Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie 2021, a ponowne starania
Odpowiedz

Poronienie 2021, a ponowne starania

Oceń ten wątek:
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 5512 6252

    Wysłany: 23 marca 2022, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak jego metody wzbudzają kontrowersje, ja się na tych immunologicznych sprawach nie znam wcale, nie interesowałam się aż tak więc nie będę oceniać jego sposobów leczenia. Jednak dużo zadowolonych pacjentek się widzi gdzieś na grupach, czy forach, więc może jest jakąś ostatnią deską ratunku dla niektórych, którzy chcą posiadać dziecko, bo jednak gdzieś tam te sposoby przynoszą rezultaty. Ale jak mówię nie oceniam, nie znam się, wiadomo każdy robi i decyduje się na to co uważa za słuszne. U Ciebie zreszta i tak chyba nie wchodziło w grę leczenie u niego bo masz za daleko, więc może i nie ma co żałować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2022, 15:47

    5 lat walki o nasz cud 🌈
    11/2021 9/12 tc 💔

    🔸 IVF: 03/2024
    14/05 (N) I FET ❄️ cb ?
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 5/7 tc 💔
    30/12 (S) IV FET ❄️ nieudany

    09/06 (S) V FET ❄️ 🌈🍀
    Nasza córeczka jest już z nami 💖
    20.02.2026 (39+2) CC 3790g 56 cm

    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4827 2324

    Wysłany: 23 marca 2022, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tak samo, też nie wiem. Czort wie kto tu ma rację. Ta nasz dr immunolog też wprowadza jakieś leczenie, tylko nie badają tych allo mlr itd bo właśnie i tak nie ma na to leku oprócz tych terapii kontrowersyjnych.
    Na grupie o poronieniach rozmawiałam z jedną z dziewczyn też z północy z tragiczną historią położniczą i ona też w końcu donosiła przy leczeniu "normalnym" tutaj na miejscu. Więc widać jest to możliwe. A ja dodatkowo chwilowo (albo i nie, kto wie) w ogóle nie chce być w ciąży. Więc może tym bardziej dlatego nie widzi mi się poddawać eksperymentom medycznym na drugim końcu Polski ;)
    Ale nie neguje tego, że ktoś się na to decyduje. Jeśli to komuś pomoże, to bardzo dobrze. Oby zadziałało.
    Pewnie jakby to był strzał w 10 i gwarancja różowego bobasa to bym i do Cieszyna pojechała ale marnie to widzę. I właśnie też czytam sporo historii, że ktoś na tym leczeniu w końcu urodził, to zapada w pamięć ale uświadomiłam sobie ile przeczytałam już historii też negatywnych na tym leczeniu... Tak jak Ultra pisze. Tylko, że to się odrzuca i zapomina.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 5512 6252

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam dziewczyny, że miałam dzisiaj beznadziejną noc, nie dość, że było mi strasznie gorąco, to co chwilę przebudzałam się z takim dziwnym uczuciem i myślą czy ja chce być w ciąży w ogóle 😳 ale odrazu potem zasypiałam, masakra, jakaś schiza serio, No a rano test rozwiał moje wątpliwości bo nie jestem 😒 dupa
    I w ogóle apka znowu przesunęła mi owu 🤦🏻‍♀️ Zrobiłam test bo myślałam, że już jest 11 dpo, a potem po wpisaniu kilku objawów znowu się cofnęła i jest 9 dpo 😡

    5 lat walki o nasz cud 🌈
    11/2021 9/12 tc 💔

    🔸 IVF: 03/2024
    14/05 (N) I FET ❄️ cb ?
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 5/7 tc 💔
    30/12 (S) IV FET ❄️ nieudany

    09/06 (S) V FET ❄️ 🌈🍀
    Nasza córeczka jest już z nami 💖
    20.02.2026 (39+2) CC 3790g 56 cm

    age.png
  • gonia729 Autorytet
    Postów: 2157 2056

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    Gonia, po poronieniu farmakologicznym zaleca się minimum 3 cykle przerwy. Do IVF lekarz nie powinien Cie dopuścić po poronieniu farmakologicznym w kolejnym cyklu.
    Po poronieniu tabletkami? Słyszałam ze po lyzeczkowaniu są 3 cykle a tak to nie

    Ani0nka lubi tę wiadomość

    preg.png
    age.png
    40 lat, II ET - 2AA :),7 dpt - beta 39, synek ❤️
    10.2021. - beta 6, cb 💔
    01.2022- 10 t.c puste 2 jaja 💔💔
    12.2022- 6t3d💔 brak ❤️
    12.2024 AZ Czechy 5AA, 9 dpt beta 73
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4827 2324

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie patrz na to co apka wylicza. To jest totalnie niedziałający algorytm. Mi nigdy nie wyznaczyła wtedy kiedy miałam, mimo regularnych cykli i ewidentnych objawów. Jakbym patrzyła na to co mi wylicza to bym w ciąży do tej pory nie była ani razu (u mnie akurat może lepiej 😉).

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 5512 6252

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Nie patrz na to co apka wylicza. To jest totalnie niedziałający algorytm. Mi nigdy nie wyznaczyła wtedy kiedy miałam, mimo regularnych cykli i ewidentnych objawów. Jakbym patrzyła na to co mi wylicza to bym w ciąży do tej pory nie była ani razu (u mnie akurat może lepiej 😉).

    No dlatego w następnym cyklu odpuszczam mierzenie temp i wpisywanie objawów, bo już mi na łeb siada 😳 budzę się przed budzikiem rano, żeby zmierzyć temp 🤦🏻‍♀️ A i tak nic to nie daje…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2022, 16:11

    Babulka lubi tę wiadomość

    5 lat walki o nasz cud 🌈
    11/2021 9/12 tc 💔

    🔸 IVF: 03/2024
    14/05 (N) I FET ❄️ cb ?
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 5/7 tc 💔
    30/12 (S) IV FET ❄️ nieudany

    09/06 (S) V FET ❄️ 🌈🍀
    Nasza córeczka jest już z nami 💖
    20.02.2026 (39+2) CC 3790g 56 cm

    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4827 2324

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po cytotecu nie trzeba czekać 3 miesięcy. Zależy co Ci podawali.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2441 3911

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gonia729 wrote:
    Po poronieniu tabletkami? Słyszałam ze po lyzeczkowaniu są 3 cykle a tak to nie

    Po poronieniu samoistnym w kolejnym cyklu. Po farmakologii lub łyzeczkowaniu - po 3 cyklach. Tak mi mówiła Pani docent w Gamecie.

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦
    III transfer 4aa: 7dpt: 101, 9dpt: 282

    Czeka na nas ❄
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4827 2324

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah a Ty masz już betę dodatnią? 🧐

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Tony Autorytet
    Postów: 1235 1710

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jc94, jeju ale super!!! Trzymam kciuki <3 Przypomnij, jaką masz trombofilię?

    Gonia, jeśli zostały jakieś skrzepy to myślę, że powinniście stosować antykoncepcję do momentu, aż się wszystko oczyści. Co do tego kiedy można się starać, to lekarze różnie mówią, ale najczęściej, że po trzech cyklach.

    jo_ana chyba rzeczywiscie musisz troche poluzować, bo serio się wykończysz ;/

    age.png
    👱🏼‍♀️34 - PAI-1 homozygota 🧔🏻32
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2441 3911

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Susannah a Ty masz już betę dodatnią? 🧐

    Nie, nie. Czekamy :) 29.03 sprawdzamy

    Babulka lubi tę wiadomość

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦
    III transfer 4aa: 7dpt: 101, 9dpt: 282

    Czeka na nas ❄
  • gonia729 Autorytet
    Postów: 2157 2056

    Wysłany: 23 marca 2022, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    Po poronieniu samoistnym w kolejnym cyklu. Po farmakologii lub łyzeczkowaniu - po 3 cyklach. Tak mi mówiła Pani docent w Gamecie.
    Kurcze to mi dr powiedziała ze stymulować można nawet po luzeczkowaniu, tylko transfer trzeba odroczyć.

    preg.png
    age.png
    40 lat, II ET - 2AA :),7 dpt - beta 39, synek ❤️
    10.2021. - beta 6, cb 💔
    01.2022- 10 t.c puste 2 jaja 💔💔
    12.2022- 6t3d💔 brak ❤️
    12.2024 AZ Czechy 5AA, 9 dpt beta 73
  • gonia729 Autorytet
    Postów: 2157 2056

    Wysłany: 23 marca 2022, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Po cytotecu nie trzeba czekać 3 miesięcy. Zależy co Ci podawali.
    Ja chyba miałam coś na a, arthotec czy jakoś tak

    preg.png
    age.png
    40 lat, II ET - 2AA :),7 dpt - beta 39, synek ❤️
    10.2021. - beta 6, cb 💔
    01.2022- 10 t.c puste 2 jaja 💔💔
    12.2022- 6t3d💔 brak ❤️
    12.2024 AZ Czechy 5AA, 9 dpt beta 73
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2441 3911

    Wysłany: 23 marca 2022, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gonia729 wrote:
    Kurcze to mi dr powiedziała ze stymulować można nawet po luzeczkowaniu, tylko transfer trzeba odroczyć.

    Stymulacja to nie wiem. Ja mialam mrozaki, więc u mnie chodziło o transfer. I beta miała być zero.

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦
    III transfer 4aa: 7dpt: 101, 9dpt: 282

    Czeka na nas ❄
  • Tony Autorytet
    Postów: 1235 1710

    Wysłany: 23 marca 2022, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gonia729 wrote:
    Ja chyba miałam coś na a, arthotec czy jakoś tak

    To jest to samo co Cytotec, tylko zawiera dodatkowo diclofenac :)

    age.png
    👱🏼‍♀️34 - PAI-1 homozygota 🧔🏻32
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • gonia729 Autorytet
    Postów: 2157 2056

    Wysłany: 23 marca 2022, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    Stymulacja to nie wiem. Ja mialam mrozaki, więc u mnie chodziło o transfer. I beta miała być zero.
    Trzymam kciuki za betę 🙂 My niestety musimy zaczynać od nowa, po drodze trafił się naturals i trochę pokrzyżował plany.

    preg.png
    age.png
    40 lat, II ET - 2AA :),7 dpt - beta 39, synek ❤️
    10.2021. - beta 6, cb 💔
    01.2022- 10 t.c puste 2 jaja 💔💔
    12.2022- 6t3d💔 brak ❤️
    12.2024 AZ Czechy 5AA, 9 dpt beta 73
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4827 2324

    Wysłany: 23 marca 2022, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah przeczytałam Twoją stopkę od tyłu 😉 Może to znak 💚

    Susannah lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 23 marca 2022, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah plis nie pisz głupot, po poronieniu farmakologicznym możesz starać się od razu- tzn dostajesz miesiączkę, idziesz do gina czy już się oczyscilas i Ci mówi czy jesteś już czysta i możesz się starać :)
    Wiec Gonia trzymam kciuki!

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4827 2324

    Wysłany: 23 marca 2022, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po metroteksacie trzeba zrobić 3-6 mcy przerwy. Także, spokojnie, wszystko zależy od sytuacji 🙂

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 23 marca 2022, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gonia dostała to samo co ja, może się starać po miesiączce jeśli wszystko się ładnie oczyściło :)

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
‹‹ 280 281 282 283 284 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ