X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Abs Ekspertka
    Postów: 137 62

    Wysłany: 5 lipca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja wprawdzie mam wykluczona trombofilia i mutacje Mthfr ale korzystałam z usług dobrego hematologia aby wykluczyć te choroby. Byłam u 3 w sumie. Najlepszy to dr Windyga TS Klinika. Niestety wizyta droga. Poza tym celiwalabym w tych hematologow którzy pracują w Instytucie Hematologii w Warszawie mysle ze znają się na rzeczy. A tak przy okazji gdzie można w Wawie zrobic badanie PAI 1 bo jeszcze tego nie zrobilam a temat mnie interesuje?

    Nunia lubi tę wiadomość

    2016 Pawełek 28tc
    2018 Weronika moja największa radość
    2020 Piotruś moja druga największa radość
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na testdna.pl możesz zamówić

  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 10 lipca 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy przy mutacji MTHFR Ovarin może zaszkodzić? Chodzi mi o kwas foliowy. Nie mam jeszcze wprawdzie stwierdzonej tej mutacji, ale homocysteinę mam 13,5, w przyszłym tygodniu genetyk, jeśli on nie zleci mi badań, zamówię ten pakiet badań genetycznych na trombofilię i sama zrobię.

    Drugie pytanie - czy z takim poziomem homocysteiny mogę wymagać od rodzinnego skierowania do hematologa? Jak poszłam z dodatnim ANA to mnie spławił tym, że nie mam objawów towarzyszących...

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 lipca 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czym różni się pai-1 4g w homozygocie od heterozygoty. Mam tą mutacje plus ta pierwsza na m ale ta jest w heterozygocie. Czy właśnie pai odpowiada za poronienia ? Czy za implantacja? Czy cloxagen zastrzyku są na pai oraz encort on. ? Czy warto robić zaraz zespół antyfosfolipidowy gdy homocysteiny jest 10,2? Dostałam mimo mutacji tylko 0,8mg folianow i 0,4 mg zwykłego kwasu foliowego. Nie dostałam witam b12 tej metylokobalam8ny. Martwi mnie to wszystko. Mam tylko jeszcze acard 75 i feminizm 1 właśnie plus costagnus i wit d3 5000j. Miałam tylko raz ciążę biochemiczna. Wyszedł ze mnie skrzep w 9 dniu po owu i beta spadła w 11 dniu po owu do 3,8. Lekarz to odsłon. Nie dał cl8xagfnu tylko do genetyka skierował. Nie chce parę razy ronic zanim dostanę cloxagen i encort on jedli wyjdzie ten zespół antyfosfolipidowy. Za rzadko zachodze żeby tracić ciążę.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 16 lipca 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze clexane i encorton to nie cukierki i warto zrobić dokładne badania przed ich włączeniem. Dobrze ze lekarz skierował Was do genetyka. Przy Mthfr należy unikać zwykłego kwasu foliowego (który np jest w femibionie) i optymalna homocysteina do starań to 6-7. trzeba by było ja najpierw obniżyć
    I to nie jest tak ze któraś z tych mutacji jest odpowiedzialna za poronienia, one zwiększają ryzyko powstania mikrozakrzepow ale wiele osób rodzi dzieci bez wiedzy o mutacji ;-)

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 lipca 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni czytałam właśnie o tym że trzeba unikać kwasu foliowego ale mimo mojej mutacji kazał brać femibion i mimo homocysteiny nie przepisał b12 tej odpowiedniej formy. Nie rozumiem

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 lipca 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Dziewczyny, czy któraś jest z Warszawy? Mogłybyście polecić dobrego hematologa?
    Pokrótce o mnie - ciąża w 1cs, niby wszystko ok, a jednak w 8t5d serduszko się zatrzymało, o czym dowiedzieliśmy się na usg w 12tc. Do badań genetycznych fasolki nie miałam głowy, od lekarzy nie dostałam żadnych zleceń bo "tak się zdarza, statystyka". Sama naczytałam się o różnych przyczynach poronień i tak mi w głowie siedziały te mutacje.. W ciąży popękały mi naczynka, po zabiegu zrobił się wielki siniak bez niczego (znowu "zdarza się").. Zrobiłam prywatnie testy na trombofilię i wyszły właśnie mutacje MTHFR 667C-T hetero i PAI-1 4G homo. Szukam lekarza, który mnie pokieruje co dalej, żebym się nie plątała jak dziecko we mgle. Mój ginekolog może mnie przyjąć dopiero w połowie lipca, a przecież oszaleję i osiwieję do tego czasu. I tak będę musiała pójść prywatnie do hematologa, bo te terminy na nfz to doprowadzają do śmiechu przez łzy.
    Hej mam dokładnie te same mutacje. Plus homocysteiny 10,2. Jak wygląda u Ciebie krok działań. ? Ja mam genetyka jutro. Muszę się umówić do hematologa. Reszta co do leków to tak jak wcz4sniej napisałam. Jestes po poronieniach?co twoi hematolodzy Ci dali ? Ci kazali robić?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 17 lipca 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Hej mam dokładnie te same mutacje. Plus homocysteiny 10,2. Jak wygląda u Ciebie krok działań. ? Ja mam genetyka jutro. Muszę się umówić do hematologa. Reszta co do leków to tak jak wcz4sniej napisałam. Jestes po poronieniach?co twoi hematolodzy Ci dali ? Ci kazali robić?
    mam te same mutacje co Ty plus Czynnik VR2 w układzie hetero.
    z tego co wyczytałam powinnyśmy brać acard w trakcie starań i clexane w ciąży.
    do poradni genetycznej w moim mieście takie kolejki, że musiałabym czekać ponad rok!!
    w czwartek mam hematologa-zobaczymy co on powie.
    ja brałam folian solgara+ witaminę P-5-P. homocysteina 7,5 kwas foliowy 17,80 . więc w sumie ok.
    odstawiłam już tę P-5-p bo bałam się, że homocysteina za bardzo spadnie, teraz biorę uż tylko ten folian. kolejne badanie poziomu homocysteiny początkiem sierpnia.

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 17 lipca 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Reni czytałam właśnie o tym że trzeba unikać kwasu foliowego ale mimo mojej mutacji kazał brać femibion i mimo homocysteiny nie przepisał b12 tej odpowiedniej formy. Nie rozumiem

    Bo w Polsce nie kupisz tej odpowiedniej formy B12. Trzeba zamówic za granicą. No i najlepiej najpierw sprawdzić poziom wit B12 i zacząć brać, nawet samemu, żeby obniżyć homocysteinę. i wyrzucić femibion, lepiej brac sam folian.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziewczyny kupiłam b12 przez internet firmy Aliness 100 uq methylocobalamina.

    co to jest P-5-p?

    a lekarz nie mówił Ci, zeby odstawic zwykły kwas foliowy? mi kazał dalej brać w tabletce femibion tam jest 0,4 mg kwasu foliowego.
    Co to cloxagenu to ja słyszałam, ze warto nasiskać aby brać go już od dnia owulacji , ze bez niego to małe szanse na zagnieżdzenie a co dopiero o ciaży z medycznego puktu widzenia. Ja też mam hematologa w czwartek a genetyka dzisiaj , tzn rozmowa telefoniczna bo tylko takie mają "wizyty" koszt 140 zł. Jeśli chcesz mogę dać Ci namiary .

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi czy ty już poroniłaś? ja miałam tylko ciażę biochemiczą ldo zaczęło się 3 tyg. Dosłownie czułam, ze mam zagnieżdzenie a 4 dni póxniej wypadł ze mnie skrzep . Beta wyszła dodania ale ponizej 5 bo 3,8. Dwa dni później była już poniżej 2. Nie chce przechodzić poronien zanim ktoś mi da poważne leki tak aby w ogóle dochodziło do zagnieżdzenia i przeżycia płodu we mnie.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najgorsze jest u mnie to , ze cos takiego czułam pierwszy raz od 11 miesiecy a wiec pierwszy raz doszło do zapłodnienia komórki po 11 miesięcy. W tej częstotliwości to nie wyobrażam sobie zachodzić a potem ronić po to tylko aby lekarze doszli do tych samych wniosków co ja już wyczytałam i sie dowiedziałam.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj moze genetyk mi powie jak brać leki

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tto nie jest tak , ze gdy ma się wyższą homocysteine to wit b12 musi być niedobór?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrra piszesz z telefonu? bo ciężko czasem zrozumieć Twoje posty ;)
    A robiliście badanie nasienia?
    I nie to nie jest tak że jeśli homocysteina jest podwyższona to wit B12 jest za mało.
    A P5P to aktywna forma witaminy B12.
    Nie wiem czy jest sens brać clexane już od owulacji, to lekarz musi zadecydować. Czasem włączają acard w trakcie starań.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak dokładnie z telefonu i mi ciągle telefon przestawia słowa:( sorki

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm ja tu czytam o tym P5P , ze to B6. eh

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 17 lipca 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,P5P to aktywna forma B6 mój błąd.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    b6 biore tylko to z feminium i nie wiem nie jestes napisane jaka to b6. jest tego około 1000 uq.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 17 lipca 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Czarnaiwi czy ty już poroniłaś? ja miałam tylko ciażę biochemiczą ldo zaczęło się 3 tyg. Dosłownie czułam, ze mam zagnieżdzenie a 4 dni póxniej wypadł ze mnie skrzep . Beta wyszła dodania ale ponizej 5 bo 3,8. Dwa dni później była już poniżej 2. Nie chce przechodzić poronien zanim ktoś mi da poważne leki tak aby w ogóle dochodziło do zagnieżdzenia i przeżycia płodu we mnie.
    w 2012 urodziłam synka ( co prawda przed terminem, ale wszystko ok z dzieckiem).

    teraz w marcu - ciąża pozamaciczna (nie wiedziałam wtedy o mutacjach).

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ