X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Daję sobie 3 cykle przy pełnym obłożeniu leków - tj. lametta, ovitrelle, acard i duphaston od owu. Jeśli to mi nie pomoże to odpuszczam spinanie się i zostanę przy samej lamettcie tylko dlatego, że mam pcos i bez lametty nie mam owu. Jestem też po laparoskopii i sprawdzeniu drożności jajowodu więc mam nadzieję, że jest "przedmuchany". Jeśli do końca roku nic się nie uda to będziemy myśleć o in vitro


    Agula przykro mi że beta negatywna 😔 ale dobrze że masz plan co do dalszego działania, trzymam mocno kciuki żeby się udało ✊🏻🍀🤞🏻Doskonale rozumiem Twój strach, przechodziłam przez to samo z jednej strony lek a z drugiej siła walki wygrywa .

    Sunflowerr fajnie ze zaglądasz 😀 dobrze że znalazlas przyczynę może właśnie przez zapalenie endometrium była cp i teraz po wyleczeniu transfer się powiedzie 💪🏻 Będziesz miała kriotransfer czy jeszcze raz podchodzisz do procedury ?

    Ja jestem trakcie stymulacji w następnym tyg punkcja 🙈

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Agula Autorytet
    Postów: 600 350

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia88 wrote:
    Agula przykro mi że beta negatywna 😔 ale dobrze że masz plan co do dalszego działania, trzymam mocno kciuki żeby się udało ✊🏻🍀🤞🏻Doskonale rozumiem Twój strach, przechodziłam przez to samo z jednej strony lek a z drugiej siła walki wygrywa .

    Sunflowerr fajnie ze zaglądasz 😀 dobrze że znalazlas przyczynę może właśnie przez zapalenie endometrium była cp i teraz po wyleczeniu transfer się powiedzie 💪🏻 Będziesz miała kriotransfer czy jeszcze raz podchodzisz do procedury ?

    Ja jestem trakcie stymulacji w następnym tyg punkcja 🙈
    Myślę, że silniejszą wolę walki miałam po 1 cp. Ale już po dwóch jest gorzej. Szczerze, miałam nadzieję, że podczas histero-laparoskopii znajdą przyczynę drugiej cp i ją 'usuną'. Ale po zabiegu usłyszałam, że nie ma się czego przyczepić. Więc tym bardziej boję się, że może być powtórka bo jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to nieprawidłowa praca rzęsek w jajowodzie. No ale jak nie spróbuję to nie będę wiedziała. Nie mam tak na prawdę nic już do stracenia poza drugim jajowodem. A jakbym odpuściła naturalne starania to i tak musiała bym podejść do in vitro. Więc próbujemy.

    To życzę Ci w takim razie aby wszystko się udało i żebyś niebawem mogła się cieszyć zdrową i nudną ciąża ☺️♥️

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia88 wrote:
    Agula przykro mi że beta negatywna 😔 ale dobrze że masz plan co do dalszego działania, trzymam mocno kciuki żeby się udało ✊🏻🍀🤞🏻Doskonale rozumiem Twój strach, przechodziłam przez to samo z jednej strony lek a z drugiej siła walki wygrywa .

    Sunflowerr fajnie ze zaglądasz 😀 dobrze że znalazlas przyczynę może właśnie przez zapalenie endometrium była cp i teraz po wyleczeniu transfer się powiedzie 💪🏻 Będziesz miała kriotransfer czy jeszcze raz podchodzisz do procedury ?

    Ja jestem trakcie stymulacji w następnym tyg punkcja 🙈

    Czyli teraz pewnie jakoś już po punkcji jesteś. Ja dziś miałam próbny transfer i biopsję endometrium. Na szczęście wszystkie wyniki mam już ok i w przyszłym cyklu transfer. Mamy ❄️❄️❄️

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr wrote:
    Czyli teraz pewnie jakoś już po punkcji jesteś. Ja dziś miałam próbny transfer i biopsję endometrium. Na szczęście wszystkie wyniki mam już ok i w przyszłym cyklu transfer. Mamy ❄️❄️❄️


    Super że już lada moment będziesz miała transfer 😍
    Ja wczoraj miałam punkcję pobrano 9 komórek a dzisiaj info że zapłodniło się 6 🥰 24.08 transfer 🥳

    Sunflowerr lubi tę wiadomość

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia88 wrote:
    Super że już lada moment będziesz miała transfer 😍
    Ja wczoraj miałam punkcję pobrano 9 komórek a dzisiaj info że zapłodniło się 6 🥰 24.08 transfer 🥳

    Piękny wynik, trzymam kciuki, powodzenia😘😃 ma nadzieję że niebawem dobre wieści!

    Jusia88 lubi tę wiadomość

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • Ewulina Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 30 sierpnia 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czytam forum już od dłuższego czasu ale dopiero teraz zdecydowałam się na pierwszy wpis. Miałam 3 nieudane podejścia do invitro i ostatnie było chyba najgorsze. Pierwszy raz zobaczyłam dwie kreski na teście, ale moja radość nie trwała długo. Okazało się że to ciąża pozamaciczna. W klinice kazali odstawić progesteron i udać się do szpitala. W piątek badania w szpitalu potwierdzily ciążę pozamaciczna ale miałam czekać do poniedziałku na kolejne badanie. Byłam załamana. I w poniedziałek szok...pojawił się drugi pęcherzyk w macicy ( miałam podane dwa zarodki) . Nie mogłam w to uwierzyć, radość, niedowierzanie i strach...totalny rollercoaster. Znów dostałam progesteron i czekałam na badanie do środy. Niestety w środę okazało się że pęcherzyk w macicy się nie rozwija. To był 6 tydzień od transferu. Zastanawiam się czy odstawienie leków mogło mieć wpływ na pęcherzyk w macicy. Najbardziej zawiedziona jestem tym że żaden lekarz nie wspomniał że doba podania zarodka ma znaczenie i że w trzeciej dobie podany zarodek podwaja ryzyko ciąży pozamacicznej. We wszystkich trzech próbach lekarz upierał się na 3 dobę, a ja ufałam że wiedzą co robią. Zakończyło się wszystko laparoskopia z usunięciem jajowodu, lyzeczkowanie i totalnym dołem.

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 31 sierpnia 2021, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewulina bardzo mi przykro 😥 to nie powinno nigdy spotkać żadnej z nas. Dziwne, że nie zauważyli wcześniej tej ciąży w macicy a tylko ta w jajowodzie. Wiem jak się teraz czujesz i musisz to wypłakać i pogodzić się z tym. Trzymaj się !!

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 31 sierpnia 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewulina wrote:
    Hej. Czytam forum już od dłuższego czasu ale dopiero teraz zdecydowałam się na pierwszy wpis. Miałam 3 nieudane podejścia do invitro i ostatnie było chyba najgorsze. Pierwszy raz zobaczyłam dwie kreski na teście, ale moja radość nie trwała długo. Okazało się że to ciąża pozamaciczna. W klinice kazali odstawić progesteron i udać się do szpitala. W piątek badania w szpitalu potwierdzily ciążę pozamaciczna ale miałam czekać do poniedziałku na kolejne badanie. Byłam załamana. I w poniedziałek szok...pojawił się drugi pęcherzyk w macicy ( miałam podane dwa zarodki) . Nie mogłam w to uwierzyć, radość, niedowierzanie i strach...totalny rollercoaster. Znów dostałam progesteron i czekałam na badanie do środy. Niestety w środę okazało się że pęcherzyk w macicy się nie rozwija. To był 6 tydzień od transferu. Zastanawiam się czy odstawienie leków mogło mieć wpływ na pęcherzyk w macicy. Najbardziej zawiedziona jestem tym że żaden lekarz nie wspomniał że doba podania zarodka ma znaczenie i że w trzeciej dobie podany zarodek podwaja ryzyko ciąży pozamacicznej. We wszystkich trzech próbach lekarz upierał się na 3 dobę, a ja ufałam że wiedzą co robią. Zakończyło się wszystko laparoskopia z usunięciem jajowodu, lyzeczkowanie i totalnym dołem.

    Jeju strasznie mi przykro że Ciebie to spotkało, aż nie wiem co powiedzieć i napisać bo chyba żadne słowa pocieszenia tu nie pomogą 🙁 tez jestem po cp i w sierpniu miałam procedurę ivf i cały czas chciałam zarodek podać 5 dniowy bo w 3 dobie zarodek ze tak powiem wędruje zanim rozwinie się do stadium blastocysty i znajdzie sobie odpowiednie miejsce chociażby dlatego lekarze powinni dać wybor pacjentce . Jeśli dojdziesz do siebie i zdecydujesz się na drugie podejście to tez warto przy podaniu blastki wziąć ebryoGlue . Trzymaj się i dużo siły

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Ewulina Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 1 września 2021, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia88. To już była trzecia procedura invitro, za każdym razem brałam ebryoglue. Po dwóch próbach w Poznaniu zmieniłam klinikę. Przy drugim razie jak się uparłam na 5 dobę to i tak mi podali w 4 bo rzekomo anestezjologa nie mogli znaleźć na 5 dobę. Za trzecim razem w innej klinice lekarz powiedział że jak będą ładne zarodki to podadzą w 5 dobie. Miałam 3 zarodki które w 3 dobie miały 8 blastomerów, więc chyba nieźle a i tak zadecydował że w trzeciej dobie transfer. Przestudiowałam epikryze z pierwszego podejścia i tam miałam 2 komórki z 4 blastomerami i jedna z dwoma w trzeciej dobie, więc się nie dziwię że lekarz cisnął na 3 bo czekając do piątej pewnie nie było by co transferować i klinika by nie zarobiła. Mam jeszcze jeden zamrożony zarodek z ostatniego podejścia. Jeśli to nie wyjdzie to się chyba poddam. Dofinansowanie na leki jest tylko do 3 procedur. Kieszeń i psychika nie wytrzyma kolejnego podejścia...A i jeszcze jedno. Dopiero za trzecim podejściem usłyszałam propozycje IMSI i aktywacji oocytów co polepszyło sytuację zarodków co jako koszt dodatkowy przy całej procedurze jest kropla w morzu a wiele może zmienić. Przepraszam za moje żale ale czuję się zawiedziona prowadzeniem lekarzy, ale może któraś z Was wykorzysta informacje żeby uczyć się na cudzych błędach i nie ufać lekarzom bezgranicznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2021, 18:27

  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 2 września 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina dużo przeszłaś , z tego co piszesz to rzeczywiście lekarzom czasami nie warto ufać , ivf to ciężka droga a Ty mialas już trzy i rozumiem że psychika może podupaśc , mam nadzieje że ostatnie podejście będzie szczęśliwe 🍀✊🏻🤞🏻 Będę Ci z całego serca kibicować ❤️ A jeśli potrzebujesz sie wyżalić i wygadać to śmiało , każda z nas przechodziła ciężkie chwile i potrzebowała tego 🤗🤗🤗
    Mialas strasznego pecha i może nieodpowiednich lekarzy ale w końcu zaświeci słońce ☀️ Trzymam kciuki, odpoczywaj i zbieraj siły

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Ewulina Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 3 września 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusiaaaa jak Ci ładnie betka rośnie😍 Nie przemęczaj się teraz i unikaj stresu. Trzymam kciukasy 😘 Dziękuję za słowa otuchy😘

    Jusia88 lubi tę wiadomość

  • Ewulina Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 24 września 2021, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U mnie emocje po zabiegu już trochę opadły. Dziewczyny mam do Was pytanie. Czy przed zabiegami typu: sprawdzanie drożności jajowodów, inseminacja czy invitro lekarz zalecił badanie urogenitalne pod kątem bakterii Ureaplasma? Pytam bo oczywiście u mnie żaden z lekarzy się nie popisał a po zabiegu usunięcia ciąży pozamacicznej trochę poszperalam w necie i sama zrobiłam to badanie. Dna Ureaplasma zostało u mnie wykryte i ponoć jest to dość powszechne. Ta bakteria może powodować: poronienia, ciążę pozamaciczna, zapalenie narządów miednicy mniejszej, przedwczesny poród, bezpłodność itd...Możliwe że robiąc to badanie na początku moich starań uniknęła bym tych wszystkich komplikacji i niepowodzeń a bakteria nie przedostała by się do macicy podczas tych wszystkich zabiegów i nie narobiła tylu szkód.

  • an_na Koleżanka
    Postów: 57 57

    Wysłany: 25 września 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy miałaś jakieś objawy, ze zdecydowałaś się na to badanie ? Ja ostatnio przymusiłam lekarza do skierowania na wymazy i z nich nic nie wyszło.. niby wszystko jest ok, a nadal nie mamy sukcesu i jedna ciąże pozamaciczna , której skutkiem jest usunięcie jednego jajowodu .. jesteśmy coraz bliżej decyzji o invitro jednak jeszcze chce się upewnić, ze robimy wszystko co możliwe, żeby nie powtórzyła sie historia z cp . .

  • Ewulina Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 26 września 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    an_na wrote:
    Czy miałaś jakieś objawy, ze zdecydowałaś się na to badanie ? Ja ostatnio przymusiłam lekarza do skierowania na wymazy i z nich nic nie wyszło.. niby wszystko jest ok, a nadal nie mamy sukcesu i jedna ciąże pozamaciczna , której skutkiem jest usunięcie jednego jajowodu .. jesteśmy coraz bliżej decyzji o invitro jednak jeszcze chce się upewnić, ze robimy wszystko co możliwe, żeby nie powtórzyła sie historia z cp . .

    Nie miałam żadnych objawów. Tylko wodniaka jajowodu stwierdzonego podczas usunięcia ciąży pozamacicznej razem z jajowodem. Wtedy poczytałam o możliwych przyczynach i zrobiłam to badanie. Przemyśl dobrze decyzję o invitro a jeszcze bardziej wybór kliniki bo od tego chyba zależy powodzenie całej procedury. U nas przy trzeciej procedurze lekarz przepisał w ciemno antybiotyk tylko dla męża, w dwóch dawkach przed pobraniem nasienia w razie bakterii która mogła być na plemnikach i utrudniać połączenie z komórką jajowa. No i faktycznie efekt był lepszy bo więcej zarodków się utrzymało, ale nikt nie pomyślał o bakterii u mnie. Kiedy zrobiłam badanie na własną rękę już po tym wszystkim i wyszło że bakteria jest... dostałam z mężem ten sam antybiotyk, który mąż dostał przed ostatnią procedurą. Reszty chyba dopisywać nie muszę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2021, 09:56

  • an_na Koleżanka
    Postów: 57 57

    Wysłany: 27 września 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informację. Nam dr Wołczyński zaproponował Białystok. Daleko, ale podobno jest bardzo dobry.
    Ale niesamowite, że tak jak w Twoim przypadku nikt nie potrafi kompleksowo ocenić stanu zdrowia i róznych aspektów zarówno u kobiety jak i u mężczyzny .. i zlecić naprawdę szerokich badań.. Ja sama sobie wywalczyłam drożność tego drogiego jajowodu..

  • Ewulina Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 27 września 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    an_na wrote:
    Dziękuję za informację. Nam dr Wołczyński zaproponował Białystok. Daleko, ale podobno jest bardzo dobry.
    Ale niesamowite, że tak jak w Twoim przypadku nikt nie potrafi kompleksowo ocenić stanu zdrowia i róznych aspektów zarówno u kobiety jak i u mężczyzny .. i zlecić naprawdę szerokich badań.. Ja sama sobie wywalczyłam drożność tego drogiego jajowodu..

    Słyszałam że Białystok to najlepsza opcja. Po zabiegu usunięcia ciąży pozamacicznej pytam lekarza w szpitalu co mam robić dalej bo zupełnie się rozsypalam...a on mówi że większość jego pacjentek które zachodzą w ciążę po invitro podchodziło w Białymstoku. Powiedziałam że brałam tą opcję pod uwagę ale dla mnie to drugi koniec Polski i logistycznie ciężko to ogarnąć. Na to Pan doktor mówi: no to może Pani nadal podchodzić gdzie indziej i wyrzucać pieniądze w błoto. Gdybym wiedziała że inne kliniki są nastawione tylko na kasę i że tak to wszystko będzie wyglądać to postawiłbym wszystko na głowie byle zrobić to w Białymstoku. Powodzenia kochana😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 22:05

    an_na lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem dwa tygodnie po usunięciu jajowodu z ciążą właśnie odebrałam wyniki histopatologiczne, czy któraś miała w opisie w tkankach okolojajowodowych torbiele? Czy to mogło być przyczyną ciąży? Te torbiele są na zewnątrz boje się że wdrugim będzie podobnie :( czy to się jakoś leczy?

  • Ewulina Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 7 października 2021, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiciaaa wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem dwa tygodnie po usunięciu jajowodu z ciążą właśnie odebrałam wyniki histopatologiczne, czy któraś miała w opisie w tkankach okolojajowodowych torbiele? Czy to mogło być przyczyną ciąży? Te torbiele są na zewnątrz boje się że wdrugim będzie podobnie :( czy to się jakoś leczy?

    Ja miałam w opisie histopatologicznym " torbielka około strzępków jajowodu prawego"- czyli tego którego nie usunęli i ona została usunięta podczas laparoskopii przy usuwaniu ciąży pozamacicznej. Mój lekarz powiedział że mogła ona blokować dostęp do jajowodu i teraz po usunięciu mam zrobić ponownie badanie drożności.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewulina wrote:
    Ja miałam w opisie histopatologicznym " torbielka około strzępków jajowodu prawego"- czyli tego którego nie usunęli i ona została usunięta podczas laparoskopii przy usuwaniu ciąży pozamacicznej. Mój lekarz powiedział że mogła ona blokować dostęp do jajowodu i teraz po usunięciu mam zrobić ponownie badanie drożności.

    A czy ona była na zewnątrz jajowodu czy wewnatrz?? Czy miałaś HSG? Jak z drugim jajowodem było czysto czy też były te torbielki?

  • Ewulina Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 7 października 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiciaaa wrote:
    A czy ona była na zewnątrz jajowodu czy wewnatrz?? Czy miałaś HSG? Jak z drugim jajowodem było czysto czy też były te torbielki?

    Na zewnatrz, ale przy wejściu do jajowodu, więc mogła blokować dostęp i utrudniać zajście w ciążę. W drugim jajowodzie nie było torbieli, za to był wodniak i zmiany na całej długości, więc został usunięty. Nie do końca wiem czy wodniak spowodowal ciąże pozamaciczna czy to ciąża pozamaciczna spowodowała wodniaka. Dwa lata temu robiłam hsg i było wszystko niby ok. Teraz muszę powtórzyć.

‹‹ 392 393 394 395 396 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ