X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6203

    Wysłany: 25 października 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mowe wrote:
    A czy po tym poronieniu udało Ci się zajść w ciąże ? Widzę ze masz dwójkę dzieciaczków tylko nie wiem czy przed czy po cp?
    Cp była między jednym dzieckiem a drugim.
    09.2018 urodziłam syna
    08.2019 dostałam pierwszą @ po porodzie
    09.2019 w 1cs zaszłam w ciążę
    10.2019 okazuje się, że to cp, skierowanie do szpitala, ale dochodzi do poronienia trakowego, oczyszczenie samoistne
    11.2019 beta spada do zera, zaczyna się nowy cykl
    12.2019 zachodzę w prawidłową ciążę i po 9 miesiącach rodze córkę.
    Bella1290 wrote:
    A skad wiedzialas ze to pozamaciczna?
    Nieprawidłowe, skaczace wartości bety, niski prog, zawroty głowy. Na usg początkowo nic nie było widać. Dopiero po poronieniu lekarz stwierdził rozdęty jajowod i krew w zatoce Douglasa.

    Mowe lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 26 października 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok u mnie w takim razie tez cos nie tak, w piatek byla beta 270 ale juz widze ze kreska na tescie bledsza troche niz w czwartek, takze juz kaplica :( progesteron wysoki wiec raczej samoistnie nie poronie :( zawrotow glowy nie mam ale w nocy spac nie moge pewnie przez nerwy... Ale u mnie to dopiero 6-7 dni po terminie @ mam nadzieje ze lekarz wie co robi i ze nie bedzie za pozno l, dzisiaj powtarzam bete i ide wieczorem do jeszcze jednego lekarza na konsultacje..

  • HappySad Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 26 października 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, jestem nowa. Przeglądałam Wasze wpsiy, żeby poszukać jakiegoś pocieszenia. Mam prawdopodobnie ciążę pozamaciczną, umiejscowioną w prawym jajowodzie. W śr wybieram się do szpitala i mega, ale to mega boję się zabiegu. Ogółem mam stwierdzoną nerwicę lękową, biorę leki w związku z tym. Przychodnia, szpital, lekarze, badania wywołują u mnie atak paniki. Nie wiem jak sobie z tym poradzić 😪

    Sąsiadka
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 27 października 2020, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Bella1290 jak sytuacja?
    @HappySad - wspieram! Będzie dobrze, najważniejsze, ze jesteś pod kontrolą. Dlaczego dopiero jutro do szpitala? To dopiero podejrzenie?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • HappySad Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 października 2020, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka, dziękuję za odzew. Tak, to przypuszczenie, ale ewidentnie coś jest w bańce jajowodu - 14 mm, macica czysta. Zresztą, miałam takie przypuszczenia, bo beta niska, pobolewa mnie brzuch gdy uciskam, ze względu na obecność płynu w zatoce Douglasa. A idę dopiero jutro, bo musimy zorganizować opiekę dla naszych dwóch córek. Mąż chodzi do pracy na 1 w nocy.

    Sąsiadka
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 27 października 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A który to dzień cyklu? Czy wiesz już na pewno, ze to będzie zabieg? Czy jakieś leczenie farmakologiczne?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • HappySad Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 października 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    45 dc. Zależy mi na czasie, więc pani doktor powiedziała, że lepszy będzie zabieg. Ale tak cholernie boję się, że wolałabym leczenie farmakologiczne, jednak w tej klinice niechętnie podają zastrzyki.
    A jak u Ciebie wygląda sytuacja?

    Sąsiadka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HappySad wrote:
    45 dc. Zależy mi na czasie, więc pani doktor powiedziała, że lepszy będzie zabieg. Ale tak cholernie boję się, że wolałabym leczenie farmakologiczne, jednak w tej klinice niechętnie podają zastrzyki.
    A jak u Ciebie wygląda sytuacja?

    Dziwie się czemu tak łatwo rezygnują lekarze i od razu idą na łatwiznę wycinając jajowod bądz w niego ingerują (co zdarza się rzadziej). Ja jednak jestem zdania ze zawsze lepiej jest leczyć niż ingerować w organizm. Czasem warto przetrzymac tydzień i wstrzymać się z zabiegiem który zawsze można zrobić. Jeśli chcesz mieć jeszvze dzieci to zawsze warto zachować jajowod. Trzymam kciuki !!

  • HappySad Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 października 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik, ja nie chcę już więcej dzieci. Jednak coraz bardziej myślę o farmakologicznym załatwieniu sprawy. Boję się, że tam w ogóle nie będą chcieli o tym słyszeć. Ehh.. Tak bardzo chciałam by dzisiejszy dzień trwał wiecznie 😔

    Sąsiadka
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 27 października 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Domcik weź mnie nie dołuj:P mam zamiar zajść w ciążę z jednym jajowodem :P
    @HappySad warto powalczyć- jaką masz betę? I czy spada?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • HappySad Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 października 2020, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka, pracowałam w sekretariacie na patologii ciąży i tam panie z jednym jajowodem i jednym jajnikiem zachodziły, także to jest jak najbardziej realne 😊
    Moja beta z wczoraj, czyli 44 dc to,754. I tak byłam w szoku, że coś dojrzała na usg. Jutro pewnie mi zbadają w szpitalu. Moje wszystkie bety to:
    31 dc 7
    33 dc 17
    39 dc 116
    44 dc 754
    A w 26 dc zaczęło mi się normalne krwawienie miesiączkowe, trwające 4 dni.. i gdyby nie to, że miałam jeden test, który zrobiłam pro-forma nie wiedziałabym o tej pozamacicznej 😶

    Sąsiadka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happysad masz identyczna sytuacje jak ja. U mnie beta była ok 500, prawy jajowod i tez w 5 tyg zauważona, ogólnie wszystko zależy jak to się rozwija i jaki maja sprzęt. U mnie skończyło się leczeniem farmakologicznym ale tez strasznie bałam się zabiegu.

    Janinka nie o to mi chodziło ! Przepraszam 😘 miałam na myśli ze jeśli jest szansa na zachowanie jajowodu to nie warto się poddawać. Nikt tez mi nie da szansy ze ten mon prawy jajowod jest sprawny. Na razie jestem w 3 cyklu starań No i zobaczymy..

  • HappySad Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 28 października 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, przyszłam do szpitala bez wcześniej zrobionego testu na covida.. myślałam, że na miejscu zrobiąi jest teraz problem. Czekam na decyzję co ze mną.

    Sąsiadka
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 28 października 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @HappySad u mnie w 35 dc była już na poziomie 1096.
    37 dc 2225
    Może u Ciebie na taką mniejszą wystarczy metotreksat,ale się nie znam. Ja do szpitala trafiłam w środku Covidu- w lipcu. Wszyscy wokół mieli zrobione wymazy- ja nie. Na oddziale byłam 9dni. Nikt o wykazie nie wspominał. Na sali operacyjnej się zdziwili, ze nikt nie zrobił. Inna sprawa, ze ciąża pozamaciczna to zagrożenie życia, dlatego przymknęli oko.
    @Domcik - ja tak pół żartem, pół serio. Wiem, ze może nie być łatwo. Trudno, trzeba działać z tym, co się ma 🤣 jaki plan u Ciebie? Będziesz robić drożność? Kazali uważać na stronę po CP?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • HappySad Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 28 października 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjęli mnie, może zrobią w oddziale już. Będę rozmawiała z lekarzami, żeby chociaż jeden zastrzyk podać i zobaczyć czy spada. Już chyba nawet wytrzymam dłużej, byle nie robić zabiegu. Choć nie wiem jak wytrzymam bez moich dziewczynek 😢 starsza wie, że jestem w szpitalu. Jak rodziłam jej siostrę to zrozumiała sytuację. Ale niespełna dwulatka nie zrozumie 😭 cały czas chce mi się ryczeć.. chcę już być z nimi w domu..

    Sąsiadka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happysad, niby miałbyś z zagrożeniem życia robić test na covid za 380 zł żeby Cię na oddział przyjęli ? :o nie No parodia, powinni robić na miejscu, przecież nie możesz czekać. Dasz radę 7 dni zleci, trzymam kciuki za Ciebie, wiem ze jest ciężko, ja w marcu byłam 18 dni tez już był covid nikt nie mógł mnie odwiedzać ale dałam radę, Ty tez dasz !!!

    Janinka, co lekarz inna opinia. Na początku dwa razu robiłam drożność ale przestałam, lekarze mówili różnie jedni ze powinnam robić inni ze nie. Jak robiłam to soe stresowałam, a to nie pomaga. Poza tym mogę zajść w ciąże tez tym jajowodem albo w drugim tez może pojawić soe cp, nie ma reguły póki lekarze nie wiedza co jest problemem. A jak wiemy po pierwszej cp nikt nic z tym nie robi. Drożność zrobię ale po jakimś pół roku starań. Na razie walczę ! Najgorsze jest w rym wszystkim to ze pierwsza ciąża -cp trafiła się szybko a teraz coś nie idzie..

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 28 października 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HappySad, trzymam kciuki! Najważniejsze zdrowie. Dasz radę 💪
    Domcik: ja za to w ciążę zachodziłam 14mc. Badania porobione, bez zarzutu. Drożność zrobiona - tez Ok. Lekarz nie wiedział, co jest przyczyną. Szykowałam się na inseminację. Bum. Ciąża. Pozamaciczna niestety :| teraz tak: 33 lata, bez jajowodu, z historią długich prób. Mam stracha, ze nie zdążę 😅

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 28 października 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HappySad wrote:
    Janinka, pracowałam w sekretariacie na patologii ciąży i tam panie z jednym jajowodem i jednym jajnikiem zachodziły, także to jest jak najbardziej realne 😊
    Moja beta z wczoraj, czyli 44 dc to,754. I tak byłam w szoku, że coś dojrzała na usg. Jutro pewnie mi zbadają w szpitalu. Moje wszystkie bety to:
    31 dc 7
    33 dc 17
    39 dc 116
    44 dc 754
    A w 26 dc zaczęło mi się normalne krwawienie miesiączkowe, trwające 4 dni.. i gdyby nie to, że miałam jeden test, który zrobiłam pro-forma nie wiedziałabym o tej pozamacicznej 😶
    Dzięki za wsparcie ! 💪😀

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2020, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happysad jak tam ?

  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 29 października 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ogolnie bylan we wtorek u innego lekarza, stwierdzil ze on nic nie widzi ani w macicy ani w jajowodzie. Dzisiaj ide do tego 1go jeszcze.. Ten 2gi powiedzial ze nie wyklucza pozamacicznej ale nie sadzi zeby to co ten 1szy zobaczyl na usg to zeby to byla ciaza pozamaciczna bo jest duza 22mm a to dopiero byl 33 dzien cyklu i ze on nie sadzi zeby moglo to miec taki rozmiar... Kazal mi orzyjsc na konsultacje po tygodniu a dzisiaj ide do tego 1go zrby jeszcze raz zobaczyl to cos w jajowodzie sama juz nie wiem co nyslec jestem klebkiem nerwow :/

‹‹ 337 338 339 340 341 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ