X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 28 maja 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja lubię takie dobre wieści :) Agula gratulacje!! Nasz wątek się rozwija w dobrym tego słowa znaczeniu :)

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedzial jak sie zachowac sadze ze juz lata bo ma ok 80. dzisiaj sie wypytywal o mnie dalby sobie spokoj. No Magdzia Tobie napewno ja narazie czekam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na każdą z Nas przyjdzie pora. Na pewno!!!:-)
    Dziś piękna pogoda a my jak zwykle w mieszkaniu. Może wieczorem Męża wyciągnę na spacer!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiak88, pisałaś kiedyś o szczepionce. Na co dokładnie jest? Jakie badania zrobiłaś ze zalecono ci ja? ANA2?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara ja zaraz po wyjsciu ze szpitala mialam zlecone badania zeby zovaczyc jak zachowuja sie moje przeciwciala to sa badania ana 1 ama 2 ana3 plus immunofenotyp w centrum diagnostycznym ale teraz jakbym badala to by nie mialo sensu bo nie wyszloby czemu poronilam a potem mialam cp organizm wraca do normy po jakims czasie. dzis jestem ciut madrzejsza niz pare miesiecy przed duzo czytam analizuje. zalozylam sobie kalendarz co mam do zrobienia
    napewno warto brac acard kupi sie go bez recepty witaminki plus kwas foliowy dziewczyny niektore biora prenatal uno sa to metylowe formy witamin dlaczego biora bo co 4 kobieta ma rozne mutacje ktore mozna sprawdzic na testdna katowice wtedy nalezy zastosowac inne leczenie natoniast ja tego nie bede robic bo skoro co 4 to ma to po co. wiem natomiast ze przy takich provlemach nalezy brac acard a czasami clexene i one ulatwiaja zagniezdzenie sie zarodka do tego dupek jesli jest za malo progesteronu on w sumoe zwalcza te nasze przeciwciala ktore walcza z zarodkiem dlatego niektore maja malo a niektore doustnie domoesniowo a nawet dopochwowo. Jesli chodzi o moja autoszczepionke to ma to samo spowodowac co pisalam powyzej nie dopuscic do odrzucenia przez organizm zarodka i prawidlowefo zagniezdzenia. Widze ze Ty masz mutacje sorobuj brac ten acard i prenatal uno przy mutacjach zwykly kwas foliowy zle sie przyswaja. Wczoraj natomiast dowiedzialam sie od profesora ze rowniez niedobkr wit d ma wplyw na cala immunologie ja sobie badalam wit d mialam niedobor moj wynik 12 norma 30-100

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2017, 19:46

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metyle i witaminę d łykam. Zamiast acardu łykam witaminę e, bo tez rozrzedza krew a jednak zdrowsza jest. W piątek dowiedziałam się ze mam przeciwciała ana2. Na wtorek zapisałam się do hematologa, który mi zlecił te badania i zobaczymy co dalej. Wiem, ze będę musiała w ciąży brać heparynę, ale przy ana przyjmuje się tez jakiś steryd. Zastanawiam się jednak nad szczepionka, czy jest zamiast sterydu?
    Możesz zbadać poziom homocysteiny - wysoka może świadczyć o mutacji mthfr i nieprawidłowej metylacji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaki koszt jest homocysteiny? Ja mam od lekarza ginekologa zalecenie brac acard sterydy i progesteron doustnie domiesniowo i dopochwowo albo ta szczepionka limfocytami meza u mnie wyszedl za duzy wynik przeciwcial w tym immunofentypie koszt ok 6 tys. Najpierw robilam ana 1 ana 2 ana 3 p/ anty tpo p / anty lipinowe ( nke jestem pewna nazwy) i pizniej zrobilam ten immunofenotyp zaplacilam 400 zl za niego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2017, 20:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homocysteina kosztuje około 60 zł. Na razie zrobiłam ana2, może we wtorek lekarz zleci zrobienie ana3. I zobaczymy co dalej.

  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula gratulacje! :) maj przynosi takie piękne wieści :) daj znac jak beta

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula gratulacje :)


    a ja niby ok, w sumie czasami brzuch zaboli czy coś tam zaciągnie (ale to norma bo pewnie jeszcze po usunieciu jajowodu mam zrosty czy cos (nawet bez ciazy gin mowila ze to bedzie norma)

    dziś na 19.00 mam wizytę (chyba) serduszkową u gin i dobrze, bo wczoraj już zdazyłam pozegnać się z ta ciąza... w sumie nastawienie do dzisiejszej wizyty mam dziwne - nastawiam się na złe wiadomosci...

    wczoraj zobaczyłam na wkładce żywą,jasnoczerwoną krew - wyglądało jak początek okresu - byliśmy w drodze (godzine wczesniej wkladka czysta) wiec ja w samochodzie juz zdazylam sobie "poradzic ze strata" - w domu na nowej wkladce (wymienilam na postoju) tylko lekka plameczka brunatnej krwi, a po nocy na podpasce ani sladu niczego niepokojacego.

    Zobaczymy co dzisiaj bedzie u pani doktor. byle do 19.00 i oby wizyta się tym razem nie opoznila (nigdy sie nie opoznialy a jak na zlosc ostatnia moja wizyta - pierwsza w ciazy) opozniona o 20 min...)

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KO1 trzymam kciuki zeby wszystko bylo w porzadku moze masz niski orogesteron stad ta krew koniecznie powiedz o tym ginekolog. Daj znac.

  • agula1512 Przyjaciółka
    Postów: 112 97

    Wysłany: 29 maja 2017, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje kochane :*

    Dziś 4tyd i 2dzień betaHCG 85,87 (4tyd 9,50-750) wiec chyba okej (choć nie wiem czy nie za niska) w cp robiłam w 4tyd i 4dniu i była tylko 44.
    Progesteron 25,34.
    Mam nadzieje że będzie okej wizytę umówię na przyszły tydzień zwariuje do tej pory z nerwów.

    KO1 3mam kciuki - to początek wiec wszystko tam się musi rozciągnąć może stąd ta krew. Daj znać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 16:16

    qb3c20mm950timep.png

    9.02.2018 - synek :)
    Aniołek 02.2017 - 03.2017 cp - usunięcie jajowodu
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron nie jest niski. Ja miałam 6!

    Zosiak - czytałam o tych szczepionkach z limfocytów partnera. Zdania na jej temat są podzielone, na zachodzie są w ogóle zakazane. Kobiety, które ją brały i tak w ciąży przyjmowały steryd, clexane, duphaston więc nawet nie wiadomo jaka jest skuteczność tej szczepionki. A koszt znaczny. Jak pisałaś, to myślałam, że szczepionka jest zamiast tych wszystkich leków...

  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 29 maja 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula najważniejszy jest przyrost bety, także to że pierwszy wynik jest niski to nie jest powód do stresu, ja dzień po @ miałam 137. Powtórz pojutrze :)

    K01 trzymam kciuki! Daj znać po wizycie. Czasem wystepuja krwawienia na początku ciąży a jest wszystko ok. Może progesteron? Mi lekarz dał dupka mimo że miałam progesteron powyżej 40. Jak plamienia ustały to bądźmy dobrej myśli.

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wiem ze zdania sa podzielone na ten temat i pisalam tez ze nie jestem pewna co zrobic jak przeczytasz wczesniejsze posty natomiast sa tez takoe osoby ktorym sie udalo po tych szczepieniachwiadomo ze dodatkowo mozesz dostawac leki ale w moim przypadku wczesnie poronilam 6 tydz a pozniej cp czasami yez mysle ze moze to dzialac jak placebo i sama nie wiem co zrobic bo wiesz jacy lekarze potrafia zrobic z igly i przekonac Cie do wszystkiego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 17:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KO1 trzymam kciuki!!! Fasolka może za bardzo się rozpycha ;-) trzeba być dobrej myśli! My jesteśmy!!!!

    Agula powtórz jeszcze betę, będziesz spokojniejsza. Choć czy po tym co każdej z Nas się przytrafiło można być spokojną?
    Trzymam kciuki za Ciebie też! No i Netkę również:-)

    A mnie dziś złapała chandra i złość! Jestem tak wkurzona, wściekła...przez wszystko co mnie otacza, że mam ochotę ryczeć i się drzeć!!! Nie wiem co się dzieje...
    Do tego rano weszłam na wątek Listopadówek tylko na innym forum, co należałam i widziałam zdjęcia brzuszków dziewczyn... Też bym taki teraz miała. Przepraszam za takie teksty, ale...ech :'(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziu pozostan z nami a tamto forum olej juz noe zagladaj po co Ci te nerwy tu znajdziesz wsparcie bo kazda przeszla pieklo mozna tak powiedziec.

  • agula1512 Przyjaciółka
    Postów: 112 97

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za słowa wsparcia trochę się uspokoiłam w środę powtórzę betę.

    Niestety ślad w głowie pozostaje wiec stąd ten strach w nowej ciąży u każdej z nas.

    Magdzia głowa do góry. Zaczniesz starania to troszkę minie przynajmniej ja tak miałam człowiek skupia się na czymś innym i z dnia na dzień coraz lepiej.
    Myśl pozytywnie - polecam książki uczące pozytywnego myślenia :) Pozdrawiam Cię cieplutko.

    qb3c20mm950timep.png

    9.02.2018 - synek :)
    Aniołek 02.2017 - 03.2017 cp - usunięcie jajowodu
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciliśmy od lekarza - pod sercem rośnie mi Mały Człowiek.
    Dziś jest wielkości 5,4 mm i ma cudowne serduszko bijące 120 uderzeń/sekundę.

    Magdzia85F, Paulina_2603, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na plamienia dostałam dupka = ale to tak w razie W bez innych wskazań.

    Magdzia nie wchodż na tamto forum ciążówek - nie ma sensu jeśli Cie to tak dużo kosztuje

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ