X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba dobre symptomy! Daj znać popołudniu :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:04

    Anettaa, Domcik, Agula, Janinka, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Mam wynik. 3965.00 mIU/ml
    Przyrost idealny. Według kalkulatora 113% na 48 godzin.
    Sześć dni temu wynik miałam nieco powyżej połowy wartości normy i teraz też jest nieco powyżej połowy wartości normy.
    Uspokoiłam się trochę, ale z tych emocji, przez skaczące z nerwów ciśnienie boli mnie potwornie głowa. No ale to drobiazg.
    Super! Gratulacje🙂

    Martuśka82 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:04

  • Agula Autorytet
    Postów: 596 348

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Jak tam u was dziewczyny? Mam nadzieję, że nie zabiłam wątku. 🥺
    Ja dzisiaj jadę na betę zobaczyć co tam się dzieje.
    W tygodniu trochę dokuczał mi ból z tej lewej strony, jakby kłucie, ciągnięcie.
    Do tego nie przestałam krwawić.
    Pisałam w poniedziałek do mojego lekarza czy to normalne, że 2 tygodnie już to trwa, to odpisał, że taka długość krwawienia jest na granicy normalności.
    Przez ostatnie dni leciały ze mnie straszne skrzepy, teraz powoli ustaje i na razie plamie.
    Zobaczymy jak będzie w najbliższych dniach i jaka Beta będzie.

    A Ty jak się czujesz? Byłaś już u lekarza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 20:51

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌

    Pozostałe pozostają do dalszej hodowli ❤️
    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Agula Autorytet
    Postów: 596 348

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wynik bety z dziś; 6.23 😌

    Martuśka82, Anettaa, Joa89, Mlodamezatka, Domcik, Misia0408 lubią tę wiadomość

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌

    Pozostałe pozostają do dalszej hodowli ❤️
    Angelius Provita M.P. ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:04

  • Agula Autorytet
    Postów: 596 348

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Z tego co pamiętam po mojej cp to zaczęłam plamić (to był powód hospitalizacji i szukania cp), w szpitalu leżałam 3 tygodnie, cały czas lekko krwawilam, ale skrzepy i ból pojawiły się po drugiej dawce mtx. Ogólnie porządnie krwawilam w szpitalu kilka dni, a po wyjściu jeszcze ze dwa tygodnie i mi lekarze mówili, że to jest ok.
    Betke masz ładna, już na zejściu. Jeszcze chwila i zaczniesz pierwszy cykl. Ile kazali ci odczekać? Standardowo 3 miesiące? Czy dłużej?

    Co do mnie czuje się ok. Poza brakiem energii i mrowieniem piersi czy pobolewaniem sutków nie czuje się ciążowo. Gdyby nie ładny przyrost bety martwilabym się. Wizytę mam 27go.
    Właśnie dzwonił do mnie mój lekarz i powiedział, że jeśli nic złego nie będzie się działo, to ponowną betę zrobić za 2 tygodnie. Za około miesiąc do kontroli i powiedział, że będziemy mogli powrócić do tematu dalszych starań naturalnie. Czyli będę już 2 miesiące po zastrzyku. Ale i tak na razie muszę zrobić szerszą diagnostykę nim dam się chłopu zalać 🙈

    To dobrze, że u Ciebie wszytko ok. Dbaj o siebie i o groszka ❤️

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌

    Pozostałe pozostają do dalszej hodowli ❤️
    Angelius Provita M.P. ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:04

  • Agula Autorytet
    Postów: 596 348

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Agula, jak się czujesz?
    Już dobrze, dzięki, że pytasz 🙂
    Krwawienie się skończyło, bóli już nie mam żadnych. Także myślę, że wszystko dobrze się skończyło. Jeszcze w przyszłym tygodniu powtórzę betę żeby mieć pewność, że jest 0 i powoli będę łapała się za dalszą diagnostykę.

    A Ty jutro o której masz wizytę?

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌

    Pozostałe pozostają do dalszej hodowli ❤️
    Angelius Provita M.P. ❤️
  • AgataD Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ! Dziewczyny , to mój pierwszy post. Proszę o wasze podpowiedzi ponieważ już wariuje. Tak w dużym skrócie jestem teraz w 3 ciąży ( 2 poprzednie biochemiczne - ostania w zeszłym miesiącu ) Od 1 roku i 3 miesięcy mam stymulację owulacji ( pcos i brak samoistnych owulacji ) oprócz tego mój mąż słabe wyniki nasienia. Pierwsza beta 2 dni po spodziewanej miesiączce 32dc wynik 62,7, następna 35dc 195 , 37dc UWAGA 195( lekarz twierdzi, że to błąd laboratoryjny ) 39dc 297. I tu zaczynają się schody ponieważ przyrost już nie taki jak powinien być. Po odebraniu tych ostatnich wyników pojechałam na wizytę do gina , ale niestety za szybko i nic nie było widać . Dostałam więc zwiększoną dawkę dupka, sterydy i na kontrolę za tydzień. W między czasie plamienia , które towarzyszyły mi od samego początku ( tak jak i bóle w podbrzuszu ) nasiliły się. Do takiego stopnia , że w pewnym momencie ciężko było mi rozróżnić czy to są dalej plamienia czy może już coś poważniejszego ( mam bardzo skąpe miesiączki ). W 42dc ( wczoraj ) zrobiłam kolejna betę - wynik 358 ( przyrost 13%) :( do tego wieczorem zaczęła pobolewac mnie lewa strona podbrzusza ( ból zupełnie inny niż ten który towarzyszył mi do tej pory ) Dziś rano obudził mnie jeszcze większy ból lewej strony plus parcie na toaletę . Miałam na dziś umówioną wizytę kontrolną ale znowu przez niską betę nic nie było jeszcze widać. I teraz najważniejsze- opowiedzialam lekarzowi cała sytuacje , to że ból który towarzyszy mi jest bólem wcześniej mi nie znanym , tępym i uciążliwym , że boli strona po której miałam owulację ( potwierdzone monitoringiem ). Lekarz powiedzial , że taki ból to norma przy ciąży , że muszę być przygotowana na wszystko - że może dojść do poronienia , ale może to być też normalna ciąża lub ciąża pozamaciczna i to mnie właśnie najbardziej martwi ! Plamienia są konkretne , ból po stronie owulacji , niski przyrost bety. .. Ja ogólnie nie jestem z tych co wszystkie objawy sprawdzają na necie i przepisują sobie coś czego nie mają, to też jest mój pierwszy post na forum . Po prostu odchodzę już od zmysłów przez ten niedobry ból, plamienia i słaba bete a po wizycie u lekarza czuje się jeszcze bardziej skołowana niż przed nią. Proszę Was o poradę , czy rzeczywiście to co mi teraz dokucza może być objawem ciąży pozamacicznej?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:05

  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataD wrote:
    Cześć ! Dziewczyny , to mój pierwszy post. Proszę o wasze podpowiedzi ponieważ już wariuje. Tak w dużym skrócie jestem teraz w 3 ciąży ( 2 poprzednie biochemiczne - ostania w zeszłym miesiącu ) Od 1 roku i 3 miesięcy mam stymulację owulacji ( pcos i brak samoistnych owulacji ) oprócz tego mój mąż słabe wyniki nasienia. Pierwsza beta 2 dni po spodziewanej miesiączce 32dc wynik 62,7, następna 35dc 195 , 37dc UWAGA 195( lekarz twierdzi, że to błąd laboratoryjny ) 39dc 297. I tu zaczynają się schody ponieważ przyrost już nie taki jak powinien być. Po odebraniu tych ostatnich wyników pojechałam na wizytę do gina , ale niestety za szybko i nic nie było widać . Dostałam więc zwiększoną dawkę dupka, sterydy i na kontrolę za tydzień. W między czasie plamienia , które towarzyszyły mi od samego początku ( tak jak i bóle w podbrzuszu ) nasiliły się. Do takiego stopnia , że w pewnym momencie ciężko było mi rozróżnić czy to są dalej plamienia czy może już coś poważniejszego ( mam bardzo skąpe miesiączki ). W 42dc ( wczoraj ) zrobiłam kolejna betę - wynik 358 ( przyrost 13%) :( do tego wieczorem zaczęła pobolewac mnie lewa strona podbrzusza ( ból zupełnie inny niż ten który towarzyszył mi do tej pory ) Dziś rano obudził mnie jeszcze większy ból lewej strony plus parcie na toaletę . Miałam na dziś umówioną wizytę kontrolną ale znowu przez niską betę nic nie było jeszcze widać. I teraz najważniejsze- opowiedzialam lekarzowi cała sytuacje , to że ból który towarzyszy mi jest bólem wcześniej mi nie znanym , tępym i uciążliwym , że boli strona po której miałam owulację ( potwierdzone monitoringiem ). Lekarz powiedzial , że taki ból to norma przy ciąży , że muszę być przygotowana na wszystko - że może dojść do poronienia , ale może to być też normalna ciąża lub ciąża pozamaciczna i to mnie właśnie najbardziej martwi ! Plamienia są konkretne , ból po stronie owulacji , niski przyrost bety. .. Ja ogólnie nie jestem z tych co wszystkie objawy sprawdzają na necie i przepisują sobie coś czego nie mają, to też jest mój pierwszy post na forum . Po prostu odchodzę już od zmysłów przez ten niedobry ból, plamienia i słaba bete a po wizycie u lekarza czuje się jeszcze bardziej skołowana niż przed nią. Proszę Was o poradę , czy rzeczywiście to co mi teraz dokucza może być objawem ciąży pozamacicznej?
    Może być to objaw cp albo normalnej. U mnie przy cp przyrost beta hcg był prawidłowy. Plamiłam przez niski progesteron. Przy normalnej ciąży miałam podobne bóle do tych które opisujesz co do intensywności to trudno mi się wypowiedzieć, bo każdy inaczej odczuwa ból. Myśl pozytywnie, bo inaczej możesz się zadręczyć, monitoruj sytuację na wszelki wypadek na zamartwianie się przyjdzie czas... Oby w Twoim wypadku okazało się, że jednak wszystko jest dobrze, 3mam za to kciuki

  • AgataD Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam o badanie progesteronu ale lekarz powiedział, że to bez sensu ponieważ przyjmuje duża dawkę duphastonu i on zaburzy wynik.
    Dzisiaj pójdę na betę - może spada a ten ból jest zwiastunem poronienia ?
    Wczoraj zasypiałam z bólem ale cała noc normalnie przespałam , rano po przebudzeniu czułam tak jakby zagazowane jelita , poszłam na toaletę , leżę teraz w łóżku a ból się rozkręca . Najpierw boli po środku a później schodzi na lewy bok . Podbrzusze jest miękkie .
    Tak sobie tłumacze że gdyby już coś złego sie działo ( krwawienie wewnątrz albo pęknięcie jajowodu ) to po pierwsze ból raczej nie dał by mi spać w nocy a po drugiej lekarz wczoraj by coś zobaczył na USG .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:05

‹‹ 369 370 371 372 373 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ