X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    a to kiedy jakas kawka?;) w ktorej czesci Wro mieszkasz? bo jeszcze sie okaze ze my sasiadki:P

    Mieszkam w okolicach krzyków ;)
    koło szpitala wojskowego, a ty?

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen ja niestety nie zrobiłam tego badania, dużo za nie płaciłaś?

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    Mieszkam w okolicach krzyków ;)
    koło szpitala wojskowego, a ty?
    Ja Wysoka-Partynice:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2013, 15:25

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    54 zł ale przepłaciłam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ANA co ma wskazać?????

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w skrócie

    "Autoprzeciwciała to przeciwciała skierowane przeciwko różnym składnikom własnych komórek, pojawiające się w chorobach autoimmunologicznych.

    Oznaczenie przeciwciał ANA (przeciwciał przeciwjądrowych) przeprowadza się w przypadku podejrzenia układowej choroby tkanki łącznej (tzw. kolagenozy). Na początku wykonuje się badanie ANA 1, czyli tzw. test przesiewowy stwierdzający, czy przeciwciała występują i jaki mają pod mikroskopem typ świecenia (np. homogenny, ziarnisty, obwodowy). W przypadku dodatniego wyniku ANA 1 wykonuje się dalsze testy (ANA 2 i ANA3), określające dokładny typ i miano przeciwciał. Niektóre typy przeciwciał wskazują na obecność poszczególnych chorób, np.:
    anty-dsDNA i anty-Sm – na toczeń rumieniowaty układowy
    anty-SS-A (Ro) – na zespół Sjögrena, toczeń rumieniowaty układowy, toczeń noworodków
    anty-SS-B (La) – na zespół Sjögrena, toczeń rumieniowaty układowy
    anty-Scl-70 – na twardzinę układową
    anty-RNP – na mieszaną chorobę tkanki łącznej
    anty-Jo-1 – na zapalenie wielomięśniowe
    anty-Mi-2 – na zapalenie skórno-mięśniowe
    antyhistonowe na toczeń polekowy i toczeń rumieniowaty układowy.
    Trzeba zaznaczyć, że „słabo dodatni” wynik ANA może wystąpić również u zdrowych osób i sam w sobie nie świadczy o chorobie. Ujemny wynik ANA, zwłaszcza jeśli powtórzy się po pewnym czasie, często wystarcza do wykluczenia układowej choroby tkanki łącznej."

    Carmen raczej nie przepłaciłaś, sprawdziłąm cennik u mnie w szpitalu i też 50zł

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Tak w skrócie

    "Autoprzeciwciała to przeciwciała skierowane przeciwko różnym składnikom własnych komórek, pojawiające się w chorobach autoimmunologicznych.

    Oznaczenie przeciwciał ANA (przeciwciał przeciwjądrowych) przeprowadza się w przypadku podejrzenia układowej choroby tkanki łącznej (tzw. kolagenozy). Na początku wykonuje się badanie ANA 1, czyli tzw. test przesiewowy stwierdzający, czy przeciwciała występują i jaki mają pod mikroskopem typ świecenia (np. homogenny, ziarnisty, obwodowy). W przypadku dodatniego wyniku ANA 1 wykonuje się dalsze testy (ANA 2 i ANA3), określające dokładny typ i miano przeciwciał. Niektóre typy przeciwciał wskazują na obecność poszczególnych chorób, np.:
    anty-dsDNA i anty-Sm – na toczeń rumieniowaty układowy
    anty-SS-A (Ro) – na zespół Sjögrena, toczeń rumieniowaty układowy, toczeń noworodków
    anty-SS-B (La) – na zespół Sjögrena, toczeń rumieniowaty układowy
    anty-Scl-70 – na twardzinę układową
    anty-RNP – na mieszaną chorobę tkanki łącznej
    anty-Jo-1 – na zapalenie wielomięśniowe
    anty-Mi-2 – na zapalenie skórno-mięśniowe
    antyhistonowe na toczeń polekowy i toczeń rumieniowaty układowy.
    Trzeba zaznaczyć, że „słabo dodatni” wynik ANA może wystąpić również u zdrowych osób i sam w sobie nie świadczy o chorobie. Ujemny wynik ANA, zwłaszcza jeśli powtórzy się po pewnym czasie, często wystarcza do wykluczenia układowej choroby tkanki łącznej."

    Carmen raczej nie przepłaciłaś, sprawdziłam cennik u mnie w szpitalu i też 50zł

    przepłaciłam bo u mnie w szpitalu wojskowym koszt 35 zł, a na kamieńskiego we Wrocławiu płaciłam 50 zł + 4 zł za pobranie krwi

    po 18:00 ide zrobić ANA-3 ponieważ tak mam napisane na badaniu, skierowanie otrzymałam od lekarza no i przy okazji idę zrobić bete bo na hispacie mam że nie znaleziono zarodka i kosmków ciążowych w "materiale" i musze iść zbadać czy nie zostawili mi "czegoś" w macicy.
    byłam dzisiaj zrobić:
    OB (OK)
    CRP (OK)
    Cholesterol całkowity (ok)
    APTT (OK)
    TSH-2,594 mlU/l

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te tsh to trochę za wysokie jest :P
    Carmen powinnaś jeszcze zrobić ft3 ft4 i przeciwciała antytarczycowe żeby sprawdzić czy to nie hashimoto.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dwa tygodnie temu poroniłam więc ono może być takie wysokie tym bardziej że w maju miałam większe coś ok 2,800
    hormony będę robić grudzień/styczeń, bo teraz to nie ma sensu a jak dostałam skierowanie to zrobiłam. Hashimoto wątpie bo cholesterol bym miała podwyższony(bardzo), ale zrobie na pewno.
    BETA HCG PO 2 TYG. 8,72

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    dwa tygodnie temu poroniłam więc ono może być takie wysokie tym bardziej że w maju miałam większe coś ok 2,800
    hormony będę robić grudzień/styczeń, bo teraz to nie ma sensu a jak dostałam skierowanie to zrobiłam. Hashimoto wątpie bo cholesterol bym miała podwyższony(bardzo), ale zrobie na pewno.
    BETA HCG PO 2 TYG. 8,72
    Kochana widac ze beta ładnie spada, no ale kurde dlaczego w histopat Ci takie cos wyszło? w takim razie gdzie jest malenstwo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2013, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co lekarz mówił mojej mamie (jest pielęgniarką i była wtedy ze mną), było bardzo dużo "materiału" jak na ten tydzień i po prostu osoba która to sprawdzała, a raczej komputer mógł przeoczyć zarodek i kosmówkę, jak dla mnie komuś nie chciało się tego sprawdzać dogłębniej. A bete mi zlecili bo tak przynajmniej mają pewność czy nic w środku nie zostało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2013, 13:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2013, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a więc odebrałam wynik ANA-profil 3
    z 1/20 antygenów
    aktywny jest PCNA na (+)
    W poniedziałek będę mniej więcej wiedziała jakie dalej wykonywać badania żeby znaleźć, które przeciwciała to powodują.
    Na szczęście nie jestem chora, tylko mam te przeciwciała w sobie o czym świadczy tylko jeden (+) ale trzeba się ich jakoś pozbyć bo to one powodują poronienia.
    Więc kochane jestem na dobrej drodze, mam nadzieje że teraz będzie tylko lepiej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2013, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen super,zę wszystko idzie ku dobremu to teraz czekamy na pozytywne dalsze wyniki :)

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 19 października 2013, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    a więc odebrałam wynik ANA-profil 3
    z 1/20 antygenów
    aktywny jest PCNA na (+)
    W poniedziałek będę mniej więcej wiedziała jakie dalej wykonywać badania żeby znaleźć, które przeciwciała to powodują.
    Na szczęście nie jestem chora, tylko mam te przeciwciała w sobie o czym świadczy tylko jeden (+) ale trzeba się ich jakoś pozbyć bo to one powodują poronienia.
    Więc kochane jestem na dobrej drodze, mam nadzieje że teraz będzie tylko lepiej.

    Carmen trzymamy kciuki za Ciebie. Dobrze, że udało zdiagnozowć się problem z donoszeniem ciąży i teraz powinno być łatwiej mam nadzieję ;-)

    inessa lubi tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2013, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen mam pytanko. Czy za pierwszym razem robiłaś ANA czy ANA1 ? Byłam dziś w laboratorium zrobić te badanie ( w końcu )i miałam problem bo nie wiedziałam za bardzo które. W artykule który wkleiłam tutaj jest napisane że badaniem przesiewowym jest ANA1 a w laboratorium mi powiedzieli że przesiewowym jest ANA. I bądź tu człowieku mądrym 0dash2.gif

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2013, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem ci szczerze że nie pamiętam po prostu powiedziałam że chce zrobić przeciwciała jądrowe ANA i tyle, ale jaka to ANA była nie pamiętam, a wyniki z wszystkich badań ma teraz moja mama bo idzie w poniedziałek mi załatwić skierowanie na kolejne badania i musi skonsultować się z lekarzem co i jak. ;)

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2013, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja zdecydowałam się w końcu na ANA, zapłaciłam 35 zł. ANA 1 było po 80zł więc myślę że to pierwsze badanie będzie dobre. Mi z takich ważniejszych przeciwciał zostały do zrobienia p/ przeciw B2 Glikoproteinie, tylko że one w obu klasach kosztują u mnie 180zł więc na razie się wstrzymam. Gdybym wiedziała że ANA jest taka tania już dawno bym je zrobiła ;)

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    te badania warto robić bo dzięki nim można się uchronić od chorób z autoagresji ;)
    zastanawia mnie tylko ile będę czekać do poradni genetycznej

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2013, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na wizytę czekałam 1,5 miesiąca. Później na badanie kariotypu kolejny miesiąc a na wyniki 3,5 więc trochę schodzi. Teraz w listopadzie też idę robić badania na trombofilie wrodzone. Aż strach pomyśleć ile znów będę musiała czekać na wynik.

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2013, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny rozumiem,ze robicie te badania a co bedzie jak wyjdzie coś nie tak jest na to jakis lek?????

    DObrej spokojnej niedzieli Wam zycze :)

    Anoolka lubi tę wiadomość

‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ