X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwszy cykl po poronieniu.
Odpowiedz

Pierwszy cykl po poronieniu.

Oceń ten wątek:
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 2 lipca 2013, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ciekawi mnie jak wygladal u Was pierwszy cykl po poronieniu. Czy zauwazylyscie owulacje, sluz plodny?
    Wiem, ze niektorym z Was udalo sie nawet zajsc w ciaze jeszcze przed pierwszym okresem.
    Jestem w 14dc i moj sluz sie zmienil, jakis taki wodnisty sie zrobil, az czasami czuje, ze sie przesuwa..
    Wczoraj mialam usg i po naturalnym poronieniu pokazano mi,ze sie oczyscilam, jedynie troche krwi zostalo. I mozemy sie starac po kolejnym okresie.
    Ale z powodu tego sluzu jakos jestem podekscytowana, ze wracam do normy. Jakos.
    Jak to bylo u Was?

    aNiLewe, Justine M lubią tę wiadomość

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • ewa1981 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 10 lipca 2013, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już w drugim cyklu była u mnie owulacja. Wszystkie trzy cykle po poronieniu były regularne i podczas owu czuję jak jajniki pracują :)

    a g n i e s z k a lubi tę wiadomość

  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 11 lipca 2013, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja czekam własnie na @ ma się pojawić około 3-4 sierpnia. potem dostałam od lekarza receptę na tabletki antykoncepcyjne, stwierdził ze mechaniczne zabezpieczenie nie wystarczy a poza tym ureguluje mi się cykl, mam je brać przez trzy miesiące. a potem mogę od razu przystąpić do działania :D będę kontrolować owulację za pomocą testów, bo po hormonach mogę mieć problemy z dokładnym wychwyceniem dnia.

    Dag_Mara lubi tę wiadomość

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 12 lipca 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muchowe ja podobnie jak ty zauważyłam jakieś przesuwanie śluzu (na usg jest oki). Ja jestem w 13dn.(pierwszy cykl po poronieniu) - porównując z poprzednimi cyklami już widzę, że jest go więcej i też odczuwam jak jajniki pracują

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 16 lipca 2013, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haybeauti wrote:
    muchowe ja podobnie jak ty zauważyłam jakieś przesuwanie śluzu (na usg jest oki). Ja jestem w 13dn.(pierwszy cykl po poronieniu) - porównując z poprzednimi cyklami już widzę, że jest go więcej i też odczuwam jak jajniki pracują

    haybeauti, ja jestem w 28 dniu po.. mam siodmy dzien ze sluzem bardzo plodnym, w pierwszy dzien pojawil sie w kolorze kawy z mlekiem, w drugi byl zolty, pozniej bialy, a teraz przezroczysty.. caly czas sie rozciaga..
    Wyjezdzam do Polski w sobote na 2 tygodnie i sie obawiam, ze na urlopie mnie zaleje, bo podobno ma byc obficie..
    Zreszta niech sie dzieje co chce.

    Kiciiaaa lubi tę wiadomość

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 23 lipca 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny dziś mam 19 dc po poronieniu i zauwazyłam że od wczoraj (18 dc) śluz jest płodny - przezroczysty i rozciągliwy - jest go bardzo dużo (ciągłe uczucie 'mokrości') czy to normalne? czy jest możliwe zajście w ciążę?

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 23 lipca 2013, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj nezumi, ja mialam bardzo plodny sluz 22 dni po poronieniu, ale nie ryzykowalismy, bo mialam jeszcze troche krwi od poronienia w srodku, na usg wykryli.. wiem, ze sa szanse, niektore dziewczyny sa na to dowodem. Jesli masz od lekarza zielone swiatlo i jestes gotowa psychicznie, to dawaj rade cala para:)

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 23 lipca 2013, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nezumi wrote:
    dziewczyny dziś mam 19 dc po poronieniu i zauwazyłam że od wczoraj (18 dc) śluz jest płodny - przezroczysty i rozciągliwy - jest go bardzo dużo (ciągłe uczucie 'mokrości') czy to normalne? czy jest możliwe zajście w ciążę?

    jest to całkiem normalne i zajście w ciąże jest możliwe. ja po poronieniu (też 6 tc) miałam cykl owulacyjny, tylko owulacja była później, a druga faza cyklu trwała tyle co zawsze. Nie miałam żadnego zabiegu, to było poronienie całkowite i mogłam starać się od razu.

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 31 lipca 2013, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja właśnie miałam zabieg i teraz się martwię (oczywiście na wyrost) że jeżeli poczęliśmy maleństwo to coś moze być nie tak.
    w takim razie kiedy mogę zrobić test? jeżeli miesiączka nie przyjdzie, a nie wiem kiedy ma przyjsć od zawsze mam nieregularne a po zabiegu to nigdy nie wiadomo.....

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 31 lipca 2013, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nezumi a mierzysz temp?
    cokolwiek daje Ci powód do myślenia że mozesz być w ciąży

  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mierzę i nie mam objawów tak jak pisałam martwię się na zapas. czekam cierpliwie na @ ale czasem dopada mnie taka jak wczoraj panika :p

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Westa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 sierpnia 2013, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:)
    Ja poroniłam 20 lipca w 5 tygodniu (także bardzo wcześnie). Miałam obfite krwawienie ze skrzepami ok 6 dni - do gina już nie szłam po fakcie - zakładam, że wszystko się samoczynnie oczyściło (testy ciążowe znów wyszły ujemne). 14, 15 dc testy owulacyjne wyszły pozytywne - 16 dnia negatywny - a 17-tego dc (dziś) znów pozytywny. Dziś pojawił się też taki typowy płodny śluz o konsystencji jajka kurzego - wcześniej przez 1/2 dni miałam taki wodnisty i nie było go zbyt dużo. Wszystko trochę nietypowe i jakby nieco opóznione (czyli przyłączam się do ety;P) . Co do tempki to niestety dopiero zaczęłam oznaczać -> także w tym cyklu już sensownych obserwacji nie będzie. Dam znać jak dalej z cyklem;)
    Jakby co to jest on tu: https://ovufriend.pl/graph/1975fac83dbb901c51c88185414d6084

    No i cały czas się staramy:) -> gdzieś ostatnio czytałam artykuł, który opisywał badania, z których wychodziło, że ciąże rozpoczęte w miarę szybko po poronieniu (po którym następowało samooczyszczenie) były statystycznie zdrowsze, niż te, które rozpoczęły się po upływie ponad 6 miesięcy od poronienia.

    No zobaczymy jak to będzie;P

    Pozdrawiam i życzę Wam powodzenia Dziewczyny!;)

    Westa
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 6 sierpnia 2013, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy u was po pierwszej @ po poronieniu test wychodził pozytywnie czy już negatywnie? Jestem już po 1 okresie i w piątek beta wynosiła 126 i w sumie nie wiem czy zaczynać kolejne staranka czy lepiej poczekać.w sumie betę mam do powtórzenia w piątek więc wyjdzie czy w końcu się oczyscilam ale wolę si. Zappytać jak to u was było

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 6 sierpnia 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po pierwszej @ miałam kontrolne usg i na tej podstawie lekarz stwierdził, że jest czysto, wszystko okej i dał zielone światło na starania.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 6 sierpnia 2013, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kambel..trochę dziwne że aż tak długo się beta utrzymuje..owulacja po poronieniu uwarunkowana jest zniknięciem HCG z krążenia..a skoro u Ciebie beta nadal się utrzymuje to chyba owulacja nie ma szans na wystąpienie..

  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może dlatego że moja beta raz w górę skoczyla ale na usg Nie było nic. Ale dziś zrobiłam test i druga kreska wyszła bardzo blada. Mam nadzieję że w piątek nie będzie już nic.

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogę już dłużej czekać. Od łyżeczkowania minęły prawie dwa miesiące. Jak myślicie może zasięgnąć rady innego lekarza? Mój kazał mi czekać 3 miesiące, dał mi trzy opakowania tabletek anty (wcale ich nie chciałam), zostały mi jeszcze dwa - nie będę ich brała. Co myślicie. Proszę o radę.

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w DE lekarze daja zielone swiatlo od razu, max kaza czekac miesiac.

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam czekać miesiąc

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi po łyzeczkowaniu kazali czekac od 3 do 6 miesiecy a po samoistnym od razu mogłam sie starac...

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ