X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie okres po poronieniu
Odpowiedz

okres po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 19 lutego 2013, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie drugi cykl też już był normalny..no może jeszcze troszkę silniejszy niż zazwyczaj ale niewiele..i o czasie

  • inezz Ekspertka
    Postów: 138 195

    Wysłany: 19 lutego 2013, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama jestem ciekawa o co chodzi.. Na razie próbuję się dodzwonić do ginka. Jak coś będę wiedzieć to napiszę.

    km5szbmhlbn8250p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem tu nowa :)
    Moja ciąża obumarła w 8tyg, a zabieg miałam 10tc...
    Po 2 tyg od zabiegu brałam ergotaminę aby moja macica lepiej się kurczyła...
    Ogólnie moje cykle trwały 28 dni..
    dziś jest 28 dzień cyklu (licząc od wywołania krwawienia w szpitalu)
    czyli jak dobrze pójdzie to jutro powinnam mieć krwawienie...

    tylko, że nie mam objawów jak wcześniej..brak bóli w podbrzuszu..piersi dopiero dziś jako tako mnie pobolewają..
    ..tylko nerwowość się utrzymuje (ale może wynikać z obecnej sytuacji...)
    no i wilczy apetyt od ok 3dni

    i ten dzisiejszy spadek temperatury...

    kompletnie nie wiem co mam o ty myśleć..

    0932c390f09abfbe91ac09a269eac608.png

  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 20 marca 2013, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Groszkowa..przykro mi z powodu Twojej straty..a co do @..najlepiej nie myśleć nic.pierwszy okres po jak mozesz tu przeczytac wcale nie musi przyjsc regularnie.ja tez zawsze mialam 28-29 dniowe a po poronieniu 1sza @przyszla pare dni pozniej..poczekaj na spokojnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2013, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki :))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2013, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie mnie natchnęło...chyba wpadam w hipochondrię która zaburza trzeźwe myślenie...i nawet moje medyczne wykształcenie nie pomaga...

    spadek temperatury jest spowodowany spadkiem stężenia progesteronu... i świadczy o zbliżającej się @ ...

    (w przypadku ciąży jest temperatura jest podwyższona właśnie z powodu podwyższonego stężenia tego hormonu, który podtrzymuje ciążę!)

    że też dopiero o tym pomyślałam...!

    już wszystko jasne... )

    nigdy w życiu nie cieszyłam się tak na @

    pozdrawiam i dziękuję za pomoc )

    Miriam, Effcia28, mychowe lubią tę wiadomość

  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 20 marca 2013, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doskonale Cie rozumiem!na pierwszą @ po czekałam chyba bardziej niż na dwie kreski na teście!!

    Groszkowa, Effcia28 lubią tę wiadomość

  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 21 marca 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam dzisiaj @ czyli ten cykl miał 28 dni i był o dwa dni dłuższy niż normalnie. Cieszę się strasznie, że to już i że nie musiałam czekać np. 6 tygodni! Jeszcze jakieś dwa-trzy cykle i pewnie zaczniemy się znowu starać.

    Effcia28 lubi tę wiadomość

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2013, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem 19 dni od zabiegu i też bardzo chciała bym już dostać @ tym bardziej że nie wiem dlaczego wczoraj wieczorem strasznie bolał mnie lewy jajnik a dziś rano obudziłam się z takim bólem brzucha jak niekiedy podczas @ i skurcze nie wiem dlaczego może po prostu się zbliża ale to jeszcze za wcześnie nie wiem czy robić panikę i biec do lekarza czy po prostu poczekać bo w sumie już mnie nie boli a do lekarza i tak mam iść jakoś w w przyszłym tyg jak odbiorę wyniki histo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2013, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę że wystarczy poczekać :)

  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 21 marca 2013, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ;) ja juz 3 dzien cyklu mam , jak dostałam okres to skakałam z radosci wiem ze to głupie takie dziecinne ale cieszyłam sie , bo przynajmniej wiem ze jest okey no i w koncu moge odliczac ;)

    Miriam, Groszkowa, Effcia28 lubią tę wiadomość

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • Wszechmiła Przyjaciółka
    Postów: 99 42

    Wysłany: 22 marca 2013, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. My między pierwszym a drugim poronieniem odczekaliśmy cały rok a to tez nie zagwarantowało powodzenia.
    Mamy koleżankę, która po miesiącu od poronienia zaszła w ciążę i niedawno urodziła zdrowego synka. Wszystko jest względne, chociaz lekarze na pewno mają trochę racji mówiąc o kilku miesiącach przerwy.

    Miriam, Aga, Effcia28 lubią tę wiadomość

    Mama Ani (2014) i Ewy (2015)
  • Paulina1986 Autorytet
    Postów: 455 804

    Wysłany: 23 marca 2013, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Ja cały czas czekam na miesiączkę. Zabieg miałam 23.01. więc to już ponad 8 tygodni minęło :( Najgorsze jest to, że teraz mam bardzo dużo i bardzo rozciągliwego śluzu, czyli takiego jak na owulację, a to by znaczyło dopiero połowę cyklu... Chyba muszę się ponownie wybrać do lekarza, żeby sprawdził czy oby na pewno wszystko jest w porządku i w razie czego dał leki na wywołanie miesiączki... Ehhh, czemu ja zawsze muszę mieć pod górkę ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2013, 17:32

    iv09io4pj4q7bsdv.png

    Moje Aniołki- ukochany synek 23.01.2013 (13tc) i 16.09.2013 (7tc) [*]
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 23 marca 2013, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8 tygodni to troszkę długo..ale nie martw się na zapas..idź do lekarza..niech popatrzy:)może wszystko jest ok:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2013, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina1986 brałaś może jakieś leki, np Ergotaminę na lepsze kurzenie się macicy?

  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 26 marca 2013, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina1986 wrote:
    Witajcie! Ja cały czas czekam na miesiączkę. Zabieg miałam 23.01. więc to już ponad 8 tygodni minęło :( Najgorsze jest to, że teraz mam bardzo dużo i bardzo rozciągliwego śluzu, czyli takiego jak na owulację, a to by znaczyło dopiero połowę cyklu... Chyba muszę się ponownie wybrać do lekarza, żeby sprawdził czy oby na pewno wszystko jest w porządku i w razie czego dał leki na wywołanie miesiączki... Ehhh, czemu ja zawsze muszę mieć pod górkę ...

    hej Paulinko!co u Ciebie?przyszła już ta @?

  • Paulina1986 Autorytet
    Postów: 455 804

    Wysłany: 28 marca 2013, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bralam zadnych lekow na obkurczenie macicy. Bylam u ginekologa w poniedzialek i wszystko jest ok. Tzn. przeciaga sie w czasie, ale jest dobrze. Jestem juz po owulacji (cialko krwotoczne to potwierdza) a endometrium ma ok.8 mm. Mimo tego dostalam Duphaston 3x1 tabletka dziennie (na 7 dni) i po odstawieniu powinnam dostac okres. Mam nadzieje, ze teraz juz wszystko wroci do normy. Aha- dostalam zielone swiatlo do rozpoczecia staran :)

    Effcia28, moniaak, Miriam lubią tę wiadomość

    iv09io4pj4q7bsdv.png

    Moje Aniołki- ukochany synek 23.01.2013 (13tc) i 16.09.2013 (7tc) [*]
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 28 marca 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oh to bardzo dobre wiesci:)
    cialo gotowe..a umysl??:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2013, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czytam wasze wypowiedzi na temat tego, że czekałyście rok do następnych starń itd. Ja poszperałam na internecie i znalazłam coś "dziwnego", o ile tak to można nazwać. Przeważnie lekarz każe odczekać 3 miesiące do następnych starań, tak naprawde macica jest już gotowa jeśli wystąpi owulacja (a musi wystąpić, żeby doszlo do @), jednak całkowicie regneruje się ok 4-6 tygodni. Czyli tak naprawdę starania można zaczynać już po 1 @. I wcale nie oznacza to, że macica nie jest w stanie jeszcze utrzymać zagrodka po tak krótkim czasie. Lekarze zalecają te 3 miesiące żeby zaobserwować swój cykl oraz żeby przygotować kobiete psychicznie. Ponad to przeczytałam artukuł na temat tego, że najlepiej zajść w ciąże do 6 miesięcy od poronienia ponieważ wtedy macica jest wyczyszczona i jest mniejsze ryzyko poronień niż po dłuższym czasie (mimo, że ryzyko i tak występuje i tak).

    "Badacze przeanalizowali dane z lat 1981-2000 dotyczące kobiet, których pierwsza ciąża zakończyła się poronieniem a następnie znowu zaszły w ciążę. Okazało się, że poczęcie dziecka przed upływem 6 miesięcy od poronienia widocznie zmniejsza ryzyko wystąpienia ponownego poronienia czy ciąży pozamacicznej, takie ciąże również rzadziej kończą się cesarskim cięciem."

  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 28 marca 2013, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też to czytałam, dlatego po pierwszym poronieniu tyle, że samoistnym i całkowitym (co oznacza, że my mieliśmy tylko szlaban na jeden cykl) nie posłuchaliśmy dobrych rad lekarzy i od razu przystąpiliśmy do działań. Niestety mam problem z zajściem w ciążę, a po drugie z utrzymaniem jej.

    Powiem Ci tak. Gdybym miała zabieg ale załóżmy po miesiącu czuła się dobrze w sensie fizycznym, pewnie bym dalej się starała.

    Anka81 lubi tę wiadomość

    zfxga33.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ