X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie okres po poronieniu
Odpowiedz

okres po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • madzia32323 Przyjaciółka
    Postów: 66 23

    Wysłany: 10 stycznia 2013, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a u mnie krwawienie ze skrzepami. Dzwonił do mnie mój ginekolog i powiedział, że jeżei jutro krwawienie bedzie tak samo obfite, to jutro będę miała wizytę, a jeśli nie, to we wtorek taj jak się umawialismy.. Pytał się mnie o moją grupę krwi. Powiedziałam, że nie wiem i prosił żebym jutro zrobiła badania i się dowiedziała.. zastanawiam się po co??;/

    Moje Kochane Małe Szczęście :*
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 10 stycznia 2013, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem do czego jest mu potrzebna Twoja grupa krwi.A dlaczego go nie spytałaś po co masz to zrobić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2013, 20:28

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 10 stycznia 2013, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mi grupę krwi zrobili standardowo jak byłam w szpitalu..mimo, że im powiedziałam, że wiem jaką mam..bo mam w dziecięcej książeczce zdrowia..no ale teraz mam ze szpitala i jest..a grupa krwi..może jak byś bardzo silnie krwawiła i byś musiała mieć transfuzję?moja bratowa poroniła w 12 tygodniu jakoś, miała krwotok silny i miała krew toczoną w szpitalu więc i takie przypadki się zdarzają..

  • madzia32323 Przyjaciółka
    Postów: 66 23

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak do mnie dzwonił i się spytał o tą krew to byłam w szoku i się zdenerwowałam, dlatego nie spytałam.. Mi się też tak wydaje, że może jak krwawienie bedzie mocne, to będzie chciał krew przytoczyc.. Dziś idę dowiedzieć się jaką mam gr krwi i do niego mam zadzwonić.. Póki co krwawienie jest obfite.. zobaczymy co dzisiaj będzie...

    Moje Kochane Małe Szczęście :*
  • madzia32323 Przyjaciółka
    Postów: 66 23

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i krwawienie powoli ustępuje.. Brzuch mnie nie boli, krwawienie i upławy są mniejsze.. Całe szczęście.. mój gin powiedział, że jakby coś w weekend się działo, to mam dzwonić... A jeśli będzie wporządku to usg we wtorek...

    Moje Kochane Małe Szczęście :*
  • madzia32323 Przyjaciółka
    Postów: 66 23

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A grupa krwi była potrzebna bo chciał sprawdzić, czy nie mam 0 rh- i czy nie występuje u mnie konflikt :)

    Moje Kochane Małe Szczęście :*
  • fifi Przyjaciółka
    Postów: 62 50

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzia32323 wrote:
    Mam pytanie.. Dziś dostałam obfitego plamienia ze skrzepami. Do tego silny ból brzucha.. Czy jest szansa, że mój organizm sam się oczyści?? Czy to plamienie mm liczyć jako miesiączkę?? czy dopiero kolejne?? Jak teraz ze staraniami?? Powinnam się zabezpieczac?? wizytę u ginekologa mam dopiero we wtorek...

    Mi lekarze po I poronieniu( było ich 3) kazali się wstrzymać przed zajściem w ciaze przez ok 6 miesięcy, ja oczywiście nie posłuchałam ich i chyba to był mój błąd, po 3 miesiącach od pierwszego poronienia zaszłam w kolejną ciążę, którą również poroniłam :-( moim zdaniem lepiej przeczekać te kilka miesięcy niż znów się zawieść i przechodzić przez kolejne piekło :-(
    Życzę powodzenia, u mnie do dziś nic :-( a to już prawie rok od pierwszego poronienia :-(

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzia32323 wrote:
    A grupa krwi była potrzebna bo chciał sprawdzić, czy nie mam 0 rh- i czy nie występuje u mnie konflikt :)

    madzia mnie przeszło to przez myśl ale nie napisałam żeby się nie wygłupić,bo pewna nie byłam-teraz juz będzie tylko lepiej:)

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • Justa Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarze mowili roznie, jeden ,ze mam czekac 3miesiace , drugi ze 6, a trzeci ,ze najlepiej po 4 miesiaczce :) choc lepiej poczekac. Zalezy tez czy poronienie bylo samoistne czy bylo lyzeczkowanie. Jezeli jest samooczyszczenie to lekarze mowili , ze nawet mozna po 1 miesiaczce, choc warto poczekac aby organizm sie zregenerowal!!

  • Justa Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fifi wrote:
    madzia32323 wrote:
    Mam pytanie.. Dziś dostałam obfitego plamienia ze skrzepami. Do tego silny ból brzucha.. Czy jest szansa, że mój organizm sam się oczyści?? Czy to plamienie mm liczyć jako miesiączkę?? czy dopiero kolejne?? Jak teraz ze staraniami?? Powinnam się zabezpieczac?? wizytę u ginekologa mam dopiero we wtorek...

    Mi lekarze po I poronieniu( było ich 3) kazali się wstrzymać przed zajściem w ciaze przez ok 6 miesięcy, ja oczywiście nie posłuchałam ich i chyba to był mój błąd, po 3 miesiącach od pierwszego poronienia zaszłam w kolejną ciążę, którą również poroniłam :-( moim zdaniem lepiej przeczekać te kilka miesięcy niż znów się zawieść i przechodzić przez kolejne piekło :-(
    Życzę powodzenia, u mnie do dziś nic :-( a to już prawie rok od pierwszego poronienia :-(

    fifi wiem co czujesz.. od mojego poronienia minelo 6mies.. i tez nic na dodatek mam problemy z jajnikami..co uniemozliwia mi nawet staranie sie o dzidzie:(

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    każdy lekarz inaczej mówi,jeden że 3 miesiące,drugi ,ze 6 miesięcy.Ja jestem po 2 poronieniach jedno w marcu drugie teraz w grudniu miedzy ciążami minęło 7 miesięcy a i tak doszło do poronienia a moja kuzynka poroniła i po 3 miesiacąch zaszła w ciąże i urodziła zdrowa córkę:)więc fifi nie ma reguły:)

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fifi wrote:
    madzia32323 wrote:
    Mam pytanie.. Dziś dostałam obfitego plamienia ze skrzepami. Do tego silny ból brzucha.. Czy jest szansa, że mój organizm sam się oczyści?? Czy to plamienie mm liczyć jako miesiączkę?? czy dopiero kolejne?? Jak teraz ze staraniami?? Powinnam się zabezpieczac?? wizytę u ginekologa mam dopiero we wtorek...

    Mi lekarze po I poronieniu( było ich 3) kazali się wstrzymać przed zajściem w ciaze przez ok 6 miesięcy, ja oczywiście nie posłuchałam ich i chyba to był mój błąd, po 3 miesiącach od pierwszego poronienia zaszłam w kolejną ciążę, którą również poroniłam :-( moim zdaniem lepiej przeczekać te kilka miesięcy niż znów się zawieść i przechodzić przez kolejne piekło :-(
    Życzę powodzenia, u mnie do dziś nic :-( a to już prawie rok od pierwszego poronienia :-(

    ja liczyłam kolejny cykl od krwawienia już:)a drugim razem od zabiegu

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś 33dc i wreszcie zaczęło się plamienie,więc @ jest już na dobrej drodzę:)

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effcia..czyli tak jak pisałyśmy..34/35 dc:)

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniaak wrote:
    Effcia..czyli tak jak pisałyśmy..34/35 dc:)

    tak dokładnie tak,tylko ja już nie wiem co mam myśleć:)zaczęło się plamienie wczoraj wieczorem ,a dziś nie ma nic-nie wiem może się jeszcze rozkręci?:)

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • inezz Ekspertka
    Postów: 138 195

    Wysłany: 15 stycznia 2013, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ja tu będę pewnie rekordzistką w czekaniu na pierwszą @ - to było 43 dni, a okres trwa już szósty dzień.. Chciałam też pocieszyć dziewczyny czekające na kolejną ciążę. Ja poroniłam w 18tc, serduszko zatrzymało się w 16., a ginek tylko zapytał, czy chce się od razu starać, bo jeśli tak, to mam poczekać 2-3 cykle, ale jak sie uda po pierwszej @ to też nie będzie krzyku. Kochane, organizm najlepiej wie, czy jest już gotowy na kolejnego dzidziusia czy nie.. I nie uważam, zeby kolejne poronienie lub donoszenie ciąży zależało od tego ile się czeka ze staraniami. Są przypadki w jedną i drugą strone, ale nie tworzą reguły, więc liczy się pozytywne nastawienie i wiara, że będzie dobrze, a jak by miało się coś stać to i tak się stanie.. Nikt nie żyje przecież 9 miesięcy pod kloszem. Dobrze jest porobić badania, żeby wykluczyć to i owo i do dzieła! Życzę wam wszystkim i każdej z osobna szczęśliwych, donoszonych ciąż i przecudownych dzidziusiów! Pozdrawiam:)

    Effcia28, moniaak, Aga, Anette lubią tę wiadomość

    km5szbmhlbn8250p.png
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 15 stycznia 2013, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam inez:)bardzo Ci współczuje straty Waszego maleństwa:(

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 16 stycznia 2013, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Tobą inezz w całej rozciągłości :)
    Również uważam, że po poronieniu to organizm decyduje kiedy jest gotowy na następną ciążę.
    Kiedy poroniłam dwóch lekarzy powiedziało mi dwie rzeczy, które wbiłam sobie do głowy i choć czas leci to ciągle mam przed oczami jak mi to mówią.
    Po pierwsze - Nie jesteśmy winne naszym poronieniom. Jeżeli ciąża jest zdrowa, to choćby nie wiem co się utrzyma. Choćbyśmy biegały, skakały, szalały nie wiadomo jak. Nie mamy wpływu na naturę i tyle.
    Po drugie - po poronieniu nie można bać się zajść kolejny raz w ciążę. Gdyby każda kobieta tak myślała, nie mielibyśmy prawie w ogóle ciężarówek :)

    moniaak, Paulina1986, zozol, Aga, mychowe, gosia86 lubią tę wiadomość

    zfxga33.png
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 16 stycznia 2013, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    więc teraz bluberry ja sobie zapamiętam Twoje po pierwsze i po drugie,bo to mądre słowa:)pozdrawiam

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 16 stycznia 2013, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blue..tak właśnie staram się myśleć..ale jednak jakaś obawa jest..i tak odkładam kiedy zaczniemy się starać..mój m by już chciał w tym miesiącu..ale ja mówię, że od następnego!

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ