X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4408 3542

    Wysłany: 4 marca 2022, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już mam wyniki porannej bety. Spadła z 230 na 100🙏. Wczoraj dostałam druga dawkę metotreksatu.
    Oby dalej spadała i jest szansa że w poniedziałek w końcu wypuszcza mnie ze szpitala 🙏

    preg.png
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 4 marca 2022, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi cieszę się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, trzymam kciuki aby dalej beta spadała i żeby Cię już w końcu wypuścili 👍

  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4408 3542

    Wysłany: 4 marca 2022, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Meggi cieszę się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, trzymam kciuki aby dalej beta spadała i żeby Cię już w końcu wypuścili 👍

    Ja też mam nadzieję, bo już psychicznie nie daje rady...
    Do tego po drugiej dawce doszły mdłości i nic nie mogę zjeść bo na wymioty mnie bierze.

    preg.png
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 4 marca 2022, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile razy dziennie badają Ci poziom bety, raz? Pytałaś lekarzy czy te mdłości od tego leku są normalne?

  • ewann Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 4 marca 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Dziewczyny dajcie znać jak sytuacja. I obserwujcie się. Ciąża ektopowa ma to do siebie że dziś może nie być nic widać na USG a jutro może dojść do pęknięcia jajowodu. U mnie pękł przy becie 9tys. Jakby były jakieś bóle to od razu na izbę przyjęć.

    Ja wczoraj miałam laparoskopię niestety z usunięciem jednogo jajowodu z powodu cp 😒

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 4 marca 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewan, ale Ty nie leżałaś w szpitalu wcześniej? Mamy rozumieć, że jednak doszło do pęknięcia, którego tak się obawiałaś? Sama się zgłosiłaś na izbę przyjęć? Szkoda że nie odratowali jajowodu, tym bardziej że nie miałaś strasznie wysokiego poziomu bety z tego co pisałaś. Ale tak jak już pisałam, na USG może nie być nic widać. Dopiero jak Jajowód pęknie to lekarz zauważa krew i ciążę. U mnie na 2 dni przed tą sytuacją dwóch lekarzy nawet nie zauważyło żadnego pęcherzyka w jajowodzie, który mógł świadczyć o rozwijającej się ciąży. A później bęc. I prawie 7tygoniowy zarodek widoczny na obrazie usg.

  • Asia11 Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 4 marca 2022, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi przy laparoskopiach pozostawili jajowody, a na ten moment wolałabym, aby usunęli, bo u mnie i tak skończyło się in vitro, a przy każdej wcześniejszej próbie naturalnej mega się stresowałam 😑

  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4408 3542

    Wysłany: 4 marca 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    A ile razy dziennie badają Ci poziom bety, raz? Pytałaś lekarzy czy te mdłości od tego leku są normalne?

    Pierwszy tydzień 2x dziennie, teraz raz tylko. Lek ma teoretycznie czas 3 dni żeby zadziałać.
    Jak pod pisywałam zgodę to było o skutkach ubocznych

    preg.png
  • ewann Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 4 marca 2022, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Ewan, ale Ty nie leżałaś w szpitalu wcześniej? Mamy rozumieć, że jednak doszło do pęknięcia, którego tak się obawiałaś? Sama się zgłosiłaś na izbę przyjęć? Szkoda że nie odratowali jajowodu, tym bardziej że nie miałaś strasznie wysokiego poziomu bety z tego co pisałaś. Ale tak jak już pisałam, na USG może nie być nic widać. Dopiero jak Jajowód pęknie to lekarz zauważa krew i ciążę. U mnie na 2 dni przed tą sytuacją dwóch lekarzy nawet nie zauważyło żadnego pęcherzyka w jajowodzie, który mógł świadczyć o rozwijającej się ciąży. A później bęc. I prawie 7tygoniowy zarodek widoczny na obrazie usg.


    Nie nie leżałam wcześniej w szpitalu , wykryli ciąże w jajowodzie i dostałam skierowanie do szpitala , zmierzyli ponownie bhcg i dużo urosło wiec zdecydowali się na laparoskopię . Niestety okazało się ze jajowod musieli usunąć :(

  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4408 3542

    Wysłany: 4 marca 2022, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewann wrote:
    Nie nie leżałam wcześniej w szpitalu , wykryli ciąże w jajowodzie i dostałam skierowanie do szpitala , zmierzyli ponownie bhcg i dużo urosło wiec zdecydowali się na laparoskopię . Niestety okazało się ze jajowod musieli usunąć :(

    A nie wiesz jak dużo urosło? Jaki poziom?

    preg.png
  • ewann Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 5 marca 2022, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciągu 12 h z 400 na 728 .

    Po wykryciu ciąży w jajowodzie w gabinecie prywatnym plan był taki ze idę do szpitala ale najpierw mieli spróbować leczenia tymi tabletkami ale w związku z tym dużej wzrostem zdecydowali się od razu na laparoskopię , całe szczescie do szpitala zgłosiłam się na czczo bo od przyjęcia na oddział w niecałe 2 godziny leżałam już na sali operacyjnej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 09:59

  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4408 3542

    Wysłany: 5 marca 2022, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewann wrote:
    W ciągu 12 h z 400 na 728 .

    Po wykryciu ciąży w jajowodzie w gabinecie prywatnym plan był taki ze idę do szpitala ale najpierw mieli spróbować leczenia tymi tabletkami ale w związku z tym dużej wzrostem zdecydowali się od razu na laparoskopię , całe szczescie do szpitala zgłosiłam się na czczo bo od przyjęcia na oddział w niecałe 2 godziny leżałam już na sali operacyjnej

    To mnie obserowali przez tydzień, ale ja max betę to 250 i 3 lekarzy na usg nie mogła znaleźć ciąży. I ja dostałam kroplówkę z tym lekiem, a Ty miałaś tabletke?
    Ufff najważniejsze że masz to za sobą i możesz czuć się bezpiecznie

    preg.png
  • ewann Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 5 marca 2022, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie dostałam w ogóle tego leku , jak zobaczyli jaki jest wzrost od razu zdecydowali się na laparoskopię

  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4408 3542

    Wysłany: 5 marca 2022, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewann wrote:
    Ja nie dostałam w ogóle tego leku , jak zobaczyli jaki jest wzrost od razu zdecydowali się na laparoskopię

    A jak się czujesz po laparoskopii? Długo zabieg trwał? Ile będziesz dochodziła do siebie?

    preg.png
  • ewann Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 5 marca 2022, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok godziny . Przez pierwsza dobę miałam podawane kroplówki przeciwbólowe i Sama się zdziwiłam ze jest całkiem znośnie a głównie odczuwałam skutki wpuszczenia gazu w barkach . Teraz jestem w domu na zwykłych proszkach i jest już trochę ciężej .. przez tydzień zalecenie diety lekkostrawnej dopóki organizm nie pozbędzie się całkowicie gazu i 2 tygodnie bardzo się oszczędzać nie dźwigać i dużo odpoczywać .

  • ewann Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 5 marca 2022, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oprócz usunięcia jajowodu z cp miałam w drugim uwalniane zrosty wiec może dlatego tak odczuwam te dolegliwości bo boli mnie w środku po stronie jajowodu który został .

  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4408 3542

    Wysłany: 5 marca 2022, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewann już w domu? Myślałam że po laporoskopii to trzymają kilka dni.

    preg.png
  • ewann Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 5 marca 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabieg miałam w czwartek rano , w piątek po 24 h zrobili usg było wszystko Ok i około 15 dostałam wypis . Z tego co rozmawiałam z pielęgniarkami na oddziale pooperacyjnym to jeśli nie ma komplikacji to wypisują do domu następnego dnia i tak tez było w moim przypadku

  • ewann Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 5 marca 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat ja jestem z tego zadowolona bo lepiej jest leżeć we własnym łóżku niż w szpitalu gdzie nikt nie może Cię odwiedzić i pomoc

  • Anka92 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 8 marca 2022, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czytam wasze wpisy i aż się boję co mnie czeka.
    3 lata starania się z narzeczonym o maleństwo, gdy w końcu odpuściłam na teście 22.02 ukazały się dwie kreski dzień przed spodziewana @, radość łzy pierwsza beta 46 po 4 dniach 97 slaby przyrost, już wiedziałam że coś jest nie tak mimo wszystko wyczekiwanie na usg i zobaczenie maleństwa, 02.03 plamienia na drugi dzień wizyta u gin, ciąża zagrożona choć na usg nic nie było widać lekarz stwierdził "że wygląda jakby coś tu miało byc" zalecenie 2x duphaston i leżeć, nie wytrzymałam do kolejnej wizyta na nfz którą miała być w czwartek wczoraj poszłam prywatnie, szok ciąży 5tyg w macicy nie ma , po dość długim badaniu Pani Doktor znalazła zgrubienie w prawym jajowodzie skierowanie do szpitala, było to wczoraj późnym popołudniem do szpitala zdecydowałam się iść dzisiaj w sumie zaraz , strasznie się boję i przeżywam dlaczego 😭😭

‹‹ 401 402 403 404 405 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ