X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Silenka Autorytet
    Postów: 579 697

    Wysłany: 8 lutego 2022, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina no nie wiem czy bylo lyzeczkowanie, nic takiego mi nie mowili, ani tez w karcie wypisu nie mam o tym informacji. Po zabiegu mialam plamienie i lekkie brunatne krwawienie bez boli. Teraz serio mam typowa @, konsystencja i bole miesiaczkowe.

    🙍‍♀️ 33 --> brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌
    brak ❄️

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️16 dpt 2 pecherzyki ciazowe🫣, 1 z ciałkiem żółtym 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml 🔹️ 28 dpt 39966 mlU/ i ❤️❤️
    6+5 CRL 0.65 i 0.53 💓💓
    7+5 CRL 1.51 i 1.19


    preg.png

    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 8 lutego 2022, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie ma w karcie wypisu to zapewne nie zrobili łyżeczkowania. Jeśli chodzi o te brunatne plamienia, to albo jest to stara krew albo problem z hormonami, ale to tylko są moje przypuszczenia i mogę się mylić. Ginekolog zaś potwierdził, iż wydalane tkanki również są ok. Na karcie wypisu masz numer do lekarza, który się Tobą zajmował. Może warto zadzwonić i spytać czy takie plamienia i nawet lekkie bóle miesiączkowe są ok? Będziesz spokojniejsza jeśli lekarz powie, że nie masz czym się martwić i jest wszystko w porządku. On najlepiej wie co robił u Ciebie w brzuchu i jakie mogą być tego objawy

  • Silenka Autorytet
    Postów: 579 697

    Wysłany: 8 lutego 2022, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe takie plamienie mialam jeszcze u nich w klinice, mowili ze normalne i krwawienie tez :P jedynie nienaturalne ilości moga byc niepokojace i trzeba zglaszac. Natomiast teraz po wypisie mam po prostu normalny okres :P albo to krwawienie jest jak okres. W kazdym badz razie nie czuje juz niepokoju. Czuje sie dobrze. Wizyte mam w piatek na zdjecie szwow. Wiec jak do tej pory nic nie bedzie niepokojacego, to poczekam i o wszystko wypytam juz na wizycie

    🙍‍♀️ 33 --> brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌
    brak ❄️

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️16 dpt 2 pecherzyki ciazowe🫣, 1 z ciałkiem żółtym 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml 🔹️ 28 dpt 39966 mlU/ i ❤️❤️
    6+5 CRL 0.65 i 0.53 💓💓
    7+5 CRL 1.51 i 1.19


    preg.png

    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2022, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 24 dzień cyklu test negatywny w poprzedniej ciąży oprócz krwawienia w 40 dniu cyklu zero objawów zakończona laparoskopią z usunięciem jajowodu. To nasz pierwszy cykl starań, ale nie myślałam że będzie tak trudno psychicznie tak bardzo się boję że od owulacji w 13 dniu cyklu już mam wszystkie objawy ciąży łącznie z tym bólem i kluciem w okolicy pępka. Dziewczyny jakieś rady jak nie zwariować '? Chciałabym wykąpać ciąże na bardzo wczesnym etapie bo nie pozwolę usunąć sobie mojego ostatniego jajowodu.. Poprzednio w 6 tygodniu nie udało się go już uratować.. Zwariuję..

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 8 lutego 2022, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka, czyli albo wrócił okres tak jak mówisz, albo macica w dalszym ciągu się oczyszcza, skoro nie robili Ci łyżeczkowania. Ciężko jest odróżnić okres od innych krwawień. Do piątku niedaleko - wypytaj o wszystko swojego lekarza 🙂

    Kiciaaa może przejdź się na betę HCG? Na tym etapie z krwi powinno wyjść jeśli jesteś w ciąży. Bo testy ciążowe mogą jeszcze nie pokazać na tym etapie drugiej kreski. Powinnaś od 4tygodnia (od dnia ostatniej miesiączki) chodzić do ginekologa i sprawdzać czy widać pęcherzyk w macicy. Osobiście to bym co drugi dzień sprawdzała.

  • Nowa1992 Autorytet
    Postów: 277 654

    Wysłany: 8 lutego 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam dzis ponownie betę.. ladnie spadło, obecnie wynosi 5.59. Czy myślicie ze juz jest bezpiecznie? Czy nadal mam na siebie uważać? Wizyta kontrolna u lekarza w przyszłym tygodniu.

    22.02.2024 transfer 3 dniowego zarodka

    9dpt: beta 86,2; 11dpt: beta 204; 13 dpt: beta 492; 15 dpt: beta 1030; 18 dpt: 3365, 22 dpt: 12092 🚀
    🍀🥹🥰

    Rośnij fasolko 🤞❤️

    6+3 -> 5,7 mm maleństwa 🥹❤️
    9+1 -> CRL 2,31 cm, FHR 171 🥰
    10+2 -> CRL 3,57 cm, FHR 167, wiercący się mały brzdąc, pierwsze słuchanie bijacego ❤️🥹


    -> 6.05 wizyta
    -> 7.05 usg prenatalne +pappa
    -> 29.05 wizyta


    preg.png
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 9 lutego 2022, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa spadek piękny. Ale tak czy inaczej powinnaś uważać. Taka ciąża mimo wszystko jest bardzo niebezpieczna, a ciąża jednak dalej jest. Nie możesz szybciej się dostać do lekarza?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2022, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Silenka, czyli albo wrócił okres tak jak mówisz, albo macica w dalszym ciągu się oczyszcza, skoro nie robili Ci łyżeczkowania. Ciężko jest odróżnić okres od innych krwawień. Do piątku niedaleko - wypytaj o wszystko swojego lekarza 🙂

    Kiciaaa może przejdź się na betę HCG? Na tym etapie z krwi powinno wyjść jeśli jesteś w ciąży. Bo testy ciążowe mogą jeszcze nie pokazać na tym etapie drugiej kreski. Powinnaś od 4tygodnia (od dnia ostatniej miesiączki) chodzić do ginekologa i sprawdzać czy widać pęcherzyk w macicy. Osobiście to bym co drugi dzień sprawdzała.
    Za Twoją radą zrobiłam Bete i wynik < 1.20 mIU/ml czyli co dziewczyny nie ciąża '?

  • Silenka Autorytet
    Postów: 579 697

    Wysłany: 9 lutego 2022, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na to wychodzi, ze nie. Na spokojnie Kochana

    🙍‍♀️ 33 --> brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌
    brak ❄️

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️16 dpt 2 pecherzyki ciazowe🫣, 1 z ciałkiem żółtym 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml 🔹️ 28 dpt 39966 mlU/ i ❤️❤️
    6+5 CRL 0.65 i 0.53 💓💓
    7+5 CRL 1.51 i 1.19


    preg.png

    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2022, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    No na to wychodzi, ze nie. Na spokojnie Kochana

    Tylko skąd te bóle :(

  • Nowa1992 Autorytet
    Postów: 277 654

    Wysłany: 9 lutego 2022, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Nowa spadek piękny. Ale tak czy inaczej powinnaś uważać. Taka ciąża mimo wszystko jest bardzo niebezpieczna, a ciąża jednak dalej jest. Nie możesz szybciej się dostać do lekarza?


    Udało się przełożyć na dziś. Właśnie czekam na wizyte przed gabinetem :)

    22.02.2024 transfer 3 dniowego zarodka

    9dpt: beta 86,2; 11dpt: beta 204; 13 dpt: beta 492; 15 dpt: beta 1030; 18 dpt: 3365, 22 dpt: 12092 🚀
    🍀🥹🥰

    Rośnij fasolko 🤞❤️

    6+3 -> 5,7 mm maleństwa 🥹❤️
    9+1 -> CRL 2,31 cm, FHR 171 🥰
    10+2 -> CRL 3,57 cm, FHR 167, wiercący się mały brzdąc, pierwsze słuchanie bijacego ❤️🥹


    -> 6.05 wizyta
    -> 7.05 usg prenatalne +pappa
    -> 29.05 wizyta


    preg.png
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 10 lutego 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiciaaa jeśli wynik poniżej 1,2 to nie wskazuje to na ciąże. Implantacja zarodka trwa zazwyczaj 7dni do maksymalnie 12dni, u mnie przy ciąży jajowodowej test ciążowy wyszedł pozytywny w 8dniu po owulacji i po jakimś czasie beta była 14. Jeśli nawet u Ciebie do implantacji doszło w 12 dniu co naprawdę bardzo rzadko się zdarza, ale przyjmijmy że tak jest, beta od razu byłaby do wykrycia po 48godzinach czyli 2dniach. Więc jeśli chcesz to dla pewności możesz powtórzyć betę jeszcze np. w dniu spodziewanej miesiączki. Jeśli dobrze liczę to 11.02 to taki ostatni dzień "szansy" na wynik pozytywnej bety. Ewentualnie możesz zrobić test ciążowy a na betę przejść się w poniedziałek lub weekend jeśli masz jakieś labo czynne. Chyba że owulacja Ci się przesunęła. A bóle mogą mieć różne przyczyny i to raczej tylko lekarz Ci może powiedzieć jakiego pochodzenia one są. Więc uważam, że jeśli coś Cię niepokoi, coś boli, to jak najszybciej do lekarza. My tu możemy tylko powiedzieć jak jest w teorii co nie zawsze przekłada się na praktykę bo różne rzeczy i anomalie się działy u dziewczyn z tego forum, albo możemy powiedzieć jak to przebiegało u nas.

    Nowa, super że udało Ci się przełożyć wizytę na wcześniej, powiedz co mówił lekarz? Dał Ci skierowanie na ponowne badanie bety?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2022, 11:28

  • Nowa1992 Autorytet
    Postów: 277 654

    Wysłany: 10 lutego 2022, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U lekarza wszystko dobrze. Koniec z badaniami bety. Mam przyjść za 3 miesiące na usg I cytologie a do tego czasu antykoncepcja. Po 3 miesiącach zugerowal zeby zrobić badanie SIS, ale nie pod kątem wyniku tylko żeby roztworem poszerzyć światło jajowodow. Czy któryś z was miala takie badanie?

    22.02.2024 transfer 3 dniowego zarodka

    9dpt: beta 86,2; 11dpt: beta 204; 13 dpt: beta 492; 15 dpt: beta 1030; 18 dpt: 3365, 22 dpt: 12092 🚀
    🍀🥹🥰

    Rośnij fasolko 🤞❤️

    6+3 -> 5,7 mm maleństwa 🥹❤️
    9+1 -> CRL 2,31 cm, FHR 171 🥰
    10+2 -> CRL 3,57 cm, FHR 167, wiercący się mały brzdąc, pierwsze słuchanie bijacego ❤️🥹


    -> 6.05 wizyta
    -> 7.05 usg prenatalne +pappa
    -> 29.05 wizyta


    preg.png
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 10 lutego 2022, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa, czytałam ostatnimi czasy bardzo dużo na temat tego badania. Jest bardzo skuteczne i najmniej inwazyjne w porównaniu do pozostałych badań poszerzania jajowodów. Bardzo dużo dziewczyn zaszło w ciążę po tym badaniu. I można się starać od razu w tym samym cyklu. Sama mam zamiar wykonać je prywatnie. Masz bardzo dobrego lekarza, że zaproponował Ci je wykonać. Mój nawet słowem nie wspomniał o nim, powiedział jedynie o laparoskopii, ale mam dość już szpitali, kolejnych cięć i narkozy.
    Również planuję podejść do niego za 3 miesiące. Być może kolejnym razem uda się i Tobie i mi 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Kiciaaa jeśli wynik poniżej 1,2 to nie wskazuje to na ciąże. Implantacja zarodka trwa zazwyczaj 7dni do maksymalnie 12dni, u mnie przy ciąży jajowodowej test ciążowy wyszedł pozytywny w 8dniu po owulacji i po jakimś czasie beta była 14. Jeśli nawet u Ciebie do implantacji doszło w 12 dniu co naprawdę bardzo rzadko się zdarza, ale przyjmijmy że tak jest, beta od razu byłaby do wykrycia po 48godzinach czyli 2dniach. Więc jeśli chcesz to dla pewności możesz powtórzyć betę jeszcze np. w dniu spodziewanej miesiączki. Jeśli dobrze liczę to 11.02 to taki ostatni dzień "szansy" na wynik pozytywnej bety. Ewentualnie możesz zrobić test ciążowy a na betę przejść się w poniedziałek lub weekend jeśli masz jakieś labo czynne. Chyba że owulacja Ci się przesunęła. A bóle mogą mieć różne przyczyny i to raczej tylko lekarz Ci może powiedzieć jakiego pochodzenia one są. Więc uważam, że jeśli coś Cię niepokoi, coś boli, to jak najszybciej do lekarza. My tu możemy tylko powiedzieć jak jest w teorii co nie zawsze przekłada się na praktykę bo różne rzeczy i anomalie się działy u dziewczyn z tego forum, albo możemy powiedzieć jak to przebiegało u nas.

    Nowa, super że udało Ci się przełożyć wizytę na wcześniej, powiedz co mówił lekarz? Dał Ci skierowanie na ponowne badanie bety?

    Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Owulacja 13 dnia cyklu zapowiedziana przez lekarza ale na 100% nie potwierdzona jedynie co to 9 dnia cyklu byłabym na badaniu droźnosci i z pewnością duża stwierdził że będzie ona z 12 na 13 dzień cyklu niestety się z mężem mężem spóźnilismy ponieważ dopiero 14 dnia zaczęliśmy działać. A co do boli zrobiłam USG brzucha, morfologię byłam u lekarza nic niepokojącego nie wyszło u ginekologa też Ok wiadomo byłoby jeszcze za wcześnie gdyby miało coś być widać, ale ja się bardziej obawiałam zapalenia przydatkow dlatego poszłam do gina. Myślę że nawet przy ciąży pozamaciczne po becie powinno być widać ciąże także chyba powinnam być spokojna. A o dziwo odkąd zobaczyłam tą bete bole ustąpiły i tak się zastanawiam czy to nie moja psychika :( czyli bole pychosomatyczne..

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 11 lutego 2022, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Kiciaaa przy ciąży pozamacicznej też beta się pojawia. Bo gdziekolwiek zarodek się zagnieżdża, czy to w macicy czy w jajowodzie to jest produkowany hormon ciążowy. Tak mi powiedziało dwóch lekarzy. Kiedy powinnaś mieć następną miesiączkę? Jeśli ginekolog nie stwierdził nic niepokojącego to powinno być ok 🙂 psychika ma bardzo duży wpływ na zdrowie. A jakie zalecenia dał Ci lekarz ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2022, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Tak Kiciaaa przy ciąży pozamacicznej też beta się pojawia. Bo gdziekolwiek zarodek się zagnieżdża, czy to w macicy czy w jajowodzie to jest produkowany hormon ciążowy. Tak mi powiedziało dwóch lekarzy. Kiedy powinnaś mieć następną miesiączkę? Jeśli ginekolog nie stwierdził nic niepokojącego to powinno być ok 🙂 psychika ma bardzo duży wpływ na zdrowie. A jakie zalecenia dał Ci lekarz ?

    Zmienić pracę ponieważ jest bardzo obciążająca fizycznie i stąd też te bóle brzucha mogą być, a ginekolog w razie pozytywnego testu zadzwonić i się zobaczymy dał też receptę na duphaston od pozytywnego testu stosować, chociaż ja absolutnie się nie zgadzam do momentu potwierdzenia prawidłowej ciąży nie stosowałabym tego.. Wszystkie wyniki ogólnie dobre, zal mi trochę bo w lutym nie wierzę w szanse z jajnika bez jajowodu.. :(

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 11 lutego 2022, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli teraz musisz albo robić testy co drugi dzień albo na betę znowu się przejść za jakiś czas. Widzę że lekarze lubią zapisywać duphaston. Ja również żałuję, że brałam go mimo że pęcherzyk nie był widoczny w macicy. Bez niego z pewnością inaczej by się to skończyło. A tak to tylko podtrzymywał mi źle rozwijającą się ciążę.
    Najważniejsze że wyniki masz dobre. Były tutaj takie sytuacje, że dziewczyny zachodziły w ciążę z jajnika bez jajowodu, więc nic straconego! 🙂

  • Zagubiona24 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 13 lutego 2022, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam do Was dziewczynki, powiem Wam że dalej mam mętlik w głowie… w szpitalu lekarz wtedy powiedział ze ciąży żadnej nie ma i ze najprawdopodobniej poroniła się sama chociaż dziwne to by było dla niego bo to jeszcze nie był czas na zagnieżdżenie. A beta była…

    Idę dzisiaj do lekarza na monitoring, niby krwawienie ustało po 3 dniach… ale ciagle mi niedobrze, ciagle słabo się czuje… nie wiem… czemu to wszystko musi być tak trudne na sama myśl o wizycie aż mam dreszcze. Na prawdę chciałam sobie odpocząć od tego ale chyba lepiej sprawdzić czy wszystko się oczyściło

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 14 lutego 2022, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagubiona i co byłaś wczoraj u lekarza? Co Ci powiedział? Bardzo możliwe że doszło do zagnieżdżenia i zaraz nastąpiło poronienie. Ale dziwne są Twoje objawy, że wciąż źle się czujesz.

‹‹ 399 400 401 402 403 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ