X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Ww Koleżanka
    Postów: 49 11

    Wysłany: 31 stycznia, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u świetnego diagnosty, z dobrym sprzętem wiec szybko wykryła a jajowody i jajniki badała za każdym razem. Wiec wszystko zależy i od tego na kogo trafisz, jak wyglada konkretny przypadek, jak bardzo lekarz chce szukać (i wie czego i jak szukać = doświadczenie) więc to loteria.

  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 374 94

    Wysłany: 31 stycznia, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem to głównie kwestia lekarza i jego doświadczenia i świadomości. U mnie przyrost bety był prawidłowy, ale zarodka nigdzie nie było widać. Nie miałam też przy tym żadnego bólu, mialam jedynie lekkie plamienie. Poszłam najpierw do lekarki z abonamentu w Medicover (miała tytul doktora i bardzo dobre opinie na znanym lekarzu). Stwierdzila, ze jest jeszcze za wcześnie żeby było widać zarodek, a plamienie jest na pewno implantacyjne i że mam się zgłosić minimum za tydzień. Trochę mnie jednak to plamienie martwiło i poszłam prywatnie. Lekarz od razu wypisał mi skierowanie do szpitala, w którym pracuje. Powiedział, żebym jeszcze bardzo się nie przejmowała, ale ze on rekomenduje szybkie przyjęcie na oddział, bo przy becie powyzej 2000 nie było widać zarodka. Zarodek pojawil się w jajowodzie dwa dni później, gdy beta wynosiła już jak dobrze pamiętam około 7000. Boję się pomyśleć, co by było gdybym posłuchała tej pani doktor, a nie swojej intuicji i nie poszła tego lekarza i od razu do szpitala...

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • dominikaa Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 31 stycznia, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NN wrote:
    Ale jeżeli beta jest na poziomie 2000-3000 tysięcy to pęcherzyk musi być widoczny, jak go nie widać to trzeba kontrolować nawet i co 2 dni na USG bo to nie jest normalne i na każdym sprzęcie powinno być już widać pęcherzyk. Moja lekarka przy becie 2000 nie widziała pęcherzyka i była pewna, że to pc bo musiał się ukazać pęcherzyk

    Masz rację, mój ginekolog zawalił z tym, że w ogóle nie skierował mnie na badanie bety, a ja wcześniej donosiłam ciążę, więc przez myśl mi również nie przeszło żeby kontrolować przyrosty

  • P_ulin_ Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 31 stycznia, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Nie dodałam, że właśnie w sumie od bety 4tys do 9tys miałam plamienia, uczucie parcia na odbyt i ból podbrzusza. Prawdopodobnie już wtedy jajowód pomału się "nadrywał", a krew znajdowała się w zatoce Douglasa, stąd takie uczucie. Lekarzom mówiłam o swoich obawach. Jak można przy becie 9 tys powiedzieć pacjentce że należy czekać gdy nie widać żadnej kropki w macicy ? To nie to co przy becie 1000 że na słabym sprzęcie nic lekarz może jeszcze nie zobaczyć.

    Jestem zaskoczona że miałaś tak wysoka betę a oni nic nie zrobili, ja potwierdzając ciążę miałam 570 a jak za dwa dni trafiłam do szpitala bo miałam mocny ból brzucha i plamienie to beta wynosiła 1100, wychodziło że jestem w piątym tygodniu a nic w macicy nie było widać to bez zastanowienia zrobili mi laparoskopię i uratowali jajowód. Dzisiaj odebrałam badania histopatologiczne potwierdzające ciążę 5tyg + 2 dni. Mogę chyba tylko dziękować że mam lekarza która pracuje w szpitalu i gdy do niego zadzwoniłam do się dzieje od razu obdzwonił SOR i za 2h byłam już na bloku. Ale mimo wszystko postanowiłam skonsultować swój stan z innym lekarzem aby poznać jego opinie, gdyż to już druga stracona ciąża, tylko poprzednia w 23tyg. Pracuje w miejscu którym wiem o przemocy wobec dzieci itp i czasami w głowie mi się nie mieści że ludzie mogą być tak okrutni i mają zdrowie dzieci a inny pragną ich z całego serca a nie jest im dane...

  • Roszponka Autorytet
    Postów: 467 508

    Wysłany: 1 lutego, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Nie dodałam, że właśnie w sumie od bety 4tys do 9tys miałam plamienia, uczucie parcia na odbyt i ból podbrzusza. Prawdopodobnie już wtedy jajowód pomału się "nadrywał", a krew znajdowała się w zatoce Douglasa, stąd takie uczucie. Lekarzom mówiłam o swoich obawach. Jak można przy becie 9 tys powiedzieć pacjentce że należy czekać gdy nie widać żadnej kropki w macicy ? To nie to co przy becie 1000 że na słabym sprzęcie nic lekarz może jeszcze nie zobaczyć.
    Nie no to oczywiście błąd lekarza a nawet dwóch. Jeśli miałaś USG i lekarz stwierdził krew w zatoce to powinni zatrzymać Cię w szpitalu.

    starania od 06.2021
    ______________________________
    05.2023 7/9tc💔
    11.2023 6/7tc 💔 cp P
    05.2024 💔 cb
    ______________________________
    MTHFR hetero, PAI hetero
    Niskie APTT
    PCOS, IO
    Niedrożny lewy jajowód
    ❌❌❌
    08.2024🍀
    22.08 punkcja: 22-21-10-4❄️❄️❄️❄️
    10.2024?
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 338 63

    Wysłany: 1 lutego, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda dziewczyny co piszecie. Trafić na dobrego lekarza, który rzeczywiście będzie troszczył się o dobro pacjenta jest naprawdę trudno. Bez znaczenia czy chodzi się na NFZ czy prywatnie. Więcej dowiedziałam Się czytając tu te forum i artykuły w internecie, niż od lekarzy, gdyby nie internet to większość z nas by pewnie inaczej skończyła. Powiem szczerze że w tym kulminacyjnym momencie ból nie był taki jakiś straszny. Po kilku nospach nawet lżej mi się robiło, normalnie mogłam chodzić. Ale w porę sama postawiłam sobie diagnozę, byłam pewna, że to cp i gdy sama zgłosiłam się na sor, powiedziałam że mam podejrzenia, że jestem w cp, to młoda pani doktor, która nawet nie była ginekologiem od razu stwierdziła że mam rację i nie ma na co czekać.
    P_ulin to straszne że tak późno straciłaś ciążę. Mogę wiedzieć co się stało ? Przykre, bo dziecko już na pewno było rozwinięte. To był na pewno mocniejszy cios na takim etapie stracić ciążę niż podczas cp. Niestety tak jest, że u ludzi, których dzieci nie chcą, i tak donoszą ciążę i dzieci rodzą im się zdrowe.. a inne pary starają się latami.

    Mq1991, to prawda, lekarze często mówią, że jest za wcześnie. A wam się udało uratować jajowód ?

  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 374 94

    Wysłany: 1 lutego, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    To prawda dziewczyny co piszecie. Trafić na dobrego lekarza, który rzeczywiście będzie troszczył się o dobro pacjenta jest naprawdę trudno. Bez znaczenia czy chodzi się na NFZ czy prywatnie. Więcej dowiedziałam Się czytając tu te forum i artykuły w internecie, niż od lekarzy, gdyby nie internet to większość z nas by pewnie inaczej skończyła. Powiem szczerze że w tym kulminacyjnym momencie ból nie był taki jakiś straszny. Po kilku nospach nawet lżej mi się robiło, normalnie mogłam chodzić. Ale w porę sama postawiłam sobie diagnozę, byłam pewna, że to cp i gdy sama zgłosiłam się na sor, powiedziałam że mam podejrzenia, że jestem w cp, to młoda pani doktor, która nawet nie była ginekologiem od razu stwierdziła że mam rację i nie ma na co czekać.
    P_ulin to straszne że tak późno straciłaś ciążę. Mogę wiedzieć co się stało ? Przykre, bo dziecko już na pewno było rozwinięte. To był na pewno mocniejszy cios na takim etapie stracić ciążę niż podczas cp. Niestety tak jest, że u ludzi, których dzieci nie chcą, i tak donoszą ciążę i dzieci rodzą im się zdrowe.. a inne pary starają się latami.

    Mq1991, to prawda, lekarze często mówią, że jest za wcześnie. A wam się udało uratować jajowód ?
    Tak, u mnie jajowód uratowany. Był jeszcze w dobrym stanie i na HSG okazało się że jest drożny, więc walczymy dalej ;)

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 1 lutego, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Tak, u mnie jajowód uratowany. Był jeszcze w dobrym stanie i na HSG okazało się że jest drożny, więc walczymy dalej ;)
    Podali Ci metotreksat?

  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 374 94

    Wysłany: 1 lutego, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greeneyes wrote:
    Podali Ci metotreksat?
    Nie, ja nie chciałam metotreksatu. Lekarz dał mi 3 opcje do wyboru, metotreksat, usunięcie ciąży wraz z jajowodem i usunięcie ciąży z pozostawieniem jajowodu (oczywiście w sytuacji, kiedy jajowod nie bedzie zniszczony. I ja zdecydowałam się na laparoskopię z pozostawieniem jajowodu. MTX nie chciałam też ze względu na to, że po laparoskopii można było szybciej zacząć starania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego, 19:26

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 1 lutego, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Nie, ja nie chciałam metotreksatu. Lekarz dał mi 3 opcje do wyboru, metotreksat, usunięcie ciąży wraz z jajowodem i usunięcie ciąży z pozostawieniem jajowodu (oczywiście w sytuacji, kiedy jajowod nie bedzie zniszczony. I ja zdecydowałam się na laparoskopię z pozostawieniem jajowodu. MTX nie chciałam też ze względu na to, że po laparoskopii można było szybciej zacząć starania

    No właśnie, ja miałam tylko 2 opcje .. wolałam zachować jajowód , ale chęć już starania o dziecko mnie dobija 😕

  • P_ulin_ Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 3 lutego, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Tak, u mnie jajowód uratowany. Był jeszcze w dobrym stanie i na HSG okazało się że jest drożny, więc walczymy dalej ;)

    Tak na prawdę to konkretniej przyczyny nie poznaliśmy czemu tak się stało, wyniki miałam książkowe całą ciążę, badanie prenatalne pierwsze idealne, drugie połówkowe też (które były tydzień przed tym jak serduszko przestało bić) że był to 23 tyg musiałam sama urodzić córkę martwa, jeszcze do tego było ułożenie pośladkowe, lekarze powiedzieli że zarówno dla mnie jak o dla nich jest to bardzo ciężka sytuacja. Miałam jakoś balon z płynem zakładany do środku oraz oksytocynę żeby wywołać naturalny poród ponieważ powiedzieli że to będzie dla mnie najlepsze żeby mieć szansę na kolejne dzieci. W tak zaawansowanej ciąży jeśli zrobiliby mi cesarkę mogłaby się macica nie obkurczyć i o dzieciach mogłabym zapomnieć. Leżałam 14h na porodówce aż urodziłam siłami natury, byłam łyżeczkowana na żywca bo nie mogli mnie uśpić, łożysko musieli mi wyrwać siła. Malutka ważyła prawie 1kg i mierzyła 32 to już mały człowieczek. Z badań histopatologicznych wyszło że była niedokrwistość łożyska, lekarze i genetyk u którego byliśmy podejrzewają że mógł zrobić się zakrzep gdzieś w pępowinie i wszystko stanęło. Robiłam badania na trombifilię po tym ale wyszły dobrze. Lekarze rozłożyli ręce i stwierdzili że mieliśmy okropnego pecha....a po 4msc znów pech z cp.... Zmieniłam lekarza po pierwszej ciąży dla swojej psychiki chyba...obecny tak szybko zareagował na cp i uratował jajowód...dochodzę do siebie fizycznie, lekarze mówiła że jest dobrze i czekamy z mężem na zielone światło. Wiem że na pewno kolejne ciaże, które nam nadzieję że będą, będę na acardzie i zastrzykach zapobiegawczo na rozrzedzenie krwi żeby nie było ryzyka zakrzepów...mamy anioła na cmentarzu który nad nami czuwa i teraz drugiego i mamy nadzieję że powoli i dla nas wzejdzie słońce i tego wszystkiego nam życie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego, 16:19

  • dominikaa Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 3 lutego, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_ulin_ wrote:
    Tak na prawdę to konkretniej przyczyny nie poznaliśmy czemu tak się stało, wyniki miałam książkowe całą ciążę, badanie prenatalne pierwsze idealne, drugie połówkowe też (które były tydzień przed tym jak serduszko przestało bić) że był to 23 tyg musiałam sama urodzić córkę martwa, jeszcze do tego było ułożenie pośladkowe, lekarze powiedzieli że zarówno dla mnie jak o dla nich jest to bardzo ciężka sytuacja. Miałam jakoś balon z płynem zakładany do środku oraz oksytocynę żeby wywołać naturalny poród ponieważ powiedzieli że to będzie dla mnie najlepsze żeby mieć szansę na kolejne dzieci. W tak zaawansowanej ciąży jeśli zrobiliby mi cesarkę mogłaby się macica nie obkurczyć i o dzieciach mogłabym zapomnieć. Leżałam 14h na porodówce aż urodziłam siłami natury, byłam łyżeczkowana na żywca bo nie mogli mnie uśpić, łożysko musieli mi wyrwać siła. Malutka ważyła prawie 1kg i mierzyła 32 to już mały człowieczek. Z badań histopatologicznych wyszło że była niedokrwistość łożyska, lekarze i genetyk u którego byliśmy podejrzewają że mógł zrobić się zakrzep gdzieś w pępowinie i wszystko stanęło. Robiłam badania na trombifilię po tym ale wyszły dobrze. Lekarze rozłożyli ręce i stwierdzili że mieliśmy okropnego pecha....a po 4msc znów pech z cp.... Zmieniłam lekarza po pierwszej ciąży dla swojej psychiki chyba...obecny tak szybko zareagował na cp i uratował jajowód...dochodzę do siebie fizycznie, lekarze mówiła że jest dobrze i czekamy z mężem na zielone światło. Wiem że na pewno kolejne ciaże, które nam nadzieję że będą, będę na acardzie i zastrzykach zapobiegawczo na rozrzedzenie krwi żeby nie było ryzyka zakrzepów...mamy anioła na cmentarzu który nad nami czuwa i teraz drugiego i mamy nadzieję że powoli i dla nas wzejdzie słońce i tego wszystkiego nam życie :)

    Bardzo mi przykro, że musiałaś przez to przejść. To bardzo ciężkie sytuacje. Życzę potężnego powodzenia w staraniach :)
    Wierzę w to, że nam sie wszystkim uda, prędzej lub później :)

  • P_ulin_ Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 5 lutego, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do was pytanie które miały robione HSG, byłam dzisiaj u innego lekarza powiedział że po cp trzeba będzie to wykonać i powiedział ze wcześniej trzeba pobrać wymaz i potem antybiotyk, czy któraś z was miała taka sytuację i brała jakiś antybiotyk przed zabiegiem ? Byłam u dwóch lekarzy każdy mówi co innego i głowa mi pęka.

  • Silenka Autorytet
    Postów: 780 1005

    Wysłany: 5 lutego, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_ulin_ wrote:
    Mam do was pytanie które miały robione HSG, byłam dzisiaj u innego lekarza powiedział że po cp trzeba będzie to wykonać i powiedział ze wcześniej trzeba pobrać wymaz i potem antybiotyk, czy któraś z was miała taka sytuację i brała jakiś antybiotyk przed zabiegiem ? Byłam u dwóch lekarzy każdy mówi co innego i głowa mi pęka.
    Przy badaniu drożności musowo jest zrobienie wymazów i czystości, bo jak coś masz to rozniesie to kontrast, a tego by nikt nie chcial 😋

    🩷💙

    preg.png
  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 374 94

    Wysłany: 5 lutego, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_ulin_ wrote:
    Mam do was pytanie które miały robione HSG, byłam dzisiaj u innego lekarza powiedział że po cp trzeba będzie to wykonać i powiedział ze wcześniej trzeba pobrać wymaz i potem antybiotyk, czy któraś z was miała taka sytuację i brała jakiś antybiotyk przed zabiegiem ? Byłam u dwóch lekarzy każdy mówi co innego i głowa mi pęka.
    Ja musiałam robic tylko wymaz, a antybiotyk dostałam po badaniu. Wydaje mi się, ze lepiej się przebadać i wziąć antybiotyk, żeby czegoś nie przenieść do jamy brzusznej

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • P_ulin_ Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 5 lutego, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    Przy badaniu drożności musowo jest zrobienie wymazów i czystości, bo jak coś masz to rozniesie to kontrast, a tego by nikt nie chcial 😋

    Ok, ale to jest podobno ważne miesiąc czasu, a skąd wiem że jakieś bakterii do czasu zabiegu nie złapie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego, 20:38

  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 374 94

    Wysłany: 5 lutego, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_ulin_ wrote:
    Ok, ale to jest podobno ważne miesiąc czasu, a skąd wiem że jakieś bakterii do czasu zabiegu nie złapie?
    U mnie w szpitalu trzeba było zrobić maksymalnie 7 dni przed badaniem + dodatkowo CRP

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Mazurowa Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 5 lutego, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) może podpowiecie mi tu czego mam się spodziewać w mojej sytuacji, bo leze w szpitalu 3 dzień i wariuje. Jestem po transferze IVF, który dał ciążę ale niestety od początku z niska beta 16. Przez jakiś czas kontrolowałam betę, która przyrastała ale jednak za wolno. W końcu lekarz prowadzcy stwierdził, że przyrosty nie dają nam szans a na usg nie widzi zarodka. Kazał odstawić leki, czekać na poronienie i uczulił że może być to cp. Miałam.badac betę, która niestety stałe rosła a ja dostałam plamienia... od soboty jestem w szpitalu, beta w sobotę 402, dziś 447, na usg wiadomk nie widać nic . Jest to 6t+5.
    Jak wg Waszego doświadczenia może się potoczyć mój los? Czy to będzie stałe badanie bety aż usg cokolwiek pokaże? Czy aż może jakimś cudem przestanie rosnąć?
    W domu została 16miesieczna córeczka za która bardzo tęsknię, a przeraża mnie wizja siedzenia tutaj jeszcze wiele dni...

  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 5 lutego, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazurowa wrote:
    Hej dziewczyny:) może podpowiecie mi tu czego mam się spodziewać w mojej sytuacji, bo leze w szpitalu 3 dzień i wariuje. Jestem po transferze IVF, który dał ciążę ale niestety od początku z niska beta 16. Przez jakiś czas kontrolowałam betę, która przyrastała ale jednak za wolno. W końcu lekarz prowadzcy stwierdził, że przyrosty nie dają nam szans a na usg nie widzi zarodka. Kazał odstawić leki, czekać na poronienie i uczulił że może być to cp. Miałam.badac betę, która niestety stałe rosła a ja dostałam plamienia... od soboty jestem w szpitalu, beta w sobotę 402, dziś 447, na usg wiadomk nie widać nic . Jest to 6t+5.
    Jak wg Waszego doświadczenia może się potoczyć mój los? Czy to będzie stałe badanie bety aż usg cokolwiek pokaże? Czy aż może jakimś cudem przestanie rosnąć?
    W domu została 16miesieczna córeczka za która bardzo tęsknię, a przeraża mnie wizja siedzenia tutaj jeszcze wiele dni...
    Nie widzi nawet pęcherzyka ? Przy takiej becie myślę, że pęcherzyk powinno być widać :/

  • Mazurowa Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 5 lutego, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greeneyes wrote:
    Nie widzi nawet pęcherzyka ? Przy takiej becie myślę, że pęcherzyk powinno być widać :/

    Niestety nic. Powiedzieli ze widać przy 1500, nie wiem czy to sprawa sprzętu...

‹‹ 432 433 434 435 436 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ