X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urodziłaś synka? cudownie. brałaś heparynę? od dnia owulacji czy dopiero później?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 17 lipca 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    urodziłaś synka? cudownie. brałaś heparynę? od dnia owulacji czy dopiero później?
    W piwrwszej ciazy bralam tylko zwykly kwasn foliowy a potrm femibion.nic poza tym.nie mialam pojecia o mutacjach..

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 18 lipca 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i się udało? cudownie. Dosłownie jestes moją nadzieją , że moze gdy wdrożę heparynę to w ogóle się już uda:)

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 18 lipca 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też urodziłam córkę nie wiedząc o mutacjach. też przed czasem. genetyk mówiła że pierwszy poród( operacje, zabiegi) może uaktywnia działanie mutacji i często ma pacjentki które robią każdą następną ciążę mimo iż pierwsza była bez problemu.

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 20 lipca 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem po wizycie u hematologa..

    mam mutacje:
    MTHFR 677C-T heterozygota
    Pai-1 4G homozygota
    Czynnik V R2-heterozygota

    pozostałe MTHFR A198C, czynnik V Leiden, Protrombina-prawidłowe

    hemetolog zalecił brać w ciąży Acard 75 mg, twierdzi, że MTHFR i PAi -nie ma znaczenia a CZynnik V R2 nie wykazuje potrzeby przyjmowania heparyny w ciąży. Mam się zgłosić jeśli zajdę w ciąże...

    sama już nie wiem... wiem, ze wiele dziewczyn z tymi mutacjami bierze clexane...
    iść jeszcze gdzie indziej skonsultować??
    hematolog u którego byłam to dość znany w mojej okolicy hematolog-kierownik Oddziału Hematologii Onkologicznej

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 lipca 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    jestem po wizycie u hematologa..

    mam mutacje:
    MTHFR 677C-T heterozygota
    Pai-1 4G homozygota
    Czynnik V R2-heterozygota

    pozostałe MTHFR A198C, czynnik V Leiden, Protrombina-prawidłowe

    hemetolog zalecił brać w ciąży Acard 75 mg, twierdzi, że MTHFR i PAi -nie ma znaczenia a CZynnik V R2 nie wykazuje potrzeby przyjmowania heparyny w ciąży. Mam się zgłosić jeśli zajdę w ciąże...

    sama już nie wiem... wiem, ze wiele dziewczyn z tymi mutacjami bierze clexane...
    iść jeszcze gdzie indziej skonsultować??
    hematolog u którego byłam to dość znany w mojej okolicy hematolog-kierownik Oddziału Hematologii Onkologicznej
    Ja dzisiaj też byłam u hematol8ga. Mam te same mutacje co ty poza trzecia i to w tych samych układach. Dostałam heparyne 0,4 profilaktycznie od dnia nawet owulacji a potem szybko betę i mam wziąć heparyne 0.6. Mam brać acard . Biorę 0.8 mg aktywnego kwasu i 0.4 tego zwykłego. Poza tym b6 1.2 mg i aktywny b12 1mg . Dupka dwa tabsy od 17 dnia cyklu. Jutro biorę wieczorem pierwszy dzień heparyny profilaktycznie

    Idź do innego hematologa. Mój genetyk też powiedział że mam brać heparyne ale od dnia stwierdzenia nawet najmniejszej bety . Pani hematolog też tak powiedziała. Zapytałam czy mogę już po owulacji i powiedziała że tak ale wtedy da mi heparyne 0.4 a potem jak zajdę to 0.6 . Uspokoił mnie ten lek. Acard cały czas mam brać. Odstawie przy okresie noi ta heparyne 0.4 też odstawię gdy będzie ujemna beta.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 21 lipca 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    jestem po wizycie u hematologa..

    mam mutacje:
    MTHFR 677C-T heterozygota
    Pai-1 4G homozygota
    Czynnik V R2-heterozygota

    pozostałe MTHFR A198C, czynnik V Leiden, Protrombina-prawidłowe

    hemetolog zalecił brać w ciąży Acard 75 mg, twierdzi, że MTHFR i PAi -nie ma znaczenia a CZynnik V R2 nie wykazuje potrzeby przyjmowania heparyny w ciąży. Mam się zgłosić jeśli zajdę w ciąże...

    sama już nie wiem... wiem, ze wiele dziewczyn z tymi mutacjami bierze clexane...
    iść jeszcze gdzie indziej skonsultować??
    hematolog u którego byłam to dość znany w mojej okolicy hematolog-kierownik Oddziału Hematologii Onkologicznej
    Dziwne, ja mam łagodniejszą mutację MTHFR 1298AC i PAI1 obie heterozygoty i od pozytywnego testu mam Clexane 0.6, ostatnio zwiększone na 0.8 ze względu na pogarszające się wyniki. W okresie starań i przez 10 tygodni ciąży brałam też Acard ale ze względu na powtarzające się plamienia i krwawienia lekarz kazał mi go odstawić.

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 21 lipca 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 18:58

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 26 lipca 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, robiłyście może badania na te mutacje prywatnie? Nie zakwalifikowałam się u genetyka na badania w kierunku właśnie trombofilii, ale pani doktor nie wyklucza oczywiście. Czy pakiety, które wysyłają do domu, są wiarygodne, sprawdzone? Wiecie, nie chce wydać niepotrzebnie pieniędzy. Zastanawiam się nad tym za 330 złotych (badanie 6 mutacji). Napiszcie proszę, gdzie Wy to diagnozowałyście. Przekierujcie też mnie proszę, jeśli powinnam zadać to pytanie w innym miejscu.

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 lipca 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) dziś się dowiedziałam ze mam te dwie mutacje.
    Macie dobrego genetyka albo gina w Wawie? Możecie kogoś polecić?

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 lipca 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce wrote:
    Dziewczyny, robiłyście może badania na te mutacje prywatnie? Nie zakwalifikowałam się u genetyka na badania w kierunku właśnie trombofilii, ale pani doktor nie wyklucza oczywiście. Czy pakiety, które wysyłają do domu, są wiarygodne, sprawdzone? Wiecie, nie chce wydać niepotrzebnie pieniędzy. Zastanawiam się nad tym za 330 złotych (badanie 6 mutacji). Napiszcie proszę, gdzie Wy to diagnozowałyście. Przekierujcie też mnie proszę, jeśli powinnam zadać to pytanie w innym miejscu.
    Ja robiłam właśnie ten pakiet ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 27 lipca 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Hopeless. A teraz z tym wynikiem zamierzasz iść prywatnie do genetyka? Tak się zastanawiam, czy można dostać drugie skierowanie na NFZ do poradni genetycznej, gdy wyjdą mutacje?

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Katarina1 Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 27 lipca 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robilam te badania za 330zl i są wiarygodne. Kolejki do genetykow na nfz są ogromne. W Bialymstoku poszłam prywatnie za 100zl i jestem bardzo zadowolona z wizyty bo uzyskałam wszystkie odpowiedzi na moje pytania, a nawet więcej. Chyba można u nich zamówić konsultacje telefoniczną.
    Mam oba geny homozygotyczne i w trakcie stymulacji dostałam zakrzepicy żył powierzchownych. Uwazajcie bo hormony uaktywniają zakrzepice i mając te geny dużo ryzykujemy. Miałam tez objawy zakrzepicy żył głębokich w poprzedniej stymulacji dokladnie po zastrzyku na pęknięcie. Na szczescie akurat mialam zabieg hirudoterapii zaplanowany i wystarczyl, ale moglo skonczyc się zatorem płucnym bo mialam duszność bez powodu zwlaszcza po lekkim wysilku.

    starania od 2007 r i ani jednej ciąży
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 27 lipca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Witam :) dziś się dowiedziałam ze mam te dwie mutacje.
    Macie dobrego genetyka albo gina w Wawie? Możecie kogoś polecić?

    Hopless w Wawie podobno prof. Bednarska jest dobrym genetykiem, przyjmuje też państwowo w szpitalu na Sobieskiego. Ja byłam w Łodzi. A Ginekolog to chodzę do Dądalskiej. Byłam też u Jerzak. Jest jeszcze kilka innych nazwisk ale muszę gdzieś je odgrzebać :)

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 27 lipca 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    Hopless w Wawie podobno prof. Bednarska jest dobrym genetykiem, przyjmuje też państwowo w szpitalu na Sobieskiego. Ja byłam w Łodzi. A Ginekolog to chodzę do Dądalskiej. Byłam też u Jerzak. Jest jeszcze kilka innych nazwisk ale muszę gdzieś je odgrzebać :)
    O dzięki!
    Na nfz i kolejki jestem za stara.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 27 lipca 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless jakie mutacje Ci wyszły ? napisz w sierpniowych staraniach

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 27 lipca 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Hopeless jakie mutacje Ci wyszły ? napisz w sierpniowych staraniach
    Napisałam ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Katarina1 Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy bierzecie jakąś inną niz zwykła formę witaminy B12? Jak u was z jej poziomem?

    starania od 2007 r i ani jednej ciąży
  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam poziom po środku norm biorę metylokobalamine

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, gorące pozdrowienia dla wszystkich, które mają nieszczęsne MTHFR i Pai-1. Widziałam, że wiele z was jest już w zaawansowanej ciązy, co napawa mnie wielkim optymizmem :)

    Sama dowiedziałam się wczoraj, że mam te mutacje, w poniedziałek idę do lekarza.

    Zastanawiam się tylko nad jednym. Po cp ginekolog spisał mi sylvie30 (tabletki antykoncepcyjne). Nie wiem, czy nie powinnam ich odstawić. Tak samo jak pregna plus zawierające nieprzetworzony kwas foliowy. Tabletki anty mogą sprzyjać zakrzepicy, tak jest napisane na ulotce. A Kwas foliowy nieprzetworzony może się chyba odkładać i szkodzić?

    Czy któraś z Was przeszła na dietę bezlutenową? Słyszałam, że ona jest dobra przy tej mutacji, tak samo jak rezygnacja z mleka krowiego. Ponoć przed odkładanie się toksyn w organizmie zaleca się też wyciłek fizyczny 3 razy w tygodniu, najlepiej basen i sauna.

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ