X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Czekam na Ciebie👶 kontynuacja wątku " Zaczynamy znowu starania"
Odpowiedz

Czekam na Ciebie👶 kontynuacja wątku " Zaczynamy znowu starania"

Oceń ten wątek:
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela,
    😍😍😍😍😍 Laura skradła i nasze serca, przytulamy. Jest fantastyczna🥰🤗
    7kg to tez drobinka😉

    Wiesz co z ta laktacja może spróbuj pic saszetki femaltiker i ściągać pokarm co 2-3h w trybie 7-5-3 powinno zadziałać💪🏻 Trzymam kciuki
    Przykro mi ze chorujecie, ale później będzie lepiej😉

    Dziewczyny,
    Przypomniało mi się z tym smoczkiem, czytałam, że należy obciąć końcówkę smoczka, ponoć działa🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 13:41

    Gela093 lubi tę wiadomość

    age.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczne wszystkie dzieciaczki! Sto lat dla Adasia i Helenki!

    Zula i Lady ja przed trzecim dzieckiem myślałam, że jakoś to będzie, tym bardziej, że każda ciążę znosiłam bardzo dobrze. Z dwójką dałam radę, to i z trzecim dam. I daję 🙂 mimo, że zdrowotnie jest do dupy, bo listopadowy covid totalnie mnie osłabił. Uderzył w układ nerwowy i do dzisiaj się męczę z drętwieniami, mrowieniem, odcinaniem zasilania, jak ja to mówię ( stoję i nagle nogi jak z waty). Do tego ten pęcherz, ciągłe parcie mimo prawidłowych wyników. No nie jest łatwo, a trwa to już ponad pół roku. Muszę zacisnąć zęby i jakoś funkcjonować. Muszę też powtórzyć badania, rezonans, przerażają mnie choroby, które mogą wyjsc.

    Jedno jest pewne - jest z trójką trudniej, zdecydowanie. Nie ma co się czarować. Nawet jak pojechaliśmy nad morze, to z jednym dzieckiem jeszcze dałam radę nawet ksiazke poczytać, na plazy czy wieczorem. Z dwójką już trochę ciężej, ale mąż bral ich nad wodę, a ja w tym czasie próbowałam odpocząć, poczytać czy poopalać się, no a z trójką już się kompletnie nie da. Mąż sam trójki nie ogarnie, Mały był zainteresowany zjadaniem piasku i muszelek, córka chciała pobudować coś z piasku, a syn wchodzić do wody... Tak samo na basenie, musimy iść wszyscy razem, bo nie ma szans się rozdzielić i ich wszystkich ogarnąć. Auto nowe trzeba było kupić, kąpanie dzieci to cała logistyka, tak samo wyjazdy, odwozenie do przedszkola, plac zabaw itp.
    Ja już czuję, że wiek też swoje robi, nie mam tyle energii co kiedyś, niestety. I moje samopoczucie, to całe osłabienie dało mi do myślenia, gdzie w tym wszystkim jestem ja? Wszystko jest super, jak człowiek jest sprawny. Póki co nie mamy czasu dla siebie kompletnie, dzieci późno zasypiają, ja nie przespałam ani jednej nocy od tych 11 miesięcy. Jeszcze jedna l, dwie pobudki przeżyję, ale syn potrafi budzić się nawet co pół godziny. Nie wiem jak go odstawić od piersi, bo jest bardzo uzależniony. Starsze rodzeństwo miało smoczek, było łatwiej. Syn zaczął przesypiac noce jak miał roczek, córka 1,5, a tu tego nie widzę póki co 🤷
    No, ale żeby nie było, kocham wszystkie moje dzieciaczki na zabój 🙂♥️ miłością absolutną 💗

    Malina, Gela093, Foto80, Żonkil, Bella01 lubią tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kochane za życzenia urodzinowe dla Helenki ❤
    My z okazji 1 urodzin wybraliśmy się pociągiem na 4 dni do Torunia i świętujemy 🎂🍨 cieszymy się tymi chwilami i wzdychamy nad tym, jak ten czas szybko minął 🥰

    Lady_Dior, Malina, Bella01, Natka95 lubią tę wiadomość

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 817

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto80 sto lat dla Helenki :) Jejku, pamiętam jaki był stres na początku po porodzie a tu zobacz, minął już rok <3

    Agulineczka super, że się odezwałaś, mam nadzieję, że po mału wyjdziesz na prostą i ze zdrowiem i z ogarnianiem gromadki :)

    My dziś po połówkowych. Wszystko ok, dzidzia prawidłowo rośnie, wyniki krwi też ok, krzywa cukrowa też pięknie - aczkolwiek u mnie masakra z pobraniami, żeby zrobić 3 pobrania, babki wkłuły się w sumie 8 razy...
    Martwi mnie tylko mój poziom progesteronu, biorę luteinę a i tak poziom jak na mój tydzień ciąży nie poraża. Martwię się czy łożysko jest ok, chociaż z usg wszystko cacy.

    Paulinkę uczymy spać bez cyca, też jest takim cycoholikiem jak Franio Agulineczki. Nawet teraz mam więcej pobudek niż jak była noworodkiem... Miała swego czasu smoczek, ale od kiedy zaczęła ogarniać, że można go wyjąć to głównie nim rzuca. Męża wprowadziłam do usypiania, bo ze mną od razu szuka cyca.


    Malina, Foto80 lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil Ty już po połówkowych! Szok! A ja Ci jeszcze nie zdazylam pogratulować 🤦Będziesz mieć malutka różnicę wieku, początki będą na pewno ciężkie, ale pozniej już fajnie:)
    U nas jest ta sama roznica miedzy pierwszym a drugim i drugim a trzecim, dokładnie 2lata i 9 miesięcy i powiem Wam, że też jest ok, choć myślałam na początku, że moze za duza.Starszy syn fajnie potrafi bawić się z siostrą 🙂 Franio wiadomo, że jeszcze za mały na zabawę, ale czuję, że będzie wesoło.

    Cieszę się, że z dzidzia wszystko ok. Z progesteronem nie pomogę, ja nie badałam po I trym w żadnej ciąży. Byłam na duphastonie do 14tc w drugiej i trzeciej ciąży.
    A jak ogólnie się czujesz? Jak porownujesz druga ciążę do pierwszej?
    Dla mnie pierwsza była najlepsza pod kątem możliwości odpoczynku, ale w I trym duże mdłości. Chyba najlepiej czułam się w drugiej, choć stres duży, bo już byłam po przejściach.W trzeciej byłam najbardziej senna, chociaz mdłości były najmniejsze.

    A powiedz mi czy Ty w dzień karmisz jeszcze dużo Paulinke?
    A macie już wybrane imię?🙂

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 817

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka kochana dziękuję :* Co do samopoczucia to w zasadzie podobnie. 1 trymestr najgorszy, bo senność, ale chyba mniejsza niż z Paulinką. Poza tym wtedy jakieś ataki głodu miałam, teraz nie mam, no i wyniki krwi mam lepsze niż wtedy, poza tym progesteronem. Ogólnie poprzednio najtrudniejsza była końcówka - lato, mi się odparzenia na udach wtedy porobiły. Na razie jest git, ale też najgorsze miesiące przypadną mi na chłodniejsze dni. Ostatnio z rozżewnieniem myślałam sobie o tym porodzie, że wtedy było ciepło, można było lekko się ubrać i dzidzi nie trzeba było opatulać jakoś mocno. Fajny to był czas...

    Karmić karmię i w dzień i w nocy, chociaż mieszam już z butlą trochę, bo piersi zrobiły się tkliwe i mnie po prostu boli. Za to ona bezceremonialnie lubi poszarpać mnie za bluzkę i mówić : "da" albo "na" albo "ma" - wszystko znaczy to samo: daj :D
    Imion mamy wiele: takie żeby pasowało do Paulina to Karolina albo Michalina, poza tym jeszcze Ewa albo Rita.
    Jako, że jakby był chłopiec myślałam o Karolu, więc nie wiem czy nie pójdziemy w stronę Karolci :)
    Mam nadzieję, że ta malutka różnica wieku mnie nie przejedzie walcem ;p Na razie Paulinka niewiele pozwala zrobić jak nie śpi, więc chciałabym, żeby chociaż spała ładnie w nocy to już będzie superancko.

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinka i Karolinka pasują bardzo do siebie 🙂
    Zamierzasz karmić w tandemie czy odstawisz Mała przed porodem? Ja syna karmiłam 14 miesięcy, córkę 18 miesięcy, a teraz prawie 11 miesiecy. Zobaczymy ile wytrwam, bo nie ukrywam, że fakt, że synek zrobił sobie ze mnie smoczek i nie potrafi spać bez cycusia w buzi zaczyna mnie powazniej meczyc. Chcialabym już nie przechodzić na butelkę, zresztą nie wiem czy by zaakceptował. Wcześniejszym dzieciom nie podawałam już butelki po odstawieniu od piersi.

    Ja rodziłam w lutym, listopadzie i sierpniu. Końcówka ciazy w lato jest ciezka to fakt, ale fajnie pozniej na spacerku wychodzić bez ubierania takiego maluszka w kombinezony...
    Może wstawisz jakieś zdjęcie z brzuszkiem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2022, 17:09

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 817

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję na tandem, bo jednak karmienie jest fajne, o ile właśnie dziecko nie zrobi sobie z Ciebie smoczka. Ja mam z Paulinką to samo. Dlatego staram się ją trochę oduczyć, nie powiem łatwo nie jest. Wczoraj od 2:30 do 3:00 w nocy ją bujałam i uspokajałam. Przebudziła się do piersi ale tylko trochę pojadła, a potem zaczęło się ciumkanie. No to ja od razu cyca wyciągam z buzi,a tu ryk. Po pół godzinie (w międzyczasie 2x zasnęła ale przy odkładaniu się obudziła) zasnęła i spała już do rana. A tak normalnie to bym miała pewnie jeszcze ze 3 pobudki. Zależy mi, żeby jednak mi nie wisiała na cycu w nocy, bo za kilka miesięcy jednak będzie maleństwo. W dzień spoko, mogę karmić, ona szybko się najada, ale za takie nocki dziękuję.

    Najlepsze jest to, że ja właściwie nie mam jeszcze ani jednego zdjęcia z brzuszkiem w tej ciąży :D Tak totalnie jestem zakręcona. Ale faktycznie muszę sobie zrobić, też przecież pamiątka musi być. Wstawię tutaj jak zrobię jakieś lepsze. Na razie wrzucam takie, na którym głównie widać Paulinkę i trochę może mój brzuszek :P
    https://zapodaj.net/997bbf6eda660.jpg.html

    Foto80, Malina, Gela093, Lady_Dior lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 4 lipca 2022, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil ale duża już Paulinka 🙂 fajna dziewczynka. Jest też i brzuszek 🙂 Rosnijcie zdrowo!

    Żonkil lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Zula36 Autorytet
    Postów: 1838 928

    Wysłany: 17 lipca 2022, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2023, 17:14

    Natka95 lubi tę wiadomość

    event.png
    age.png
    ❤️👶🏼Adaś 22.06.2021🌈
    💔👼🏼09.04.2020 (9tc)
    ❤️👧🏼Zosia 28.06.2018
    👩🏼 Ja, 39 lat 🤦🏼‍♀️
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 17 lipca 2022, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka,
    Przesyłam serdeczne uściski urodzinowe dla Twojego Synusia 🥰 wraz z najlepszymi życzeniami 💛 samych radosnych chwil!

    Natka95 lubi tę wiadomość

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4749 3892

    Wysłany: 17 lipca 2022, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 ja również przesyłam najserdeczniejsze życzenia z okazji pierwszych urodzin Ksawerego 🥰 Niech rośnie zdrowo, daje Wam dużo radości i niech jest szczęśliwy 😘

    Malina ale piękne zdjęcia macie - Alan jest przesłodkim bobasem 🥰

    Żonkil piękny i jaki już widoczny brzuszek 😁 Na pewno łatwo nie jest. Jeju mój Sebastian ma już z 12kg i ja ledwo daję radę go nosić a często muszę 🥴

    Gela093 prześliczna Laura-wierzę, że skradła serca 😁
    Sebastian chyba na 2lata pójdzie ale raczej tak jak Zosia do speelzaal

    My aktualnie przechodzimy covid-stary nas zaraził ale dzieci póki co bezobjawowo a ja miałam 2dni 37,5 i przy tym trochę mięśnie mnie bolały. Na razie odpukać nic się nie dzieje i oby tak zostało

    Malina, Gela093 lubią tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 17 lipca 2022, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka
    I my również chcielibyśmy życzyć Ksaweremu samych radosnych i pogodnych dni❤️ Niech rośnie zdrowo🎂🍭🍬🧸🎁🎈🎀🎉🥂🍾

    Lady,
    🥰😘 dziekujemy.
    Ze ileeeee🙉 12kg oooojaaaa to faktycznie ładnie. Mój kręgosłup dziękuje każdego dnia, ze Alan jest drobniutki, ostatnio stanęliśmy z waga i nawet 8kg nie ważymy za to przez długość ubranka już na 80 leca i wszystkie oversize🙈🙄
    Dużo zdrówka dla Was, oby ten covid szybko Wam minął🙏

    age.png
  • voalka Koleżanka
    Postów: 53 6

    Wysłany: 18 lipca 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w dobieraniu rozmiaru ubranka wieksze znaczenie ma wzrost niż waga.
    Tu masz tabelke wymiarów -> https://fazymazy.com/strona/tabela-wymiarow-niemowlece
    rozmiar 80 teoretycznie jest na dziecko 12 miesieczne, 10kg, 47 cm wzrostu.

    ubranka dla niemowląt
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 18 lipca 2022, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior,
    Masz kochana 12kg czystej miłości do noszenia 😃😍 ale pewnie kręgosłup daje Ci popalić 😑 tu współczuję. Moja kruszynka tydzień temu miała bilans i waży 8400. Szczupła jak szczypiorek ☺

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 21 lipca 2022, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ksawery bardzo dziekuje za wszystkie życzenia ♥️♥️♥️♥️


    dccf80475144.jpg

    Malina, Lady_Dior, Foto80, Gela093, Zula36, trodde, Żonkil lubią tę wiadomość

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4749 3892

    Wysłany: 21 lipca 2022, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 Ksawery jest przeuroczym chłopcem 🥰 No piękności normalnie🥰😁 To niesamowite, że już rok minął 🙂 i ja o ile w przypadku Zosi nie chciałam, żeby czas tak szybko płynął - tak w przypadku Sebastiana mogłyby jeszcze kolejne 2l szybko zlecieć 😂 Tak mi daje popalić, że odechciało mi się 3go dziecka chyba już na zawsze 😂
    Foto80, Malina właśnie parę dni temu ważyłam Sebastiana i okazuje się, że stanął w miejscu🤷🏼‍♀️ Waży cały czas 11kg160gr. a taką pewna byłam, że już dobił 12kg😂

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 952 932

    Wysłany: 21 lipca 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Ksawerego 🎉🎉

    Natka95 lubi tę wiadomość

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 22 lipca 2022, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kiedy to minęło, że te Wasze dzieci już takie duże są ;) ?Niesamowicie szybko czas leci. Pamietam jak chwaliliście się pozytywnymi testami, to było jak wczoraj !


    Od czasu do czasu Was podczytuje i za każdym razem mocno się uśmiecham i cieszę Waszym szczęściem.

    Mam nadzieję, że w przyszłym roku do Was tutaj dołączę :)

    Gela093, trodde, Lady_Dior, Malina, Bella01 lubią tę wiadomość

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 25 lipca 2022, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    😂😂 Lady, bo pewnie Sebastianek nie usiedzi minuty w miejscu, stad waga stoi a mama pewnie ledwo nadąża😉
    U nas to samo, Mały ciagle się gdzieś spieszy🙈 wiec wcale Ci się nie dziwie, ze odechciewa się kolejnego brzdąca🙉

    Joanien,
    Czekamy na Ciebie i zaciskamy mocno kciuki🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2022, 12:19

    age.png
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ