytania o poziom HCG to u mnie od obumarcia Groszka utrzymywał się 4-5 tygodni.
    Ściskam Was mocno i jestem z Wami.
    Mim,a Tobie gratuluję i nich sobie fasoleczka ładnie rośnie:)

    gosia.b, skabarka lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • Czarna_88 Autorytet
    Postów: 1457 994

    Wysłany: 10 listopada 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola.321 wrote:
    Czarna_88 i jak u Ciebie??

    no jutro może już zatestuje jak niewydygam hehe bo miałam już dzisiaj zrobić teściorka :-(

    Z Miłości Stworzeni
    ♡Kacper♡ Naszą Miłością Jest ♡
    zrz6p07wp0k766o1.png
    ♡Naszą Miłością Pozostaną♡
    3.10.2013r [*]Michałek[*] <3
    30.01.2014[*]Moja Bratanica <3
    26.06.2014[*] <3
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 10 listopada 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola.321 wrote:
    Czekolada jak się czujesz? co z tym krwiakiem? ja nie poszłam na USG i teraz się zastanawiam czy jest na co czekać :/

    Ola wizytę mam 17.11 jeszcze parę dni ale na pewno coś się dzieję tylko pytanie czy on się wchłania czy rozrasta?? Codziennie czuje kucie i znam ten ból niestety ;/ on symbolizuje coś złego :-( ohhh ale jakoś nie myślę o tym.

    Ola trzymam kciuki za Twój cykl!

    ola.321 lubi tę wiadomość

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Czarna_88 Autorytet
    Postów: 1457 994

    Wysłany: 11 listopada 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój teściorek negatywny :-( a @ nie ma i nawet nie czuje żeby się zbliżała :-(

    Z Miłości Stworzeni
    ♡Kacper♡ Naszą Miłością Jest ♡
    zrz6p07wp0k766o1.png
    ♡Naszą Miłością Pozostaną♡
    3.10.2013r [*]Michałek[*] <3
    30.01.2014[*]Moja Bratanica <3
    26.06.2014[*] <3
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 11 listopada 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna jak nie czujesz że @ się zbliża to dobrze testy wiesz nie zawsze sprawdzają się. A zawsze miałaś jakieś objawy przed @ ?? Bo ja pp to nie mam żadnych nic mnie absolutnie nie boli a u Ciebie jak jest ??

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • MiM Autorytet
    Postów: 1644 1908

    Wysłany: 11 listopada 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia.b wrote:
    Czarna88 czekam na info :)

    MiM - zgadzam się z Tobą, pustka w brzuchu, pustka w sercu, pustka w życiu...
    chciałabym już ją zapełnić :(
    A jak Ty się czujesz? Wszystko ok z dzidzią? To już 14 tydzień :)


    A dziękuję na razie ok - mimo że czuję się jak emerytka - bo mi prawnie niczego nie wolno, ale każda z nas dla brzucha poświęci wiele :)

    03.02.2014
  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 11 listopada 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekolada - mam nadzieję że wszystko będzie ok!! dziękuję też bardzo za wsparcie!

    Czarna_88 - może jeszcze nic straconego :), nadzieja zawsze jest do czasu przyjścia @.
    Wszystkim polecam mierzenie temperatury. W ostatniej ciąży to po niej wiedziałam że się udało. Tego dnia kiedy miałam dostać @ tempka wzrosła do 37 (a w fazie lutealnej u mnie max to 36,8), więc zrobiłam BETĘ i wyszła mi 21. W tym cyklu stwierdziłam że nie idę na betę - mam nadzieję że tego postanowienia nie zmienię ;).

    MiM - pozdrawiam i uważaj na siebie :)

    Poziomka80 - czy poronienie u Ciebie było związane z problemami zdrowotnymi? musiałaś brać jakieś leki? Pozdrawiam! :)

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 11 listopada 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny!
    Chciałam się dołączyć do wątku, bo i ja mam za sobą poronienie. I zgadzam się - chociaż w ciąży byłam bardzo krótko,to poczucie pustki w brzuchu jest po prostu straszne..
    Mój pierwszy cykl po poronieniu był dziwny i wiedziałam,że "dzieci z tego nie będzie", tym bardziej,że ciężko było mi go obserwować ze względu na dziwny śluz,ale w tym cyklu już się postaraliśmy i myślę,że się udało :) Na razie to tylko moja kobieca intuicja i duchowe przekonanie,na potwierdzenie dalej czekamy :) Wszystkim aniołkowym mamom życzę zdrowia i szczęśliwego zafasolkowania :)

    Czarna - w mojej pierwszej ciąży od samego początku WIEDZIAŁAM,że dzidzia się poczęła,robiłam chyba z 4-5 testów ciążowych na różnych etapach, każdy był negatywny...dla mnie więc testy nie są wyznacznikiem...jeśli są pozytywne,to na 99,9% się nie mylą,ale negatywne to dla mnie żaden argument... więc głowa do góry :)

    gosia.b lubi tę wiadomość

    qXNVp2.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 11 listopada 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmar wrote:

    Czarna - w mojej pierwszej ciąży od samego początku WIEDZIAŁAM,że dzidzia się poczęła,robiłam chyba z 4-5 testów ciążowych na różnych etapach, każdy był negatywny...dla mnie więc testy nie są wyznacznikiem...jeśli są pozytywne,to na 99,9% się nie mylą,ale negatywne to dla mnie żaden argument... więc głowa do góry :)

    Ja tez wierze w kobieca intuicje:) Po prostu wiedzialam, ze poprzednio sie udalo! 2 negatywne testy i beta 0,1 tego nie zmienily. Poczekalam jeszcze tydzien i juz byly same pozytywne.

    Teraz niestety czuje, ze tak latwo nie bedzie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2014, 19:09

    karmar lubi tę wiadomość

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 12 listopada 2014, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola do mnie przyszła @. zawitała wczoraj mój cykl trwał 21 dni. Dośc szybko i mnie zaskoczyła wczoraj nic nie wskazywało jedynie to to że byłam zmęczona ale to przez to że dużo pracy miałam ostatnio i trochę piersi były powiększone ale wczoraj jak zobaczyłam krew to się mega przestraszyłam. Może to przez ten torbiel?? No cóż jak pójdę do gina to będzie mój 7 dc. W tym miesiącu jadę bez żadnych wspomagaczy zobaczymy co urośnie ;-)

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Czarna_88 Autorytet
    Postów: 1457 994

    Wysłany: 12 listopada 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekolada mi torbiel bardzo rozregulowal cykle naj krotszy mialam 13 dni a naj dluzszy 52 :-/

    Z Miłości Stworzeni
    ♡Kacper♡ Naszą Miłością Jest ♡
    zrz6p07wp0k766o1.png
    ♡Naszą Miłością Pozostaną♡
    3.10.2013r [*]Michałek[*] <3
    30.01.2014[*]Moja Bratanica <3
    26.06.2014[*] <3
  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 12 listopada 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekolada no to faktycznie szybko przyszła @, ciekawe co gin na to. Ja pewnie bym się cieszyła bo szybciej można zacząć na nowo staranka ;) - mam przynajmniej taką nadzieję :).

    A ja jestem może 3-4 dni po ovu :) i zgadnijcie co teraz robię!! oczywiście już doszukuję się pierwszych objawów ciąży!! :D :D Wiem, wiem że nie ma się co jeszcze doszukiwać :) ale to nic - ja się tak na spokojnie bez stresu doszukuję, pewnie jak każda z nas :).

    Pozdrawiam!! :)

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • Czarna_88 Autorytet
    Postów: 1457 994

    Wysłany: 13 listopada 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola trzymam kciuki żeby się udało i żebyś zobaczyła magiczne dwie kreseczki ;-)

    ola.321 lubi tę wiadomość

    Z Miłości Stworzeni
    ♡Kacper♡ Naszą Miłością Jest ♡
    zrz6p07wp0k766o1.png
    ♡Naszą Miłością Pozostaną♡
    3.10.2013r [*]Michałek[*] <3
    30.01.2014[*]Moja Bratanica <3
    26.06.2014[*] <3
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 13 listopada 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie mi kiedy zauwazylyscie jakikolwiek sluz po zabiegu?

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • MiM Autorytet
    Postów: 1644 1908

    Wysłany: 13 listopada 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola.321 wrote:
    Czekolada no to faktycznie szybko przyszła @, ciekawe co gin na to. Ja pewnie bym się cieszyła bo szybciej można zacząć na nowo staranka ;) - mam przynajmniej taką nadzieję :).

    A ja jestem może 3-4 dni po ovu :) i zgadnijcie co teraz robię!! oczywiście już doszukuję się pierwszych objawów ciąży!! :D :D Wiem, wiem że nie ma się co jeszcze doszukiwać :) ale to nic - ja się tak na spokojnie bez stresu doszukuję, pewnie jak każda z nas :).

    Pozdrawiam!! :)

    Ola nie szalej :) na spokojnie :) Nie doszukuj się :) jak ma być Maluch to będzię :) Tylko prosimy o informację :D

    ola.321 lubi tę wiadomość

    03.02.2014
‹‹ 88 89 90 91 92 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ