X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Jedyne co mam często to grzybicę pochwy. Średnio raz na kwartał muszę kupować jakieś leki z apteki. Zaczęło mi się w ciąży z córką, ciągle nawracała i mam tak do dziś, że parę razy w roku muszę kupić clotrimazol albo coś w ten deseń.
    Grzybica pochwy nie ma związku. Powtarzam jeszcze raz choroby takie jak mycoplasma, ureaplasma, czy chlamydia mogą być przyczyną zrostów w jajowodach. Mają też wpływ na rozwój płodu, mogą prowadzić do poronienia, niskiej masy urodzeniowej, wad neurologicznych itp. W celu badania robi się wymaz z szyjki macicy, w ciąży polecam raczej z tarczy macicy. Nosicielem, którejś z tych chorób można być latami, bo mogą nie dawać objawów. Zarazić można się przez kontakt płciowy niektórzy twierdza, że też na basenie lub przez kontakt z założoną deska sedesową w co osobiście nie wierze... Ja też nie przypuszczałam, że mogę być chora. W życiu miałam jednego partnera. Z tym, że parę lat temu na jakiś czas się rozstaliśmy się. Jak wróciliśmy do siebie to mnie zaraził. Mam nadzieję, że da Wam to do myślenia. Mam nadzieję, że jednak Wszystkie jesteście zdrowe i wszystko się uda tak jak chcecie.😊

  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetaaa7 wrote:
    Złoty standard po cp to badania chlamydii, ureaplasmy i mycoplazmy. Badanie drożności nie jest zalecane, bo to że do ciąży doszło pozwala sądzić, że jajowody są drożne. Drożność czyli zdolność do zapłodnienia.

    Z tym się zgodzę o badaniach MUCHA ja sama o nie poprosiłam lekarza prowadzącego są bardzo ważne czasami te choroby nie dają objawow ale nie zgodzę się z drożnością jajowód może być częściowo przytkany wcale nie musi być zamknięte całe światło jajowodu a po laparo również mogą zrobić się zrosty mi np po nacięciu jajowodu mógł się zrobić zrost w jajowodzie dlatego bardzo się cieszę ze będę miała sono wiem że nie sprawdzi sprawności rzęsek ale będę wiedziała czy są drożne . Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat :) ale rozmawiałam z wieloma dziewczynami po cp i praktycznie wszystkie po cp miały sono

    Mysza lubi tę wiadomość

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia88 wrote:
    Z tym się zgodzę o badaniach MUCHA ja sama o nie poprosiłam lekarza prowadzącego są bardzo ważne czasami te choroby nie dają objawow ale nie zgodzę się z drożnością jajowód może być częściowo przytkany wcale nie musi być zamknięte całe światło jajowodu a po laparo również mogą zrobić się zrosty mi np po nacięciu jajowodu mógł się zrobić zrost w jajowodzie dlatego bardzo się cieszę ze będę miała sono wiem że nie sprawdzi sprawności rzęsek ale będę wiedziała czy są drożne . Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat :) ale rozmawiałam z wieloma dziewczynami po cp i praktycznie wszystkie po cp miały sono
    Super Jusia! Wiele dziewczyn też po drożności podczas usg się odblokowało i zaszło jeszcze w tym samym cyklu. 3mamy za to kciuki😉

    Jusia88 lubi tę wiadomość

  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie na chlamydie nawet mam w zleconych badaniach przed transferem iv

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:01

  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Hmm...no to mi żaden lekarz nie wspomniał nawet o takich badaniach na chlamydia czy coś, nie mówiąc o skierowaniu na nie. 🤔🤷
    Skierowanie nie potrzebne. Nfz nie refunduje.

  • Agula Autorytet
    Postów: 613 393

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia0408 wrote:
    Hm. Mi lekarz nie zalecił żadnych badań po cp? Robicie takie na własna rękę ? Jak to jest z tymi zakarzeniami? Te bakterie są już cały czas w naszym organizmie czy zakażenie na któraś z chorób musi występować w czasie starań żeby był niepożądany efekt ? Pytałam lekarza czy lepiej nie spr tego 1 jajowodu co został drożności ale powiedział ze nie widzi takiej potrzeby, dodatkowo powiedział ze jak jest niedrożny to nie zajdę w ciąże po prostu i będziemy myśleć później, a poza tym może dojść do powikłań po HSG wiec nie widzi potrzeby ryzykować. Dziewczyny co o tym myślicie ? Został mi jeden jajowod, nie mam dzieci i nie chce popełnić żadnego błędu, mam straszny mętlik w głowie ☹️
    Rozumiem Cię doskonale. Ja też mam 30 lat i nie mam dzieci.
    Ja też w wyniku pierwszej cp straciłam jajowód. Lekarz również, nie zalecał hsg na początek (powiedział, że jeśli 3 cykle się nie uda to wtedy zrobimy) zaszłam w ciążę w 2 cyklu starań (4 cykl po cp) I okazało się, że jest znowu cp w drugim jajowodzie.
    Tym razem byłam leczona metotreksatem.
    Teraz po tej cp na pewno będę robić drożność i badania na Chlamydie, mycoplasme i ureaplasme.

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117

    26.04 7dpt - beta 12 mIU/ml


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Agula Autorytet
    Postów: 613 393

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam wynik dzisiejszej bety - 98, więc powoli spada. Cóż za paradoks, że najpierw modlimy się o przyrosty a potem o spadki...

    Martuśka82, Jusia88, Janinka, Mlodamezatka, Anettaa, Domcik lubią tę wiadomość

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117

    26.04 7dpt - beta 12 mIU/ml


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia88 wrote:
    Z tym się zgodzę o badaniach MUCHA ja sama o nie poprosiłam lekarza prowadzącego są bardzo ważne czasami te choroby nie dają objawow ale nie zgodzę się z drożnością jajowód może być częściowo przytkany wcale nie musi być zamknięte całe światło jajowodu a po laparo również mogą zrobić się zrosty mi np po nacięciu jajowodu mógł się zrobić zrost w jajowodzie dlatego bardzo się cieszę ze będę miała sono wiem że nie sprawdzi sprawności rzęsek ale będę wiedziała czy są drożne . Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat :) ale rozmawiałam z wieloma dziewczynami po cp i praktycznie wszystkie po cp miały sono
    Jeszcze 2 słowa kwestii usg sono nie daje ono odpowiedzi czy jajowód nie jest zwężony. Jedyne co widać na usg to to czy sól fizjologiczna albo pianka polimerowa przepływa przez jajowody. Piszę Ci to żebyś nie była rozczarowana. W bajki o przetykaniu zatkanego jajowodu niewierzę. Bo niby czym ten jajowód miałby być zatkany? To zwykłe bajki... jakie to ciśnienie miałoby być duże żeby usunąć ew zrost podczas podania płynu do jajowodu? Oczywiście badanie ma sens u dziewczyn, które po cp 6mies. w ciążę nie zachodzą. Bo hsg jest bardziej inwazyjne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:01

  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetaaa7 wrote:
    Jeszcze 2 słowa kwestii usg sono nie daje ono odpowiedzi czy jajowód nie jest zwężony. Jedyne co widać na usg to to czy sól fizjologiczna albo pianka polimerowa przepływa przez jajowody. Piszę Ci to żebyś nie była rozczarowana. W bajki o przetykaniu zatkanego jajowodu niewierzę. Bo niby czym ten jajowód miałby być zatkany? To zwykłe bajki... jakie to ciśnienie miałoby być duże żeby usunąć ew zrost podczas podania płynu do jajowodu? Oczywiście badanie ma sens u dziewczyn, które po cp 6mies. w ciążę nie zachodzą. Bo hsg jest bardziej inwazyjne.


    Oczywiście że nie daje odpowiedzi czy nie jest zwężony i że może to usunąć zrost w to tez nie wierze chodzi mi o sam fakt czy jajowody są drożne i czy ten płyn przepłynie . Myśle że to sprawi że będę choć trochę spokojniejsza bo o ponowną ciąże staram się od maja tamtego roku

    Mysza lubi tę wiadomość

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia88 wrote:
    Oczywiście że nie daje odpowiedzi czy nie jest zwężony i że może to usunąć zrost w to tez nie wierze chodzi mi o sam fakt czy jajowody są drożne i czy ten płyn przepłynie . Myśle że to sprawi że będę choć trochę spokojniejsza bo o ponowną ciąże staram się od maja tamtego roku
    Jusia, popieram-Twój spokój jest bardzo ważny. Sono-hsg na pewno nie zaszkodzi☺

    Jusia88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:02

  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Teraz sobie siedzę i czytam w necie na temat progestronu i się zaczęłam martwić. Na wyniku nie mam podanych żadnych norm referencyjnych dla progesteronu, jest tylko podany mój wynik. Normę 11-44 znalazłam w internecie, ale dziś znalazłam inne normy, według których w 4 tygodniu progestronu powinien wynosić już minimum 23 jednostki.
    Nie wiem czy czekać na tą wizytę czy szukać jednak gdzieś wcześniej wizyty. :(
    A nie możesz zadzwonić do laboratorium? Skoro Cię to martwi?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Teraz sobie siedzę i czytam w necie na temat progestronu i się zaczęłam martwić. Na wyniku nie mam podanych żadnych norm referencyjnych dla progesteronu, jest tylko podany mój wynik. Normę 11-44 znalazłam w internecie, ale dziś znalazłam inne normy, według których w 4 tygodniu progestronu powinien wynosić już minimum 23 jednostki.
    Nie wiem czy czekać na tą wizytę czy szukać jednak gdzieś wcześniej wizyty. :(
    A może na szybko teleporada i recepta? Ja w ciąży w ogóle nie badałam progesteronu. Brałam luteinę ze względu na plamienia wywołane krwiakiem. W cp badałam, ale mój ówczesny ginekolog usilnie mi to odradzał, bo progesteron jest wydzielany pulsacyjnie i w momencie badania może być niższy, by za chwilę wzrosnąć. Ale suplementacja na pewno nie zaszkodzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:02

  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Nie, już nieczynne.

    Nie czytaj już i nie szukaj :)
    Kropek sobie rosnie I niech tak pozostanie.
    Na kiedy masz wizytę u ginekologa?

    Martuśka82 lubi tę wiadomość

‹‹ 367 368 369 370 371 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ