X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Czekając na poronienie - styczeń 2023
Odpowiedz

Czekając na poronienie - styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Niemampomyslunanick Autorytet
    Postów: 1530 3132

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Nigdy bym nie pomyślała, że z tematu starań skończę na temacie poronienia... No ale niestety, jestem tutaj.

    W poniedziałek na standardowej wizycie u ginekologa dowiedziałam się, że nie ma bicia serca, a zarodek wielkością zatrzymał się na 7t4d. Byłam wtedy w 9t4d...
    Lekarz zapytał się czy chcę poronić w domu czy wolę dostać skierowanie do szpitala. Stwierdziłam, że wolę przeczekać to w domu.
    Już w poniedziałek odstawiłam luteinę i na następny dzień przeszły mi "ciążowe" mdłości i ból piersi, ale póki co nie dzieje się nic poza lekkim bólem brzucha i w krzyżu.
    Czy któraś z Was też zdecydowała się na oczekiwanie na poronienie samoistne? Jeśli tak to po jakim czasie się Wam zaczęło?
    Chciałabym już mieć to za sobą, ale szpitala boję się strasznie, boję się, że się rozkleję i nie dam sobie rady, a w domu jednak czuję się bezpiecznie.

    👩31 &🧔37
    👩‍❤️‍💋‍👨13 luty 2016

    03 grudnia 2022 - pierwsze dwie kreski w życiu 🥹
    16 stycznia 2023 - brak bicia serca 💔- 9t4d/7t4d - poronienie samoistne 💔

    20 maja 2023 - ⏸️ - rośnij mój tęczowy Maluszku 🙏🌈

    21 stycznia 2024 - Antosia już z nami 🩷 3410g, 54cm, 10/10pkt 🥹

    age.png
  • Ami26 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj , ja 20 października dowiedziałam się o ciąży była za wczesna żeby potwierdzić ja u lekarza wiec lekarz kazał mi zrobić badanie beta hcg które po wykonaniu 4 krotnie bardzo wolno rosła i tak jak się obawiałam lekarz potwierdził ze w najbliższym czasie dojdzie do poronienia i tak się stało. Poroniłam samoistnie w domu bo wolałam to niż szpital i czyszczenie .
    Jakoś poronienie szybko się u mnie zaczęło i Roniłam przez jakiś tydzień ale wyczyściła się całkowicie.
    Byłam w 6 tygodniu ciąży . Narazie jestem na drodze badań podstawowych i znowu będziemy działać z mężem jak wyniki wyjdą dobrze co prawda mam już synka 2 latka :3

    Niemampomyslunanick lubi tę wiadomość

  • Niemampomyslunanick Autorytet
    Postów: 1530 3132

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami26 wrote:
    Witaj , ja 20 października dowiedziałam się o ciąży była za wczesna żeby potwierdzić ja u lekarza wiec lekarz kazał mi zrobić badanie beta hcg które po wykonaniu 4 krotnie bardzo wolno rosła i tak jak się obawiałam lekarz potwierdził ze w najbliższym czasie dojdzie do poronienia i tak się stało. Poroniłam samoistnie w domu bo wolałam to niż szpital i czyszczenie .
    Jakoś poronienie szybko się u mnie zaczęło i Roniłam przez jakiś tydzień ale wyczyściła się całkowicie.
    Byłam w 6 tygodniu ciąży . Narazie jestem na drodze badań podstawowych i znowu będziemy działać z mężem jak wyniki wyjdą dobrze co prawda mam już synka 2 latka :3

    Trzymam kciuki za prawidłowe wyniki i przyszłą ciążę, oby teraz wszystko już było dobrze

    👩31 &🧔37
    👩‍❤️‍💋‍👨13 luty 2016

    03 grudnia 2022 - pierwsze dwie kreski w życiu 🥹
    16 stycznia 2023 - brak bicia serca 💔- 9t4d/7t4d - poronienie samoistne 💔

    20 maja 2023 - ⏸️ - rośnij mój tęczowy Maluszku 🙏🌈

    21 stycznia 2024 - Antosia już z nami 🩷 3410g, 54cm, 10/10pkt 🥹

    age.png
  • Ami26 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje ja również trzymam kciuki za Ciebie ! A proszę Powiedz to była twoja 1 ciąża czy kolejna ?

  • Ami26 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poronienie tez jest kwestia indywidualna każdej kobiety jedna może ronić w domu a druga z kolei musi na zabieg iść . Ja na twoim miejscu czekałam bym w domu i zobaczysz jak dalej będzie jak nic się nie zadzieje wtedy na szpital .

  • Niemampomyslunanick Autorytet
    Postów: 1530 3132

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami26 wrote:
    Dziękuje ja również trzymam kciuki za Ciebie ! A proszę Powiedz to była twoja 1 ciąża czy kolejna ?

    Pierwsza ciąża. Myśleliśmy, że będzie wszystko dobrze, bo na jednej z wizyt było już serduszko... A dwa tygodnie później okazało się, że nie bije. I tak naprawdę przestało bić parę dni po tamtej wizycie.

    Póki co czekam w domu na poronienie, czy coś się samo zacznie. Boli mnie trochę brzuch i plecy, mam lekkie skurcze, ale poza tym nic. Wizytę u lekarza mam w poniedziałek, wtedy pewnie będziemy decydować czy będę czekać dalej czy da skierowanie do szpitala.

    Wróciłaś do pracy od razu po poronieniu? Ja póki co nie czuję się na siłach żeby nawet wyjść z domu, boję się z kimkolwiek spotkać, bo mam poczucie winy i boję się, że ktoś o stratę ciąży będzie mnie obwiniał...

    👩31 &🧔37
    👩‍❤️‍💋‍👨13 luty 2016

    03 grudnia 2022 - pierwsze dwie kreski w życiu 🥹
    16 stycznia 2023 - brak bicia serca 💔- 9t4d/7t4d - poronienie samoistne 💔

    20 maja 2023 - ⏸️ - rośnij mój tęczowy Maluszku 🙏🌈

    21 stycznia 2024 - Antosia już z nami 🩷 3410g, 54cm, 10/10pkt 🥹

    age.png
  • Ami26 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana całkowicie normalna reakcja miałam tak samo kiedy poroniłam obwiniałam siebie o to myślałam co ludzie w pracy będą o mnie mówić co będą mnie pytać bałam się tego .
    Kiedy już wróciłam do pracy pomału zaczęłam żyć trybem takim co przed poronieniem.
    Czas kochana i jeszcze raz czas !
    Wiadomo nigdy nie zapomnimy tego ale zaakceptujemy ze tak się stało .
    Nikt nie będzie cię obwiniał o to ze straciłaś ciąże .
    Poronienie jest to bardzo trudny temat dopóki ktoś tego nie przeżyje .

  • Ami26 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do skurczy jeśli czujesz już delikatne to powinno zacząć się coś dziać miałam tak samo na początku skurcze delikatne później ból brzucha i na początku plamienie delikatne i się rozkręciło później .

  • Niemampomyslunanick Autorytet
    Postów: 1530 3132

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami26 wrote:
    A co do skurczy jeśli czujesz już delikatne to powinno zacząć się coś dziać miałam tak samo na początku skurcze delikatne później ból brzucha i na początku plamienie delikatne i się rozkręciło później .

    Zobaczymy czy coś się w końcu ruszy do przodu...
    Dziękuję Ci bardzo za wsparcie, sama z tym zastanawianiem i obwinianiem się to chyba dostałabym w końcu szału...

    👩31 &🧔37
    👩‍❤️‍💋‍👨13 luty 2016

    03 grudnia 2022 - pierwsze dwie kreski w życiu 🥹
    16 stycznia 2023 - brak bicia serca 💔- 9t4d/7t4d - poronienie samoistne 💔

    20 maja 2023 - ⏸️ - rośnij mój tęczowy Maluszku 🙏🌈

    21 stycznia 2024 - Antosia już z nami 🩷 3410g, 54cm, 10/10pkt 🥹

    age.png
  • Ami26 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Całkowicie cię rozumiem ja nie wiedziałam z czego żyje po poronieniu ale musiałam być silna dla synka :*

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj

    O tym chyba nikt nigdy nie myśli, gdy pojawia się to szczęście… przykro mi, że musiałaś tu się znaleźć 🥺

    U mnie przez 3 tygodnie samo nie ruszyło, ostatecznie wzięłam tabletki na wywołanie, a koniec końców skończyło się zabiegiem, ale u mnie ciąża była starsza.

    Jeśli pojawiły się już jakieś bóle to jest szansa, że samo ruszy. Nie przyjmuj nospy, gdy będzie bolał Cię brzuch.
    Działa rozkurczowo, a macica ma się kurczyć, by doszło do poronienia.

    Trzymaj się, dużo siły.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Niemampomyslunanick Autorytet
    Postów: 1530 3132

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Witaj

    O tym chyba nikt nigdy nie myśli, gdy pojawia się to szczęście… przykro mi, że musiałaś tu się znaleźć 🥺

    U mnie przez 3 tygodnie samo nie ruszyło, ostatecznie wzięłam tabletki na wywołanie, a koniec końców skończyło się zabiegiem, ale u mnie ciąża była starsza.

    Jeśli pojawiły się już jakieś bóle to jest szansa, że samo ruszy. Nie przyjmuj nospy, gdy będzie bolał Cię brzuch.
    Działa rozkurczowo, a macica ma się kurczyć, by doszło do poronienia.

    Trzymaj się, dużo siły.

    Dziękuję za wsparcie 💔. Na to właśnie liczę, że zacznie się samo i wróci wszystko do normy... Przynajmniej fizycznie, bo psychicznie już wiem, że będę potrzebować dużo czasu...

    👩31 &🧔37
    👩‍❤️‍💋‍👨13 luty 2016

    03 grudnia 2022 - pierwsze dwie kreski w życiu 🥹
    16 stycznia 2023 - brak bicia serca 💔- 9t4d/7t4d - poronienie samoistne 💔

    20 maja 2023 - ⏸️ - rośnij mój tęczowy Maluszku 🙏🌈

    21 stycznia 2024 - Antosia już z nami 🩷 3410g, 54cm, 10/10pkt 🥹

    age.png
  • M_arcysia Autorytet
    Postów: 1375 1221

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poprzednia ciążę poroniłam w 6tc, zarodek się nie rozwinął. Ginekolog poradziła zgłosić się na szpital bo na samoistne poronienie mogłabym długo czekać. Skończyło się łyżeczkowaniem,bo po tabletkach nie oczyscilam się całkowicie.
    Teraz byłam w kolejnej ciąży która zatrzymała się na 9tc+1 a 2 tygodnie temu był dzidziuś i biło pięknie serduszko :(
    Znów czeka mnie szpital i teraz już jakieś badania skąd drugie poronienie z rzędu...z pierwszej ciąży mam zdrowego synka 6 lat a teraz te poronienia niewiadomo dlaczego :(
    Jestem zielona w tym co powinnam teraz badać w pierwszej kolejności. Mam nadzieję,że ma ja ginekolog mnie poprowadzi

    2017 - 👶
    05/2022 - poronienie zatrzymane 6tc
    01/2023 - poronienie zatrzymane 10tc
    Kariotyp mój ✅
    Kariotyp męża ✅
    Estriadol,prolaktyna,progesteron,
    FSH ✅
    DHEA-S04 ✅
    Witd.D- 46,6 ✅
    Zespół antyfosfolipidowy ❎
    ANA 4 dodatnie, miano 1:320

    On:
    Morfologia 4% za to nadrabiają ilością,żywotnością i ruchliwością (wszystkie te parametry dużo ponad normę 💪)
    Fragmentacja DNA plemnika : 11% 👌

    24.07 ⏸️
  • Niemampomyslunanick Autorytet
    Postów: 1530 3132

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_arcysia wrote:
    Ja poprzednia ciążę poroniłam w 6tc, zarodek się nie rozwinął. Ginekolog poradziła zgłosić się na szpital bo na samoistne poronienie mogłabym długo czekać. Skończyło się łyżeczkowaniem,bo po tabletkach nie oczyscilam się całkowicie.
    Teraz byłam w kolejnej ciąży która zatrzymała się na 9tc+1 a 2 tygodnie temu był dzidziuś i biło pięknie serduszko :(
    Znów czeka mnie szpital i teraz już jakieś badania skąd drugie poronienie z rzędu...z pierwszej ciąży mam zdrowego synka 6 lat a teraz te poronienia niewiadomo dlaczego :(
    Jestem zielona w tym co powinnam teraz badać w pierwszej kolejności. Mam nadzieję,że ma ja ginekolog mnie poprowadzi

    Czyli już będą badać zarodek, dlaczego dochodzi do poronień u Ciebie? Jeżeli masz dobrego lekarza to na pewno powie Ci co trzeba zrobić. Z tego co widziałam to na stronie fundacji Ernesta mają diagnostykę, można się do nich odezwać jeśli ma się poronienia nawracające, może oni też Cię jakoś pokierują.


    Przytulam i współczuję, żadnej kobiecie nie życzę tego co przechodzimy teraz my...

    👩31 &🧔37
    👩‍❤️‍💋‍👨13 luty 2016

    03 grudnia 2022 - pierwsze dwie kreski w życiu 🥹
    16 stycznia 2023 - brak bicia serca 💔- 9t4d/7t4d - poronienie samoistne 💔

    20 maja 2023 - ⏸️ - rośnij mój tęczowy Maluszku 🙏🌈

    21 stycznia 2024 - Antosia już z nami 🩷 3410g, 54cm, 10/10pkt 🥹

    age.png
  • M_arcysia Autorytet
    Postów: 1375 1221

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niemampomyslunanick wrote:
    Czyli już będą badać zarodek, dlaczego dochodzi do poronień u Ciebie? Jeżeli masz dobrego lekarza to na pewno powie Ci co trzeba zrobić. Z tego co widziałam to na stronie fundacji Ernesta mają diagnostykę, można się do nich odezwać jeśli ma się poronienia nawracające, może oni też Cię jakoś pokierują.


    Przytulam i współczuję, żadnej kobiecie nie życzę tego co przechodzimy teraz my...

    Widzę,że my podobnie..jao tym że nie bije serduszko dowiedziałam się 17 stycznia w 10+0.
    Moja ginekolog stwierdziła,że te badania genetyczne Często nie dają konkretnej odpowiedzi i chyba się na nie nie zdecyduje...

    2017 - 👶
    05/2022 - poronienie zatrzymane 6tc
    01/2023 - poronienie zatrzymane 10tc
    Kariotyp mój ✅
    Kariotyp męża ✅
    Estriadol,prolaktyna,progesteron,
    FSH ✅
    DHEA-S04 ✅
    Witd.D- 46,6 ✅
    Zespół antyfosfolipidowy ❎
    ANA 4 dodatnie, miano 1:320

    On:
    Morfologia 4% za to nadrabiają ilością,żywotnością i ruchliwością (wszystkie te parametry dużo ponad normę 💪)
    Fragmentacja DNA plemnika : 11% 👌

    24.07 ⏸️
  • Niemampomyslunanick Autorytet
    Postów: 1530 3132

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_arcysia wrote:
    Widzę,że my podobnie..jao tym że nie bije serduszko dowiedziałam się 17 stycznia w 10+0.
    Moja ginekolog stwierdziła,że te badania genetyczne Często nie dają konkretnej odpowiedzi i chyba się na nie nie zdecyduje...

    U Ciebie o tyle gorzej, że to już kolejne poronienie, współczuję Ci bardzo... Ja teraz też nawet nie myślę o ponownym zachodzeniu w ciążę, bo boję się, że znów będę przeżywać to samo...

    Tobie jako przy drugim poronieniu nie przysługują jakieś darmowe badania? Bo wiem, że przy pierwszym jeśli chce się poznać przyczynę to trzeba robić badania na własną rękę. My odpuszczamy, nie chcę nawet znać płci dziecka, wydaje mi się, że tak jest choć troszkę łatwiej.

    👩31 &🧔37
    👩‍❤️‍💋‍👨13 luty 2016

    03 grudnia 2022 - pierwsze dwie kreski w życiu 🥹
    16 stycznia 2023 - brak bicia serca 💔- 9t4d/7t4d - poronienie samoistne 💔

    20 maja 2023 - ⏸️ - rośnij mój tęczowy Maluszku 🙏🌈

    21 stycznia 2024 - Antosia już z nami 🩷 3410g, 54cm, 10/10pkt 🥹

    age.png
  • M_arcysia Autorytet
    Postów: 1375 1221

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak po drugim już przysługuje sporo badań, tylko wiadomo ile czeka się u nas na NFZ a chyba na niektóre muszę mieć od specjalisty np. genetyka

    2017 - 👶
    05/2022 - poronienie zatrzymane 6tc
    01/2023 - poronienie zatrzymane 10tc
    Kariotyp mój ✅
    Kariotyp męża ✅
    Estriadol,prolaktyna,progesteron,
    FSH ✅
    DHEA-S04 ✅
    Witd.D- 46,6 ✅
    Zespół antyfosfolipidowy ❎
    ANA 4 dodatnie, miano 1:320

    On:
    Morfologia 4% za to nadrabiają ilością,żywotnością i ruchliwością (wszystkie te parametry dużo ponad normę 💪)
    Fragmentacja DNA plemnika : 11% 👌

    24.07 ⏸️
  • Wena123 Ekspertka
    Postów: 247 144

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Niemampomyslunanick!

    Ja w sierpniu poroniłam w 6 tygodniu. Zdecydowałam, że czekam w domu.
    Po 2 tygodniach cisza. Beta miała bardzo małe spadki, nie działo się zupełnie nic. Dostałam środki poronne do domu, bo bardzo nie chciałam jechać do szpitala.
    Po środkach okazało się że nie wszystko się oczyściło. I musiałam mieć i tak zabieg. Wiec podwójny stres.
    Teraz wiem, że poszłabym od razu do szpitala.
    Przy drugiej ciąży ronionej też miałam łyżeczkowanie, teraz po trzeciej histeroskopia.
    Wiadomo, że w szpitalu jest ciężko psychicznie, ale to zabieg pt. Przychodzę i wychodzę tego samego dnia.

  • Wena123 Ekspertka
    Postów: 247 144

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_arcysia wrote:
    Tak po drugim już przysługuje sporo badań, tylko wiadomo ile czeka się u nas na NFZ a chyba na niektóre muszę mieć od specjalisty np. genetyka

    Oj … nie miałabym żadnej nadziei w NFZ.
    Po trzecim poronieniu od trzech lekarzy usłyszałam, że jedyne co mi się należy to badanie histopatologiczne, które szpital wykonał.
    I że szukam dziury w całym, szukam chorób na sile, a ja mam chora głowę bo chce mieć za bardzo dziecko. I jedyne co mogę dostać to skierowanie do psychiatry.
    Więc całe to NFZ i refundowane badanie to chyba jakaś bajka.

  • Ami26 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_arcysia wrote:
    Ja poprzednia ciążę poroniłam w 6tc, zarodek się nie rozwinął. Ginekolog poradziła zgłosić się na szpital bo na samoistne poronienie mogłabym długo czekać. Skończyło się łyżeczkowaniem,bo po tabletkach nie oczyscilam się całkowicie.
    Teraz byłam w kolejnej ciąży która zatrzymała się na 9tc+1 a 2 tygodnie temu był dzidziuś i biło pięknie serduszko :(
    Znów czeka mnie szpital i teraz już jakieś badania skąd drugie poronienie z rzędu...z pierwszej ciąży mam zdrowego synka 6 lat a teraz te poronienia niewiadomo dlaczego :(
    Jestem zielona w tym co powinnam teraz badać w pierwszej kolejności. Mam nadzieję,że ma ja ginekolog mnie poprowadzi

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ