X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2021, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 4 latach walki poronienie , cp udało się mam córeczke. Trzymam kciuki za Was ✊✊✊

    Wiolala, Jusia88, Sunflowerr lubią tę wiadomość

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 23 marca 2021, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zOsIa88 wrote:
    Po 4 latach walki poronienie , cp udało się mam córeczke. Trzymam kciuki za Was ✊✊✊

    Gratulacje 🙂 niech rośnie zdrowo 😘

    zOsIa88 lubi tę wiadomość

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Clausix Autorytet
    Postów: 5261 3167

    Wysłany: 23 marca 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytyw? albo prawie ;) oj korci żeby coś poszaleć ze starym :P
    kłują mnie oba jajniki... bardziej lewy, ale czasami prawy zakłuje. Dziwne, nigdy nie wyczuwałam owulacji. Właściwie raz czułam jak miałam stymulowane i dwa jajka w jednym jajniku.

    67f8c855cf18.jpg

    Wiolala lubi tę wiadomość

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 24 marca 2021, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix mam nadzieję, że działalnoście bo dla pozytyw 🙂

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Clausix Autorytet
    Postów: 5261 3167

    Wysłany: 24 marca 2021, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolala wrote:
    Clausix mam nadzieję, że działalnoście bo dla pozytyw 🙂

    Niestety M poszedł wczoraj "na godzinę" do kumpla, wrócił po 4 i zupełnie nie nadawał się do użytku 😜 mój teść zmarł w poniedziałek, więc ten rok co chwila dopierdziela nam do pieca 😕
    Ale może po pracy coś podziałamy 🤔 szkoda mi trochę odpuścić bo czuję ewidentnie nieoperowaną lewą stronę

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 24 marca 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, szkoda odpuścić bo następna szansa dopiero za miesiąc 😉 także dzisiaj żadnych kumpli a za 2 tyg piękny pozytywny test ciążowy ✊🏻✊🏻

    Clausix lubi tę wiadomość

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 28 marca 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr wrote:
    Dziękuję 🙂
    Jak samopoczucie po transferze? jeśli to nie tajemnica to pracujesz czy odpoczywasz bo ja mam dylemat co zrobić przy kolejnym...
    Przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale jakoś wszystko szybko zleciało. Transfer niestety nie okazał się udany. :( Teraz szykuje się do kolejnego-ostatniego tym razem na lekach. Zobaczymy czy cos z tego wyjdzie. Nie ukrywam że bardzo się stresuje.
    Jeszcze jestem na macierzyńskim a raczej już na urlopie wypoczynkowym więc nie siedzę w pracy a siedzę z młoda w domu. ;) Odpoczynkiem tego nie można nazwać 😂😂😂

  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 28 marca 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr wrote:
    Teraz się zorientowałam ze pytałaś jakie wymazy a nie kiedy 😅 te same co Ty, część z nich jest u mnie w klinice ważne 6m a część 3m, dodatkowo jeszcze jakiś pcr i czystość z biocenozą. Być może jeszcze coś, ale jakoś nie ogarniam tych badać, tylko pielegniarki tego pilnują.
    Dłuży mi się już to czekanie, a z drugiej str tak dziś z mężem rozmawiałam że przez ostatnie 4 tyg najzwyczajniej w świecie odpoczęliśmy.... Nie trzeba było 3x w tygodniu biegać na wizyty itp... Do tego próbujemy trochę zmienić nawyki żywieniowe, niby nie było źle, ale lepiej zawsze można 🙂 z niecierpliwością czekam na pozytywny wynik czystości i więcej słońca 🙂
    I jak wyniki ?

  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 30 marca 2021, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anettaa wrote:
    I jak wyniki ?
    Beznadziejnie, mam dalej bakterie i kolejny cykl w plecy, na szczecie dostałam @i od dzis zaczynam kolejne leki.... Mam nadzieję że w kolejnym cyklu histero a w czerwcu walczymy, ciągnie się to niemiłosiernie.....

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 30 marca 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr wrote:
    Beznadziejnie, mam dalej bakterie i kolejny cykl w plecy, na szczecie dostałam @i od dzis zaczynam kolejne leki.... Mam nadzieję że w kolejnym cyklu histero a w czerwcu walczymy, ciągnie się to niemiłosiernie.....
    Bezsensu :( ale ważne że jest @ są leki i jest cel.. czerwiec wakacje piękny okres na działania :)

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 31 marca 2021, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr u mnie też jakaś bakteria się przyplątała😭 jeszcze nie mam leków bo materiał poszedł do badań żeby wiedzieć co to za dziadostwo. Znów się odciągnie ale tak jak mówi Aneta wakacje piękny czas na zajście w ciążę 😉

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 31 marca 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby tak, ale ja mogę się starać do max sierpnia bo później z racji zmian w pracy muszę na rok odpuścić więc chciałabym mieć zapas czasowy🙂dostaje tylko jakieś preparaty probiotyczne, ale mam nadzieję że zadziałają....

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 31 marca 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr wrote:
    Niby tak, ale ja mogę się starać do max sierpnia bo później z racji zmian w pracy muszę na rok odpuścić więc chciałabym mieć zapas czasowy🙂dostaje tylko jakieś preparaty probiotyczne, ale mam nadzieję że zadziałają....
    Uuuu to rzeczywiście dochodzi dodatkowy stres :/ to tak jak u mnie że powrót do pracy we wrześniu

    Sunflowerr lubi tę wiadomość

  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak tam u was, jakieś postępy, coś się udało zrobić? 🙂

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • Agula Autorytet
    Postów: 599 349

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr wrote:
    Dziewczyny jak tam u was, jakieś postępy, coś się udało zrobić? 🙂
    Ja czekam na histero-laparo. Na 21 czerwca mam wyznaczoną operacje.
    Mam trochę czasu żeby odetchnąć od tego wariactwa. Dobrze mi to zrobi. A później w zależności od tego co wyjdzie, będziemy myśleć Ci dalej :)

    Sunflowerr lubi tę wiadomość

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Ja czekam na histero-laparo. Na 21 czerwca mam wyznaczoną operacje.
    Mam trochę czasu żeby odetchnąć od tego wariactwa. Dobrze mi to zrobi. A później w zależności od tego co wyjdzie, będziemy myśleć Ci dalej :)
    Czasem dobrze odpocząć i nabrać dystansu, choć trudno tak przestać myśleć całkowicie 🙂

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 301 165

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim :)mam na imię Gosia i kilka dni temu dowiedziałam się że jestem w ciąży. Mam już jedno dziecko, w lutym miałam ciążę biochemiczna. Chciałabym Was zapytać czy miałyście jakieś objawy, że to ciąża pozamaciczna? Jakiś ból? Krwawienia? Próbowałam znaleźć coś w tym wątku jednak przejzec ponad 300 stron to chyba nie możliwe 😕

    Ja praktycznie od samego początku mam ból w lewym jajniku czasami jest on delikatny a czasami bardzo silny i boje się że to może być właśnie ciąża pozamaciczna. Na USG jeszcze za wcześnie bo beta wczoraj wynosiła 200 więc nic pewnie lekarz i tak by nie zauwazyl

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
  • Niezapominajka89 Debiutantka
    Postów: 14 6

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jeszcze niedawno myślałam ze moje drugie podejscie do inseminacji sie udalo, jednak beta zaczela spadac z poziomu 74 do 43. Lekarz kazal odstawic duphaston i luteine. Po 3 dniach przyszedl bol brzucha i wyplynely ze mnie jakies tkanki. Bylam pewna ze juz po wszystkim. Dzis krwawienie sie skonczylo, dla pewności zrobilam bete a tam wynik 543. Lekarz kaze mi powtorzyc badanie w poniedzialek, ale jestem przerazona. Nie wiem jak rozumiec ten wynik, i stresuje mnie czekanie do poniedzialku. Czy to ewidentnie ciaza pozamaciczna? Dodam ze nie odczuwam zadnych boli brzucha ani nic.

    w57vs65gsri7vc0e.png
  • Agula Autorytet
    Postów: 599 349

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Witam się z wami po dłuższej przerwie 🤗

    Jestem właśnie po histero-laparoskopii diagnostycznej w poszukiwaniu problemu z moją podwójną cp. I wyszło, że wszystko w porządku 🤷 macica bez żadnych zmian, zrostów, przegród, endometriozy itp. jajowód drożny, nie poskręcany ani wąski.
    I o ile myślałam, że może znajdziemy jakąś przyczynę i ja usuniemy - tak już wszystkie możliwe badania które mogłyby wyjaśnić wcześniejsze cp zrobiłam, wszystko wyszło prawidłowo a ja jestem w punkcie wyjścia.
    Nic, za 3 tyg wizyta kontrolna u mojej pani doktor i będziemy dalej zastanawiać się co ze mną począć.

    A jak tam u was?

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Bułka z masłem Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Cześć dziewczyny! Witam się z wami po dłuższej przerwie 🤗

    Jestem właśnie po histero-laparoskopii diagnostycznej w poszukiwaniu problemu z moją podwójną cp. I wyszło, że wszystko w porządku 🤷 macica bez żadnych zmian, zrostów, przegród, endometriozy itp. jajowód drożny, nie poskręcany ani wąski.
    I o ile myślałam, że może znajdziemy jakąś przyczynę i ja usuniemy - tak już wszystkie możliwe badania które mogłyby wyjaśnić wcześniejsze cp zrobiłam, wszystko wyszło prawidłowo a ja jestem w punkcie wyjścia.
    Nic, za 3 tyg wizyta kontrolna u mojej pani doktor i będziemy dalej zastanawiać się co ze mną począć.

    A jak tam u was?
    Z jednej strony super że nic złego podczas operacji nie wyszło, ale z drugiej... znów niestety nie znasz przyczyny 😕 powiedz mi jesteś pod opieką zwykłego ginekologa czy może klinika ?

    U mnie od ostatniej cp cisza... Wszystko książkowo, nasienie męża też... Jedyne co to moje TSH mi się nie podobało, muszę zbadać niebawem czy coś się zmieniło po tej cp i covidzie, ale wg mojej ginekolog skoro mieści się w zakresie to nie ma podstaw żeby zbijać 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

    Ogólnie moja ginekolog już nie ma na nas pomysłu, proponuje albo drożność jajowodów albo od razu do kliniki. Jestem co raz bliżej zrobienia tej drożności, dojrzewam po mału do tego i muszę w końcu się zastanowić co dalej bo czuję że stoję w miejscu od ostatniej ciąży.

    19 CS
    Niedomoga lutealna
    Zespół jelita drażliwego
    Niedoczynność tarczycy
    Przewlekłe zapalenie zatok
    Zaburzenia immunologiczne ANA
    NK 17%
    Obniżony odsetek limfocytów T-CD8+ i B-CD19+
    MTHFR_1298A^C układ heterozygotyczne
    PAU-1 4G układ homozygotyczny
    HLA-1 dodatnie
    HLA-2 dodatnie
    Androstendion podwyższony
    TSH 2,89
    Progesteron 7dpo 4,06 ng
    AMH 41,44 pmol/l
‹‹ 390 391 392 393 394 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ