X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie pierwsze objawy poronienia?
Odpowiedz

Jakie pierwsze objawy poronienia?

Oceń ten wątek:
  • Lolq Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 13 kwietnia, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak piszecie kobieca intuicja jest silniejsza niż myślimy. Tak miałam przy pierwszym poronieniu, po prostu się obudziłam i wiedziałam że już w niej nie jestem. Teraz jestem w 11 tyg, ciąża młodsza o tydzień. Na początku beta przyrastała ładnie, później zwolniła na tyle że można było się stresować. Jednak lekarz pozostawał optymistą. Ja się bardzo martwiłam i ciągle czułam że jest coś nie tak. Za mną 4 wizyty, na każdym serce bilo, zarodek rósł tak ok 1 cm na tydzień, lekarz twierdził że super, że wszystko jest ok. Po ostatniej wizycie miałam zrobić badania i dorzuciłam sobie tak progesteron, mimo że przyjmuje duphaston ciekawił mnie wynik. Okazało się że spadł do 8. Lekarz polecił powtórzyć betę wyszła niecałe 7000... Duży spadek także polecił wizytę w szpitalu bo akurat nie przyjmował twierdząc że pewnie ciąża się zatrzymała i może trzeba zrobić zabieg. Jestem od wczoraj w szpitalu, beta lekko spadła o 29 jednostek a lekarze twierdzą że na razie jest ok bo serce pięknie bije i zarodek urósł od ostatniej wizyty... 😞niestety ta historia na pewno nie zakończy się dobrze tylko zastanawiam się kiedy to się stanie.. pewnie przetrzymają mnie do poniedziałku i zobaczymy jak wygląda obraz. Jestem zalamana... Maluszek ma 3 cm, jest już dużym dzidziusiem nie wiem jak to zniosę 😞 także od początku wiedziałam że to nie skończy się pozytywnie. Przepraszam za braki interpunkcji 🙏

  • Nopek Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 13 kwietnia, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo współczuję, trzymaj się. Sam pobyt w szpitalu jest nieprzyjemny.
    Jak serce bije to może okazać sie, że wszystko jest dobrze🙂

  • Lolq Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 13 kwietnia, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nopek wrote:
    Bardzo współczuję, trzymaj się. Sam pobyt w szpitalu jest nieprzyjemny.
    Jak serce bije to może okazać sie, że wszystko jest dobrze🙂
    Jest bardzo słabo, w sumie patrzą na mnie ze zdziwieniem co ja tu robię. Jakby nie widzieli problemu.. ale myślę że w poniedziałek powtórzą badania jak lekarz się zmieni to się okaże. Dzisiaj doktor nie chciał powtórzyć bety mimo jej spadku bo na USG było ok ,ja tego nie rozumiem. Do tego dzisiaj dosyć silne bóle podbrzusza.

  • Magdanka Autorytet
    Postów: 774 602

    Wysłany: 13 kwietnia, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolq wrote:
    Jest bardzo słabo, w sumie patrzą na mnie ze zdziwieniem co ja tu robię. Jakby nie widzieli problemu.. ale myślę że w poniedziałek powtórzą badania jak lekarz się zmieni to się okaże. Dzisiaj doktor nie chciał powtórzyć bety mimo jej spadku bo na USG było ok ,ja tego nie rozumiem. Do tego dzisiaj dosyć silne bóle podbrzusza.

    Faktycznie dziwna sytuacja, beta spada a maluszek rośnie i serduszko bije...mam nadzieję, że to jakiś błąd pomiaru i jednak wszystko dobrze się skończy. Na pewno bardzo się stresujesz, trzymaj się kochana

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • Lolq Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 14 kwietnia, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myśleli że błąd laboratoryjny jednak pobrali betę i dalej spadła 😞 ale nie chcą jej już powtarzać jak dziecko żylo. Ja złudzeń już nie mam, to chyba jest nie możliwe żeby historia się zakończyła dobrze. Może za wcześnie po prostu się tutaj zgłosiłam. Nie wiem jak to wszystko wytłumaczyć. Dzięki Wam za słowa otuchy, w głębi serca tli sie iskierka, jednak rozum chyba tutaj ma większą rację. Na razie leżę, zobaczymy kiedy mi powtórzą jakieś badania 😞

  • Lubieczekolade Znajoma
    Postów: 20 10

    Wysłany: 14 kwietnia, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Lolq współczuję i wcześniejszej straty jak i obecnej sytuacji. Lekarze wiedzą co robią trzeba im to pozostawić, my już nic z tym nie jesteśmy w stanie zrobić. U mnie beta rosła, nie można było się przyczepić a zarodek się zatrzymał..
    Trzymam baaaardzo kciuki za Twojego maluszka 🥺

    29.03.24 ⏸️ beta 291
    02.04.24 beta 1678
    06.04.24 beta 9879 progesteron 14,71
    10.04.24 wizyta - diagnoza❌️

    11.04.24 💔 poronienie chybione wada genetyczna (6+1).

    Czekając na rozpoczęcie 7 cs❤️‍🩹
    Czekając na lepsze jutro 🥺
    Czekając na zagojenie ran 😢

    👱‍♀️27 l. PCOS
    (Fertistim, pueria uno,magnez,cynk)

    🧔‍♂️ 28 l. ✅️
  • Lolq Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 14 kwietnia, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieczekolade wrote:
    @Lolq współczuję i wcześniejszej straty jak i obecnej sytuacji. Lekarze wiedzą co robią trzeba im to pozostawić, my już nic z tym nie jesteśmy w stanie zrobić. U mnie beta rosła, nie można było się przyczepić a zarodek się zatrzymał..
    Trzymam baaaardzo kciuki za Twojego maluszka 🥺
    Ciebie też przytulam cieplutko, straty nie są łatwe, a ciążę po stratach jeszcze trudniejsze 😞 jestem po USG dalej wszystko jest ok, nie wiedzą co ze mną zrobić. Wcale to nie napawa optymizmem ale na razie odetchnęłam z ulgą, bo nie mam żadnych objawów. Nie czuję się jak w ciąży, oprócz wczorajszych silniejszych boli jak na miesiączkę.

  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 351 129

    Wysłany: 14 kwietnia, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolq wrote:
    Ciebie też przytulam cieplutko, straty nie są łatwe, a ciążę po stratach jeszcze trudniejsze 😞 jestem po USG dalej wszystko jest ok, nie wiedzą co ze mną zrobić. Wcale to nie napawa optymizmem ale na razie odetchnęłam z ulgą, bo nie mam żadnych objawów. Nie czuję się jak w ciąży, oprócz wczorajszych silniejszych boli jak na miesiączkę.

    Jak tam u ciebie? jakieś zmiany na lepsze bądź gorsze czy nadal stagnacja?

    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • Lolq Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 15 kwietnia, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy co dzisiejszy dzień pokaże, na razie dalej leze... Lekarze nie bardzo wiedzą nawet co mi powiedzieć jak zadaje pytania. Trochę taka sytuacja wykraczającą chyba poza normy.

  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 351 129

    Wysłany: 15 kwietnia, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolq wrote:
    Zobaczymy co dzisiejszy dzień pokaże, na razie dalej leze... Lekarze nie bardzo wiedzą nawet co mi powiedzieć jak zadaje pytania. Trochę taka sytuacja wykraczającą chyba poza normy.
    no ale dzidzi dilna, walczy. Może dzięki temu, że tam jesteś sytuacja zostanie uratowana. Trzymam kciuki

    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • Anulek84 Ekspertka
    Postów: 206 309

    Wysłany: 15 kwietnia, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie 5tc zaczęło się od bólu w lędźwiach. Dzień wcześniej wiedziałam, że beta spada. Miałam strasznie niski progesteron. Następnego dnia mocne krwawienie przez 5 dni 💔

    👩 39 l.👨 41 l.

    🙋‍♀️Niedoczynność tarczycy, podejrzenie endometriozy, wyleczona ureaplazma
    od 05.2023 r. dieta KETO -18 kg⬇

    💊 Miovelia Pro, Euthyrox 75/50, wit. C, D- 60tys/tydz., cynk, magnez, B12, Q10+E, Omega3+DHA

    🙋‍♂️
    30.10.2023 r.
    słaby ruch postępowy, morfologia 1%

    💊 Supramen, olej lniany, olej z czarnuszki, zioła o. Klimuszki, żeń-szeń, magnez, witamina C

    17.02 -9cs💔
  • Lolq Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 15 kwietnia, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eedzia11 wrote:
    no ale dzidzi dilna, walczy. Może dzięki temu, że tam jesteś sytuacja zostanie uratowana. Trzymam kciuki
    Walczy na prawdę dzielnie 😞 serduszko wczoraj na prawdę biło książkowo.. najważniejsze że mogę liczyć na bieżące monitorowanie, ale już te leżenie troszkę mnie przytłacza. Bo nie wiadomo co kiedy i jak...

    Eedzia11 lubi tę wiadomość

  • Lolq Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 15 kwietnia, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulek84 wrote:
    Hej, u mnie 5tc zaczęło się od bólu w lędźwiach. Dzień wcześniej wiedziałam, że beta spada. Miałam strasznie niski progesteron. Następnego dnia mocne krwawienie przez 5 dni 💔
    Mi też oprócz bety spadł też progesteron.... Także zobaczymy jak sytuacja się rozwinie 🙏

  • Anulek84 Ekspertka
    Postów: 206 309

    Wysłany: 15 kwietnia, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, może podpowiecie. Ile czasu utrzymuje się poziom beta hcg we krwi? Ja mam taką sytuację, że miałam w lutym poronienie potem zakaz starań przez miesiąc. W kwietniu starania, 14dc ovitrelle, od 16 dc brałam besins, jak tylko odstawiłam to na drugi dzień był okres( z reguły mam po ok 2 dniach). Najciekawsze, że robiłam testy w 10 dpo i 13dpo i po czasie kreska była chociaż niewiem jak to odczytywać, bo po godzinie dopiero wychodziła, chyba niebierze się takiej opcji pod uwagę. W sobotę dostałam okres,mam duże skrzepy w 3dc i teraz się zastanawiam czy to by nie czasem poronienie, podobnie mialam wtedy. Niestety bety nie badałam.. dla potwierdzenia zbadam chyba, ale dopiero we czwartek..

    👩 39 l.👨 41 l.

    🙋‍♀️Niedoczynność tarczycy, podejrzenie endometriozy, wyleczona ureaplazma
    od 05.2023 r. dieta KETO -18 kg⬇

    💊 Miovelia Pro, Euthyrox 75/50, wit. C, D- 60tys/tydz., cynk, magnez, B12, Q10+E, Omega3+DHA

    🙋‍♂️
    30.10.2023 r.
    słaby ruch postępowy, morfologia 1%

    💊 Supramen, olej lniany, olej z czarnuszki, zioła o. Klimuszki, żeń-szeń, magnez, witamina C

    17.02 -9cs💔
  • alittle Autorytet
    Postów: 1715 2596

    Wysłany: 15 kwietnia, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulek84,
    Widzę, że zrzuciłaś 18kg na keto. Wróciłaś do węgli od tamtego czasu?

    Starania od 2019
    ♀️ 90' 🔴 IO, PCOS, KIR AA, Cytokiny, CD56, Usunięty jajowód 🟢 Kariotyp, AMH 7.47, CD138
    ♂️ 91' morfologia 3% 🔴 HLA-C c1c2 🟢 Kariotyp
    · 05.2021 - laparoskopia, cp
    2022 - start w klinice
    💔 3x IUI
    · 11.2022 - punkcja 3 ❄️
    · 01.2023 - nieudana stymulacja, brak jaj
    · 03.2023 - punkcja 5 ❄️
    · 04.2023 - histeroskopia, usunięcie polipów, nieudana próba zamknięcia ujścia jajowodu, CD138 leczenie
    · 06.2023 - laparoskopia, wodniak, usunięcie jajowodu,
    💔 12.07.2023 - FET 5.1.1 - c. sztuczny, atosiban - beta 10dpt < 5mlU/ml
    💔 03.10.2023 FET 4.2.2 - atosiban, accofil wlew, accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte - beta 8dpt 0,68 mIU/ml
    💔 06.03.2024 FET 3.2.2 - accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte
    17.04 8+5 indukcja poronienia, puste jajo

    Zostało 5 ❄️
  • Nopek Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 15 kwietnia, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulek84 wrote:
    Mam pytanie, może podpowiecie. Ile czasu utrzymuje się poziom beta hcg we krwi? Ja mam taką sytuację, że miałam w lutym poronienie potem zakaz starań przez miesiąc. W kwietniu starania, 14dc ovitrelle, od 16 dc brałam besins, jak tylko odstawiłam to na drugi dzień był okres( z reguły mam po ok 2 dniach). Najciekawsze, że robiłam testy w 10 dpo i 13dpo i po czasie kreska była chociaż niewiem jak to odczytywać, bo po godzinie dopiero wychodziła, chyba niebierze się takiej opcji pod uwagę. W sobotę dostałam okres,mam duże skrzepy w 3dc i teraz się zastanawiam czy to by nie czasem poronienie, podobnie mialam wtedy. Niestety bety nie badałam.. dla potwierdzenia zbadam chyba, ale dopiero we czwartek..

    Słyszałam że jak była wysoka to ok 4-6 tygodnii. U mnie dzień przed poronieniem była 33 tys. Od 27.03 nie badałam i zastanawiam się, czy nie zrobić.
    Miesiączki po poronieniu nie są bardziej obfite?

  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 351 129

    Wysłany: 15 kwietnia, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie może głupie ale już mi na łeb pada z tym czekaniem. Jak niektóre z was może kojarzą, to od 10tego krwawię. Jest to więcej niż plamienia ale mniej niż okres. Teraz w piątek mam ginekologa, bo to termin był ustalony odnośnie tego czy przez te 2tyg pojawił się zarodek czy nie. Lekarz w pt dowie się, że krwawię. I teraz pytanie, czy mimo to będzie robił usg czy jak krwawię to już lekarze, że tak powiem brzydko, się nie paprają w tym tylko do szpitala kierują? Pytam, ponieważ bardzo chciałabym aby to usg w piątek jednak było, co bym wiedziała, czy wszystko ze mną ok (bo na zarodek już nie czekam choć nadzieja jest).

    Zatem czy was ginekolog prowadzący ciążę, zanim skierował na poronienie do szpitala to i tak sam badał czy już nie?

    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 351 129

    Wysłany: 15 kwietnia, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolq wrote:
    Walczy na prawdę dzielnie 😞 serduszko wczoraj na prawdę biło książkowo.. najważniejsze że mogę liczyć na bieżące monitorowanie, ale już te leżenie troszkę mnie przytłacza. Bo nie wiadomo co kiedy i jak...
    na tyle na ile będziesz mieć siły i ochotę to daj tu znać ❤️ trzymam nadal kciuki

    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • Nopek Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 15 kwietnia, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eedzia11 wrote:
    A ja mam pytanie może głupie ale już mi na łeb pada z tym czekaniem. Jak niektóre z was może kojarzą, to od 10tego krwawię. Jest to więcej niż plamienia ale mniej niż okres. Teraz w piątek mam ginekologa, bo to termin był ustalony odnośnie tego czy przez te 2tyg pojawił się zarodek czy nie. Lekarz w pt dowie się, że krwawię. I teraz pytanie, czy mimo to będzie robił usg czy jak krwawię to już lekarze, że tak powiem brzydko, się nie paprają w tym tylko do szpitala kierują? Pytam, ponieważ bardzo chciałabym aby to usg w piątek jednak było, co bym wiedziała, czy wszystko ze mną ok (bo na zarodek już nie czekam choć nadzieja jest).

    Zatem czy was ginekolog prowadzący ciążę, zanim skierował na poronienie do szpitala to i tak sam badał czy już nie?

    Mi się wydaje, że na pewno zrobi usg, bo wysłałby Cie do szpitala w ciemno. A nawet jak Cię wyślę od razu do szpitala to tam i tak będzie usg

  • Anulek84 Ekspertka
    Postów: 206 309

    Wysłany: 15 kwietnia, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alittle wrote:
    Anulek84,
    Widzę, że zrzuciłaś 18kg na keto. Wróciłaś do węgli od tamtego czasu?

    Wróciłam sensie raz na jakiś czas poprostu sie złamie, ale wracam na właściwą dietę. Teraz stosuje bardziej post przerywany 2, 3 posiłki dziennie bardzo sycące. Kawa ze śmietanką 30% . Ok 2 litry wody piję dziennie. Nie używam cukru. Jeśli chodzi o węgle, to jem ale od święta raczej. Takim sposobem pozbyłam się IO po 9 miesiącach diety

    alittle lubi tę wiadomość

    👩 39 l.👨 41 l.

    🙋‍♀️Niedoczynność tarczycy, podejrzenie endometriozy, wyleczona ureaplazma
    od 05.2023 r. dieta KETO -18 kg⬇

    💊 Miovelia Pro, Euthyrox 75/50, wit. C, D- 60tys/tydz., cynk, magnez, B12, Q10+E, Omega3+DHA

    🙋‍♂️
    30.10.2023 r.
    słaby ruch postępowy, morfologia 1%

    💊 Supramen, olej lniany, olej z czarnuszki, zioła o. Klimuszki, żeń-szeń, magnez, witamina C

    17.02 -9cs💔
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ