Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 5 lutego, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazurowa wrote:
    Niestety nic. Powiedzieli ze widać przy 1500, nie wiem czy to sprawa sprzętu...
    Kurcze ja trafiłam do szpitala i miałam 1070 i było widać w jajowodzie już . A prawie się 6t zaczynał

  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 5 lutego, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_ulin_ wrote:
    Ok, ale to jest podobno ważne miesiąc czasu, a skąd wiem że jakieś bakterii do czasu zabiegu nie złapie?
    Właśnie mnie uświadomiłaś, że ja nie zapytałam ile ważny jest wymaz przed drożnością..

  • Silenka Autorytet
    Postów: 777 1002

    Wysłany: 6 lutego, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazurowa wrote:
    Hej dziewczyny:) może podpowiecie mi tu czego mam się spodziewać w mojej sytuacji, bo leze w szpitalu 3 dzień i wariuje. Jestem po transferze IVF, który dał ciążę ale niestety od początku z niska beta 16. Przez jakiś czas kontrolowałam betę, która przyrastała ale jednak za wolno. W końcu lekarz prowadzcy stwierdził, że przyrosty nie dają nam szans a na usg nie widzi zarodka. Kazał odstawić leki, czekać na poronienie i uczulił że może być to cp. Miałam.badac betę, która niestety stałe rosła a ja dostałam plamienia... od soboty jestem w szpitalu, beta w sobotę 402, dziś 447, na usg wiadomk nie widać nic . Jest to 6t+5.
    Jak wg Waszego doświadczenia może się potoczyć mój los? Czy to będzie stałe badanie bety aż usg cokolwiek pokaże? Czy aż może jakimś cudem przestanie rosnąć?
    W domu została 16miesieczna córeczka za która bardzo tęsknię, a przeraża mnie wizja siedzenia tutaj jeszcze wiele dni...

    U mnie nie było nic widac nawet przy becie 1300, z racji kiepskich przyrostów i braku pecherzyka w macicy, w ciemno podali mi metotreksat, po tej dawce beta urosla do ponad 2000 i wtedy dopiero pokazala sie ciaza w jajowodzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego, 07:12

    Mazurowa lubi tę wiadomość

    🙍‍♀️ 33 --> brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34

    02.22 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.22 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    18.11 ET 1.2.2 ❌
    brak ❄️

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    27.02 FET 1.1.1 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml 🔹️ 28 dpt 39966 mlU/ i ❤️❤️

    12+5 CRL 6.47 i 6.38 ryzyka niskie 🩷💙
    18+6 265g i 307g 🩷💙
    21+0 370g i 400g 🩷💙
    25+2 741g i 780g 🩷💙

    preg.png

    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
  • NN Autorytet
    Postów: 447 184

    Wysłany: 6 lutego, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greeneyes wrote:
    Kurcze ja trafiłam do szpitala i miałam 1070 i było widać w jajowodzie już . A prawie się 6t zaczynał
    To zależy od sprzętu jaki posiadają więc czasami powyżej tysiąca widać, a czasami powyżej 1500. Poza tym przy cp beta może przyrastać nieprawidłowo więc ciąża może być większa, a więc szybciej widoczna, a beta niższa

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka
    07.05 2379gr (34w5d) ♥️153
    22.06.2024 2840g 53cm 18:20 nasza kruszynka jest z nami

    preg.png
  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 6 lutego, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to wyglądało z miesiączką u was ? Pierwsza @ po cp i mtx 2 dni plamienia potem normalna @ , druga @ znowu plamienia 6 dni przed spodziewana miesiączką . Zawsze miałam regularne :/ czy to się jeszcze unormuje, czy się rozregulowało wszytsko ? ...

  • P_ulin_ Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 7 lutego, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greeneyes wrote:
    Kurcze ja trafiłam do szpitala i miałam 1070 i było widać w jajowodzie już . A prawie się 6t zaczynał

    U mnie tak samo beta pierwsza 570 druga po dwóch dniach już w szpitalu 1050, brak pęcherzyka w macicy a ewidentnie powiększony jajowód, tylko ja zaczęłam krwawić w domu i pojechałam od razu do szpitala. Na wypisie mam napisane ciąża 5 tyg + 2 dni. Zemdlałam w szpitalu jeszcze i od razy na blok mnie wzięli.

  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 7 lutego, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_ulin_ wrote:
    U mnie tak samo beta pierwsza 570 druga po dwóch dniach już w szpitalu 1050, brak pęcherzyka w macicy a ewidentnie powiększony jajowód, tylko ja zaczęłam krwawić w domu i pojechałam od razu do szpitala. Na wypisie mam napisane ciąża 5 tyg + 2 dni. Zemdlałam w szpitalu jeszcze i od razy na blok mnie wzięli.
    Ja dostałam boli w nocy i zaczęłam plamić , pojechaliśmy na SOR. Na drugi dzień podali mi mtx

  • P_ulin_ Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 7 lutego, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greeneyes wrote:
    Ja dostałam boli w nocy i zaczęłam plamić , pojechaliśmy na SOR. Na drugi dzień podali mi mtx

    Ja się zapytałam czemu mtx mi nie podali i w szpitalu i u innego ginekologa na konsultacji to powiedzieli wszyscy że jak zaczęłam plamic i płyn był w jamie brzusznej to jakby mi to podali a nie zrobili laparoskopie to bym do rana nie żyła...i już przestałam wnikać, ucieszyłam się że drugi raz uciekłam od śmierci.

  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 7 lutego, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_ulin_ wrote:
    Ja się zapytałam czemu mtx mi nie podali i w szpitalu i u innego ginekologa na konsultacji to powiedzieli wszyscy że jak zaczęłam plamic i płyn był w jamie brzusznej to jakby mi to podali a nie zrobili laparoskopie to bym do rana nie żyła...i już przestałam wnikać, ucieszyłam się że drugi raz uciekłam od śmierci.
    A no możliwe, mi właśnie sprawdzali zatoczkę Douglasa nie miałam płynu i dobre wyniki badań, dla tego podali mi mtx

  • Mazurowa Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 lutego, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj zostałam wypisana ze stwierdzeniem, że teraz tylko czekanie i ze po ivf prawdopodobieństwo cp jest mniejsze...(wiem, jest większe...) kontrola za tydzień. Dziś beta wzrosła z 447 do 656...
    Pojutrze mam wizyte u specjalisty z mojej kliniki. Mam nadzieję, że doczekam beż żadnej nagłej akcji i w piątek powie mi co robić...

  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 8 lutego, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazurowa wrote:
    Wczoraj zostałam wypisana ze stwierdzeniem, że teraz tylko czekanie i ze po ivf prawdopodobieństwo cp jest mniejsze...(wiem, jest większe...) kontrola za tydzień. Dziś beta wzrosła z 447 do 656...
    Pojutrze mam wizyte u specjalisty z mojej kliniki. Mam nadzieję, że doczekam beż żadnej nagłej akcji i w piątek powie mi co robić...
    Podali Ci mtx ,?

  • Nadzieja871 Autorytet
    Postów: 2514 2818

    Wysłany: 8 lutego, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazurowa wrote:
    Wczoraj zostałam wypisana ze stwierdzeniem, że teraz tylko czekanie i ze po ivf prawdopodobieństwo cp jest mniejsze...(wiem, jest większe...) kontrola za tydzień. Dziś beta wzrosła z 447 do 656...
    Pojutrze mam wizyte u specjalisty z mojej kliniki. Mam nadzieję, że doczekam beż żadnej nagłej akcji i w piątek powie mi co robić...

    ile jesteś po transferze? u mnie dopiero 30 dpt było coś widać za jajnikiem ( ciąża ulokowała się w więzadle szerokim ), a beta zaledwie 320. Szłaś cyklem naturalnym? masz jakieś plamienia? u mnie też były słabe przyrosty,a potem beta rosła i spadała. Plamiłam starą krwią. Powinni Cie zostawić w szpitalu....

    Ona: 87' - 57kg - zdrowa jak ryba 🐟

    brak jajowodów / Kir bx - brak 3 ds ❌

    histeroskopia/ ANA3/ AMH 3,91/ trombofilia/ PAI-1/ cd138/ cd56 ✅

    On: 88' - zdrowy jak ryba 🐟
    nasienie ✅
    Hla-c: c2c2 ❌

    12.2019 - CP - krwotok - pęknięty jajowód - laparoskopia 💔

    I IVF
    1 transfer - 7A ❌

    II IVF
    2 transfer - 4.1.1 ( cn ) CP brzuszna - laparoskopia 💔

    Cross-match 7% , allo-mlr 25.9% ✅

    3 transfer - 3.1.1 ( cs ) Atosiban, accofil, acard ❌

    4 transfer - 4.2.2 ( cn ) Atosiban, accofil, acard ❌

    Cross-match 39% ❌ → tarivid + metronizadol

    5 transfer - 4.2.2 i 3.1.1 ( cn ) atosiban, accofil, acard - CB 💔

    III IVF - 02.2025?
  • dominikaa Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 8 lutego, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro dziewczyny jadę na drożność mojego jedynego jajowodu, trzymajcie kciuki :)

  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 8 lutego, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dominikaa wrote:
    Ja jutro dziewczyny jadę na drożność mojego jedynego jajowodu, trzymajcie kciuki :)
    Daj znać , mnie czeka za miesiąc :/

  • dominikaa Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 9 lutego, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greeneyes wrote:
    Daj znać , mnie czeka za miesiąc :/

    Pojechałam, przed badaniem robią wymaz z pochwy, 20 minut czekania na wynik i okazało się, że sa bakterie. Przez mikroskop nie są w stanie określić czy są dobre czy złe, więc biorą kolejny wymaz na badanie laboratoryjne i czekam na wynik. Drożności mi nie zrobili, bo jeśli bakterie będą źle to mogłyby przedostać się do jamy macicy i zainfekować resztę układu rozrodczego.
    Zrezygnowana jestem bardzo.

  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 9 lutego, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dominikaa wrote:
    Pojechałam, przed badaniem robią wymaz z pochwy, 20 minut czekania na wynik i okazało się, że sa bakterie. Przez mikroskop nie są w stanie określić czy są dobre czy złe, więc biorą kolejny wymaz na badanie laboratoryjne i czekam na wynik. Drożności mi nie zrobili, bo jeśli bakterie będą źle to mogłyby przedostać się do jamy macicy i zainfekować resztę układu rozrodczego.
    Zrezygnowana jestem bardzo.
    Co my musimy przejść :( i jak wyniki ?

  • dominikaa Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 9 lutego, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greeneyes wrote:
    Co my musimy przejść :( i jak wyniki ?
    Dopiero będą za tydzień, więc ten cykl odpada żeby zrobić drożność. Mimo wszystko chyba i tak podejmiemy starania.

  • P_ulin_ Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 10 lutego, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dominikaa wrote:
    Pojechałam, przed badaniem robią wymaz z pochwy, 20 minut czekania na wynik i okazało się, że sa bakterie. Przez mikroskop nie są w stanie określić czy są dobre czy złe, więc biorą kolejny wymaz na badanie laboratoryjne i czekam na wynik. Drożności mi nie zrobili, bo jeśli bakterie będą źle to mogłyby przedostać się do jamy macicy i zainfekować resztę układu rozrodczego.
    Zrezygnowana jestem bardzo.

    Mi tłumaczył lekarz że pobierają wymaz przed miesiączka sama i nie wolno współżyć od tej pory potem jest okres i zaraz po okresie na badanie drożności, ale nic nie mówił że jeszcze przed samym badaniem jakiś wymaz pobierają. Czy każdej z was które miały badanie drożności pobierano wymaz przed samym badaniem ?

  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 344 80

    Wysłany: 10 lutego, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_ulin_ wrote:
    Mi tłumaczył lekarz że pobierają wymaz przed miesiączka sama i nie wolno współżyć od tej pory potem jest okres i zaraz po okresie na badanie drożności, ale nic nie mówił że jeszcze przed samym badaniem jakiś wymaz pobierają. Czy każdej z was które miały badanie drożności pobierano wymaz przed samym badaniem ?
    Nie, ja miałam dokładnie tak jak Ty mówisz- wymaz przed samym okresem (wazny tydzien), a od razu po okresie badanie drożności.

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • dominikaa Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 11 lutego, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_ulin_ wrote:
    Mi tłumaczył lekarz że pobierają wymaz przed miesiączka sama i nie wolno współżyć od tej pory potem jest okres i zaraz po okresie na badanie drożności, ale nic nie mówił że jeszcze przed samym badaniem jakiś wymaz pobierają. Czy każdej z was które miały badanie drożności pobierano wymaz przed samym badaniem ?

    Tak, ja miałam wlasnie wymaz przed badaniem i wyszły bakterie

‹‹ 433 434 435 436 437 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ