X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża po poronieniu...
Odpowiedz

Ciąża po poronieniu...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka współczuję <3 musisz przejść ten trudny okres !! Kazda z nas tu przechodziła!! Inne kilka razy pod rząd nawet !!

    Ja tez jak poroniłam to nie mogłam patrzeć na sąsiadkę i siostrę meza! Wszystkie miałyśmy termin na listopad....

    Trzymaj sie i pisz jak będzie Ci źle.

    Ediii lubi tę wiadomość

  • Ediii Autorytet
    Postów: 506 749

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska84 wrote:
    Edii a jak u Ciebie z samopoczuciem? Ty za chwile nam tu urodzisz:)) spakowana juz do szpitala?

    Hehe, no jest dobrze musze powiedziec. Myslalam ze jest gorzej pod koniec..
    Grzecznie czekam na jakies znaki kiedy mój synek będzie chciał wyjść. Może jednak wytrzyma do stycznia.
    Torba jest i czeka.
    No i czekam na Twoją jutrzejszą wizytę, bo mnie drażni ten dziwny cykl ;-)

    Staraczka, Wesołych i Rodzinnych!
    Ja tam zaglądam cidziennie zobaczyć co tu u Was to jeszcze bedzie czas.

    pucek, katarzyna_d, Aska84 lubią tę wiadomość


    n59y3e5ewov6z8v4.png

    mhsvpx9inset8y66.png
    I dwa Aniołki 1.11.2014 i 2.4.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edii to grzecznie czekaj :) bdzie dobrze

    Ja w niedziele mam usg polowkowe :) mam nadzieje ze bedzie wszystko ok...

    Ediii lubi tę wiadomość

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po jakim czasie zdecydowalyscie się na sprobowanie poraz kolejny? Dla mnie to narazie abstrakcja, staram się trzymac, ale nawet jak mąż mnie caluje to chce mi się wyć...On jest taki kochany, tak bardzo mnie wspiera a ja czuje ze się odsuwam...nie umiem tego pojąć..
    W głębi serca bardzo chce miec kolejne dziecko-mam juz córeczkę 4,5-letnią (no i mojego Aniołka), ale chciałabym miec jeszcze drugie- tu na ziemi. Jesli bedziemy mogli to pewnie sprobujemy choc musi uplynac troche czasu bo narazie sobie tego nie wyobrazam...

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • pucek Autorytet
    Postów: 2398 3082

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w zasadzie jak tylko się dowiedziałam, to spytałam lekarza kiedy mogę znów próbować. Tak bardzo chciałam dzidziusia, że chciałam jak najszybciej mieć zabieg, chciałam jak najszybciej skończyć ten etap. Na początku było okropnie. Cały tydzień płakałam. Wyłam. Szlochałam po kątkach tylko po to żeby się rozwyć na cały głos... Nie chciałam żeby mnie dotykał ani całował, nie czułam się w ogole jak kobieta. Po jakichś dwóch czy trzech tygodniach pierwszy raz się kochaliśmy. Po wszystkim płakałam. Za pierwszym, drugim i kolejnym razem. Potem zaczęłam biegać. Biegałam i płakałam. Wracałam, brałam prysznic i płakałam. Jak już nie miałam siły biec to myślałam sobie 'przecież straciłaś dziecko, co to jest kolejny kilometr, to pestka'. Potem byłam szczęśliwa jak dostałam w końcu pierwszą @ bo do tej pory ciągle myślałam, że to jakaś pomyłka a ja nadal jestem w ciąży.. Potem po kontroli u gina znów byłam szczęśliwa bo pozwolił nam się starać. Myśląc, że i tak się nie uda bzyknęłam męża w zalecanym przez doktora terminie. Potem płakałam bo miałam objawy takie jak w 1. ciąży, takie rwanie brzucha. Potem płakałam jak mówiłam M. o pozytywnym teście ciążowym a on powiedział że chyba nie jest gotowy na dzieko. Potem płakałam, jak zaczął ze mną o tym rozmawiać. Potem płakałam przed odbieraniem wyników z bety i przed pierwszą wizytą u gina no i po niej. Nawet w trakcie. Najmocniej płakałam jak trzy dni po tej wizycie dostałam krwawienia. Nie plamienia - mocnego krwawienia. Wyłam. Dałam radę tylko zadzwonić do gina i powiedzieć że do niego idę. Rozmawiając przez telefon z M. już wyłam. Potem plakałam z ulgi jak powiedział, że serduszko Adasia bije :) Potem znowu ze strachu w szpitalu, bo musiałam po tym iść na obserwację. Tak bardzo się bałam. Potem beczałam i mdlałam przed wizytą po pobycie w szpitalu - akieś 2 tygodnie czekania. A potem już byłam coraz bardziej spokojna. Prenatalne, potem kolejne wizyty, potem zaokrąglający się brzuch, rzyganko kika razy dziennie, i upragnione pierwsze ruchy małego... Potem połówkowe i znowu płakałam... Jak pani doktor powiedziała mi, że to chłopczyk. Mój malutki chłopczyk, Adaś. Cząsteczka mnie :) I teraz płaczę już dość rzadko. Płakałam 8.12 bo to już tylko miesiąc do terminu porodu w pierwszej ciąży. I wczoraj płakałam, bo od dziś ciąża byłaby donoszona. To ciągle wraca i ciągle boli. Ale Adaś nie pozwala mi się długo smucić, teraz muszę dbać o niego i być najlepszą mamą na świecie :)

    Ediii, Renia7910 lubią tę wiadomość

    3jgx3e3k4o8x3ff9.png
    Kochamy Cię maleństwo <3
    gr3nn7pysxbmhwee.png
    13.06.2015
    Kochamy i tęsknimy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ediii wrote:
    Hehe, no jest dobrze musze powiedziec. Myslalam ze jest gorzej pod koniec..
    Grzecznie czekam na jakies znaki kiedy mój synek będzie chciał wyjść. Może jednak wytrzyma do stycznia.
    Torba jest i czeka.
    No i czekam na Twoją jutrzejszą wizytę, bo mnie drażni ten dziwny cykl ;-)

    Staraczka, Wesołych i Rodzinnych!
    Ja tam zaglądam cidziennie zobaczyć co tu u Was to jeszcze bedzie czas.

    A czujesz juz takie podekscytowanie ze wkrótce go zobaczysz? Ale to mamusi być niesamowite uczucie...tyle czekania i za chwilkę będziesz go tulić w ramionach:) może sie młody wstrzeli w Nowy Rok, ale by było:)

    Ediii, paznokietek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka wrote:
    Dzięki dziewczyny! Póki co narazie jest mi ciezko, wiem ,ze potrzebuje czasu ale dziś to tak bardzo boli... Nie mogę patrzeć na kobiety w ciąży bo ryczę. Najgorzej jest jak przypomina mi się usg kiedy widzialam moje dzieciatko i slyszalam bicie serduszka i zaraz potem obraz z kolejnego usg kiedy okazalo się ze serduszko przestalo bic... Narazie nie umiem sobie z tym poradzic choc walczę bo mimo wszystko chcę wierzyć że nastepnym razem się uda i urodzę maluszka i bede mogla się njim opiekowac a nie tylko wspominac...


    Mikka bardzo Ci współczuje. Nawet nie potrafię sobie wyobrazic jak to jest juz czuć bicie serduszka i nie doczekać narodzin. Czas jednak złagodzi ból jaki teraz odczuwasz. Juz wkrótce wszystkie urodziny zdrowe dzieciaczki, nie poddawaj sie i walcz. Sa chwile słabości ale po nich nadchodzą pogodniejsze dni. Zajdziesz w ciazy pewnie szybciej niż ja:)) a ja juz żyje nadzieja 1,5 roku.

    Ediii lubi tę wiadomość

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znajduję sobie ciagle jakies zajecia byle tylko nie myslec, ale i tak mi się nie udaje... Dzis zerwalam się rano z lozka zeby mąż nie zapomnial mnie zabrac ze soba bo jechal po jakies materialy budowlane wiec wpakowalam corke i siebie do samochodu i pojechalismy...bardzo boje sie zostawac sama w domu bo wtedy ciagle wyję... Nie umiem sobie poradzic...Czy mozna tesknic za kims kogo sie tak narawde nie poznalo...? Czasem sobie mysle ze jestem silna i jakos to przetrwam a potem przychodza wspomnienia, ta radosc kiedy zobaczylam mojego fikajacego i machajacego raczkami groszka i potem ten rozrywający bol kiedy lekarz oznajmil nam ze nie ma dobrych wiesci... Placze prawie ciagle, wkładałam pranie do pralki i wyłam, układałam córce ubrania i wyłam...ubieralismy choinke i wyłam bo tak sie cieszylismy ze następny raz będziemy ubierac choinkę we 4... :((( Moze sie kiedys z tym pogodzę, ale narazie to tak starsznie boli...

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • monika_89 Autorytet
    Postów: 2727 3405

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka bardzo mi przykro, że straciłaś swoje dzieciatko. W tej chwili to żadne pocieszenie ale czas na prawdę leczy rany. Z każdym dniem będzie coraz łatwiej.
    Ja miałam zabieg łyżeczkowania, po 2 @ dostaliśmy zielone światło i od razu zaskoczyliśmy więc nasz aniołek wrócił do nas bardzo szybko.
    TP na koniec stycznia, zabieg miałam 13.02.
    Życzę, żeby i Wam się udało.
    Ciąża po poronieniu jest trudniejsza, czlowiek bardziej się boi, ale i ten strach w końcu mija. Trzymaj się!

    Ediii lubi tę wiadomość

    13.02.2015 - Aniołek (7tc)
    21.01.2016 - P. <3
    24.04.2017 - M. <3
  • Ediii Autorytet
    Postów: 506 749

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, ja po pierwszym poronieniu gdzies tak dwa tygodnie po kochając sie z mężem ryczałam w trakcie, Boże jak sobie to przypomne to też mi napływają łzy. To było ogromne poczucie winy. Lekarz powiedzial mi potem ze powinnam czekac 6 tygodni po zabiegu a ja sie cieszylam ze sprobowalismy wczesniej, bo szybciej bylam gotowa. Poronienie bylo 1 listopada a potem luty pozytywny test. I niestety 2 kwietnia znowu poronienie i po tym drugim staralismy sie od razu.
    Nie przezylam go tak bardzo jak pierwszego. Ryczalam, ale z sensem i nie bez opamietania. Udalo sie od razu po poronieniu, ten sam cykl. teraz mam juz ciaze donoszona i nie powiem ze odetchnelam. Nie. Boisz sie ciagle, ze cos moze jeszcze sie stac.
    Wiem ze najlepszym lekarstwem na poronienie jest po prostu kolejna ciąża, ale mnie pocieszało zawsze też to co powiedzial moj gin. " pani Edyto, zachodzimy w te ciąze, więc wszystko jest w porzadku. Problem jest wtedy gdy nie mozna zajsc w ciążę" więc Aśka, Mikka.... Dla was to samo, najwazniejsze ze zachodzicie, w koncu sie uda do końca :-))

    Aska ciągle czekam na wieści z wizyty :-) bardzo sie ciesze ze potrafisz juz pocieszac inne dziewczyny ze sie uda, to duży krok do przodu! Mega Ci kibicuję.

    Katarzyna bedzie dobrze, nie ma innego wyjścia! Zobaczymy czy potwierdzi że chłopak :-)


    katarzyna_d, Aska84, paznokietek lubią tę wiadomość


    n59y3e5ewov6z8v4.png

    mhsvpx9inset8y66.png
    I dwa Aniołki 1.11.2014 i 2.4.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No może się potwierdzi bo mąż i syn by się załamali :P Wesołych, pogodnych świąt wam życzę i szczęśliwego nowego roku <3

  • pucek Autorytet
    Postów: 2398 3082

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aśka bylas juz u tego gina?

    3jgx3e3k4o8x3ff9.png
    Kochamy Cię maleństwo <3
    gr3nn7pysxbmhwee.png
    13.06.2015
    Kochamy i tęsknimy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cysta na prawym jajniku od niepeknietego pęcherza. Luteinę dostałam na wywołanie @

  • Ediii Autorytet
    Postów: 506 749

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska84 wrote:
    Cysta na prawym jajniku od niepeknietego pęcherza. Luteinę dostałam na wywołanie @

    No, przynajmniej mamy diagnozę. Może trzeba będzie stymulować....


    Dziewczyny, życze Wam Wesolych swiat, i spelnienia marzen, zwlaszcza tego jednego!
    A teraz, do garów ;-)


    n59y3e5ewov6z8v4.png

    mhsvpx9inset8y66.png
    I dwa Aniołki 1.11.2014 i 2.4.2015
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych i obzartych :)

    Aska84 lubi tę wiadomość

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych Świąt dziewczyny!

    Aska84 lubi tę wiadomość

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych i spokojnych Swiat!:)

    Aska84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór brzuszki pełne ? :)

    To my przed kolacją , córka focha miała


    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5b9c45f6dac3.jpg

    Aska84, katarzyna_d, s1985 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2015, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    L
    Ediii wrote:
    Wiecie co, ja po pierwszym poronieniu gdzies tak dwa tygodnie po kochając sie z mężem ryczałam w trakcie, Boże jak sobie to przypomne to też mi napływają łzy. To było ogromne poczucie winy. Lekarz powiedzial mi potem ze powinnam czekac 6 tygodni po zabiegu a ja sie cieszylam ze sprobowalismy wczesniej, bo szybciej bylam gotowa. Poronienie bylo 1 listopada a potem luty pozytywny test. I niestety 2 kwietnia znowu poronienie i po tym drugim staralismy sie od razu.
    Nie przezylam go tak bardzo jak pierwszego. Ryczalam, ale z sensem i nie bez opamietania. Udalo sie od razu po poronieniu, ten sam cykl. teraz mam juz ciaze donoszona i nie powiem ze odetchnelam. Nie. Boisz sie ciagle, ze cos moze jeszcze sie stac.
    Wiem ze najlepszym lekarstwem na poronienie jest po prostu kolejna ciąża, ale mnie pocieszało zawsze też to co powiedzial moj gin. " pani Edyto, zachodzimy w te ciąze, więc wszystko jest w porzadku. Problem jest wtedy gdy nie mozna zajsc w ciążę" więc Aśka, Mikka.... Dla was to samo, najwazniejsze ze zachodzicie, w koncu sie uda do końca :-))

    Aska ciągle czekam na wieści z wizyty :-) bardzo sie ciesze ze potrafisz juz pocieszac inne dziewczyny ze sie uda, to duży krok do przodu! Mega Ci kibicuję.

    Katarzyna bedzie dobrze, nie ma innego wyjścia! Zobaczymy czy potwierdzi że chłopak :-)

    Dzięki Ediii, to dla mnie ma duże znaczenie miec takie wsparcie. Dziś przy życzeniach Wigilijnych całkowicie pękłam, po prostu sie popłakałam, moja mama tez. Pierwszy raz od dłuższego czasu miałam takie odczucie ze mogłam te święta spędzać juz z malenstwem. Moja mam chyba to tez odczuła i sama sie popłakała.

    W przyszłym roku musi sie udać, innej opcji nie dopuszczam do siebie. Chce być mamą...

    Ediii lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2015, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka23 wrote:
    Dobry wieczór brzuszki pełne ? :)

    To my przed kolacją , córka focha miała


    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5b9c45f6dac3.jpg


    Cukiereczek:) coś czuje ze cudownie spędzać święta z takim maleństwem. Wesołych Świat dla Ciebie i małej:)

‹‹ 963 964 965 966 967 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ