X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie okres po poronieniu
Odpowiedz

okres po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • Justa Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam taka blokade, ze szok...caly czas tylko mysle, ze moge poronic albo bede miala problemy:(

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 18 stycznia 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa to znaczy ,że musisz jeszcze poczekać organizm sam da Ci znak kiedy będzie gotowy do następnej ciąży.A strach pozostanie mimo wszystko:)pozdrawiam:)

    Justa lubi tę wiadomość

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 18 stycznia 2013, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety ten strach pozostaje.

    Justa, anna_w lubią tę wiadomość

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 18 stycznia 2013, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak Asiank ten strach pozostanie dopóki dzidziuś się nie zjawi na świecie:)życzę Ci spokojnej ciąży-a jak się czujesz?

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • inezz Ekspertka
    Postów: 138 195

    Wysłany: 18 stycznia 2013, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co.. A ja się NIE BOJĘ kolejnej ciąży. Czekam na nią z radością, podobnie jak będę czekać na narodziny dzidziusia. Całą mocą wierzę, że tym razem będzie dobrze i myślę, że może to zadziałać jak samospełniająca się przepowiednia:)
    Nie ma się czego bać! Może oprócz tego, czy damy radę wychować nasze dzieci na porządnych ludzi;)
    Różne smutne rzeczy się przydarzają, ale jak byśmy miały się wszystkiego bać, to nawet nie mogłybyśmy mieszkać w swoim domu, bo statystycznie najwięcej wypadków zdarza się właśnie w domu:)
    Będzie dobrze, więc bierzemy się w garść i do dzieła!

    Effcia28, Woseba, Justa, mychowe, Kashamba lubią tę wiadomość

    km5szbmhlbn8250p.png
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 18 stycznia 2013, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super inezz tylko się cieszyć z takiego podejścia:)

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam blokadę przez parę dni po poronieniu, ale przeczytałam ciekawy artykuł o tym, że przy pierwszej ciąży bardzo często dochodzi do poronienia a statystycznie druga ciąża kończy się w przeważającej większości urodzeniem zdrowego dziecka. Nie boję się, że poronię drugi raz. Boję się, że nie wychodzi nam drugie podejście. Coś jest nie tak chyba... Na razie nie wnikam.. Obiecałam sobie, że na razie odpuszczam sobie starania, nie myślę o tym czy wyjdzie czy nie, skupiam się na czymś innym. Ale pewnie przed @ będę się znów denerwować czy będzie czy nie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2013, 18:11

    Anka81 lubi tę wiadomość

    zfxga33.png
  • inezz Ekspertka
    Postów: 138 195

    Wysłany: 21 stycznia 2013, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blueberry Bo tak to jest że myślenie o ciąży czasem blokuje zajście.. Taki chichot losu;)

    km5szbmhlbn8250p.png
  • rudzielec Przyjaciółka
    Postów: 142 38

    Wysłany: 10 lutego 2013, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie... bardzo mi przykro, że Was to spotkało... Jesteście bardzo dzielne.

    Mam do Was pytanie mam nadzieję, że nie będzie to problem. Jak zaczęło się Wam poronienie? Ja po raz pierwszy mam okres taki silnie czerwony - na początku wpadał w róż teraz wygląda jak świeża krew nie jak standardowo, i dziwne skurcze w dole brzucha... Zastawiam się czy powinnam iść z tym do lekarza... czy to "samoistne poronienie" które się często zdarza, a ja nie wiedziałam, że doszło do zapłonienia...

    Pozdrawiam

    f2w3yx8d7nu3m0ih.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 10 lutego 2013, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej rudzielcu..u mnie zaczęło się od bólu podbrzusza i plamień 2-3 dni wcześniej..a później od razu jasnoczerwona krew i bardzo silne krwawienie..no i ból. ale to wcale to nie znaczy, że u Ciebie wystąpiło poronienie..pierwsze dni mojej @ raczej zawsze są jasnoczerwone....

  • Nina82 Ekspertka
    Postów: 235 414

    Wysłany: 11 lutego 2013, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, u mnie zaczęło się bólem u góry brzucha, takim jak przy silnym stresie oraz bólami w krzyżu. Zupełnie nie skojarzyłam, że to może być poronienie. Dopiero plamienie następnego dnia... i okazało się, że jest już za późno. Miesiączkę dostałam miesiąc po łyżeczkowaniu.

    iv0915nmtn0pw8ol.png

    3jgx3e3kcagyktpu.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 12 lutego 2013, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, a u mnie nie było absolutnie żadnych objawów, czułam się normalnie dopiero na wizycie kontrolnej u gina na usg okazało się że brak tętna płodu. To był 9 tydzień. Następny dzień to szpital i zabieg. To było tzw. "poronienie samoistne zatrzymane". @ dostałam również jakiś miesiąc po zabiegu. Po 10 cyklach od tamtego czasu udało się ponownie zajść w ciąże. Teraz każdego dnia żyję w napięciu oby tym razem wszystko było ok, zwłaszcza że wlaśnie zbliża się ten "krytyczny" tydzień ciąży w jakim rok temu straciliśmy maleństwo. Boję się okropnie ale wierzę że tym razem będzie wszystko tak jak powinno.

  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 12 lutego 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje ponownej ciazy anna:)bedzie dobrze!!

    anna_w lubi tę wiadomość

  • Nina82 Ekspertka
    Postów: 235 414

    Wysłany: 12 lutego 2013, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna_w na pewno tym razem będzie wszystko dobrze!

    anna_w lubi tę wiadomość

    iv0915nmtn0pw8ol.png

    3jgx3e3kcagyktpu.png
  • Karolka Przyjaciółka
    Postów: 115 171

    Wysłany: 12 lutego 2013, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna_w wiem co czujesz, ja we wtorek ide na pierwsze USG (to będzie 8tc, pierwszą ciążę straciłam w 10tc). Masakra to jest taki wewnętrzny stres, mąż się denerwuje że się nakręcam, ale nie da się inaczej... staram sie zachowywać spokój ale to i tak dobra mina do złej gry.
    No ale co ma być to bedzie, w końcu musi nam sie udać :)
    Pozdrawiam ciepło.

    Effcia28, anna_w, Nina82 lubią tę wiadomość

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 12 lutego 2013, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka wrote:
    anna_w wiem co czujesz, ja we wtorek ide na pierwsze USG (to będzie 8tc, pierwszą ciążę straciłam w 10tc). Masakra to jest taki wewnętrzny stres, mąż się denerwuje że się nakręcam, ale nie da się inaczej... staram sie zachowywać spokój ale to i tak dobra mina do złej gry.
    No ale co ma być to bedzie, w końcu musi nam sie udać :)
    Pozdrawiam ciepło.

    Rozumiem Cię doskonale,ale grunt to pozytywnie myśleć:)
    Trzymam za Ciebie i maleństwo kciuki:)

    anna_w lubi tę wiadomość

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 13 lutego 2013, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna_w wrote:
    Cześć, a u mnie nie było absolutnie żadnych objawów, czułam się normalnie dopiero na wizycie kontrolnej u gina na usg okazało się że brak tętna płodu. To był 9 tydzień. Następny dzień to szpital i zabieg. To było tzw. "poronienie samoistne zatrzymane". @ dostałam również jakiś miesiąc po zabiegu. Po 10 cyklach od tamtego czasu udało się ponownie zajść w ciąże. Teraz każdego dnia żyję w napięciu oby tym razem wszystko było ok, zwłaszcza że wlaśnie zbliża się ten "krytyczny" tydzień ciąży w jakim rok temu straciliśmy maleństwo. Boję się okropnie ale wierzę że tym razem będzie wszystko tak jak powinno.

    Aniu wiem co czujesz. Do tego poniedziałku też przeżywałam katusze. Miałam robione USG i na szczęście wszystko jest dobrze.

    Trzeba wierzyć, że tym razem będzie dobrze. Wspieramy Cię.

    anna_w, Nina82 lubią tę wiadomość

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 13 lutego 2013, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie, przyda mi się bardzo :) jestem dobrej myśli ale też niestety myślę że może zdarzyć się najgorsze. Tamtej straty nie spodziewałam się nawet przez ułamek sekundy, nic jej nie przepowiadało... a tu taki cios jak grom z jasnego nieba. Przyjęłam to "na klatę" chociaż było ciężko. Teraz liczę na to że będzie w końcu dobrze:) Jeszcze raz Wam dziękuję. Karolka i asiank trzymam kciuki za to żeby i Was w dalszym ciągu było wszystko dobrze. Moniaak, Effcia28, Nina82 a za Was trzymam kciuki żebyście jak najszybciej mogły cieszyć ponowną ciążą!

    moniaak, Nina82, mychowe lubią tę wiadomość

  • inezz Ekspertka
    Postów: 138 195

    Wysłany: 18 lutego 2013, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ponownie
    Tym razem pytanie jak w temacie, czyli okres- ale w drugim cyklu. Zaczęłam się obserwować od początku drugiego cyklu po poronieniu. Pierwszy dostałam po 43 dniach. Od tamtej pory nie ma następnego. Dziś 40. dzień a szyjka znów jest wysoko miękka i otwarta. Czy nawet maleńkie plamienie w trakcie cyklu mam traktować jako okres?? I liczyć już następny od pierwszego dnia tego plamienia?? Jak to było u was? Czekam na odpowiedzi-za każdą będę bardzo wdzięczna:)

    km5szbmhlbn8250p.png
  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 19 lutego 2013, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inezz u mnie drugi okres zaczął się jak normalny okres

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ