X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwszy cykl po poronieniu.
Odpowiedz

Pierwszy cykl po poronieniu.

Oceń ten wątek:
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja mama mieszka 200 metrów dalej, więc chodzę do niej lub ona do mnie
    mąż by chciał abym zapomniała o wszystkim tak by było najlepiej, ale wytłumaczyłam mu że tego się nie zapomina, więc prosił żebym przestała o tym myśleć, ale na razie to też raczej mało możliwe, nawet jak czymś się zajmę to tylko na chwilę i tak wracam myślami to dziecka , nie potrafię się na niczym skupić. zapisałam sie na wizytę do psychologa, może to mi pomoże

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Biedronka25 Ekspertka
    Postów: 190 143

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dobrze, że się zapisałaś. To jest fachowiec, na pewno Ci pomoże. Potrzebujesz po prostu więcej czasu by się z tym uporać, przejść przez to swoim rytmem. A mężczyźni tacy już po prostu są. Tacy mnie złożeni. Stało się, trudno, trzeba zapomnieć, najlepiej nie mówić o tym. Myślą, że zapomnimy. Ale nie da się zapomnieć. Trzeba tylko nauczyć się z tym żyć.

    gosia86 lubi tę wiadomość

    Córka 8 lat
    2 Aniołki (13.05.2014 i 17.11.2014)
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 28 maja 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, trzeba przyzwyczaić się do bólu i tyle.

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 29 maja 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jak u was??? Jak starania kochane??

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 29 maja 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusiaa no starania staraniami :) leci czas, była przepiękna pogoda, aż myślec sie o tym nie chciało :) a teraz znwou mnie dopada chandra i boje się, że sie załamię znowu...a było juz tak dobrze. Od jakiegoś czasu jestem nerowowa strasznie, nie ze względu na starania, ale ogólnie życie. Swiadomość, że miałabym teraz półmetek ciąży... ale staram się obracać to doświadczenie zyciowe, że poprostu musiałam przez to przejść i już :) zazdroszczę tym, którym się juz udało :) tez bym chciała, choć wiem, że to nie będzie proste :) ale wierze, że sie uda :) trzymajcie się kochane :) lecę do pracy a jutro wyjazd :DDD

    gosia86 lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Maluszek Przyjaciółka
    Postów: 75 35

    Wysłany: 29 maja 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli chodzi o męskie podejście: ja też nie byłam zachwycona jak moj mowił, zebym już nie płakała, poszukałam więc troche na ten temet, polecam filmik i artykul http://www.mamazone.pl/tv/film,15220,jak-radzic-sobie-po-poronieniu.aspx ja poprostu mojego popropsiłam aby to przeczytał i obejtrzał, sama zresztą jak przeczytałam, zrozumiałam, ze on faktycznie też się tym przejmuje, ale inaczej, chce wspierać, ale oni sa jednak inni i może powstać nieporozumienie, tu daje link do wspomnianego artykułu: http://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/ciaza/strata-ciazy/2012/jak-sobie-radzic-po-stracie-ciazy.aspx ja wręcz wybrałąm fragmenty które mnie dotyczą i poprosiłam aby nie mówił mi więcej żebym nie płakała (choć, jak sieokazuje mówi to w dobrej intencji!!), zeby dał mi czas i tylko był blisko i to wystarczy i to naprawde pomogło, bardzo polecam przedstawienie tych czy podobnych artykułów Panom, zajmie to naprawde nie wiele i jest tak proste a może ułatwić wszystkim życie ;))

    a jeśli chodzi o starania, to ja zamierzam poczekać 2 miesiące, miałam zabieg 27 maja [*] 6tc, więc jestem świeżutka, ale patrząc na wspiy dziewczyn którym się udało, staram się myśleć pozaytywnie, że gorzej już nie będzie... już nie mogę się doczekać, aż będę mogła próbować ponownie ;D no i mam nadzieje ze wszystko się ładnie wygoi i będę mogła ;) trzymam kciuki, za tych co już mogą ;))

    Biedronka25 lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 27.V.2014 6tc.
  • iwonka1077 Autorytet
    Postów: 3732 2686

    Wysłany: 29 maja 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jesli chodzi o staranka to my tez zaczeliśmy na razie spokojnie bez ciśnienia, jak się nie uda w tym cyklu to"pocisne" w następnym hehe:)
    zobaczymy jak to będzie

    Marcelek 3560,58 cm <3
    201504034562.png
    12.02.2014 [*]aniołek <3
  • MartaAlvi Autorytet
    Postów: 1242 2269

    Wysłany: 29 maja 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maluszku z facetami tak to właśnie jest, że oni to całkiem inaczej przeżywają niż my.
    Mój mąż w sumie nie mówił mi nigdy żebym nie płakała albo coś takiego, po prostu był, przytulał i tyle. Po miesiącu naszły mnie ponownie wielkie smutki, a on po paru dniach od poronienia jakby wrócił do normalnego życia i zapomniał o tym co się stało. Szczerze mnie to wnwerwiało, bo myślałam, że ma to gdzieś. W końcu porozmawialiśmy i wyjaśnił mi jak on to wszystko odczuwa itp.
    Okazało się, że owszem, bardzo to przeżywa, ogromnie boli go serce, ale wcale tego nie okazuje żeby nie dokładać mi zmartwień. Powiedział również kilka pięknych słów odnośnie naszego Aniołka i swoich uczuć do niego. Kamień spadł mi z serca i przestałam myśleć, że go to nie obchodzi już :) Po prostu faceciu już tak mają i musimy się postarać chociaż troche zrozumieć ich odmienne odczuwanie

    gosia86, Maluszek lubią tę wiadomość

    24.04.2014r. Zawsze będziemy Cię kochać Aniołku [*] 10tc
    fQ2H26U.jpgfQ2Hp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia86 u Ciebie minęło stanowczo za mało czasu, aby pogodzić się z faktem straty dziecka, ja też długo płakałam po mojej dzidzi, ale za mój mąż zachowywał się super.. nic nie mówił tylko mnie przytulał jak płakałam, ale ogromną ulgę przyniósł nam pogrzeb i to, że mamy miejsce, gdzie możemy zapalić świeczkę lub po prostu porozmawiać z naszym dzieckiem.
    Może takie pożegnanie przyniosłoby Ci jakieś ukojenie?

    gosia86 lubi tę wiadomość

  • marlencia Ekspertka
    Postów: 187 161

    Wysłany: 30 maja 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella berdazo możliwe, że kojarzysz mnie z innego forum, ale tam masz inny nick?
    Ja z niecierpliwościa czekam na nasze starania tylko coś przyjście @ się wydłuża. Przy moich nieregularnych cyklach nigdy nie wiem kiedy @ przyjdzie, a dziś 35 dc ehhh

    8599rjjgs46ucla6.png
    Moja Fasolka [*] 19.02.2014 7 tc (5tc)
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 30 maja 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva wrote:
    gosia86 u Ciebie minęło stanowczo za mało czasu, aby pogodzić się z faktem straty dziecka, ja też długo płakałam po mojej dzidzi, ale za mój mąż zachowywał się super.. nic nie mówił tylko mnie przytulał jak płakałam, ale ogromną ulgę przyniósł nam pogrzeb i to, że mamy miejsce, gdzie możemy zapalić świeczkę lub po prostu porozmawiać z naszym dzieckiem.
    Może takie pożegnanie przyniosłoby Ci jakieś ukojenie?
    Eva który to był u Ciebie tydzień? U mnie zabieg na przełomie 10/11
    byłam dzisiaj u psychologa, trochę mi lepiej, powiedział że mam prawo do smutku i łez to minie z czasem ale muszę przez to przejść
    Marlencia to może zrób test chyba że się jeszcze nie staracie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2014, 22:43

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • marlencia Ekspertka
    Postów: 187 161

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie staraliśmy się, ale dla pewności zrobiłam test oczywiście negatywny, pp tak długo czekałam na @ i teraz jest tak samo dziś 37dc wszystko się poprzestawiało ehh

    8599rjjgs46ucla6.png
    Moja Fasolka [*] 19.02.2014 7 tc (5tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zacznę starania w czerwcu po narazie mija 8 dzień pz wiec i tak narazie nie mogę bo mam 3tyg zakaz sexu co do męża to tez nie mam q nim oparcia i nawet mówił ze nie chce próbować tylko tyle że jak bozia da to będzie ale troszkę chce pomóc bozi żeby się udało

    peppapig lubi tę wiadomość

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy Wy też tak miałyście, że po poronieniu/zabiegu dwa cykle(to krwawienie po zabiegu uznaje sie za @) czułyście pracę jajników? :) mnie to zdumiewa, jak czułam u siebie ból owulacyjny! potwierdzony monotoringiem, akurat w tym dniu miałam umówioną wizytę i gin bardzo mnie pocieszyła, że jest owulka w lewym jajniku :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginka powiedziala ze pz to jest normalnie pierwsza@

  • kanapa Autorytet
    Postów: 462 414

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic, faktycznie tak jest jest- ja też po krwawieniu po zabiegowym przed pierwszą normalną @ miałam owulację. Wszystko pracowało jak należy :)

    Aniołek 16.12.2013 [*] 8tc (5tc)
    Aniołek 25.01.2019 [*] 10tc (8tc)
    vimnpx4.png
    w1s2aai.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to jest szansa i umie ja jutro mam wizytę zobaczę co mi powie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kanapa a jak dlugo pz starałam się o kolejną ciążę? Ja w 2012 poronilam w lutym juz raz ale w kwietniu byłam w ciąży i mam wspaniałego sylwestrowego Alanka teraz to była wpadka ale ja chcę jeszcze spróbować bo teraz tak się cieszyłam i mam nadzieje ze nam się uda i nie będę musiała długo się starać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sorki ale nie czytałam co napisałyscie jeszcze... nadrobienia zaraz tylko chciałam zapytać o lekkie plamienie w drugim cyklu po poronieniu? Jestem w 14 dniu cyklu wczoraj zauważyłam na papierze coś różowego...dzisiaj już nie,też nie było bzykoser wczoraj? Owulacja zwykle miałam ok 20 dnia cyklu a trwa cały cykl ok32 dni.. Czy to normalne?... stresa mam...jakoś się nie staram na siłę zajść co ma być to będzie, na takiej zasadzie ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2014, 21:42

  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    peppapig wrote:
    Dziewczyny sorki ale nie czytałam co napisałyscie jeszcze... nadrobienia zaraz tylko chciałam zapytać o lekkie plamienie w drugim cyklu po poronieniu? Jestem w 14 dniu cyklu wczoraj zauważyłam na papierze coś różowego...dzisiaj już nie,też nie było bzykoser wczoraj? Owulacja zwykle miałam ok 20 dnia cyklu a trwa cały cykl ok32 dni.. Czy to normalne?... stresa mam...jakoś się nie staram na siłę zajść co ma być to będzie, na takiej zasadzie ;-)

    Może sie wszystko po przestawiało?? Ja tez zawsze miałam co 35dni @ a w 1cyklu pp okres dostałam w 30 dniu ale plamienia zaczelysie juz w 27. Teraz jestem juz 6 dni po owulacji ku zdziwieniu w 11 dniu była.. A twoje plamienie to moze zagnieżdżenie ?? :)

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ