X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Silenka Autorytet
    Postów: 780 1005

    Wysłany: 28 lipca, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALKA11 wrote:
    A przy jakiej becie pękł ?
    Około 200, ale u mnie beta doszła do prawie 3000

    🩷💙

    preg.png
  • ALKA11 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 28 lipca, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    Około 200, ale u mnie beta doszła do prawie 3000

    Rozumiem. U mnie beta maksymalna 280. No nic jutro usg więc mam nadzieję że przy tej becie 5.2 już nic się nie stanie i wszystko ładnie się wchłonie.

    Silenka lubi tę wiadomość

  • Po ciąży pozamacicznej Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 13 sierpnia, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Cześć dziewczyny..

    Nie sądziłam, że po raz 4 będę musiała wrócić do tego wątku...

    Czy któraś przechodziła przez ciążę pozamaciczną w rogu macicy/kikucie pozostałości po usuniętym jajowodzie? 🥺

    Hej! Kochana jak skończyła się Twoja historia? Ja się boję podobnego zakończenia. Jesten po ciąży pozamacicznej, wycięty prawy jajowod. Po 3 mc zielone światło i ponowne starania. Do okresu jeszcze dwa dni, żadnych objawów poza bólem w pachwinach, głównie niestety tej wyciętym jajowodem - owulacja też miała miejsce z prawego jajnika z tego co liczę

  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1028 810

    Wysłany: 16 sierpnia, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. W maju miałam cp w prawym jajowodzie, jajowód został zachowany. Mój dr z kliniki powiedział, że teraz ta prawa strona to strefa zla i jak tam będzie owulka to nie robimy nic. Czy znacie przypadki zdrowej ciąży z owulki po tej stronie, gdzie wcześniej była cp? Mam teraz dwa dominujące pęcherzyki właśnie po prawej i nie wiem czy ryzykować i starać się naturalnie, czy odpuścić. Dodam, że iui zostala po raz drugi odwołana właśnie ze względu na owu po złej stronie…

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Silenka Autorytet
    Postów: 780 1005

    Wysłany: 17 sierpnia, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie. W maju miałam cp w prawym jajowodzie, jajowód został zachowany. Mój dr z kliniki powiedział, że teraz ta prawa strona to strefa zla i jak tam będzie owulka to nie robimy nic. Czy znacie przypadki zdrowej ciąży z owulki po tej stronie, gdzie wcześniej była cp? Mam teraz dwa dominujące pęcherzyki właśnie po prawej i nie wiem czy ryzykować i starać się naturalnie, czy odpuścić. Dodam, że iui zostala po raz drugi odwołana właśnie ze względu na owu po złej stronie…
    Skoro lekarz odradza starania po tej stronie, po której była cp, to dlaczego tego jajowodu nie usunął?? Totalnie nie pojmuje podejścia tych lekarzy. Tak byś normalnie się starała bez stresu ponieważ przeciwny jajowód smialo może przechwycić komorke z przeciwległego jajnika 🤦‍♀️

    🩷💙

    preg.png
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1028 810

    Wysłany: 17 sierpnia, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    Skoro lekarz odradza starania po tej stronie, po której była cp, to dlaczego tego jajowodu nie usunął?? Totalnie nie pojmuje podejścia tych lekarzy. Tak byś normalnie się starała bez stresu ponieważ przeciwny jajowód smialo może przechwycić komorke z przeciwległego jajnika 🤦‍♀️

    Właśnie problem polega na tym, że laparoskopię miałam robioną w szpitalu w moim mieście a nie w klinice w której się leczę…mojego dr z kliniki wtedy nie było dlatego trafiłam do szpitala. A później jak pojechałam na kontrolę po laparo do mojego dr z kliniki to on właśnie mówił, że ten jajowód wcale nie powinien zostać zachowany…

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 947 1148

    Wysłany: 18 sierpnia, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie. W maju miałam cp w prawym jajowodzie, jajowód został zachowany. Mój dr z kliniki powiedział, że teraz ta prawa strona to strefa zla i jak tam będzie owulka to nie robimy nic. Czy znacie przypadki zdrowej ciąży z owulki po tej stronie, gdzie wcześniej była cp? Mam teraz dwa dominujące pęcherzyki właśnie po prawej i nie wiem czy ryzykować i starać się naturalnie, czy odpuścić. Dodam, że iui zostala po raz drugi odwołana właśnie ze względu na owu po złej stronie…

    Ja jestem takim przypadkiem. Miałam 2x cp raz z prawej, raz z lewej. Teraz jestem w prawidłowej ciąży 🙂
    Dodam, że to będzie drugie dziecko, synka mam z in vitro, bo po cp naturalnie się nie udawało, a teraz taka niespodzianka 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia, 14:18

    Nowa2024, Mq1991 lubią tę wiadomość

  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1028 810

    Wysłany: 18 sierpnia, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Ja jestem takim przypadkiem. Miałam 2x cp raz z prawej, raz z lewej. Teraz jestem w prawidłowej ciąży 🙂
    Dodam, że to będzie drugie dziecko, synka mam z in vitro, bo po cp naturalnie się nie udawało, a teraz taka niespodzianka 😁
    No i teraz przynajmniej upewniłam się, żeby jednak mimo wszystko starać się nawet jeśli owulka jest po stronie gdzie była cp!
    Dziękuję! 🤩

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 947 1148

    Wysłany: 18 sierpnia, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie namawiał mój gin. Stwierdził, że skoro mam drożne jajowody i mam już za sobą każdą opcję prócz naturalnej ciąży, to mam próbować, a w razie powtórki dam radę 😜 Tak podeszłam do sprawy i udało się w drugim cyklu.

    Nowa2024 lubi tę wiadomość

  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1028 810

    Wysłany: 18 sierpnia, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Dzięki wam wiem, że podjęliśmy z mężem dobrą decyzję i nie odpuściliśmy starań 😉😘
    Mam nadzieję, że zdrowy dzidziuś z tego wyjdzie 🤞😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia, 22:07

    Mq1991, Asia11 lubią tę wiadomość

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 374 94

    Wysłany: 19 sierpnia, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Ja jestem takim przypadkiem. Miałam 2x cp raz z prawej, raz z lewej. Teraz jestem w prawidłowej ciąży 🙂
    Dodam, że to będzie drugie dziecko, synka mam z in vitro, bo po cp naturalnie się nie udawało, a teraz taka niespodzianka 😁
    Super się czyta takie historie ❤️❤️

    Asia11 lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Agula Autorytet
    Postów: 856 777

    Wysłany: 19 sierpnia, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ciąży pozamacicznej wrote:
    Hej! Kochana jak skończyła się Twoja historia? Ja się boję podobnego zakończenia. Jesten po ciąży pozamacicznej, wycięty prawy jajowod. Po 3 mc zielone światło i ponowne starania. Do okresu jeszcze dwa dni, żadnych objawów poza bólem w pachwinach, głównie niestety tej wyciętym jajowodem - owulacja też miała miejsce z prawego jajnika z tego co liczę
    Hej. Tak jak było przypuszczane, ciąża była w kikucie jajowodu.
    Dodam, że to była ciąża z IVF. Podczas laparoskopii została usunięta jego pozostałość wraz z ciążą.

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    CD138 ✅ brak stanu zapalnego
    Diagnostyka immuno ✅ OK

    08.2024 scratching endometrium
    06.09.2024 transfer FET cykl sztuczny 4AB
    7dpt beta 2.3 ❌

    ▶️10.2024 ??

    Na Zimowisku 4BB ❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1028 810

    Wysłany: 19 sierpnia, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Hej. Tak jak było przypuszczane, ciąża była w kikucie jajowodu.
    Dodam, że to była ciąża z IVF. Podczas laparoskopii została usunięta jego pozostałość wraz z ciążą.
    Ojej tyle razy Cię to spotkało…😢 mam nadzieję, że uda ci się zajść w prawidłową ciążę 😘🤞

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Agula Autorytet
    Postów: 856 777

    Wysłany: 19 sierpnia, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Ojej tyle razy Cię to spotkało…😢 mam nadzieję, że uda ci się zajść w prawidłową ciążę 😘🤞
    W sumie to miałam nadzieję, że to już koniec przygód z CP jak nie miałam jajowodów podchodziłam do IVF.
    Ale jak widać los spłatał mi po raz kolejny figla 🤡
    Powiem szczerze, że jestem już tym zmęczona. Tymi ciążami, operacjami, szpitalami. W ciągu 3 lat miałam 5 laparoskopii...

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    CD138 ✅ brak stanu zapalnego
    Diagnostyka immuno ✅ OK

    08.2024 scratching endometrium
    06.09.2024 transfer FET cykl sztuczny 4AB
    7dpt beta 2.3 ❌

    ▶️10.2024 ??

    Na Zimowisku 4BB ❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1028 810

    Wysłany: 19 sierpnia, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    W sumie to miałam nadzieję, że to już koniec przygód z CP jak nie miałam jajowodów podchodziłam do IVF.
    Ale jak widać los spłatał mi po raz kolejny figla 🤡
    Powiem szczerze, że jestem już tym zmęczona. Tymi ciążami, operacjami, szpitalami. W ciągu 3 lat miałam 5 laparoskopii...
    Bardzo Cię podziwiam, bo ja nie wiem czy byłabym w stanie tyle znieść 😢 miałam jedną cp i nie wyobrażam sobie tych nerwów gdyby spotkało mnie to po raz drugi, do teraz są momenty gdzie siada mi psychika jak wracam do tego myslami, a ty tyle razy musiałaś się z tym zmierzyć. To cholernie przykre i niesprawiedliwe

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Aleksandra88 Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak czytam wasze wpisy to podziwiam i jeszcze raz podziwiam i zarazem gratuluję…. U nas starania od 9 lat diagnostyka nie płodność wtórna Hsg laparoskopia diagnostyczna prawy jajowód zapchany udało się zajść z tym że pęknięta ciąża pozamaciczna ledwo mnie uratowali znów hsg dwa podejścia in vitro teraz zmiana lekarza hsh multum badań pierwsza inseminacja na prawym jajniku z nadzieją że lewy wyłapie nie udało się za tydzień monitoring i zobaczmy co dalej ….. mój mąż już dawno stracił nadzieję ja jako kobieta gdzieś jeszcze czuję że się uda tym bardziej że lekarz mówi aby się nie poddawać …. Okaże się

  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1028 810

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra88 wrote:
    Dziewczyny jak czytam wasze wpisy to podziwiam i jeszcze raz podziwiam i zarazem gratuluję…. U nas starania od 9 lat diagnostyka nie płodność wtórna Hsg laparoskopia diagnostyczna prawy jajowód zapchany udało się zajść z tym że pęknięta ciąża pozamaciczna ledwo mnie uratowali znów hsg dwa podejścia in vitro teraz zmiana lekarza hsh multum badań pierwsza inseminacja na prawym jajniku z nadzieją że lewy wyłapie nie udało się za tydzień monitoring i zobaczmy co dalej ….. mój mąż już dawno stracił nadzieję ja jako kobieta gdzieś jeszcze czuję że się uda tym bardziej że lekarz mówi aby się nie poddawać …. Okaże się

    Przykro mi 😢 ale dopóki nie wykorzystacie wszystkich możliwości nie możecie się poddawać! Trzymam kciuki za was 🤞🤞🤞

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Emfanka Znajoma
    Postów: 27 16

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra88 wrote:
    Dziewczyny jak czytam wasze wpisy to podziwiam i jeszcze raz podziwiam i zarazem gratuluję…. U nas starania od 9 lat diagnostyka nie płodność wtórna Hsg laparoskopia diagnostyczna prawy jajowód zapchany udało się zajść z tym że pęknięta ciąża pozamaciczna ledwo mnie uratowali znów hsg dwa podejścia in vitro teraz zmiana lekarza hsh multum badań pierwsza inseminacja na prawym jajniku z nadzieją że lewy wyłapie nie udało się za tydzień monitoring i zobaczmy co dalej ….. mój mąż już dawno stracił nadzieję ja jako kobieta gdzieś jeszcze czuję że się uda tym bardziej że lekarz mówi aby się nie poddawać …. Okaże się


    Bardzo dobrze Cię rozumiem - Ja jestem na etapie, że zaczynam myśleć o kolejnym IVF, ale w innej klinice. Natomiast jestem zmęczona tematem i tym, że w około same bobasy. I wiem, że w kilku przypadkach też po przejściach więc to z jednej strony wielka radość, że przyjaciołom się udało z drugiej czasami jest mi po prostu przykro, że u nas za każdym razem gorzej :(

    Trzymam za nas wszytskie kciuki - najbardziej by udało nam się podnieść psychicznie :)

    Nowa2024 lubi tę wiadomość

    🙍‍♂️88' 🙍‍♀️89'. 🐶😸😸

    06.2022 💉 IVF krótki protokół
    2 zarodki - oba nieprawidłowe ❌

    08.2022 💉 IVF krótki protokół
    4 zarodki - 1 prawidłowy

    Biopsje endometrium - wykryte zapalenie - leczenie wlewami/antybiotykami

    04.2023 transfer nieudany 💔

    08.2023💔 naturals - poronienie samoistne w 4 tyg

    03.2024 💔 naturals - ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1028 810

    Wysłany: 19 sierpnia, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emfanka wrote:
    Bardzo dobrze Cię rozumiem - Ja jestem na etapie, że zaczynam myśleć o kolejnym IVF, ale w innej klinice. Natomiast jestem zmęczona tematem i tym, że w około same bobasy. I wiem, że w kilku przypadkach też po przejściach więc to z jednej strony wielka radość, że przyjaciołom się udało z drugiej czasami jest mi po prostu przykro, że u nas za każdym razem gorzej :(

    Trzymam za nas wszytskie kciuki - najbardziej by udało nam się podnieść psychicznie :)

    Ja nie ukrywam, że bywam trochę zazdrosna o ciąże, które są dookoła 😢

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Po ciąży pozamacicznej Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 20 sierpnia, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Hej. Tak jak było przypuszczane, ciąża była w kikucie jajowodu.
    Dodam, że to była ciąża z IVF. Podczas laparoskopii została usunięta jego pozostałość wraz z ciążą.

    Bardzo współczuję 😞😞😞 To sttaszne przez co my kobiety przechodzimy. Dobrze se wykryta i bez powikłań. Trzymasz się? 🥹

    U mnie na szczęście (nieszczęście?) pojawiła się miesiączka ale mówię Wam dziewczyny miałam takie bóle że myślałam że powtórka z rozrywki i kolejna (druga) cp. A to były bóle przed miesiączka ale takę kłucie i ciągnięcie ze o jacie.. To po usunięciu jajowodu?

‹‹ 460 461 462 463 464
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ