X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Abs Ekspertka
    Postów: 137 62

    Wysłany: 5 lipca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja wprawdzie mam wykluczona trombofilia i mutacje Mthfr ale korzystałam z usług dobrego hematologia aby wykluczyć te choroby. Byłam u 3 w sumie. Najlepszy to dr Windyga TS Klinika. Niestety wizyta droga. Poza tym celiwalabym w tych hematologow którzy pracują w Instytucie Hematologii w Warszawie mysle ze znają się na rzeczy. A tak przy okazji gdzie można w Wawie zrobic badanie PAI 1 bo jeszcze tego nie zrobilam a temat mnie interesuje?

    Nunia lubi tę wiadomość

    2016 Pawełek 28tc
    2018 Weronika moja największa radość
    2020 Piotruś moja druga największa radość
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na testdna.pl możesz zamówić

  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 10 lipca 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy przy mutacji MTHFR Ovarin może zaszkodzić? Chodzi mi o kwas foliowy. Nie mam jeszcze wprawdzie stwierdzonej tej mutacji, ale homocysteinę mam 13,5, w przyszłym tygodniu genetyk, jeśli on nie zleci mi badań, zamówię ten pakiet badań genetycznych na trombofilię i sama zrobię.

    Drugie pytanie - czy z takim poziomem homocysteiny mogę wymagać od rodzinnego skierowania do hematologa? Jak poszłam z dodatnim ANA to mnie spławił tym, że nie mam objawów towarzyszących...

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 lipca 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czym różni się pai-1 4g w homozygocie od heterozygoty. Mam tą mutacje plus ta pierwsza na m ale ta jest w heterozygocie. Czy właśnie pai odpowiada za poronienia ? Czy za implantacja? Czy cloxagen zastrzyku są na pai oraz encort on. ? Czy warto robić zaraz zespół antyfosfolipidowy gdy homocysteiny jest 10,2? Dostałam mimo mutacji tylko 0,8mg folianow i 0,4 mg zwykłego kwasu foliowego. Nie dostałam witam b12 tej metylokobalam8ny. Martwi mnie to wszystko. Mam tylko jeszcze acard 75 i feminizm 1 właśnie plus costagnus i wit d3 5000j. Miałam tylko raz ciążę biochemiczna. Wyszedł ze mnie skrzep w 9 dniu po owu i beta spadła w 11 dniu po owu do 3,8. Lekarz to odsłon. Nie dał cl8xagfnu tylko do genetyka skierował. Nie chce parę razy ronic zanim dostanę cloxagen i encort on jedli wyjdzie ten zespół antyfosfolipidowy. Za rzadko zachodze żeby tracić ciążę.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 16 lipca 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze clexane i encorton to nie cukierki i warto zrobić dokładne badania przed ich włączeniem. Dobrze ze lekarz skierował Was do genetyka. Przy Mthfr należy unikać zwykłego kwasu foliowego (który np jest w femibionie) i optymalna homocysteina do starań to 6-7. trzeba by było ja najpierw obniżyć
    I to nie jest tak ze któraś z tych mutacji jest odpowiedzialna za poronienia, one zwiększają ryzyko powstania mikrozakrzepow ale wiele osób rodzi dzieci bez wiedzy o mutacji ;-)

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 lipca 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni czytałam właśnie o tym że trzeba unikać kwasu foliowego ale mimo mojej mutacji kazał brać femibion i mimo homocysteiny nie przepisał b12 tej odpowiedniej formy. Nie rozumiem

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 lipca 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Dziewczyny, czy któraś jest z Warszawy? Mogłybyście polecić dobrego hematologa?
    Pokrótce o mnie - ciąża w 1cs, niby wszystko ok, a jednak w 8t5d serduszko się zatrzymało, o czym dowiedzieliśmy się na usg w 12tc. Do badań genetycznych fasolki nie miałam głowy, od lekarzy nie dostałam żadnych zleceń bo "tak się zdarza, statystyka". Sama naczytałam się o różnych przyczynach poronień i tak mi w głowie siedziały te mutacje.. W ciąży popękały mi naczynka, po zabiegu zrobił się wielki siniak bez niczego (znowu "zdarza się").. Zrobiłam prywatnie testy na trombofilię i wyszły właśnie mutacje MTHFR 667C-T hetero i PAI-1 4G homo. Szukam lekarza, który mnie pokieruje co dalej, żebym się nie plątała jak dziecko we mgle. Mój ginekolog może mnie przyjąć dopiero w połowie lipca, a przecież oszaleję i osiwieję do tego czasu. I tak będę musiała pójść prywatnie do hematologa, bo te terminy na nfz to doprowadzają do śmiechu przez łzy.
    Hej mam dokładnie te same mutacje. Plus homocysteiny 10,2. Jak wygląda u Ciebie krok działań. ? Ja mam genetyka jutro. Muszę się umówić do hematologa. Reszta co do leków to tak jak wcz4sniej napisałam. Jestes po poronieniach?co twoi hematolodzy Ci dali ? Ci kazali robić?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 17 lipca 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Hej mam dokładnie te same mutacje. Plus homocysteiny 10,2. Jak wygląda u Ciebie krok działań. ? Ja mam genetyka jutro. Muszę się umówić do hematologa. Reszta co do leków to tak jak wcz4sniej napisałam. Jestes po poronieniach?co twoi hematolodzy Ci dali ? Ci kazali robić?
    mam te same mutacje co Ty plus Czynnik VR2 w układzie hetero.
    z tego co wyczytałam powinnyśmy brać acard w trakcie starań i clexane w ciąży.
    do poradni genetycznej w moim mieście takie kolejki, że musiałabym czekać ponad rok!!
    w czwartek mam hematologa-zobaczymy co on powie.
    ja brałam folian solgara+ witaminę P-5-P. homocysteina 7,5 kwas foliowy 17,80 . więc w sumie ok.
    odstawiłam już tę P-5-p bo bałam się, że homocysteina za bardzo spadnie, teraz biorę uż tylko ten folian. kolejne badanie poziomu homocysteiny początkiem sierpnia.

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 17 lipca 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Reni czytałam właśnie o tym że trzeba unikać kwasu foliowego ale mimo mojej mutacji kazał brać femibion i mimo homocysteiny nie przepisał b12 tej odpowiedniej formy. Nie rozumiem

    Bo w Polsce nie kupisz tej odpowiedniej formy B12. Trzeba zamówic za granicą. No i najlepiej najpierw sprawdzić poziom wit B12 i zacząć brać, nawet samemu, żeby obniżyć homocysteinę. i wyrzucić femibion, lepiej brac sam folian.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziewczyny kupiłam b12 przez internet firmy Aliness 100 uq methylocobalamina.

    co to jest P-5-p?

    a lekarz nie mówił Ci, zeby odstawic zwykły kwas foliowy? mi kazał dalej brać w tabletce femibion tam jest 0,4 mg kwasu foliowego.
    Co to cloxagenu to ja słyszałam, ze warto nasiskać aby brać go już od dnia owulacji , ze bez niego to małe szanse na zagnieżdzenie a co dopiero o ciaży z medycznego puktu widzenia. Ja też mam hematologa w czwartek a genetyka dzisiaj , tzn rozmowa telefoniczna bo tylko takie mają "wizyty" koszt 140 zł. Jeśli chcesz mogę dać Ci namiary .

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi czy ty już poroniłaś? ja miałam tylko ciażę biochemiczą ldo zaczęło się 3 tyg. Dosłownie czułam, ze mam zagnieżdzenie a 4 dni póxniej wypadł ze mnie skrzep . Beta wyszła dodania ale ponizej 5 bo 3,8. Dwa dni później była już poniżej 2. Nie chce przechodzić poronien zanim ktoś mi da poważne leki tak aby w ogóle dochodziło do zagnieżdzenia i przeżycia płodu we mnie.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najgorsze jest u mnie to , ze cos takiego czułam pierwszy raz od 11 miesiecy a wiec pierwszy raz doszło do zapłodnienia komórki po 11 miesięcy. W tej częstotliwości to nie wyobrażam sobie zachodzić a potem ronić po to tylko aby lekarze doszli do tych samych wniosków co ja już wyczytałam i sie dowiedziałam.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj moze genetyk mi powie jak brać leki

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tto nie jest tak , ze gdy ma się wyższą homocysteine to wit b12 musi być niedobór?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrra piszesz z telefonu? bo ciężko czasem zrozumieć Twoje posty ;)
    A robiliście badanie nasienia?
    I nie to nie jest tak że jeśli homocysteina jest podwyższona to wit B12 jest za mało.
    A P5P to aktywna forma witaminy B12.
    Nie wiem czy jest sens brać clexane już od owulacji, to lekarz musi zadecydować. Czasem włączają acard w trakcie starań.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak dokładnie z telefonu i mi ciągle telefon przestawia słowa:( sorki

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm ja tu czytam o tym P5P , ze to B6. eh

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 17 lipca 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,P5P to aktywna forma B6 mój błąd.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    b6 biore tylko to z feminium i nie wiem nie jestes napisane jaka to b6. jest tego około 1000 uq.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 17 lipca 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Czarnaiwi czy ty już poroniłaś? ja miałam tylko ciażę biochemiczą ldo zaczęło się 3 tyg. Dosłownie czułam, ze mam zagnieżdzenie a 4 dni póxniej wypadł ze mnie skrzep . Beta wyszła dodania ale ponizej 5 bo 3,8. Dwa dni później była już poniżej 2. Nie chce przechodzić poronien zanim ktoś mi da poważne leki tak aby w ogóle dochodziło do zagnieżdzenia i przeżycia płodu we mnie.
    w 2012 urodziłam synka ( co prawda przed terminem, ale wszystko ok z dzieckiem).

    teraz w marcu - ciąża pozamaciczna (nie wiedziałam wtedy o mutacjach).

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ