X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    benitka wrote:
    No ja drugi dzień w szpitalu,pobrali mi 5 prubowek krwi,zrobili cytologie,usgi badanie ginekologiczne ,ekg i rendgen płuc...od południa a jutro histerografia...trzymajcie kciuki...
    trzymam kciuki

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    benitka wrote:
    Hej...jestem już w sali...dwie godziny czekania na izbie przyjęć...ale to nic...najgorsze,ze w sali leże z dziewczynami w zaawansowanych ciążach....niezbyt to miłe....a czeka mnie tu dłuższy pobyt...niby tydzień...chyba,ze szybciej uciekne...pocieszam sie,że to wszystko aby w przyszłości mieć zdrowego maluszka
    benitka ja w szpitalu leżałam dwa miesiące ciągle z dziewczynami z brzuchami na wylocie do porodu... ciagle miałam nadziejęże będzie ok ale jak już poroniłam to masakra, nie mogłam na te nie patrzeć, bo ja straciłam swoje maleństwo ... choć to nie była nikogo wina.. tak poprostu sie dzieje i to w 20% ciąż...

    benitka lubi tę wiadomość

  • Nataszka2200 Autorytet
    Postów: 576 653

    Wysłany: 27 marca 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    za ile byś sprzedała:D

    iv09piqvr5fpkazd.png
    Aleks ur.20.03.2016r godz 17:07 waga:3.272 i 55cm
    [link=https://www.suwaczki.com/]xnw49n739hscix2y.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benitka i jak tam wyniki badań no i wogóle jak szpital?? (wiem,ze nie jest miło w szpitalu ale...)
    Ja z mezem pożyczyliśmy pieniadze i ide jutro na badania z krwi o ile mnie zupełnie nie rozłoży wirusówka ( boli mnie głowa już 3 dni,zatoki a dziś gardło lekko zaczeło boleć ale nie mam kataru i kaszlu oraz goraczki)

    CO u Was słychac jak badania?

  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 27 marca 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No witam ponownie ...ja nadal w szpitalu...już jestem po histeroskopii...spałam i nic nie czułam...po zabiegu jak na razie czuje sie ok...nic nie boli,troche tylko plamiłam...teraz odpoczywam a co do wyników to pewnie dowiem sie jutro...troche sie boje ale co ma być to będzie...trzymajcie kciuki

    inessa, peppapig lubią tę wiadomość

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 27 marca 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Benitka i jak tam wyniki badań no i wogóle jak szpital?? (wiem,ze nie jest miło w szpitalu ale...)
    Ja z mezem pożyczyliśmy pieniadze i ide jutro na badania z krwi o ile mnie zupełnie nie rozłoży wirusówka ( boli mnie głowa już 3 dni,zatoki a dziś gardło lekko zaczeło boleć ale nie mam kataru i kaszlu oraz goraczki)

    CO u Was słychac jak badania?
    Cieszę się, że jednak zrobicie badania i trzymam kciuki, żeby udało Ci się nie dać przeziębieniu
    ja jutro lecę do gina, bo poprzedni cykl miał 50 dni i nie chciałabym, żeby w kolejnych było to samo, zobaczymy co powie

    Benitka trzymam kciuki

    inessa, heartbroken lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 27 marca 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc troche udało mi sie dowiedzieć na wieczornym obchodzie..
    Na histografii wyszła niewielka przegroda ,która została usunięta...ciekawe czy to mogła być przyczyna moich poronien...

    inessa, heartbroken lubią tę wiadomość

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz myśle,że może akurat dzieciatko blisko było tej przegrody i nie mogło sie dobrze zagnieżdzić albo rosnac. CHociaż rózne są opinie na temat przegród. Najważniejsze,ze już po :)
    spokojnej nocy o ile sie da w szpitalu!!!

    peppapig lubi tę wiadomość

  • nati04 Przyjaciółka
    Postów: 105 99

    Wysłany: 28 marca 2014, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny aż się boje cieszyc. Zrobiłam właśnie dwa testy bo pierwszemu nie wierzyłam i wyszły na obu dwie kreski !!!! Zbieram się i jadę na zastrzyk z clexane. Martwi mnie tylko ta spadająca temperaturka ;/

    inessa, peppapig, Anoolka, moremi lubią tę wiadomość

    [*] Franuś 17.05.2013 r 9 tc
    [*] Tośka 17.12.2013 r. 8 tc
    Na zawsze w moim sercu.. ;***
    8p3odqk3l11deq9q.png
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 28 marca 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko super że będziesz robiła te badania :) A chorobę wygoń :)

    Benitka dobrze że histerioskopia ok :) i że usunęli przegrodę :) Z tymi przegrodami to jest tak jak Inesska napisała, Różni lekarze różnie mówią. mam nadzieję jednak że teraz szybko zafasolkujesz i dzidzia zostanie już z Wami <3

    Szpilka a gin powiedział Ci dlaczego masz takie długie te cykle teraz ?

    Nati zrób bete i będzie wiadomo. Jeżeli będzie pozytywna to umów się do lekarza i ją powtórz.

    Pamiętam i wspieram każdą z Was <3

    benitka, inessa, peppapig lubią tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati zrób bete i czekamy na super wiadomosc :D

    Mam pytanie zrobiłam dziś te badania bedą dopiero za półtora tygodnia ale pytanie dtyczy czy któras z Was miała zalecone badanie: beta2 mikroglobulina? jeżeli tak to co ono niby ma wskzaywać?
    Dziś zatrzymałam cała kolejke przynajmniej na 15 min bo pnaie nie wieidzały co i jak z tymi badaniami a włąsnie tego ostatniego wogóle nie było w rozpisce u nich i musiały wydzwaniać po innych miastach czy je robią :)
    Buziaki <3
    benitka pamietam :D

    peppapig lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nati04 wrote:
    hej dziewczyny aż się boje cieszyc. Zrobiłam właśnie dwa testy bo pierwszemu nie wierzyłam i wyszły na obu dwie kreski !!!! Zbieram się i jadę na zastrzyk z clexane. Martwi mnie tylko ta spadająca temperaturka ;/
    Gratuluję i oby tempka jutro poszła w górę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    benitka wrote:
    A więc troche udało mi sie dowiedzieć na wieczornym obchodzie..
    Na histografii wyszła niewielka przegroda ,która została usunięta...ciekawe czy to mogła być przyczyna moich poronien...
    Benitko jak najbardziej...
    Z tego co pamiętam to chyba u Miriam też coś takiego było i było to przyczyną poronień.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff po przeżyciu dzisiejszym dlaczego mam zrobić to badanie beta2 mikroglobulina znalazłam krótki artykuł przytocze Wam go tutaj ponieważ jest to ciekawostka podczas badan i staran o ciaże:

    "Beta 2-mikroglobulina
    --> jest to małej wielkości (niskocząsteczkowe 11,8 kDa) białko należące do układu zgodności tkankowej HLA. W warunkach zdrowia źródłem tych cząsteczek są rozpadające się komórki, ponieważ występuje na powierzchni większości komórek ustroju, a szczególnie dużo jest go na białych krwinkach.
    Stężenie tego białka u zdrowych ludzi nie przekracza zwykle 2,5 mg/l (oficjalna górna norma 1,8 mg/l). Poziom β2-M wzrasta w ciąży i u ludzi starszych. Upośledzenie funkcji filtracyjnych nerek wiąże się ze znaczącym wzrostem β2-M w surowicy - dlatego jest ważnym wskaźnikiem w diagnostyce nefrologicznej jako wskaźnik stopnia uszkodzenia nerek.
    Podwyższony poziom β2-M stwierdzono też w wielu chorobach o podłożu autoimmunizacyjnym, takich jak:
    -celiakia,
    -toczeń układowy,
    -choroba Leśniewskiego-Crohna,
    -choroba Gravesa-Basedowa
    - choroba Hashimoto.
    W chorobach infekcyjnych wartości wyższe wykazano u chorych z:
    -mononukleozą zakaźną,
    -cytomegalią,
    - AIDS,
    - ostrym wirusowym zapaleniem wątroby A,B i C."
    wiecej nie przytaczam aby nie straszyć ale to też jest marker nowotworowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2014, 18:56

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 28 marca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam od gina i jeśli chodzi o całkiem naturalne starania to wielka dupa
    dzis 13 dc a pęcherzyków ani widu ani słychu, więc czeka mnie stymulacja clo od nastepnego cyklu z jednej strony dobrze, bo cos się ruszy z drugiej jednak ze stymulacja też się wiążą skutki uboczne (choćby ciąża mnoga)
    poza tym jeszcze ban na starania w tym cyklu, bo jednak próbujemy jeszcze raz leczyć mojego paciorkowca, a najlepsze jest to, że mam mieć robioną w aptece globulkę, jutro będę szukać jakiejś apteki, która mi to zrobi i to względnie szybko zebym to miała w pn max wtorek , globulki z antybiotykiem 10 dni a po kolejnych 7 kontrolny posiew, więc nie może zaskoczyć mnie @ bo stymulację w następnym cyklu szlag chyba trafi wrrrrr

    a i mam zrobic prolaktnę jeszcze kontrolnie, więc skoro mialam zrobić badania hormonów tarczycy przed wizytą u endokrynologa to jedno badanie w te czy we wte nie robi różnicy, skoro i tak za kasę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2014, 19:23

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Uff po przeżyciu dzisiejszym dlaczego mam zrobić to badanie beta2 mikroglobulina znalazłam krótki artykuł przytocze Wam go tutaj ponieważ jest to ciekawostka podczas badan i staran o ciaże:

    "Beta 2-mikroglobulina
    --> jest to małej wielkości (niskocząsteczkowe 11,8 kDa) białko należące do układu zgodności tkankowej HLA. W warunkach zdrowia źródłem tych cząsteczek są rozpadające się komórki, ponieważ występuje na powierzchni większości komórek ustroju, a szczególnie dużo jest go na białych krwinkach.
    Stężenie tego białka u zdrowych ludzi nie przekracza zwykle 2,5 mg/l (oficjalna górna norma 1,8 mg/l). Poziom β2-M wzrasta w ciąży i u ludzi starszych. Upośledzenie funkcji filtracyjnych nerek wiąże się ze znaczącym wzrostem β2-M w surowicy - dlatego jest ważnym wskaźnikiem w diagnostyce nefrologicznej jako wskaźnik stopnia uszkodzenia nerek.
    Podwyższony poziom β2-M stwierdzono też w wielu chorobach o podłożu autoimmunizacyjnym, takich jak:
    -celiakia,
    -toczeń układowy,
    -choroba Leśniewskiego-Crohna,
    -choroba Gravesa-Basedowa
    - choroba Hashimoto.
    W chorobach infekcyjnych wartości wyższe wykazano u chorych z:
    -mononukleozą zakaźną,
    -cytomegalią,
    - AIDS,
    - ostrym wirusowym zapaleniem wątroby A,B i C."
    wiecej nie przytaczam aby nie straszyć ale to też jest marker nowotworowy.

    Hey inessko tak się zastanawiam czy ty czasem w ciąży nie powinnaś mieć zleconego clezane+acard+encorton ? Przecież to wycisza przeciwciała i zapobiega śmierci maleństwa, może powinnaś zmienić lekarza albo mu o tym powiedzieć

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen brałam Acard a CLexane nie moge musiałabym dostać odpowiednik tego leku ale tutejszy lekarz chciał abym odstawiła nawet Acard wrwrwr dlatego teraz mimo,ze immunologia wskazuje na branie tych leków to robie badania i mam nadzieje,ze cos pokaza i dadzą motyw lekazrom aby podać mi te leki.
    Mówiłam o wszystkim lekarzowi ale On mnie olał a i tak najlepszy jest w moim miasteczku inni do bani, dwóch wyrzucili ze szpitala za ewidentne błedy ale nie zabrali im uprawnien i mają gabinety a jeden to stary dziadek :(

    Najlepsze w tych terazniejszych badaniach normalnie modle sie aby jednak cos wyszło aby lekarze łąskawie mi przepisali leki przy ewentualnej wpadkowej ciaży. Dziwna jestem co nie???!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie jesteś dziwna <3 ja na Twoim miejscu też bym wolała żeby mi coś wyszło, aby w końcu ktoś się porządnie wziął za leczenie, uważam że zasługujesz na dziecko i wina wcale nie leży po Twojej stronie tylko po stronie naszego kochanego NFZ-u który ma chore procedury :(

    szpilka, inessa, benitka lubią tę wiadomość

  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 28 marca 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie...ja już w domku...córka to mnie tak wyściskała i wycałowała jakby mnie cały rok nie widziała..w szpitalu zrobili mi oprócz tego co pisałam dużo różnych badań...dimerry,glikoproteine ,chormony,tarczyce,przeciwciała i rozszerzone badsania na krzepliwośc i wszystkie wyszły bardzo dobrze,a co do przegrody ,którą miałam lekarz wyraził się tak...mogła ale nie musiała być przyczyną poronień...ale dopóki nie zajdę to się nie przekonamy...zrobimy jeszcze badanie nasienia tak na wszelki wypadek...a potem spróbujemy tak na luzie ponowić staranka i jak Bozia da drugie DZIECIĄTKO to będziemy przeszcześliwi...tłumacze sobie że ma już tam u siebie dwa nasze aniołki...to może podaruje nam tu jeszcze jedną szanse na dzieciątko..i będzie szcześliwe zakończenie...trzumam kciuki za wszystkie starające sie mamusię a najbardziej za te które mają już aniołki w niebie...myśle ,że ddoczekamy się wszystkie dzieciątek na ziemi...a te w niebie będą się nami opiekować z góry...A za ciebie Innesko kciuki trzyma cała moja rodzinka...a najbardziej moja córeczka .................a tak z innej strony to musze się pochwalić ,że od stycznia wsziełam się troche za siebie i jest 14 kilo mnie j na wadze..a że było co zrzucać to uważam to za mój mały sukces...Buziaki i spokojnej nocy...

    inessa, OctAngel, szpilka, moremi lubią tę wiadomość

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benitko będę trzymam za Ciebie mocno kciuki żeby Wam się udało, jesteś wspaniałą kobietą i pamiętaj o tym, cieszę się bardzo że badania wyszły dobrze i mam nadzieje że ta cholerna przegroda było problemem i teraz będzie tylko lepiej ;) gratuluję również zrzucania balastu jakim są zbędne kilogramy, bo to nie lada sztuka :) ja od kąt zaczęłam brać ethyrox25 czuje się o niebo lepiej i waga też to ukazuje, przed braniem waga wahała mi się od 53,5-54,5 a dzisiaj na wadze zobaczyłam 52,9 dawno już nie zobaczyłam dwójki po piątce :) i mam nadzieję że będzie coraz lepiej :) Trzymam za Was wszystkie kciuki i mam nadzieję że niedługo będziemy mogły cieszyć się z Naszych pociech :) Buziaki <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2014, 22:35

    inessa, benitka, moremi lubią tę wiadomość

‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ