X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 15 maja 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KO1 daj znać jak beta bo przyznam że czekam z niecierpliwością. Ja jeszcze jutro powtarzam i to będzie chyba najbardziej stresujące bo powinna byc jutro juz na poziomie około 3000. Objawów nie mam jako takich. Trochę wrazliwsze piersi na dotyk, czasem jakieś pokluwanie raz po jednej raz po drugiej stronie, ciagniecie w brzuchu. A tak poza tym to czuję się super. Tym razem mam dobre przeczucia. Progesteron jest wysoki wiec to mnie w jakimś stopniu też uspokaja. Ogólnie to chyba jeszcze nie dotarło do mnie co się dzieje :)

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 15 maja 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiak88 wrote:
    KO1 to nie fajnie ze pali idz do rodzinnego jak nie chcesz gina i idz na l4 nie bedziesz sie musiala tlumaczyc i odpoczniesz ja niestety zaszlam tez praktycznie po porobieniu od razu w ciaze niestety byla to cp.

    nigdy nie byłam zwolenniczką nadużywania L4 a takie branie go w 5tc bez większych powodów naduzywaniem jest.

    Do tej pory funkcjonowałam w środowisku tak samo "palącym" tzn ciągle ten sam szef, układ pokoi itp więc nie uważam że nagle coś się zmieniło. Lekko zmieniłam podejście nie rpzez ciąze a przez to, ze mi to przeszkadza... zreszta nie wyobrazam sobie robic teraz afery isc na L4 i np za tydzien czy dwa wracac bo sie nie udalo. Nie wariujmy juz tak


    ja ogolbnie raczej bede chciala pracowac jak bede mogla - 8 miesiecy na L4 to chyba nie dla mnie

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 15 maja 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    KO1 a przepraszam, że spytam bo pewnie pisałaś kiedy masz wizytę u ginekologa?
    Tylko na razie się nie zamartwiaj!
    A palenie w pokoju to jest przegięcie!

    Ja biorę leki na tarczycę, bo nie mam jednego płata. Chodziłam z tzw.przeze mnie gulą kilka lat aż urosła do prawie 4 cm. No i lekarz kazał wyciąć, okazało się, że nowotwór. I jak poszłam do endokrynologa kazał brać leki jak chcemy się starać. A więc u Nas przygotowania do starania trwały pół roku. :Po

    dzis ide do rodzinnej bo to ona zlecila mi te kompleksowe badfania, na czwartek mam wizyte u gin zarezerwowana ale jak trzeba bedzie to dzis poczekam i skonsultuje bo akurat dzisiaj tez rpzyjmuje

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 15 maja 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    netka90 wrote:
    KO1 daj znać jak beta bo przyznam że czekam z niecierpliwością. Ja jeszcze jutro powtarzam i to będzie chyba najbardziej stresujące bo powinna byc jutro juz na poziomie około 3000. Objawów nie mam jako takich. Trochę wrazliwsze piersi na dotyk, czasem jakieś pokluwanie raz po jednej raz po drugiej stronie, ciagniecie w brzuchu. A tak poza tym to czuję się super. Tym razem mam dobre przeczucia. Progesteron jest wysoki wiec to mnie w jakimś stopniu też uspokaja. Ogólnie to chyba jeszcze nie dotarło do mnie co się dzieje :)


    Najwązniejsze jest dobre nastawienie :)

    wysoka ta Twoja beta już :)

    ja czekam niecierpliwie do takiej powyżej 100 aby zoabczyc czy dziecko do macicy trafilo

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 15 maja 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K pomyliłas się o jedno 0. Powyżej 1000 coś dopiero widać na usg.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 15 maja 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K01 wrote:
    Najwązniejsze jest dobre nastawienie :)

    wysoka ta Twoja beta już :)

    ja czekam niecierpliwie do takiej powyżej 100 aby zoabczyc czy dziecko do macicy trafilo

    Oby była wysoka, bo w czwartek było 453,6 wiec tak policzylam ze jutro plus minus powinno byc około 3000. Progesteron na wszelki wypadek tez powtórzę

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 15 maja 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_2603 wrote:
    K pomyliłas się o jedno 0. Powyżej 1000 coś dopiero widać na usg.
    miało być oczywiscie 1000 ;p to mialam na mysli wlasnie :D

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KO1ja po ostatniej ciazy uwazam ze powinno sie isc od razu sama piszesz ze Twoj szef pali pozatym w pracy sa stresy, kiedys tez mi sie wydawalo ze to naduzywanie a teraz mysle ze szalenstwem jest isc do pracy jak sie wie ze jest sie w ciazy i jeszcze po przejsciach cp i innych, lekarz mi powiedzial dokladnie ze od razu mam isc jak tylko 2 krechy zobavze i pod szczegolna opieka mam byc. nie musisz brac l4 na ciaze mpzesz zwykle. Ja sobie nie wyobrazam zeby od razu nie isc i nie chodzi o lenistwo czy cos w mojej praxy czesto lapalam przeziebienia oraz mialam doczynienia rowniez z palaczami a takze dziecmi znam kobiety ktore 8 miesiecy lezaly w lozku ja np lezalam 3 tyg nie wolno mi bylo nawet ze schodow schodzic zalecenie lezec.
    Jeszcze dodam ze mam sie zastanowic nad autoszczepionka albo jak inne dziewczyny sterydy akard przeciwzakrzepowe oraz duphaston wysoka dawka doustnie domiesniowo i dopochwowo noe wyobrazam sobie tego robic w pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2017, 16:17

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KO1 zgadzam się, co do nastawienia! Jak jest dobre, to inaczej jednak:-)

    Zosiak mnie się wydaje, że jak ciąża przebiega prawidłowo, to nie ma co od razu iść na L4.
    Ja planowałam jakby wszystko było ok, pójść w czerwcu (termin miałam na 22 listopada). Też wcześnie, ale moja praca jest mega stresująca i po prostu wyjazd na budowę przy syfie wskazany by nie był.

    Netka będzie dobrze!!!:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K01 - też kiedyś miałam takie nastawienie: będę w ciąży pracować, jeździć na rowerze, może i chodzić na siłownię.Wszystko się zmieniło, gdy okazało się, że droga do macierzyństwa wcale nie jest taka prosta. Gdy byłam w ciąży, nawet na święta nie mogłam pojechać. Była to ciąża, na którą czekaliśmy 2 lata. Dla mnie branie l4 w 5 tygodniu ciąży, gdy walczyło się o nią latami wcale nie jest nadużyciem. Choć sama nie musiałam brać, bo pracuję w domu, w godzinach które mi odpowiadają, to rozumiem inne kobiety.

    Jeśli wyniki są wzorowe,w ciążę zaszło się bez żadnych problemów, praca jest lekka - to ja nie widzę przeciwwskazań, by nie pracować. Każdej z nas praca ma inny charakter, mamy inną wrażliwość i problemy zdrowotne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara przepraszam, że zapytam, w podpisie masz wpisany gruczolak. Ty już go wyciełaś?

    Ja miałam gruczolaka pęcherzykowatego na tarczycy, wycięli mi go w styczniu 2016. Przy okazji spotkania z onkologiem dowiedziałam się, że on może odrosnąć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara zgadzam sie z Toba ja tez myslalam ze bede pracowac i nikt sie nie dowie nawet maz niestety zaczelam plamic oraz doszly bole i nie mialam wyjscia nawet nie chce myslec co by bylo gdybym sama o siebie nie zadbala. magdziak teraz kobiety maja patologiczne ciaze i musza dmuchac na siebie i to nie jest tak ze jesli prawidlowo sie rozwija to utrzymasz jesli bedzie Ci zalezalo zeby miec dzidziusia to poswiecisz sie i bedziesz nawet 4 miesiace lezec jesli lekarz Ci zleci jeszcze do tego dojda mdlosci nie wszyscy przechodza ciaze bezproblemowo.
    Magdzia dla dzidziysia najwazniejszy jest okres zagniezdzenia sie w macicy to zaraz na poczatku, do 3 moesiecy kobieta jest bardzo podatna na poronienia kazdy lekarz Ci to powie mozesz pracowac i sie stresowac ale pomysl czy to pozytywnie wplynie na Ciebie i dziecko? Mnie cala sytuacja czegos nauczyla i wyciagnelam z tego wnioski.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2017, 17:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiak ja rozumiem wszystko. Nie wiem, jak będzie za jakiś czas. Co mi los przygotował. A często dopiero ok 5 tygodnia kobieta dowiaduje się o ciąży, nawet później. Stres w tych czasach jest nieunikniony.
    Jak byłam w ciąży, to naprawdę starałam się być spokojna, zdystansowana. Nawet ten spokój jakoś sam ze mnie wychodził. Trzymałam się na uboczu i tyle.


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To gruczolak przysadki, leczony farmalologicznie. W lipcu mam powtórzyć rezonans i zobaczymy czy jest większy, czy mniejszy.

    Ja o ciąży dowiedziałam się szybko, bo dzień po spodziewanej miesiączce mam wykonywać test (o ile jej nie będzie) i jak będzie pozytywny, wykonać kilka badań zleconych przez lekarza i powtarzac co kilka dni. Ani na sekundę nie mogłam przestać się stresować, właśnie przez te badania. Mowi się, ze ciąża to piękny czas, ale ja się czułam fatalnie, właśnie przez stres związany ze złymi wynikami.

  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 15 maja 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie mam czasu nadrobic wszystkiego bo sie do lekarza szykuje ale przybywam z informacja i wynikami:
    beta (14 dpo) 573,6 (poprzednio 20spo byla 680 wiec ja jestem coraz lepszej mysli :))
    progesteron 21,84
    TSh 2,855 (we wtorek mialam 3,2 ale w innym labie)

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobiłam troche - ja nie oceniam. Jesli wzgledy zdrowotne tego wymagaja to L4 nawet od 5 tygodnia jest ok. Ja po prostu uwazam ze moje warunki pracy ani warunki zdrowotne w tym moemencie nie wymagaj ode mnei isc na L4 a isc tylko po to aby nie musiec sie tlumaczyc to bezsens...

    Nigdy nie popre podejscia - jestem w ciazy, dobrze sie czuje, praca nie ejst wymagajaca ale to moje ostatnie miesiace luzu wiec ide na L4 sie polenic (a znam takie osoby i az choruje jak je widze)

    ale znam tez osoby ktore bardzo by chcialy rpacowac a nie mogly ze wzgledow zdrowotnych i na nich nigdy nawet pol slowa zlego nie powiedzialam

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KO1! Super wieści!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KO1 czy to Twoja 2 ciaza masz juz jakies dzieci?

  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja druga ciąża - poprzednio była pozamaciczna

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K01 a robiłaś badania przed ponownym staraniem się o dzieciaczka?

    Znowu mi pół posta wcięło!:-\

‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ