X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Shila Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 7 marca 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak byłyście w ciąży pozamacicznej wystąpiła u Was normalnie miesiączka lub jakieś krwawienie w jej terminie? Czy okres się zatrzymał? Ja w pozamacicznej miałam normalnie krwawienie i dlatego też nie miałam pojęcia, że mogę być w ciąży...
    Teraz okres spóźnia mi się już 4 dzień, zrobiłam test ale wyszedł negatywny.
    Poczekam jeszcze z 2 dni i może na betę iść?

    czarnaiwi lubi tę wiadomość

    Starania od końca 2017 roku
    34 l.
    02.2018 - ciąża pozamaciczna, jajowód zachowany
    03.2019 - ciąża biochemiczna, 5 tydzień 💔
    07.2019 - HSG, oba jajowody drożne
    TSH - 1.5, euthyrox 50g
    pozostałe hormony w normie
    AMH - 2.83
    morfologia plemników - 5%, pozostałe parametry dobre
    1 IUI 15.02.2020 - 13 dpi beta 5.9, 14 dpi beta 5.1 biochemiczna?? 24 dpi beta 63 ???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shila wrote:
    Dziewczyny, jak byłyście w ciąży pozamacicznej wystąpiła u Was normalnie miesiączka lub jakieś krwawienie w jej terminie? Czy okres się zatrzymał? Ja w pozamacicznej miałam normalnie krwawienie i dlatego też nie miałam pojęcia, że mogę być w ciąży...
    Teraz okres spóźnia mi się już 4 dzień, zrobiłam test ale wyszedł negatywny.
    Poczekam jeszcze z 2 dni i może na betę iść?

    Ja miałam normalną miesiączke w terminie. Dzień przed data miesiączki zrobiłam test i wyszedł pozytywny wiec myslalam ze to biochemiczna. No ale organizm wybrał to gorsze rozwiązanie.

    Jakiej czułości robilas test?

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 7 marca 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Tak pierwsza. Udało się bardzo szybko zajść, no ale niestety wyszło jak wyszło.
    A wydaje mi się, że najlepszą metodą, żeby wyjść na prostą jest właśnie zdrowa ciąża

    Mój gin mówi, że najważniejsze że nie ma problemów z zajściem w ciąże. To już bardzo dużo😉

    Niecierpliwa..., Kasiek789 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 7 marca 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani miesiączki ani krwawień ani pozytywnego testu. Bardzo blada druga kreska pojawiła się dopiero ok 5 dni po spodziewanej @.
    Zawsze miałaś regularne @ może jakiś wyjazd stres, i stąd te opóźnienie.

    age.png
  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 7 marca 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna121 wrote:
    Ja186 I co ? Pozamaciczna? MASAKRA. Już się boje


    tak pozamaciczna i usuniety jajowód

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam okresu. Dwie kreski na teście miałam i żadnych krawawien. Przy dwóch pozamacicznych tak miałam.

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 7 marca 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie ma reguły, każda z nas przechodzi inaczej.

    age.png
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 7 marca 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shila wrote:
    Dziewczyny, jak byłyście w ciąży pozamacicznej wystąpiła u Was normalnie miesiączka lub jakieś krwawienie w jej terminie? Czy okres się zatrzymał? Ja w pozamacicznej miałam normalnie krwawienie i dlatego też nie miałam pojęcia, że mogę być w ciąży...
    Teraz okres spóźnia mi się już 4 dzień, zrobiłam test ale wyszedł negatywny.
    Poczekam jeszcze z 2 dni i może na betę iść?
    Ja miałam normalną miesiączka i negatywny test, dlatego dopiero po operacji dowiedziałam się, że to była ciąża.Miałam plamienia, ale osioł NFZ powiedział, że to okołoowulacyjne nie badając mnie.W końcu bardzo bolał mnie brzuch i trafiłam na IP, beta wynosiła 1800.
    Jak masz wątpliwości rób betę

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Shila Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 7 marca 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że rzeczywiście każdy organizm daje inne sygnały. Miałam raczej regularne miesiączki, przesunięcie +/- 2 dni. Długość cyklu ok. 25-27 dni, dzisiaj jest 30 dzień i nadal okresu brak. Nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło, co mogłabym podciągnąć pod opóźniający się okres, raczej nie reagowałam zmianami cyklu na stresujące sytuacje. Być może teraz jest inaczej, sama już nie wiem.
    Poczekam z dwa dni i jak nie będzie okresu to lecę na betę.

    Starania od końca 2017 roku
    34 l.
    02.2018 - ciąża pozamaciczna, jajowód zachowany
    03.2019 - ciąża biochemiczna, 5 tydzień 💔
    07.2019 - HSG, oba jajowody drożne
    TSH - 1.5, euthyrox 50g
    pozostałe hormony w normie
    AMH - 2.83
    morfologia plemników - 5%, pozostałe parametry dobre
    1 IUI 15.02.2020 - 13 dpi beta 5.9, 14 dpi beta 5.1 biochemiczna?? 24 dpi beta 63 ???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shila wrote:
    Widzę, że rzeczywiście każdy organizm daje inne sygnały. Miałam raczej regularne miesiączki, przesunięcie +/- 2 dni. Długość cyklu ok. 25-27 dni, dzisiaj jest 30 dzień i nadal okresu brak. Nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło, co mogłabym podciągnąć pod opóźniający się okres, raczej nie reagowałam zmianami cyklu na stresujące sytuacje. Być może teraz jest inaczej, sama już nie wiem.
    Poczekam z dwa dni i jak nie będzie okresu to lecę na betę.
    Shila trzymam kciuki:)

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 7 marca 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shila może test był za mało czuły, lub beta jeszcze bardzo niska i test nie wykrył hormonu. Nie martw się na zapas. Przecież to może być prawidłowa ciąża. Trzymam za nią kciuki😀 Jeśli bardzo się boisz to zrób betę😉
    A czy masz inne objawy jak pobolewanie w okolicach jednego czy drugiego jajnika?

    age.png
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 7 marca 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Shila może test był za mało czuły, lub beta jeszcze bardzo niska i test nie wykrył hormonu. Nie martw się na zapas. Przecież to może być prawidłowa ciąża. Trzymam za nią kciuki😀 Jeśli bardzo się boisz to zrób betę😉
    A czy masz inne objawy jak pobolewanie w okolicach jednego czy drugiego jajnika?
    Malina, ale pobolewanie nie zawsze oznacza cp, może być też znakiem całkiem zdrowej ciąży.Mój lekarz powiedział, że na początku ciąży to normalne, że bolą jajniki, bo przestawiają się na ciążę i szczególnie ten jajnik, z którego była ovu może boleć.Nawet takie bóle lekkie jak przed @ są normalne, bo macica się rozciąga.
    Najpewniejsza będzie Shila beta, tak jak piszesz poczekaj jeszcze 2 dni i jeśli nic się nie zmieni zrób betę.Moze ovu była u Ciebie później i sikacz nie wykrył ciąży.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O i moje całe dobre nastawienie szlag trafił... Mam 18 dc. W poniedziałek byłam na monitoringu pęcherzyk miał 17 mm dzisiaj 16 i dalej jest. Nie pękł.... A moje temperatury pokazuje że owu się odbyła w poniedziałek.... Jak to zinterpretować? A i jeszcze przeszłam w 2 fazę cyklu bo coś tam mam....

  • Shila Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 7 marca 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wszystkie komentarze, to naprawdę budujące, że tak szybko można tu znaleźć wspracie. Nikt nas nie rozumie tak dobrze jak my same ;-) co do innych objawów, sama nie wiem, raczej nic konkretnego, chociaż cały czas bym jadła, cokolwiek ;-p czuje lekkie bóle z prawej strony, ale czuje je czesto - to ta strona po cp. Nie miałam monitoringu, ale wypada, że właśnie z tej strony powinna być owulacja, dlatego podwójnie się boję, że to ten operowany jajowód. Na szczęście nie wariuje i nie nastawiam się na nic, będzie jak ma być. Teraz już na nic nie mam wpływu, trzeba czekać ;-)

    Starania od końca 2017 roku
    34 l.
    02.2018 - ciąża pozamaciczna, jajowód zachowany
    03.2019 - ciąża biochemiczna, 5 tydzień 💔
    07.2019 - HSG, oba jajowody drożne
    TSH - 1.5, euthyrox 50g
    pozostałe hormony w normie
    AMH - 2.83
    morfologia plemników - 5%, pozostałe parametry dobre
    1 IUI 15.02.2020 - 13 dpi beta 5.9, 14 dpi beta 5.1 biochemiczna?? 24 dpi beta 63 ???
  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 8 marca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shila będzie dobrze , trzymam mocno kciuki :)

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 8 marca 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wariowalam . Masakra dla Mnie jakas ,oczekiwanie na IP cY pojawi się chociazby pecherzyk . A jeszcze wszystko za mną .. kolejna wizyta na potwierdzenie zarodka ,tego żółtka w środka czy jak to się zwie ... 😁 po pozamacicznej tak już chyba będzie niestety . Ja bylam przerażona .. myslalam A w zasadzie bylam przekonana że to kolejna Cp. Ból nieznośny po prawej stronie do tego drętwienie nogi . Coś okropnego. Teraz modlę się o to żeby zarodek sie pokazał .. staram się już nie stresować bo wiem ile to kosztuje . 😐 . .. poki co ten bol z prawej strony przeszedł .. czasem pociągnie ale już sporadycznie . Od 4 dni mam takie nagle uderzenie jakby bolu , jakbym w tym momencie miala miesiaczke dostac ,ale nie trwa to cały dzień .. I od czasu do czasu zakluje podbrzusze . Na chwilę obecną walczę z zaparciami. . Dziewczyny nie poddawajcie sie , ja jestem żywym dowodem ze wszystko jest możliwe .. chociaż mialam juz chwile zwątpienia na to wszystko . Ps. I tak boje sie o tym wszystkim pisac ,zeby nie zapeszyc .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dla uspokojenia na przyszło. Mój gin mi mówił, że przy owulacji może boleć ta strona od cp i żeby nie myśleć o najgorszym :)

  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 8 marca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie właśnie nie biala strona od cp tylko po tej stronie gdzie jest wszystko zdrowe wlasnie. A ból jak przy cp

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shila wrote:
    Dziewczyny, jak byłyście w ciąży pozamacicznej wystąpiła u Was normalnie miesiączka lub jakieś krwawienie w jej terminie? Czy okres się zatrzymał? Ja w pozamacicznej miałam normalnie krwawienie i dlatego też nie miałam pojęcia, że mogę być w ciąży...
    Teraz okres spóźnia mi się już 4 dzień, zrobiłam test ale wyszedł negatywny.
    Poczekam jeszcze z 2 dni i może na betę iść?
    Ja miałam w terminie miesiączki plamienie a po 4 dniach normalny okres. Więc też nie podejrzewałam, że mogę być w ciąży :( Jedyne co mnie zastanawiało, że po okresie cały czas miałam krwawienia i plamienia i wtedy jak zrobiłam test to wyszedł pozytywny.

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 8 marca 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ oczywiście masz rację, mój gin też na początku mówił, że ciałko żółte może pociągać i stad bóle jajników, albo zdarza się że boli tez ten jajnik z którego była owulacja, albo bóle przypominające menstruacyjne świadczą o powiekszaniu macicy. Z reguły nie oznaczają one nic złego poza niepokojem przyszłej mamy😉 na całe szczęście🤗
    Z doświadczenia mogę jedynie powiedzieć ze bol przy cp przynajmniej w moim przypadku był całkiem inny i znacznie różnił się od boli które mogą pojawić się przy prawidłowo zlokalizowanej ciąży. Dlatego od początku wiedziałam, że coś jest nie tak😥

    Generalnie jestem pewna ze przy następnej ciąży będę jednym kłębkiem nerwów i podobnie jak Martyna czy Shila będę się zamartwiać przeogromne. Oprócz tego bede miała wszystkie objawy cp na raz.

    age.png
‹‹ 237 238 239 240 241 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ