X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 24 października 2020, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella1290 wrote:
    Dziewczyny, jestem zalamana wczoraj lekarz mi postawil siagnoze ciazy pozamacicznej, 5 tydz a pecherzyk w jajowodzie ma 22mm! Strasznie sie boje, on chce zebym robola co 2 dni bete i progesteron bo nowi ze na 99 proc jest pewny ze pozamaciczna ale chcialby na 100 proc wiedziec powiedzcie czy tez mialyacie te hormony oznaczane w pozamacicznej i co tam bylo nie tak? Bo w becie to slyszalam ze nawet jak prawidlowo wzrasta i tak moze byc cp.... Boje sie okropnie ze mi usuna jajowod.
    Bella1290 najważniejsze, ze jesteś pod kontrolą! Moja historia w skrócie: pozytywny test w dniu spodziewanej miesiączki, po kilku dniach plamienie. Początkowo (przed USG) lekarz podejrzewał wczesne poronienie. Plamienie ciąg dalszy. Beta 1096, po 2 dniach 2225. Plamienie nie ustaje. USG pokazuje zarodek w jajowodzie. Jazda do szpitala. W szpitalu znowu beta, znowu prawidłowy przyrost. 2 dni czekania- lekarze boją się ciąży heterotopowej (dwa zarodki - jeden w jajowodzie, drugi w macicy). Po 2 dniach brak zarodka w macicy, tylko ten w jajowodzie. Beta spada nieznacznie sama (do Ok. 3000 jednostek). Decyzja o podaniu chemii (metotreksat), bez operacji, żeby nie naruszać jajowodu. Zastrzyk, beta, zastrzyk beta.
    Niestety, brak reakcji, decyzja o operacji. W trakcie jajowód pęka, krwawienie do otrzewnej. Decyzja o usunięciu lewego jajowodu.
    Będzie dobrze - ważna kontrola. Jest możliwość właśnie podania chemii, bez operacji. Nie zawsze to działa, ale często wystarczy. Czasem CP sama ulega poronieniu. Najważniejszy spokój. Rozpisałam się. Daj znać, jakie masz jeszcze pytania.

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 24 października 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka dzieki ale troche mnie to przeraza - najbardziej operacja... Umowilam sie do jeszcze jednego lekarza na potwierdzenie ale tyle sie naczytalam ze jestem przerazona. Mialas robiony progesteron, bo lekarz z jakiegos powodu mi go zleca? Czy Tobie tez kazali oznaczac poziom jesli tak to jaki mialas?
    U mnie w tym momencie beta jest 270 wiec dziwie sie czenu ten zarodek w jajowodzie juz taki duzy 22mm :(

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 24 października 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteronu nie badano. Wydaje mi się, ze jest badany przy ustalaniu czy ciąża jest faktycznie pozamaciczna, ale to takie gdybanie moje. Ja miałam tylko betę badaną. U mnie nikt nie miał wątpliwości, ze to CP. Wiem, ze to przeraża, zwłaszcza, ze najczęściej takie rzeczy przychodzą znienacka. Będzie dobrze, w razie czego operacja jest do przeżycia. Natomiast tu na wątku była masa dziewczyn z najróżniejszymi historiami - od CP, które poroniły się same i takie, którym podanie leku wystarczyło.

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 24 października 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 2 msc temu mialam biochemiczna poroniona kilka dni po terminie @ obawiam sie ze tez mogla byc pozamaciczna ale w tym cyklu nie mam tyle szczescia i sama sie nie poroni raczej :( plamien zadnych nie mam, boli na razie tez nie, nawet nie czuje zebym byla w jakiejkolwiek ciazy no ale beta 270 i pecherzyk w jajowodzie :/:/ okropnie sie boje

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 24 października 2020, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile dni po terminie miesiączki jesteś? Ja się w kwestiach medycznych nie będę wypowiadać, bo się zupełnie nie znam (znam tylko mój przypadek). Mogę Ci tylko powiedzieć, ze wszystko jest do przejścia 💪

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 24 października 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem 5 dni po terminie. Test wycjodzi taki sam jak 2 dni temy

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 24 października 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 6 dniu po miałam już 1096. Rozumiem, ze zdążyłaś tylko raz zbadać?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 24 października 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak - wczoraj robilam bete, wiec wydaje mi sie ze cos nie tak rosnie ta beta. A to tez swiadczy o pozamacicznej.. W poniedzialek kazali mi kolejny raz zrobic badanie. A wiesz w ktorym dniu mialas pierwszy pozytywny test ciazowy?
    Ja zrobilam test ciazowy to jest dzis taki sam jak 3 dni temu a przy prawidlowej ciazy chyba powinna kreska ciemniec.
    Ogolnie wczoraj czyli 4 dni po terminie miesiaczki poszlam do gina dlatego bardzo jestem przerazona ze ten pecherzyk w jajowodzie ma u mnie 22mm... Z tego co slysze to w wiekszosci w 7 8 tyg ma mniej..

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 24 października 2020, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta się różnie kształtuje u różnych kobiet - te przedziały są dość szerokie jak sobie sprawdzisz. Ja zrobiłam test w dniu spodziewanej miesiączki i potem jeszcze kilka. Wszystkie były pozytywne. U mnie beta rosła poprawnie na początku. W dokumentach ze szpitala tez mam wpisane 22mm. To był koniec tyg 5. Nie zagłębiałam się w to za bardzo. Ważne, żeby zobaczyć, jak ta beta będzie się u Ciebie kształtować. U mnie to był ciągły wzrost. Przy ponad 5000 miałam operację, ale co kobieta to inny przypadek.

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella1290, dziwie się ze lekarz kazał Ci jeszcze czekać skoro wie i widzi ją w jajowodzie. Ja tez byłam zdiagnozowana w 5 tyg ale lekarz od razu kazał jechać mi do szpitala. W takich przypadkach nie ma ba co czekać a jeszcze masz szanse na to żeby podatki metotrexat. W szpitalu zrobią konkretne badania i będziesz pod kontrola.

  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 25 października 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik przy jakiej becie to zdiagnozowali u Ciebie? U mnie lekarz powiedzial ze jak pojade do szpitala to mi nie podadza metotreksatu tylko usuna mi jajowod bo tak robia bo sie im inaczej nie oplaca. Kazal mi sie wstrzymac do pon powtorzyc bete hcg i progesteron. I nastepnie przyjsc na usg zeby zobaczyc co soe dalej dzieje i czy np beta sama nie spada i co z tym pecherzykiem... I ze wtedy podejmiemy decyzje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego od razu założył ze Ci go usuną? Ja byłam w szpitalu 18 dni dwa razy dostałam metotreksat i raczej woleli leki niż operacje, wiec nie ma reguły. A czekanie to raczej nie działa ba korzyśc. Poszłabym na Twoim miejscu do innego ginekologa . U mnie beta była ok 500

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Jestem „świeża” w temacie cp...ostatnia miesiączka 2.09, udało się zaciążyć, beta rosła powolutku malutko, od początku października plamienia i krwawienia , wiedziałam ze nic z tego nie będzie. Beta urosła do 330. Ponieważ rosła co dwa dni po 15,20 to wzięli mnie do szpitala. Byłam już przygotowana do operacji ale beta zaczęła spadać , poronienie trąbkowe także obyło się bez zabiegu. Krawie cały czas ale już coraz mniej, czyszcze się. Czy któraś z Was miała taka sytuacje , podobna? Cp z tak niska beta? Chodzi mi o kolejne starania, ile Wasi lekarze radzą poczekać ?

  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 25 października 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Dlaczego od razu założył ze Ci go usuną? Ja byłam w szpitalu 18 dni dwa razy dostałam metotreksat i raczej woleli leki niż operacje, wiec nie ma reguły. A czekanie to raczej nie działa ba korzyśc. Poszłabym na Twoim miejscu do innego ginekologa . U mnie beta była ok 500
    Jutro pojde do drugiego lekarza ale obawiam sie ze diagnoza bedzie tala sama. Nie wiem jak teraz traktuja ludzi w szpitalach przy tym koronawirusie, moze nie maja miejsc i sie chca pozbyc wtedy od razu operacja i nara. Nie mam pojecia co robic... Dlategi jedyne co moge to poradzic sie kolejnego lekarza. Jutro powtarzam wyniki beta hcg.

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 25 października 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella1290 wrote:
    Domcik przy jakiej becie to zdiagnozowali u Ciebie? U mnie lekarz powiedzial ze jak pojade do szpitala to mi nie podadza metotreksatu tylko usuna mi jajowod bo tak robia bo sie im inaczej nie oplaca. Kazal mi sie wstrzymac do pon powtorzyc bete hcg i progesteron. I nastepnie przyjsc na usg zeby zobaczyc co soe dalej dzieje i czy np beta sama nie spada i co z tym pecherzykiem... I ze wtedy podejmiemy decyzje
    Bella1290 zgadzam się z Domcik- bezpieczniej nawet czekać w szpitalnym łóżku. U mnie tez była początkowo strategia wyczekująca i sobie leżałam w szpitalu. W razie czego mogli zareagować.

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6203

    Wysłany: 25 października 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mowe wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Jestem „świeża” w temacie cp...ostatnia miesiączka 2.09, udało się zaciążyć, beta rosła powolutku malutko, od początku października plamienia i krwawienia , wiedziałam ze nic z tego nie będzie. Beta urosła do 330. Ponieważ rosła co dwa dni po 15,20 to wzięli mnie do szpitala. Byłam już przygotowana do operacji ale beta zaczęła spadać , poronienie trąbkowe także obyło się bez zabiegu. Krawie cały czas ale już coraz mniej, czyszcze się. Czy któraś z Was miała taka sytuacje , podobna? Cp z tak niska beta? Chodzi mi o kolejne starania, ile Wasi lekarze radzą poczekać ?
    Ja miałam cp z betą nieprzekraczającą 200. Poronienie trąbkowe. Starania zaczęłam od razu po tym jak beta spadła do zera (czyli po miesiącu).

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ja miałam cp z betą nieprzekraczającą 200. Poronienie trąbkowe. Starania zaczęłam od razu po tym jak beta spadła do zera (czyli po miesiącu).

    A czy po tym poronieniu udało Ci się zajść w ciąże ? Widzę ze masz dwójkę dzieciaczków tylko nie wiem czy przed czy po cp?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2020, 17:59

  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 25 października 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ja miałam cp z betą nieprzekraczającą 200. Poronienie trąbkowe. Starania zaczęłam od razu po tym jak beta spadła do zera (czyli po miesiącu).
    A skad wiedzialas ze to pozamaciczna?

  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 25 października 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy któraś z Was miała do czynienia z ciążą pozamaciczną w jajniku? Niby na usg lekarz coś wiedział ale nie był pewny na 100% , mam pcos i mógł po prostu widzieć pecherzyk,ktorzych mam z 20 na jednym jajniku. W kazdym razie od ostatniej owu minęło już ponad 4 tygodnie, dostałam normalnie o czasie okres (choc 13dpo wychodziły mi bardzo blade testy widoczne pod swiatlo), jednak na następny dzien juz nic nie bylo no i przyszedł okres, temperatura spadla. Testy negatywne do dnia dzisiejszego, nie mam zadnych krwawień , nie bolą mnie piersi a nawet mam objawy kolejnej owulacji (sluz, bóle jajnika) ale temperatura jeszcze nie rośnie(dziś 17dc, cykl na dongu i ziołach ojca sroki, w poprzednim cyklu owu była ok.22dc). Lekarz powiedział,ze jeśli testy wychodzą negatywne to nie mam sie czym przejmować i nie zlecił dalszych badan (mieszkam w UK) i tak sobie myślę czy na pewno nie ma sie czym przejmować, dziewczyny poradzicie bo świra można dostać 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2020, 20:14

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilenka wrote:
    Hej dziewczyny, czy któraś z Was miała do czynienia z ciążą pozamaciczną w jajniku? Niby na usg lekarz coś wiedział ale nie był pewny na 100% , mam pcos i mógł po prostu widzieć pecherzyk,ktorzych mam z 20 na jednym jajniku. W kazdym razie od ostatniej owu minęło już ponad 4 tygodnie, dostałam normalnie o czasie okres (choc 13dpo wychodziły mi bardzo blade testy widoczne pod swiatlo), jednak na następny dzien juz nic nie bylo no i przyszedł okres, temperatura spadla. Testy negatywne do dnia dzisiejszego, nie mam zadnych krwawień , nie bolą mnie piersi a nawet mam objawy kolejnej owulacji (sluz, bóle jajnika) ale temperatura jeszcze nie rośnie. Lekarz powiedział,ze jeśli testy wychodzą negatywne to nie mam sie czym przejmować i nie zlecił dalszych badan (mieszkam w UK) i tak sobie myślę czy na pewno nie ma sie czym przejmować, dziewczyny poradzicie bo świra można dostać 😔

    Jeśli testy są negatywne to ze spokojem naprawdę nie musisz się martwić o ciąże pozamaciczna. Jeśli możesz to dla pewności zrob betę.

‹‹ 336 337 338 339 340 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ