X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nieprawidłwy kariotyp
Odpowiedz

Nieprawidłwy kariotyp

Oceń ten wątek:
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy którejś z Was udało się zajść w zdrowa ciążę mimo nieprawidłowego kariotypu?
    Szukam jakiegoś pocieszenia i jakiejś nadziei...
    Jestem w 14tyg ciazy... niestety uslyszelismy w przeciagu ostatnich paru dni straszne informacje - 13 trisomia... Dzieciatko nie ma żadnych szans na przezycie.... Pierwsza ciążę poronilam w 12tyg... Obawiam się że to nie jest tylko nieszesliwy przypadek... A problem może być w nas... jesteśmy przed badaniami kariotypow ale martwię się, że marzenia o dużej szczęśliwej rodzinie u nas się nie spełnia :(

    Martoszka lubi tę wiadomość

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • Ren Znajoma
    Postów: 26 100

    Wysłany: 11 lutego 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po 3 poronieniach samoistnych. W styczniu 2018 robilam badanie kariotypu. Wyniki otrzymalam. Opis: Rozpoznanie mozaikowego kariotypu zenskiego. Z 50 badanych komorek 47 prawidlowych i 3 komorki z monosomia chromosomu X. Co to oznacza? Ktos podpowie? U meza wyszly prawidlowe kariotypy.

    Ren
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 12 lutego 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hefe wrote:
    Hej czy którejś z Was udało się zajść w zdrowa ciążę mimo nieprawidłowego kariotypu?
    Szukam jakiegoś pocieszenia i jakiejś nadziei...
    Jestem w 14tyg ciazy... niestety uslyszelismy w przeciagu ostatnich paru dni straszne informacje - 13 trisomia... Dzieciatko nie ma żadnych szans na przezycie.... Pierwsza ciążę poronilam w 12tyg... Obawiam się że to nie jest tylko nieszesliwy przypadek... A problem może być w nas... jesteśmy przed badaniami kariotypow ale martwię się, że marzenia o dużej szczęśliwej rodzinie u nas się nie spełnia :(

    Nie wiem czy jeszcze tu zagladasz. M9j brat ma trisomie 13. Bratowa ronila 7 razy.. a potem dwoje zdrowych dzieci jedno po drugim. Trzeba sie przy tym nastawic niestety na wiecej podejsc (choc niekoniecznie) ale jesli nid stracisz nadziei to w koncu sie uda.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Kejt2405 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Mam pytanie dotyczące skierowania na badanie kariotypu na nfz. Ono jest wystawione na mnie czy partner musi miec osobne skierowanie czy na jedno skierowanie oboje robimy? Lekarz nic o tym nie mowil a udalo mi sie w miare szybko znalezc wizyte bo to juz za tydzien. Prosze o pomoc

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt2405 wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Mam pytanie dotyczące skierowania na badanie kariotypu na nfz. Ono jest wystawione na mnie czy partner musi miec osobne skierowanie czy na jedno skierowanie oboje robimy? Lekarz nic o tym nie mowil a udalo mi sie w miare szybko znalezc wizyte bo to juz za tydzien. Prosze o pomoc
    Każda z Was musi mieć skierowanie, partner może mieć od swojego rodzinnego

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Kejt2405 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli musi sie udać do swojego lekarza ? Bo na to skierowanie tylko mi wykonaja badania?
    Jestem juz po trzecim poronieniu i nie bardzo orientuje sie co i jak

    02.2015- poronienie chybione w 10tc
    12.2015- ciąża biochemiczna
    12.2018-poronienie chybione w 10tc :(

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jest Kejt, powinien pójść do swojego lekarza, powiedzieć, że poroniłaś 3 krotnie i potrzebuje skierowanie na badanie kariotypów.Ja miałam kariotyp po 2 poronieniu zrobiony wg. tej procedury.Po 3 poronieniu przysługuje Ci pełna diagnostyka, proponuję zrobić zespół antyfosfolipidowy.To zdarza się częściej niż nieprawidłowy kariotyp

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Kejt2405 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za pomoc !
    Troche sie boje bo mimo mlodego wieku nie moge donosic ciąży:( mam mase badan narazie tylko z krwi bo lekarz podejrzewa chorobe krwi :( w rodzinie wystepowaly już poronienia i to czeste bo do tej pory dzieci nie maja, moze to byc podloze genetyczne, tak bardzo ich pragnęłam a teraz pozostala pustka z ktora ciezko sobie poradzic :(

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domyślam się jak musi być Ci ciężko.Nie poddawaj się jednak!

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Kejt2405 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Napewno sie nie poddam doczekam sie upragnionego pierwszego maleństwa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2019, 13:34

  • Mahatma Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 26 maja 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Czy którejś udało się urodzić zdrowe dziecko przy nieprawidłowym kariotypie?
    Ostatnio odebraliśmy wyniki mojego partnera i niestety wyszła translokacja zrownowazona na 3 i 5 chromosomie. O dziecko staralismy sie 1,5 roku,abe bez skutku.Nigdy tez nie poronilam.Ze wzgledu na slabe nasienie zaczelismy wykonywac badania do in vitro...ale ta wiadomosc nas dobiła :(

    AMH 1.41
    On:nieprawidlowy kariotyp,trans.wzajemna zrown.na chrom. 3 i 5
    Morfologia 2%,6%,0% :(
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 26 maja 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    przekopałam ogrom for, na których wypowiadały się kobiety, które mając taki problem urodziły zdrowe dziecko, a nawet dzieci.
    Obawiam się u siebie problemów z kariotypem, bo jestem po drugim pustym jaju płodowym z rzędu... A ginekolog mówi, że badania genetyczne zostawiamy na sam koniec diagnostyki...
    W czwartek dowiem się co powiedzą badania histopatologiczne po zabiegu :(

    j45n7fc.png
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 26 maja 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mahatma wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Czy którejś udało się urodzić zdrowe dziecko przy nieprawidłowym kariotypie?
    Ostatnio odebraliśmy wyniki mojego partnera i niestety wyszła translokacja zrownowazona na 3 i 5 chromosomie. O dziecko staralismy sie 1,5 roku,abe bez skutku.Nigdy tez nie poronilam.Ze wzgledu na slabe nasienie zaczelismy wykonywac badania do in vitro...ale ta wiadomosc nas dobiła :(

    Wiem jak to jest jak dostaje się informacje o błędnym kariotypie i nagle dociera do Ciebie, ze Twoje marzenia o szczęśliwej rodzinie mogą się nie spełnić...
    na samej gorze, dwa lata temu sama szukałam jakiegoś wsparcia i otuchy, ze wszystko jest możliwe... mnie nic bardziej nie motywuje jak to, ze komuś się udało wiec mi tez może!
    Nie jestem jeszcze mama, ale rośnie we mnie zdrowa dziewczynka... u męża błędny kariotyp (inwersja chromosomu 7) mieliśmy 85% szans na zdrowe dziecko, udało się za 3 razem.

    Czasem ta droga może być dłuższa, mogą się pojawić inne problemy... ale nie ma co tracić nadziei...

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • Mahatma Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 26 maja 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hefe wrote:
    Wiem jak to jest jak dostaje się informacje o błędnym kariotypie i nagle dociera do Ciebie, ze Twoje marzenia o szczęśliwej rodzinie mogą się nie spełnić...
    na samej gorze, dwa lata temu sama szukałam jakiegoś wsparcia i otuchy, ze wszystko jest możliwe... mnie nic bardziej nie motywuje jak to, ze komuś się udało wiec mi tez może!
    Nie jestem jeszcze mama, ale rośnie we mnie zdrowa dziewczynka... u męża błędny kariotyp (inwersja chromosomu 7) mieliśmy 85% szans na zdrowe dziecko, udało się za 3 razem.

    Czasem ta droga może być dłuższa, mogą się pojawić inne problemy... ale nie ma co tracić nadziei...

    Dziękuję za odpowiedź.Dodała mi otuchy.
    Czy wy podchodziliście do in vitro?

    AMH 1.41
    On:nieprawidlowy kariotyp,trans.wzajemna zrown.na chrom. 3 i 5
    Morfologia 2%,6%,0% :(
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 26 maja 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mahatma wrote:
    Dziękuję za odpowiedź.Dodała mi otuchy.
    Czy wy podchodziliście do in vitro?

    Staraliśmy się tylko naturalnie, choć dawano nam „propozycje” ewentualnego in vitro z genetycznym badaniem zarodków...
    A u was jak jest z in vitro?

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • Mahatma Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 26 maja 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hefe wrote:
    Staraliśmy się tylko naturalnie, choć dawano nam „propozycje” ewentualnego in vitro z genetycznym badaniem zarodków...
    A u was jak jest z in vitro?

    My zaczelismy robic badania w kierunku in vitro,poniewaz nie udawalo sie naturalnie (bardzo slaba jakos nasienia) i dopiero otrzymalismy wyniki badan kariotypow.Załamaliśmy się i boimy się, że nawet na in vitro nie bedzie szansy.

    AMH 1.41
    On:nieprawidlowy kariotyp,trans.wzajemna zrown.na chrom. 3 i 5
    Morfologia 2%,6%,0% :(
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 26 maja 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mahatma wrote:
    My zaczelismy robic badania w kierunku in vitro,poniewaz nie udawalo sie naturalnie (bardzo slaba jakos nasienia) i dopiero otrzymalismy wyniki badan kariotypow.Załamaliśmy się i boimy się, że nawet na in vitro nie bedzie szansy.

    Nie załamujcie się, im większa wiedza na temat tego dlaczego się nie udaje tym lepiej... Dawali wam jakieś szanse na zdrowe dziecko w %?
    Jeśli chodzi o in vitro to teraz jest tyle możliwości, ze nie można z góry zakładać ze nie ma szansy... Wiem, ze jest smutno na takie wiadomości o kariotypie ale dopóki jest nadzieja to trzeba próbować...
    U nas mówili, ze in vitro niesie za sobą ryzyko niepowodzenia ale z perspektywy czasu myśle ze po prostu chcieli żebyśmy się starali naturalnie... dodam, ze mieszkam w Anglii a tutaj sprawa z in vitro jest inna niż w PL...
    Trzymam kciuki i mam nadzieje, ze napiszesz niedługo tutaj pozytywne wiadomości... Zanim zaszłam w „zdrowa ciąże” to przekopałam cały internet w poszukiwaniu informacji... żeby się podbudować... i szczerze nie znalazłam nic co by mi pomogło, chciałam znaleźć kogoś z podobnym problemem i z szczęśliwym zakończeniem... ale nie udało mi się wiec liczę na to, ze u mnie się wszystko dobrze skończy i będę mogła być przykładem tego ze nawet z takim problemem można spełnić marzenia o szczęśliwej rodzinie :)

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • Mahatma Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 26 maja 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hefe wrote:
    Nie załamujcie się, im większa wiedza na temat tego dlaczego się nie udaje tym lepiej... Dawali wam jakieś szanse na zdrowe dziecko w %?
    Jeśli chodzi o in vitro to teraz jest tyle możliwości, ze nie można z góry zakładać ze nie ma szansy... Wiem, ze jest smutno na takie wiadomości o kariotypie ale dopóki jest nadzieja to trzeba próbować...
    U nas mówili, ze in vitro niesie za sobą ryzyko niepowodzenia ale z perspektywy czasu myśle ze po prostu chcieli żebyśmy się starali naturalnie... dodam, ze mieszkam w Anglii a tutaj sprawa z in vitro jest inna niż w PL...
    Trzymam kciuki i mam nadzieje, ze napiszesz niedługo tutaj pozytywne wiadomości... Zanim zaszłam w „zdrowa ciąże” to przekopałam cały internet w poszukiwaniu informacji... żeby się podbudować... i szczerze nie znalazłam nic co by mi pomogło, chciałam znaleźć kogoś z podobnym problemem i z szczęśliwym zakończeniem... ale nie udało mi się wiec liczę na to, ze u mnie się wszystko dobrze skończy i będę mogła być przykładem tego ze nawet z takim problemem można spełnić marzenia o szczęśliwej rodzinie :)

    Dopiero 2 dni temu odebralismy wyniki.Do lekarza umowie sie jutro. Jak bede wiedziala co i jak to dam znac.
    Trzymam kciuki za Ciebie!

    AMH 1.41
    On:nieprawidlowy kariotyp,trans.wzajemna zrown.na chrom. 3 i 5
    Morfologia 2%,6%,0% :(
  • nowa_nienowa Koleżanka
    Postów: 91 18

    Wysłany: 14 lipca 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mahatma wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Czy którejś udało się urodzić zdrowe dziecko przy nieprawidłowym kariotypie?
    Ostatnio odebraliśmy wyniki mojego partnera i niestety wyszła translokacja zrownowazona na 3 i 5 chromosomie. O dziecko staralismy sie 1,5 roku,abe bez skutku.Nigdy tez nie poronilam.Ze wzgledu na slabe nasienie zaczelismy wykonywac badania do in vitro...ale ta wiadomosc nas dobiła :(
    Nie wiem, czy moja historia w czyms pomoze, ale pare slow napisze :)
    Dzielimy podobny Problem, jesli chodzi o Chromosom 3. Pare lat temu bylam na tym Forum, szukajac odpowiedzi i wsparcia w temacie translokacji. Nie lubie sie za bardzo udzielac, ale postanowilam napisac pare slow.
    Urodzilam zdrowe dziecko, ale kosztowalo nas to wiele…
    Nie wiem w jakim wieku jestescie, bo to tez jednak ma znaczenie. W stopce masz podane AMH, wiec zakladam, ze albo nie jest ono zbyt dobre do Twojego wieku, albo Wasze starania dotycza pary w "starszym" wieku.

    Duza wiedze na temat translokacji mozesz uzyskac od rodziny partnera. Czy w najblizszej rodzinie byly poronienia badz bezdzietnosc. Moj maz jest po rozwodzie i jego ex miala na koncie poronienia i kiedy i nam sie to przytrafilo, po nitce do klebka zaczelismy sie zastanawiac, czy tu z jego strony nie wystepuje problem.

    Jesli chodzi o chromosom 3, to jestem obkuta na blache :) jak cos, to pisz smialo!

    A-Nulka lubi tę wiadomość

    Nieprawidlowy kariotyp ( 3;8 )
    wiele poronienien miedzy 7-13 tc
  • Mahatma Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 15 lipca 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz.Mam 33 lata,a moj partner jest duzo starszy.Jego rodzina nic nie wie na temat naszych problemow.W rodzinie raczej poronien nie bylo,on ma tylko siostre blizniaczke,ktora nie ma dzieci z innych wzgledow.Z poprzednia parterka mial 2 wczesne poronienia(jego ex ma juz dzieci z poprzedniego zwiazku).Mi siw niestety nigdy nie udalo zajac w ciaze.Tak jak pisalam planujemy in vitro,ale zastanawiam siw nad badaniem preimplantacyjnym.Zapis translokacji to BT (3q26.2;5q11.2) Co oznacza,ze na chromosomie 5 jest bardzo duze zlamanie,a na 3 male. Nie wiem natomiast jednego:co jesli dziecko otrzyma od niego bledny chromosom 3,a zdrowy chromosom 5.Genetyk nie potrafil mi odpowiedziedz na moje pytanie.Jaka jest dokladna tranlokacja u Twojego partnera?Mialas jakiekolwiek poronienia?Zaszlas w ciaze naturalnie?U nas dochodzi jeszcze slabe nasienie.
    P.S.Co do mojego AMH lekarz powiedzial,ze nie jest zle.
    Pozdrawiam

    AMH 1.41
    On:nieprawidlowy kariotyp,trans.wzajemna zrown.na chrom. 3 i 5
    Morfologia 2%,6%,0% :(
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ