X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nieprawidłwy kariotyp
Odpowiedz

Nieprawidłwy kariotyp

Oceń ten wątek:
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 7 października 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Wybieram sie niedlugo na badania kariotypow i aby zaoszczedzic pieniadze zastanawiam sie czy nie zrobic ich tylko sobie. Bo mam za soba dwa poronienia i to z roznymi partnerami, zatem z moim mezem to chyba nie jest problem tylko ze mna. Tylko nie wiem czy lekarzowi cos da wynik tylko jednej osoby. Ktos pomoze?

    Bella1290 lubi tę wiadomość

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 7 października 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza - hmm po dwóch poronieniach należy Ci się skierowanie do poradni genetycznej, skierowanie dla Ciebie i dla męża, dla każdego z osobna, może wypisać lekarz rodzinny :) Tylko przypilnuj aby nie wpisał nazwy konkretnego szpitala, bo nie raz są kosmiczne kolejki.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 7 października 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, ale szczerze mowiac nie chce juz czekac. Zanim sie dostane do jakiejs przychodni na NFZ, zanim sie dostaniemy na badania.. No nie wiem :/

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 7 października 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, skierowanie można wziąć i się zapisać, a w ciążę można próbować zachodzić ;)

    Ja zapisywałam się pod koniec marca, a najwcześniej termin w okolicy (w Łodzi) udało się znaleźć na 1 sierpnia wtedy. Może gdzieś byłoby bliżej, ale w Wa-wie w dwóch poradniach na 2017 rok były wtedy zapisy. Wiem, że chyba w Rudzie Śląskiej czy coś są dość krótkie terminy na badanie.

    A jeśli będziesz w ciąży a przyjdzie czas wizyty to spokojnie można iśc, tak mi powiedziała pani w poradni.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 7 października 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie mozna sie starac.. Ale ja juz bylam w poradni i pierwsze co mi kazal zrobic to ten kariotyp. I histeroskopie. I jak pomysle, ze nastepna wizyte mam miec za kilka miesiecy bo czekam na kariotyp to słabo trochę. Z drugiej strony mozna zaoszczedzic 800 zł. A z trzeciej strony co mi w sumie da kariotyp. Jak wyjdzie dobrze to ok, a jak źle to co to da? Przeciez nie przestane sie starać.

    Jutro miałam sie wybrac do invicty na badania i sie doczytalam, ze robia ten kariotyp na NFZ:) A ja mam skierowanie do poradni, ktorego oni wymagaja. No to zobaczymy jutro czy zaplace. Zreszta tak mnie jakoś nakręciłaś, że jednak stwierdzam, ze po co placic. Juz wystarczajaco place za wszystko. Jak nam sie nalezy.. To warto moze poszukac i poczekac. Z drugiej strony szkoda kazdego dnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2016, 20:36

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 7 października 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, jeszcze zależy co wyjdzie nie tak w kariotypie. Zapewne nie mielibyście samego badania kariotypów, tylko pewnie ty dodatkowo MTHFR i V-leiden, ale z tego co widzę MTHFR już odkryłaś.

    Niektórzy lekarze uważają za zasadne podawanie heparyny przy MTHFR, choć refundowane jest tylko chyba jeśli w badaniach potwierdzona jest zakrzepica bądź trombofilia.

    Tak, to dość kosztowne badania, kariotypy obydwojga partnerów + V-leiden + MTHFR to grubo ponad 1000zł.

    Ale warto się dowiedzieć, może nie karzą Ci tyle czekać, bo ogólnie skierowanie na te badania to dostaje się chyba na wizycie u genetyka właśnie, ale to zobaczysz jutro. I daj znać :)

    emi_um lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 7 października 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już miałam badania na mutacje i wyszło mi to co mam w podpisie. Już zdurniałam czy chcą skierowanie już na badanie, czy skierowanie do poradni. Bo ja mam do poradni i tylko dla siebie nie dla meza. Wlasnie dlatego chcialm oszczedzic sobie tego kombinowania i zaplacic i z glowy. Tym bardziej, ze u mnie w miescie nie ma poradni genetycznej. Ledwo od rodzinnego wyszarpalam skierowanie do poradni genetycznej masakra :/ A w klinice gin od razu kierował tam gdzie kariotyp najtaniej, czyli prywatnie. Zamiast pomoc jak tu zakombinować na NFZ . Ech :/

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 7 października 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra, a macie tylko jednego lekarza rodzinnego? Ehh kurde nie wiem gdzie to znaleźć, ale wiem, że na NFZ po dwóch poronieniach należy się skierowanie dla obydwojga partnerów.

    Ale wiesz, nie ma teraz rejonizacji więc można podzwonić gdzie najszybciej i tam się zapisać. A mając skierowanie do poradni genetycznej to umawiają Cię na wizytę z genetykiem i tam po wywiadzie dopiero dają skierowanie na badania, u nas robione na miejscu było od razu.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 7 października 2016, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak Ty rozumiesz zapisy z tej strony ?

    http://www.invicta.pl/188/bezplatne_badania_genetyczne.html

    CHodzi o skierowanie już na badanie czy o skierowanie do poradni genetycznej ogolne?

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 7 października 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to tak rozumiem, jakby chcieli skierowanie na któreś z wymienionych badań, a nie do poradni.

    A to "Pacjent może również skorzystać z bezpłatnej porady w Poradni Genetycznej INVICTA zgodnie z warunkami umów z NFZ" rozumiem tak, że potrzebne tu skierowanie do poradni genetycznej, bo to jest warunek skorzystania z jakby darmowej porady.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 7 października 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez to tak rozumiem. To najwyzej jutro umowie sie na ta wizytę do poradni, na to moje skierowanie. Tylko, ze ja jade do Slupska, a oni pisza chyba o Gdansku. No zbaczymy jutro. Do ostatniej chwili nie wiem, czy zaplace czy nie:) Dzieki sliczne za pomoc. Dam znac jutro:)

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 7 października 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza z tego co pamietam to konsultacje genetyczne maja tylko z Gdansku. Ale zapytaj:) no i mysle ze najpierw jest wizyta a potem wystawia zalecenie na badania. A czemu chcesz zrobic kariotyp tylko swoj?

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 8 października 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    MonaLiza z tego co pamietam to konsultacje genetyczne maja tylko z Gdansku. Ale zapytaj:) no i mysle ze najpierw jest wizyta a potem wystawia zalecenie na badania. A czemu chcesz zrobic kariotyp tylko swoj?
    Tak masz racje. Maja genetyka tylko w Gdansku. Pojechalismy do Slupska z zamyslem , ze wezmiemy moje skierowanie do genetyka i zobaczymy co dalej. Bardzo mila pani w recepcji sama powiedziala ze zaoszczedzimy jak bedziemy miec oboje skierowanie już od genetyka na kariotyp. Zadzwonila do Gdanska, ale u nich wolny termin do genetyka na luty jest dopiero. Obbdzwonie inne przychodnie, poratuje sie znajomymi lekarzami i zobaczymy czy sie uda cos szybciej. Jak nie to wtedy zrobimy prywatnie, ale poki co działamy by zrobic na NFZ. Dlatego reni86 chciałam zrobic tylko sobie, taki mialam pomysl, by zoaszczdzic. Ale to bez sensu.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. My tez szykujemy się do badań kariotypu. Dwa poronienia, dwa razy serduszko się nie wykształciło i w ogóle wszystko razy dwa tak samo się działo. Badania ogólne i po poronieniu nic nie wprowadziły w nasze starania. Ciut wyższe tsh (ponad 3, teraz w okolicach 2) Poza tym nic. Badanie nasienia też względne. Niby trochę zła ruchliwość ale to podobno nie było przyczyną poronień.
    Też dostałam skierowanie na nfz ale jak dzwoniłam do Warszawy to zapisy dopiero od stycznia i tylko najpierw na rozmowe z genetykiem i dopiero on zadecyduje czy się nadajemy na fundusz na badania czy nie. W dodatku wy piszecie o 2 poronieniach a mi przez telefon babka powiedziała, że muszę mieć 3 udokumentowane poronienia. Więc idziemy prywatnie. Na razie zrobiliśmy sobie przerwę, ale obawiam się, że właśnie w tym wyjdzie coś nie tak. A wtedy? Niby wszystka technologia taka rozwinięta a genetyka leży..

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 26 października 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette podzwoń po innych ośrodkach. W wawie faktycznie długo się czeka, ale są inne miejsca. My jeździliśmy do Łodzi. Zapisani byliśmy tez na Sobieskiego i trochę żałuję że zrezygnowaliśmy z tej wizyty bo podobno mają bardzo dobrego genetyka. Ale z Łodzi też byłam zadowolona. Teraz Jaqueline tam się wybiera po odbiór wyników i mam nadzieję, ze też z tego miejsca będzie zadowolona:) tam pobierają krew odrazu po wizycie.
    A jakie dokładnie badania jeszcze robiliście?

    Arcola lubi tę wiadomość

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 28 października 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się udało zapisać do Sczecina na 6 grudnia. Gdyby nie wyjazd męża, to byłoby jeszcze szybciej. Jakiś profesor ma nas przyjąć, ale nie wiem jak się nazywa. Mam nadzieję, że od razu zrobią kariotyp.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane podczytuje Was zejestrowalam się do genetyka pod koniec października wizyta wyznaczona na 21 luty wiec kupa czasu ..... Ale udało się wczesniej na poczatku listopada dostalam telefon ze zwolniło się miejsce i wizytę miałam 21 listopada :-) czyli cale trzy miesiące wczesniej niż początkowo Pani genetyka bardzo mila i dokładna kobitka zleciła mi kilka badan miedzy innymi właśnie kariotyp oraz pod katem zakrzepicy jej zdaniem na 100% ja mam ... Teraz obecnie czekam na wyniki a w miedzy czasie odebralam wyniki od mojego giną i okazuje się ze mam mutacje MTHFR C 677T - Heterozygota czekam na te wyniki i jestem przerażona co mi w nich wyjdzie ...

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonilam do kliniki niema jeszcze wszystkich badan ale kariotyp męski i żeński ok :-)

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kobitki!
    Mam pytanie do pań, którym z badań kariotypu wyszły translokacje zrównoważone (lub u tatusia dzieciątka), czy w takim wypadku wasi rodzice - tzn. dziadkowie maluszka, również mieli badania genetyczne?
    U mnie niestety jest translokacja pomiędzy trzema chromosomami 1,2 i 3. Profesor właśnie zlecił badanie u moich rodziców i brata

  • cud Koleżanka
    Postów: 55 8

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula87 wrote:
    Cześć Kobitki!
    Mam pytanie do pań, którym z badań kariotypu wyszły translokacje zrównoważone (lub u tatusia dzieciątka), czy w takim wypadku wasi rodzice - tzn. dziadkowie maluszka, również mieli badania genetyczne?
    U mnie niestety jest translokacja pomiędzy trzema chromosomami 1,2 i 3. Profesor właśnie zlecił badanie u moich rodziców i brata

    Moj genetyk zaproponowal badanie moich rodziców ale wiem ze to badanie nic by nie zmieniło... wiec jak narazie nie zrobiłam..

    (*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ