X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwszy cykl po poronieniu.
Odpowiedz

Pierwszy cykl po poronieniu.

Oceń ten wątek:
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheis wrote:
    Witajcie dziewczyny,
    3 dni temu dostalam pierwszy okres po lyzeczkowaniu. Dokladnie 32 dni po. Pierwsze dwa dni to byly male czerwone plamienia ze skrzepami z leciutkim bolem brzucha. Dzisiaj dostalam ogromnego bolu i rownie wielkiego krwawienia. Teraz juz jest lepiej. Zobaczymy jak bedzie jutro.
    Wiecie, moze ile trwa ten pierwszy okres?
    Jak tylko mi sie skonczy lece do mojego gin na badanie. Zobaczymy, co mi powie.

    Pozdrawiam Was serdecznie

    Przykro mi z powodu twojej straty:-(
    Ja miesiączke miałam pierwszą z 6 dni średnio obfitą a drugą 12 dni i to bardzo obfita... lekarz mi mówił , że pierwsze 3 miesiączki mogą być różne ale pózniej już powinno wrócić wszystko do normy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2016, 13:00

  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wrote:
    dziewczyny, ja dziś 37 dzień po łyżeczkowaniu, a @ ani widu ani słychu.. rano test negatywny. Czy któraś tak miała? Poczekam jeszcze kilka dni i jak coś to do gina, może trzeba wywołać luteiną?


    Kochana lekarz na pewno skarze Ci jeszcze poczekać :-) u każdej kobiety inaczej organizm dochodzi do siebie ale np. mój cykl po łyżeczkowaniu trwał 52 dni. Okres po łyżeczkowaniu powinien być do 6 tyg nawet :-) U mnie na wykresie możesz sobie zobaczyć jak to wyglądało.:-)
    Kochana trzymam kciuki żeby wszystko się unormowało i jak najszybciej wróciła do starań:-)

    Nanatasza lubi tę wiadomość

  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję Agnieszko :)
    Trzymam kciuki i za Was!

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Sheis Koleżanka
    Postów: 41 7

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka1290 drugi okres 12 dni?! Natura jest dla nas bezlitosna :(

    13.12.2015 Łyżeczkowanie w 8 tc.
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheis wrote:
    agnieszka1290 drugi okres 12 dni?! Natura jest dla nas bezlitosna :(

    Nie dość że długo to jeszcze obfity :-( po schodach nie mogłam wejść do mieszkania bo mi się w głowie kręcił;-( byłam u lekarza i mówił , że wszystko dobrze:-)

  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1500

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyneczki :)
    Byłam dziś u gin, zbadał i powiedział, że szyjka w jak najlepszym porządku, czysto, lekkie takie malutkie brązowe niteczki widać, ale to nawet ja podczas toalety na papierze jeszcze widzę takie jakby kłaczki - znikoma ilość, więc chyba poczekam jeszcze z tydzień i zaczynamy normalne współżycie z mężem :) Co ma być to będzie, a może i w tym miesiącu się uda?!... mój gin też powiedział, że nie ma na co czekać :)
    Ale jestem szczęśliwa... :)

    Pozdrawiam Was wszystkie.

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • Sheis Koleżanka
    Postów: 41 7

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka1290 mi akurat drugi okres przypada w walentynki i moje urodziny i imieniny wiec bedzie ciekawie :(
    Czy lekarz powiedzial Ci Agnieszko kiedy mozesz zaczac sie starac o kolejne dziecko? Bo oni tak roznie gadaja, ze nie wiadomo kogo sluchac, a czlowiek chcialby odrazu...

    13.12.2015 Łyżeczkowanie w 8 tc.
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze a ja do gina jeszcze przeszlo tydzien musze czekac....
    no wlasnie syla, a gin Ci powiedzial, ze nie musisz odczekac 2-3cykle?
    taka perspektywa by mi pasowala....

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1500

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gama - powiedział, że nie trzeba czekać.. powiedział, że to ode mnie zależy, ale że z medycznego punktu widzenia nie ma przeciwwskazań przed 1 okresem, albo jak chce to mogę poczekać do okresu i dopiero potem. Ja nie miałam łyżeczkowania, poroniłam samoistnie i wszystko mi się ładnie złuszczyło :):)
    Wiesz, u mnie to wszystko tak szybko się działo, w niedziele wieczorem Beta 711, w poniedziałek USG-już brak cech ciąży,endometrium jednorodne, kilka godzin po usg już było po wszystkim, wszystko wydaliłam, a we wtorek beta już 151 - to dziś już pewnie bliska 0.
    Mój gin mówi "nic na siłę, kochać się i samo przyjdzie..." :)

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheis wrote:
    agnieszka1290 mi akurat drugi okres przypada w walentynki i moje urodziny i imieniny wiec bedzie ciekawie :(
    Czy lekarz powiedzial Ci Agnieszko kiedy mozesz zaczac sie starac o kolejne dziecko? Bo oni tak roznie gadaja, ze nie wiadomo kogo sluchac, a czlowiek chcialby odrazu...


    Mi lekarz mówił , że 2 miesiące mam poczekać i zacząć się dalej starać:-) ale ja nie jestem jeszcze za bardzo gotowa na ponowne starania:-( dostałam prace teraz pewnie trochę popracuję i wznowimy starania!:-)
    Jak jest poronienie samoistne to można się starać szybciej , najgorzej po zabiegu bo wszystko musi się zagoić♥ Jeżeli ktoś jest gotowy i nie ma przeciwwskazań to nie powinien czekać a organizm sam zadecyduje czy się zagniezdzi zarodek czy nie:-)

  • Sheis Koleżanka
    Postów: 41 7

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka1290 dziekuje za odpowiedz :) Ja chcialabym znowu zaczac starania, bardzo zalezy mi, zeby urodzic pierwsze dziecko przed 30. A w lutym mam 28 lat, a po poronieniu dotarlo do mnie, ze to wszystko nie jest takie proste i niewiadomo kiedy sie uda :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2016, 10:46

    13.12.2015 Łyżeczkowanie w 8 tc.
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziś dostałam @ - 39 dni po zabiegu

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheis wrote:
    agnieszka1290 dziekuje za odpowiedz :) Ja chcialabym znowu zaczac starania, bardzo zalezy mi, zeby urodzic pierwsze dziecko przed 30. A w lutym mam 28 lat, a po poronieniu dotarlo do mnie, ze to wszystko nie jest takie proste i niewiadomo kiedy sie uda :(

    Ja jeszcze przed ślubem sobie mówiłam , że nie chce od razu dziecka żeby się nacieszyć sobą itp a póżniej dopiero a teraz jak bym wiedziała , że tak ciężko jest zajść i urodzić zdrowe dziecko to już bym dawno zaczeła starania:-)

    Ja tylko nie rozumie dlaczego niektóre kobiety nie chcą dziecka i wpadają po jednym ♥♥♥ ??A my próbujemy tyle i nic...

  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wrote:
    ja dziś dostałam @ - 39 dni po zabiegu


    Widzisz wszystko się ułoży:-)życzę jak najszybszego powrotu do starań! wiem co mówię ...Ja strasznie przeżyłam stratę dziecka chociaż , że to był początek♥♥ myślałam , że nie dam rady ale czas na prawdę pomaga :-) nigdy nie zapomniemy o naszych Aniołkach :-)

    Nanatasza lubi tę wiadomość

  • madziieas Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    jestem tu nowa. Podobnie jak Wy poroniłam (w 10 tyg.), 11-11-2015 miałam zabieg łyżeczkowania, to była moja pierwsza ciąża. Pierwszy okres dostałam 17.12. czyli 36 dni po zabiegu i trwał 7 dni, był bardzo obfity (lekarz uprzedzał mnie, że może tak być). Mój organizm wrócił do normalnego cyklu przed ciążą czyli 27 dni i kolejny okres dostałam 13.01.2016 i już nie jest obfity, normalny - tyle, że trwa już 8 dni i jakoś się nie chce skończyć. Trochę się boję, że coś znowu jest nie tak... chociaż byłam u lekarza 2 dni przed okresem i miałam badania, wszystko jest niby ok. A jak było u Was? Czy takie przedłużone plamienia są w normie? Czy powinnam zrobić jakieś badania? A czy Wy po poronieniu robiłyście jakieś badania? Pozdrawiam serdecznie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2016, 13:49

  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie nie znam, bo dopiero czekam na pierwszą@

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziieas wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    jestem tu nowa. Podobnie jak Wy poroniłam (w 10 tyg.), 11-11-2015 miałam zabieg łyżeczkowania, to była moja pierwsza ciąża. Pierwszy okres dostałam 17.12. czyli 36 dni po zabiegu i trwał 7 dni, był bardzo obfity (lekarz uprzedzał mnie, że może tak być). Mój organizm wrócił do normalnego cyklu przed ciążą czyli 27 dni i kolejny okres dostałam 13.01.2016 i już nie jest obfity, normalny - tyle, że trwa już 8 dni i jakoś się nie chce skończyć. Trochę się boję, że coś znowu jest nie tak... chociaż byłam u lekarza 2 dni przed okresem i miałam badania, wszystko jest niby ok. A jak było u Was? Czy takie przedłużone plamienia są w normie? Czy powinnam zrobić jakieś badania? A czy Wy po poronieniu robiłyście jakieś badania? Pozdrawiam serdecznie:)
    Ja robiłam badania tarczycy, krzywą insulinowa, przeciwciała antykardiolipinowe, mocz, morfologia, wymaz z pochwy. Wiem że dziewczyny robią dużo więcej tych badań. Chorujesz na coś?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziieas wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    jestem tu nowa. Podobnie jak Wy poroniłam (w 10 tyg.), 11-11-2015 miałam zabieg łyżeczkowania, to była moja pierwsza ciąża. Pierwszy okres dostałam 17.12. czyli 36 dni po zabiegu i trwał 7 dni, był bardzo obfity (lekarz uprzedzał mnie, że może tak być). Mój organizm wrócił do normalnego cyklu przed ciążą czyli 27 dni i kolejny okres dostałam 13.01.2016 i już nie jest obfity, normalny - tyle, że trwa już 8 dni i jakoś się nie chce skończyć. Trochę się boję, że coś znowu jest nie tak... chociaż byłam u lekarza 2 dni przed okresem i miałam badania, wszystko jest niby ok. A jak było u Was? Czy takie przedłużone plamienia są w normie? Czy powinnam zrobić jakieś badania? A czy Wy po poronieniu robiłyście jakieś badania? Pozdrawiam serdecznie:)


    Ja drugi cykl po poronieniu miałam 12 dni i bardzo obfity.. Poczekaj jeszcze chwilę a jak się nic nie zmieni zadzwoń do lekarza a w razie na prawdę silnego krwawienia jedż na IP

  • madziieas Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, dzięki za odpowiedź. Ogólnie tego dnia, co pisałam posta czyli 20.01- wieczorem już nic, jakby się skończył i faktycznie następnego dnia rano wszystko ok, nawet z mężem się kochaliśmy (jeszcze się zabezpieczamy, bo biorę silne antybiotyki na trądzik, który mi wylazł w ciąży i zejść nie chce). Wczoraj też ok, a dziś wstaje rano i znowu krwawię. Maskara jakaś. Brzuch mnie boli, ból taki owulacyjny z jednej strony, i już powinna mieć dni płodne i obserwować śluz (11 dzień cyklu) a tu znowu plamię...?? O co tu chodzi? Pierwszy cykl po zabiegu był książkowy - trochę mocniejszy, ale po 7 dnia koniec, później piękny śluz i cykl trwał tyle co przed ciążą, czyli 27 dni, już myślałam że wszystko wróciło do normy.... maskara...

  • madziieas Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Ja robiłam badania tarczycy, krzywą insulinowa, przeciwciała antykardiolipinowe, mocz, morfologia, wymaz z pochwy. Wiem że dziewczyny robią dużo więcej tych badań. Chorujesz na coś?

    Od zawsze na astmę, od niedawna (od sierpnia) leczę także tarczycę, ale nie jest tak źle (Euthyrox 25 tylko), a poza tym to te leki na trądzik, ale już w I cyklu też je brałam i było ok. A ja zrobiłam:

    *przeciwciała antykardiolipidowe – IgG, IgM
    * Antykoagulant tocznia
    * Przeciwciała przeciwjądrowe ANA
    * Przeciwciała przeciwko antygenom łożyska
    *przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej (anty-TPO)
    * przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie (anty-TG)
    * no i tarczycowe(TSH, FT3, FT4).

    Wszystko w normie. Bądź tu mądry.

‹‹ 80 81 82 83 84 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ