Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Agula Autorytet
    Postów: 2666 2688

    Wysłany: 11 listopada 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Test wyszedł negatywny ale miesiączki nadal brak 😣 Może to znowu cp i hormon jest zbyt niski żeby to wykryć.. chyba najbezpieczniej będzie jak pójdę na badania krwi :(
    Mi przy cp test wyszedł 3 dni po terminie miesiączki. Co prawda blada kreska ale była. Betę tego dnia miałam na poziomie 50..

    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. usunięcie jajowodu.
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    Procedura I 04.2024 - protokół krótki (Gonal i menopur)

    16.04 - punkcja; pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    06.09.2024 FET CS 4AB
    7dpt beta <2.30❌

    04.10.2024 FET CN 4BB
    7dpt beta <2.30 ❌


    Procedura II 10.2024 - protokół krótki (Rekovelle i menopur)
    30.10 punkcja; pobrano 12🥚 zapłodnionych 7, - 4 zarodki

    03.01.2025 FET CN 4AA🍍🍟
    4dpt ⏸️
    5dpt 34,0 mIU/ml
    7dpt 93,8 mIU/ml
    10dpt 273,1 mIU/ml
    13dpt 900,7 mIU/ml
    17dpt 4923,0 mIU/ml
    21dpt USG 2mm okruszka z pulsującym serduszkiem 💓
    12+2 będzie syn 🩵

    15.09.2025 ✨ Miłosz ❤️ 3910g, 51cm 👶

    Na zimowisku ❄️4AA, 4BB, 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Dużo ci się spóźnia? Cykle masz regularne?

    Po wyjściu ze szpitala bardzo się wyregulowal, wcześniej bywało różnie. Może to faktycznie tylko moj wymysł i wszystko jest w porządku. Pewnie kiedyś bym się tym w ogóle nie przejęła..

    Agula trochę mnie pocieszylas, myślałam ze to za wcześnie żeby tez wykrył taka ciąże bo np neta hcg jest za niskie.. chociaż nigdy nie niewiadomo. Dam znać w piątek co wyszło :( trzymajcie kciuki, fajnie ze jesteście !!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:52

  • Agula Autorytet
    Postów: 2666 2688

    Wysłany: 13 listopada 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Po wyjściu ze szpitala bardzo się wyregulowal, wcześniej bywało różnie. Może to faktycznie tylko moj wymysł i wszystko jest w porządku. Pewnie kiedyś bym się tym w ogóle nie przejęła..

    Agula trochę mnie pocieszylas, myślałam ze to za wcześnie żeby tez wykrył taka ciąże bo np neta hcg jest za niskie.. chociaż nigdy nie niewiadomo. Dam znać w piątek co wyszło :( trzymajcie kciuki, fajnie ze jesteście !!
    I jak tam? Masz wyniki bety?

    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. usunięcie jajowodu.
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    Procedura I 04.2024 - protokół krótki (Gonal i menopur)

    16.04 - punkcja; pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    06.09.2024 FET CS 4AB
    7dpt beta <2.30❌

    04.10.2024 FET CN 4BB
    7dpt beta <2.30 ❌


    Procedura II 10.2024 - protokół krótki (Rekovelle i menopur)
    30.10 punkcja; pobrano 12🥚 zapłodnionych 7, - 4 zarodki

    03.01.2025 FET CN 4AA🍍🍟
    4dpt ⏸️
    5dpt 34,0 mIU/ml
    7dpt 93,8 mIU/ml
    10dpt 273,1 mIU/ml
    13dpt 900,7 mIU/ml
    17dpt 4923,0 mIU/ml
    21dpt USG 2mm okruszka z pulsującym serduszkiem 💓
    12+2 będzie syn 🩵

    15.09.2025 ✨ Miłosz ❤️ 3910g, 51cm 👶

    Na zimowisku ❄️4AA, 4BB, 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula dzięki za pamięć ;)

    w drodze na badania przyszedł z opóźnieniem 5 dniowym ... 🙈 także fałszywy alarm 😅

  • Agula Autorytet
    Postów: 2666 2688

    Wysłany: 13 listopada 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Agula dzięki za pamięć ;)

    w drodze na badania przyszedł z opóźnieniem 5 dniowym ... 🙈 także fałszywy alarm 😅
    Przynajmniej jesteś spokojniejsza 🙂 trzymam w takim razie kciuki za kolejny cykl 😀

    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. usunięcie jajowodu.
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    Procedura I 04.2024 - protokół krótki (Gonal i menopur)

    16.04 - punkcja; pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    06.09.2024 FET CS 4AB
    7dpt beta <2.30❌

    04.10.2024 FET CN 4BB
    7dpt beta <2.30 ❌


    Procedura II 10.2024 - protokół krótki (Rekovelle i menopur)
    30.10 punkcja; pobrano 12🥚 zapłodnionych 7, - 4 zarodki

    03.01.2025 FET CN 4AA🍍🍟
    4dpt ⏸️
    5dpt 34,0 mIU/ml
    7dpt 93,8 mIU/ml
    10dpt 273,1 mIU/ml
    13dpt 900,7 mIU/ml
    17dpt 4923,0 mIU/ml
    21dpt USG 2mm okruszka z pulsującym serduszkiem 💓
    12+2 będzie syn 🩵

    15.09.2025 ✨ Miłosz ❤️ 3910g, 51cm 👶

    Na zimowisku ❄️4AA, 4BB, 3AB
  • HappySad Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 18 listopada 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziś dostałam wynik badania histopatologicznego i jest wskazana kontrola poziomu hcg. Nie znaleziono tkanek płodowych ani kosmków łożyska, a jedynie niewielkie skupisko komórek cytotrofoblastycznych. Strasznie się boję. Myślałam, że już po wszystkim. Poszłam dziś na betę, wynik będzie popołudniu. Wysłałam też ten wynik znajomej lekarce ginekolog i czekam na jej odp. W opisie było jeszcze, że jajowód na wysokości 4 cm zasiniony i znaleziono torbiel uszypułowaną okołojajodową. Podczas usg mówili o jakiejś torbieli. Jestem cała w nerwach 😢 jedynie pociesza mnie fakt, że gdyby było jakoś źle wysyłają wezwanie do zgłoszenia po wynik i jest rozmowa z lekarzem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2020, 10:04

    Sąsiadka
  • Agula Autorytet
    Postów: 2666 2688

    Wysłany: 18 listopada 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HappySad wrote:
    Dziewczyny, dziś dostałam wynik badania histopatologicznego i jest wskazana kontrola poziomu hcg. Nie znaleziono tkanek płodowych ani kosmków łożyska, a jedynie niewielkie skupisko komórek cytotrofoblastycznych. Strasznie się boję. Myślałam, że już po wszystkim. Poszłam dziś na betę, wynik będzie popołudniu. Wysłałam też ten wynik znajomej lekarce ginekolog i czekam na jej odp. W opisie było jeszcze, że jajowód na wysokości 4 cm zasiniony i znaleziono torbiel uszypułowaną okołojajodową. Podczas usg mówili o jakiejś torbieli. Jestem cała w nerwach 😢 jedynie pociesza mnie fakt, że gdyby było jakoś źle wysyłają wezwanie do zgłoszenia po wynik i jest rozmowa z lekarzem.
    Daj koniecznie znać jak będziesz coś więcej wiedziała.
    To tak wygląda jakby nie usunęli tej ciąży? 😮😨

    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. usunięcie jajowodu.
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    Procedura I 04.2024 - protokół krótki (Gonal i menopur)

    16.04 - punkcja; pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    06.09.2024 FET CS 4AB
    7dpt beta <2.30❌

    04.10.2024 FET CN 4BB
    7dpt beta <2.30 ❌


    Procedura II 10.2024 - protokół krótki (Rekovelle i menopur)
    30.10 punkcja; pobrano 12🥚 zapłodnionych 7, - 4 zarodki

    03.01.2025 FET CN 4AA🍍🍟
    4dpt ⏸️
    5dpt 34,0 mIU/ml
    7dpt 93,8 mIU/ml
    10dpt 273,1 mIU/ml
    13dpt 900,7 mIU/ml
    17dpt 4923,0 mIU/ml
    21dpt USG 2mm okruszka z pulsującym serduszkiem 💓
    12+2 będzie syn 🩵

    15.09.2025 ✨ Miłosz ❤️ 3910g, 51cm 👶

    Na zimowisku ❄️4AA, 4BB, 3AB
  • Janinka Autorytet
    Postów: 617 268

    Wysłany: 18 listopada 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Daj koniecznie znać jak będziesz coś więcej wiedziała.
    To tak wygląda jakby nie usunęli tej ciąży? 😮😨
    A co było przedmiotem badania histopatologicznego? 🤔 ja miałam wyraźnie, ze kawałek jajowodu. Czy w ogóle ciacha się cały czy zostawia kawałek?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Agula Autorytet
    Postów: 2666 2688

    Wysłany: 18 listopada 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    A co było przedmiotem badania histopatologicznego? 🤔 ja miałam wyraźnie, ze kawałek jajowodu. Czy w ogóle ciacha się cały czy zostawia kawałek?
    No ja też miałam na swoim histo, że jajowód długości ok 8 cm a jajowody mają średnio długość 10-15 cm więc wygląda na to, że część tylko wycięli...

    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. usunięcie jajowodu.
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    Procedura I 04.2024 - protokół krótki (Gonal i menopur)

    16.04 - punkcja; pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    06.09.2024 FET CS 4AB
    7dpt beta <2.30❌

    04.10.2024 FET CN 4BB
    7dpt beta <2.30 ❌


    Procedura II 10.2024 - protokół krótki (Rekovelle i menopur)
    30.10 punkcja; pobrano 12🥚 zapłodnionych 7, - 4 zarodki

    03.01.2025 FET CN 4AA🍍🍟
    4dpt ⏸️
    5dpt 34,0 mIU/ml
    7dpt 93,8 mIU/ml
    10dpt 273,1 mIU/ml
    13dpt 900,7 mIU/ml
    17dpt 4923,0 mIU/ml
    21dpt USG 2mm okruszka z pulsującym serduszkiem 💓
    12+2 będzie syn 🩵

    15.09.2025 ✨ Miłosz ❤️ 3910g, 51cm 👶

    Na zimowisku ❄️4AA, 4BB, 3AB
  • Janinka Autorytet
    Postów: 617 268

    Wysłany: 18 listopada 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, nie zgaduję w kwestii tego wyniku 🤨

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • HappySad Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 18 listopada 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już wszystko wiem. Usunięto mi cały jajowód prawy z ciążą, a także torbiel okołojajowodową uszypułowaną, czyli taką, która może skręcać się i powodować ból. Lekarka powiedziała, że wszystko w porządku. B-hcg z dziś to 4 mIU/ml a od 5 ciąża jest. Kazała nie stresować się, bo wszystko jest dobrze. A mój jajowód miał 7 cm. Lekarka po zabiegu powiedziała, że cały usunięto ze względu na to,że mam dzieci i nie planuję więcej.

    Sąsiadka
  • Janinka Autorytet
    Postów: 617 268

    Wysłany: 18 listopada 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HappySad wrote:
    Już wszystko wiem. Usunięto mi cały jajowód prawy z ciążą, a także torbiel okołojajowodową uszypułowaną, czyli taką, która może skręcać się i powodować ból. Lekarka powiedziała, że wszystko w porządku. B-hcg z dziś to 4 mIU/ml a od 5 ciąża jest. Kazała nie stresować się, bo wszystko jest dobrze. A mój jajowód miał 7 cm. Lekarka po zabiegu powiedziała, że cały usunięto ze względu na to,że mam dzieci i nie planuję więcej.
    No to najważniejsze! :) 💪

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Mlodamezatka Autorytet
    Postów: 5205 8040

    Wysłany: 18 listopada 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    No ja też miałam na swoim histo, że jajowód długości ok 8 cm a jajowody mają średnio długość 10-15 cm więc wygląda na to, że część tylko wycięli...
    Bo nie usuwaja calego jajowodu zwykle, tylko czesc z cp i zostawiaja kikut jajowodu.

    13.10.2021 10:25 nasz cud pojawił się na świecie 💙
    40+1, 56cm, 3300g, 10/10 🐻 I
    14.08.2023 5:44 największa niespodzianka życia wkroczyła w nasze życie 🩵
    40+5, 55 cm, 3500g, 10/10 🧸 F

    6.12.2022 - najwieksza niespodzianka i kolejny cud 🤰🏻

    Starania od 07.2019

    11.2019 - cp, usunięty lewy jajowód 💔
    07.2020 - sonoHSG - jajowód drożny; cb 💔
    11.2020 - histeroskopia: liczne mikropolipy - leczenie
    01.2021 - IVF start - IMSI
    29.01.2021 - transfer 5BB ✊🏻💚
    4.03 - 1,3 cm maluszka, FHR 159💚
    8.04 - prenatalne; chłopczyk 💙

    8 ❄️ oocytów
    Brak ❄️ zarodków

    MTHFR hetero i PAI homo ❌
    Nasienie morfologia 2% ❌ fragmentacja 21% ❌
  • Janinka Autorytet
    Postów: 617 268

    Wysłany: 18 listopada 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko jasne 👍
    Takie mam osobiście wrażenie, ze lekarze ze swoimi pacjentami to nie bardzo lubią rozmawiać 🤔

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Agula Autorytet
    Postów: 2666 2688

    Wysłany: 18 listopada 2020, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Wszystko jasne 👍
    Takie mam osobiście wrażenie, ze lekarze ze swoimi pacjentami to nie bardzo lubią rozmawiać 🤔
    Ja mam nawet wrażenie, że robią łaskę aby poinformować o stanie zdrowia, przebiegu leczenia itp.. 🤦Ja jak leżałam w szpitalu to się wykłócałam o każdą informację 🤷

    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. usunięcie jajowodu.
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    Procedura I 04.2024 - protokół krótki (Gonal i menopur)

    16.04 - punkcja; pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    06.09.2024 FET CS 4AB
    7dpt beta <2.30❌

    04.10.2024 FET CN 4BB
    7dpt beta <2.30 ❌


    Procedura II 10.2024 - protokół krótki (Rekovelle i menopur)
    30.10 punkcja; pobrano 12🥚 zapłodnionych 7, - 4 zarodki

    03.01.2025 FET CN 4AA🍍🍟
    4dpt ⏸️
    5dpt 34,0 mIU/ml
    7dpt 93,8 mIU/ml
    10dpt 273,1 mIU/ml
    13dpt 900,7 mIU/ml
    17dpt 4923,0 mIU/ml
    21dpt USG 2mm okruszka z pulsującym serduszkiem 💓
    12+2 będzie syn 🩵

    15.09.2025 ✨ Miłosz ❤️ 3910g, 51cm 👶

    Na zimowisku ❄️4AA, 4BB, 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2020, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Ja mam nawet wrażenie, że robią łaskę aby poinformować o stanie zdrowia, przebiegu leczenia itp.. 🤦Ja jak leżałam w szpitalu to się wykłócałam o każdą informację 🤷

    Milam dokładnie to samo, co lepsze nawet nikt mnie nie poinformował kto jest moim lekarzem prowadzącym ..

  • Agula Autorytet
    Postów: 2666 2688

    Wysłany: 19 listopada 2020, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam udać się do lekarza z NFZ w tym cyklu żeby tylko sprawdzić z której strony mam owu. Bez sensu żebym Nowu szła do mojego prywatnie i płaciła 250 zł żeby tylko uzyskać taką informację bo plan leczenia mamy ustalony. No i dzwonię do przychodni gdzie przyjmuje lekarka do której chodziłam wcześniej i mówię, że chce się umówić. To pani w rejestracji mówi, że pani doktor przyjmuje tylko ciężarne, z bólem lub silnym krwawieniem 😂 no to mówię, że jestem po operacji usunięcia ciąży pozamacicznej i chciałam po prostu do kontroli podejść czy wszystko ok 💁 a ona do mnie, że ewentualnie mogę podejść w któryś dzień pod gabinet i zapytać panią doktor czy zechce mnie przyjąć 🤦normalnie dno I dwa metry mułu...

    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. usunięcie jajowodu.
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    Procedura I 04.2024 - protokół krótki (Gonal i menopur)

    16.04 - punkcja; pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    06.09.2024 FET CS 4AB
    7dpt beta <2.30❌

    04.10.2024 FET CN 4BB
    7dpt beta <2.30 ❌


    Procedura II 10.2024 - protokół krótki (Rekovelle i menopur)
    30.10 punkcja; pobrano 12🥚 zapłodnionych 7, - 4 zarodki

    03.01.2025 FET CN 4AA🍍🍟
    4dpt ⏸️
    5dpt 34,0 mIU/ml
    7dpt 93,8 mIU/ml
    10dpt 273,1 mIU/ml
    13dpt 900,7 mIU/ml
    17dpt 4923,0 mIU/ml
    21dpt USG 2mm okruszka z pulsującym serduszkiem 💓
    12+2 będzie syn 🩵

    15.09.2025 ✨ Miłosz ❤️ 3910g, 51cm 👶

    Na zimowisku ❄️4AA, 4BB, 3AB
  • Janinka Autorytet
    Postów: 617 268

    Wysłany: 19 listopada 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo ja ogólnie miałam wizję, ze to będzie jak w „Chirurgach” albo w innym serialu 🤣

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Janinka Autorytet
    Postów: 617 268

    Wysłany: 19 listopada 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Ja chciałam udać się do lekarza z NFZ w tym cyklu żeby tylko sprawdzić z której strony mam owu. Bez sensu żebym Nowu szła do mojego prywatnie i płaciła 250 zł żeby tylko uzyskać taką informację bo plan leczenia mamy ustalony. No i dzwonię do przychodni gdzie przyjmuje lekarka do której chodziłam wcześniej i mówię, że chce się umówić. To pani w rejestracji mówi, że pani doktor przyjmuje tylko ciężarne, z bólem lub silnym krwawieniem 😂 no to mówię, że jestem po operacji usunięcia ciąży pozamacicznej i chciałam po prostu do kontroli podejść czy wszystko ok 💁 a ona do mnie, że ewentualnie mogę podejść w któryś dzień pod gabinet i zapytać panią doktor czy zechce mnie przyjąć 🤦normalnie dno I dwa metry mułu...
    Agula, nie widziałam Twojej wiadomości 🤔 nienawidzę, jak każą przyczajać się pod gabinetem, gdy kolejka czeka. 😫😫😫

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
‹‹ 341 342 343 344 345 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – jakie składniki warto suplementować w czasie starań o dziecko?

Choć przez lata w procesie starania się o dziecko większą uwagę skupiano na zdrowiu kobiety, dziś wiemy, że męska płodność ma dokładnie takie samo znaczenie. Dobra wiadomość jest taka, że wiele wpływających na nią negatywnie czynników możemy poprawić, np. przez zmiany w stylu życia czy świadome uzupełnianie kluczowych składników odżywczych. Jakie suplementy na męską płodność mogą pomóc w staraniach o dziecko?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ