X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwszy cykl po poronieniu.
Odpowiedz

Pierwszy cykl po poronieniu.

Oceń ten wątek:
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 23 maja 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi86 wrote:
    no mi znow sie nie udalo... wczoraj @ przylazla ( a jutro ide na wesele w jasnej sukience ehh) no ale coz, moze nastepnym razem sie uda.
    Mimi kochana ja też mam taki problem :P Dostałam @ a na weekend na rodzinną imprezę mam białą spódnicę:/

    Mimi86 lubi tę wiadomość

  • Biedronka25 Ekspertka
    Postów: 190 143

    Wysłany: 23 maja 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kliknij, aby rozpocząć wpisywanie wiadomości

    Córka 8 lat
    2 Aniołki (13.05.2014 i 17.11.2014)
  • Biedronka25 Ekspertka
    Postów: 190 143

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kobiety to zawsze mamy pod górkę. Wy dostałyście już @ a ja nadal się oczyszczam po zabiegu. Chodzę z podpaskami już 10 dzień. Mam pytanie. Jak długo wasz organizm się oczyszczał??? Chciałabym aby już wszystko ustało.

    Córka 8 lat
    2 Aniołki (13.05.2014 i 17.11.2014)
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystko trwało około 11 dni teraz jest już ok

    Ewelcia lubi tę wiadomość

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Biedronka25 Ekspertka
    Postów: 190 143

    Wysłany: 23 maja 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Gosia. Czyli już niedługo powinno być po wszystkim. Od poniedziałku wracam już do pracy i życie musi się toczyć dalej.

    Córka 8 lat
    2 Aniołki (13.05.2014 i 17.11.2014)
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 23 maja 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wracam dopiero 2.06 i teraz trochę żałuję bo mąż pracuje i nie mam co z sobą począć, zostały mi tylko okna do umycia i szafa do ogarnięcia a tych zajęć wyjątkowo nie lubię:/

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Biedronka25 Ekspertka
    Postów: 190 143

    Wysłany: 23 maja 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre :) To masz do wykonania takie same prace jak ja :) Okna mam jeszcze nie myte po zimie bo nie chciałam tego robić w ciąży. A w szafie muszę zrobić porządki i poznosić już letnie ubrania. Ale też planuję te prace od kilku dni ale jakoś nie mogę się za to zabrać :) Na razie wzięłam się za sadzenie kwiatków, chcę sobie zrobić fajny przyjemny taras. Wszystko jest dobre aby się czymś zająć i nie myśleć...Chociaż...powiem Ci, że od 3 dni jestem mega nakręcona. Weszłam na to forum, poczytałam...zobaczyłam, że nie jestem sama, dziewczyny zachodzą w ciążę i tak się nakręciłam, że monie jeszcze tylko czerwiec i lipiec i w sierpniu zacznę starania. Miałam odczekać 3 m-ce ale uważam, że 2,5 wystarczy :) Już się nie mogę doczekać. Zaopatrz się w ziółka ojca sroki i po baraszkowaniu z mężem poleż sobie spokojnie na brzuszku z pół godziny. Wiem, że to pomoże :) Mi to ostatnio pomogło. Trzymam za Ciebie kciuki. Mniej więcej zaczniemy starania razem. Będę kibicować

    gosia86, Kitaja lubią tę wiadomość

    Córka 8 lat
    2 Aniołki (13.05.2014 i 17.11.2014)
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 23 maja 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę czekać do 2 @ i po niej zacząć starania to będzie gdzieś pod koniec lipca 2,5 miesiąca po zabiegu mam nadzieję że wystarczy
    my ostatnio nawet pod prysznicem i się udało ;)
    gdzie zamawiasz te ziółka i ile kosztują?
    planujesz robić jakieś badania po poronieniu?

    oczywiście też trzymam za Ciebie kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2014, 19:33

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Biedronka25 Ekspertka
    Postów: 190 143

    Wysłany: 23 maja 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie nie planuję żadnych badań ale jadę w środę na kontrolę do gin to mi powie co i jak. Te ziółka podobno kupuje się w aptece. Nie wiem ile kosztują bo nie pytałam jeszcze. Zacznę je pić w 2 cyklu pp. Poleciła mi je znajoma

    gosia86 lubi tę wiadomość

    Córka 8 lat
    2 Aniołki (13.05.2014 i 17.11.2014)
  • Biedronka25 Ekspertka
    Postów: 190 143

    Wysłany: 23 maja 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże napisałam CI w aptece!! Przepraszam - w zielarskim sklepie tylko można je kupić

    gosia86, voda lubią tę wiadomość

    Córka 8 lat
    2 Aniołki (13.05.2014 i 17.11.2014)
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 23 maja 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko nic nie szkodzi, nie doczytałam to Twoje pierwsze dziecko?
    moje pierwsze :( długo nie było mi dane nim się cieszyć
    pierwszy test ciążowy zrobilam 31.03 druga kreska była bardzo blada, wiec kolejny 01.04 taki prima aprilis :(
    teraz żałuję że wyrzuciłam testy do kubła, gdyby nie było w tym tygodniu smieciarki to chyba bym je wygrzebała, dobrze że mam zdjęcia z usg
    tak bardzo tęsknię
    popatrzyłam dzisiaj na mój brzuch i taką pustkę poczułam, na dadatek zadzwonił kolega z pracy i od razu zapytał jak brzusio rośnie to mu powiedziałam że nie rośnie, myślał że żartuję i powiedział że mąż mnie głodzi:(
    na razie z pracy prawie nikt nie wie że straciłam dziecko i że wracam dlatego nic mu nie powiedziałam bo wiem że on nie potrafi dotrzymać tajemnicy

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Biedronka25 Ekspertka
    Postów: 190 143

    Wysłany: 23 maja 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu. Ja mam już 7-letnią córkę. Teraz starałam się o rodzeństwo dla niej. Niestety skończyło się tak jak u Ciebie. Ja o tym co się stało powiedziałam mojej koleżance z pracy z prośbą aby powiedziała wszystkim o tym. Wiem, że baby jak to baby muszą o tym pogadać, wygadać się. Chciałam aby wiedziały i zażyczyłam sobie, że jak wrócę to nie chcę aby mnie ktoś o to co się stało pytał. Tak więc wszyscy dowiedzieli się tydzień temu, na pewno ten temat już im się znudził a mi gdy wrócę to dadzą spokój. Powiedziałam, że nie chcę aby ktokolwiek mnie o to pytał. Wolałam to niż powrót i ich pytania co sie stało, gdzie jest brzuch itd. Myślę, że już jest po sensacji. A ja doszłam do siebie. Z początku było mi ciężko bo myślałam tylko o tym, że to był mój mały Mateusz, że był taki wyczekiwany itd. Ciągłe pytania dlaczego ja itp...itd. Ciężko mi było, mąż jest za granicą. Ale dużo mi dało to forum, poczytałam przeżycia dziewczyn, jak szybko zachodzą w ciążę. I przestałam myśleć o Mateuszu, przestawiłam się na myslenie, że natura wie lepiej. Że z tym płodem musialo być coś nie tak, że nie był zdrowy itd. Teraz żyję nadzieją, żę od VIII zacznę się starać o mojego Mateuszka i wszystko będzie dobrze. Trzeba się przestawić, nie załamywać. Zobaczysz, że będzie dobrze. Będziemy się starać razem a razem zawsze raźniej :)

    gosia86, MartaAlvi, Kitaja lubią tę wiadomość

    Córka 8 lat
    2 Aniołki (13.05.2014 i 17.11.2014)
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 23 maja 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Biedronko :* mi forum też bardzo pomaga
    u mnie w pracy liderka ma poinformować że wracam dzień przed moim powrotem, też wolę aby ochłonęła atmosfera, być może już niektórzy wiedzą co się stało ale mało mnie to interesuje, też powiedziałam że nie życzę sobie pytań na ten temat

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • kanapa Autorytet
    Postów: 462 414

    Wysłany: 24 maja 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia, radziłabym wstrzymać się ze staraniami przynajmniej do wizyty u endokrynologa- jeśli faktycznie masz problem z hormonami to lepiej poczekać, doprowadzić je do porządku niż jeszcze raz cierpieć. Trzymam kciuki aby ta następna ciąża zakończyła się pełnym sukcesem :)

    Co do brzuszków to widzę, że piszecie że w drugiej ciąży jest wcześniej widoczny- a ma znaczenie fakt, że pierwsza ciąża była wcześnie poroniona? Ja u siebie już zauważyłam, że staje się widoczny :) i nie mogę go wciągnąć więc to chyba to :)
    Wczoraj była wizyta u gina- mam kolejną 'sweet focie' ;) i podglądałam mojego potomka jak wierzga nóżkami i rączkami w moim brzuchu- niesamowity widok! Taki mały jeszcze a już taki ruchliwy ;) śmiejemy się, że po tatusiu nie może usiedzieć w miejscu :P

    gosia86, voda lubią tę wiadomość

    Aniołek 16.12.2013 [*] 8tc (5tc)
    Aniołek 25.01.2019 [*] 10tc (8tc)
    vimnpx4.png
    w1s2aai.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 24 maja 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi... chciałabym Cie pocieszyć, abyś nie stresowała się kolejnym niepowodzeniem. Kochana proszę wyluzuj, bo jeśli za bardzo będziesz chciała to wiesz jak to będzie wychodziło? Może zrób prolaktynę?? Może masz za wysoką? moja znajoma miała i dzięki lekom na zbicie jej zaszła w kilka dni...
    gosia ja mam ten test... czasami patrzę na niego :) ale nie działa już na mnie tak dołująco jak wcześniej. Może dlatego, że wiem, że jest u mnie wszystko już ok??
    kanapa widzę, że maleństwo rooooosnie :) super :) co do brzuszków, myślę, że jest to też kwestia tego, że macica była już rozciągana... mi nie rosła już od 7 tyg. ale fakt, że druga zawsze jest szybciej widzoczna :)
    Trzymam kciuki kochane za Was bo na dwa tyg uciekam, nie będzie mnie :) jadę na rocznicą ślubu ;)

    gosia86, Mimi86, kanapa, voda lubią tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 24 maja 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic życzę udanej wycieczki, wypoczynku i powrotu w powiększonym składzie. :*

    Magic lubi tę wiadomość

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Mimi86 Autorytet
    Postów: 1993 2112

    Wysłany: 24 maja 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic masz racje zrobie wkoncu tą prolaktyne, progesteron i Tsh. Ale chyba dopiero w lipcu bo to jakos sie po owulacji pare dni robi, a ja w tym czasie bede na wakacjach a po drugie co druga @ przychodzi u mnie mocno spozniona. wiec lipiec bedzie najlepszy...

    Magic lubi tę wiadomość

    maj- krótki protokół- 6 mrozaczków :)
    15 czerwiec crio 2x8a beta: 9dpt- 31,20 /11dpt- 124,8/13dpt -306

    2r8rj48at734p213.png

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 24 maja 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi tak progesteron robi się 7-9 dni po owulacji. Ja po zabiegu nawet nie zaobserwowałam owulki więc nie robiłam. w poniedziałek odbieram swoje wyniki tsh i obu ft. Choć mogę Cię pocieszyć, że progesteron dostaniesz na podtrzymanie bo po poronieniu każdej podają.

    Mimi86 lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • impossible Przyjaciółka
    Postów: 71 44

    Wysłany: 25 maja 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Dawno tu nie zaglądałam, bo też czekałam na 1 @ po łyżeczkowaniu. Byłam na wizycie kontrolnej 2 tygodnie po zabiegu i moje endometrium miało zaledwie 4mm. Oczywiście od razu usłyszałam, że okres to najszybciej za 4 tygodnie od wizyty, a może i później. Wzięłam się zatem za siebie, czyli winko na wieczór migdały kwas omega i inofolic. Równo po 30 dniach @ przyszedł jak dla mnie książkowo :) Też jak Wy miałam w planach wyjazd do znajomych do Krakowa, tak właśnie żeby się odstresować :) Nie pamiętam kiedy tak się cieszyłam, że boli mnie brzuch i czuję się fatalnie :) Teraz już mam sygnał od organizmu, że wracam do siebie i powoli trzeba zacząć myśleć do przodu.

    Mimi86, Biedronka25, Magic lubią tę wiadomość

    Nasze Aniołki [*] 25.04.2014

    f2w3dqk3drdfpwmi.png
  • kanapa Autorytet
    Postów: 462 414

    Wysłany: 26 maja 2014, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane :) mam pytanko- czy któraś z Was przed poronieniem zdążyła zrobić usg genetyczne? jaki był wynik?
    Za dwa tygodnie czeka mnie to i chyba jeszcze zrobię pappa dla pewności. Stresa mam jak cholera!

    Aniołek 16.12.2013 [*] 8tc (5tc)
    Aniołek 25.01.2019 [*] 10tc (8tc)
    vimnpx4.png
    w1s2aai.png
‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ