X

Pobierz aplikacj臋 OvuFriend

Zwi臋ksz szanse na ci膮偶臋!
pobierz mam ju偶 apk臋 [X]
Forum Poronienie Strata dziecka przedwcze艣nie urodzonego i starania o 馃寛
Odpowiedz

Strata dziecka przedwcze艣nie urodzonego i starania o 馃寛

Oce艅 ten w膮tek:
  • Aliya Ekspertka
    Post贸w: 196 113

Wys艂any: 24 sierpnia 2022, 19:44

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Niewkomplecie testowa艂a艣 jeszcze?

Dziewczyny polecacie jakie艣 testy owulacyjne?

04/22 26tc 馃懠
    07/23 38tc 馃寛
  • LaBellePerle Autorytet
    Post贸w: 1980 3235

Wys艂any: 27 sierpnia 2022, 15:15

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Dziewczyny, troszk臋 g艂upio mi tutaj pisa膰, bo moje dziecko, urodzone w tygodniu w jakim wi臋kszo艣膰 waszych dzieci si臋 urodzi艂a, 偶yje i jest zdrowe... Ale bardzo prze偶y艂am to co piszecie, przypomnia艂o mi si臋 to wszyetko, ten nag艂y por贸d, to czytanie w szpitalu ka偶dego dnia i procentowych szans na prze偶ycie dziecka...
    Mo偶e dodam wam troch臋 otuchy. Pisa艂y艣cie o niewydolnosci szyjki.
    Ja dwa razy poronilam, w 18 i 20 tygodniu. Te偶 mia艂am podwy偶szone crp, lekarze byli pewni, 偶e to na pewno bakterie spowodowa艂y por贸d. P贸藕niej, 偶e mo偶e zesp贸艂 antyfosfolipidowy, bo mia艂am s艂abo dodatni antykoagulant tocznia. Wi臋c w kolejnej ci膮偶y robi艂am cytologie jak g艂upia i przyjmowa艂am heparyne. A tu bach, jednego dnia wszystko ok a drugiego ju偶 Przyjecha艂am z dzieckiem maj膮cym nog臋 w mojej pochwie... Wiktoria urodzi艂a si臋 w 26+0 przez cc
    A ja 4 miesi膮ce po tym wpad艂am!!! I wiecie co? Za艂o偶yli mi szew mcdonalda w 17 tygodniu i urodzi艂am w terminie zdrowego noworodka...

molusia88, Loli lubi膮 t臋 wiadomo艣膰

preg.png

17.04.2023 14:00 - Amelia, 4060g, 51 cm SN
    14.10.2021 13:54 - Oliwia, 4150g 53cm SN
    27.09.2020 0:55 - Wiktoria, 1150g, 36 cm CC

"Nie ma takiego cierpienia, kt贸rego mi艂o艣膰 nie by艂aby w stanie uleczy膰"

9.10.2018 biochem.
    10.02.2019 18tc (*) Oliwia
    3.10.2019 20tc (*) Gabriela
  • Aliya Ekspertka

Wys艂any: 28 sierpnia 2022, 09:37

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    LaBellePerle wrote:
    Dziewczyny, troszk臋 g艂upio mi tutaj pisa膰, bo moje dziecko, urodzone w tygodniu w jakim wi臋kszo艣膰 waszych dzieci si臋 urodzi艂a, 偶yje i jest zdrowe... Ale bardzo prze偶y艂am to co piszecie, przypomnia艂o mi si臋 to wszyetko, ten nag艂y por贸d, to czytanie w szpitalu ka偶dego dnia i procentowych szans na prze偶ycie dziecka...
    Ja dwa razy poronilam, w 18 i 20 tygodniu. Te偶 mia艂am podwy偶szone crp, lekarze byli pewni, 偶e to na pewno bakterie spowodowa艂y por贸d. P贸藕niej, 偶e mo偶e zesp贸艂 antyfosfolipidowy, bo mia艂am s艂abo dodatni antykoagulant tocznia. Wi臋c w kolejnej ci膮偶y robi艂am cytologie jak g艂upia i przyjmowa艂am heparyne. A tu bach, jednego dnia wszystko ok a drugiego ju偶 Przyjecha艂am z dzieckiem maj膮cym nog臋 w mojej pochwie... Wiktoria urodzi艂a si臋 w 26+0 przez cc
    A ja 4 miesi膮ce po tym wpad艂am!!! I wiecie co? Za艂o偶yli mi szew mcdonalda w 17 tygodniu i urodzi艂am w terminie zdrowego noworodka...

Bardzo mi przykro z powodu Twoich strat 馃様

Twoja c贸reczka to prawdziwa wojowniczka! Historie takie jak Wasza bardzo dodawa艂y mi otuchy po porodzie.
    Ja tez coraz cz臋艣ciej zaczynam my艣le膰, 偶e mo偶e jednak by艂a to niewydolno艣膰. Je艣li zajd臋 w drug膮 ci膮偶e na pewno b臋d臋 si臋 upiera膰, 偶e chce mie膰 za艂o偶ony szef..

04/22 26tc 馃懠
    07/23 38tc 馃寛
  • LaBellePerle Autorytet

Wys艂any: 28 sierpnia 2022, 14:47

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Aliya wrote:
    Bardzo mi przykro z powodu Twoich strat 馃様

Twoja c贸reczka to prawdziwa wojowniczka! Historie takie jak Wasza bardzo dodawa艂y mi otuchy po porodzie.
    Ja tez coraz cz臋艣ciej zaczynam my艣le膰, 偶e mo偶e jednak by艂a to niewydolno艣膰. Je艣li zajd臋 w drug膮 ci膮偶e na pewno b臋d臋 si臋 upiera膰, 偶e chce mie膰 za艂o偶ony szef..

Ot贸偶 to. Dwa poronienia w drugim trymestrze b膮d藕 JEDEN por贸d przedwczesny jak najbardziej do tego kwalifikuje i nie daj si臋 zby膰. To nie zaszkodzi a mo偶e uratowa膰 偶ycie Twojego dziecka! W dodatku caly zabieg trwa raptem 15 minut!

Oj tak, moja c贸rka to wojowniczka jakich ma艂o. Kiedy ja urodzi艂am i nie by艂o jej rpzy mnie, zn贸w czu艂am si臋 jakbym poroni艂a... P贸藕niej ja zobaczy艂am na oiom i uwierzy艂am, 偶e tym razem zosta艂am mama. Wiadomo, p贸藕niej by艂o ci臋偶ko, cz艂owiek wci膮偶 czeka艂 na z艂e wie艣ci, ale one tak naprawd臋 nigdy nie nadesz艂y. Wiktoria przez ca艂膮 hospitalizacj臋 nie mia艂a nawet przetaczanej krwi. Nasza neonatolog m贸wi艂a, 偶e odk膮d pracuje nigdy nie widzia艂a takiego przypadku, by tak skrajne dziecko nie potrzebowa艂o transfuzji!
    Jedyne co nas dopad艂o to retinopatia, ale jeden laser za艂atwi艂 spraw臋. Wika za miesi膮c ko艅czy dwa latka i z pod艂ogi zbiera takie okruchy, jakich nawet ja sama nie dowidz臋 鉂わ笍
    A wczoraj zobaczy艂am dwie kreski. I ju偶 wiem, 偶e b臋d臋 nalega艂a na skierowanie na szew.

Loli lubi t臋 wiadomo艣膰

preg.png

9.10.2018 biochem.
  • KaroKaro Autorytet
    Post贸w: 1052 1191

Wys艂any: 28 sierpnia 2022, 16:25

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    LaBellePerle przykro mi 偶e musia艂a艣 przej艣膰 tyle, 偶eby na ko艅cu drogi zobaczy膰 偶e mo偶e by膰 pi臋knie, takie historie jak Twoja daj膮 nadziej臋 na lepsze czasy dla tych kt贸re stoj膮 jeszcze po drugiej stronie barykady tak jak my wszystkie tutaj. Twoja c贸reczka jest wojowniczk膮! 鉂わ笍 chocia偶 u mnie przyczyn膮 nie by艂a niewydolno艣膰 szyjki to ciekawi mnie to, 偶e tak szybko zachodz膮c w ci膮偶臋 po CC uda艂o Ci si臋 kolejne dziecko urodzi膰 SN. Mog艂abym napisac jakie bylo podejscie lekarzy w tym temacie? Je艣li oczywi艣cie chcesz pisa膰. Ja ostatnio po konsultacji us艂ysza艂am 偶e por贸d SN po tak wczesnym CC jest do艣膰 ryzykowny nawet je艣li pierwszy porod by艂 SN. Jeszcze nawet nie jestem w ci膮偶y, a ju偶 teraz boje si臋 czy znajd臋 lekarza kt贸ry podejmie si臋 pr贸by porodu SN.

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2022, 16:25

馃┓05.2023 C贸reczka 馃寛馃懚鉂わ笍CC
    馃挃10.2021 24tc Synu艣馃懠馃┑ CC skrajny wcze艣niak
    馃┓02.2019 C贸reczka馃寛馃懅鉂 SN
    馃挃10.2017 10tc Anio艂ek馃懠鉂わ笍 poronienie zatrzymane
    Niedoczynno艣膰 tarczycy
    Endometrioza
  • LaBellePerle Autorytet

Wys艂any: 28 sierpnia 2022, 17:04

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    KaroKaro wrote:
    LaBellePerle przykro mi 偶e musia艂a艣 przej艣膰 tyle, 偶eby na ko艅cu drogi zobaczy膰 偶e mo偶e by膰 pi臋knie, takie historie jak Twoja daj膮 nadziej臋 na lepsze czasy dla tych kt贸re stoj膮 jeszcze po drugiej stronie barykady tak jak my wszystkie tutaj. Twoja c贸reczka jest wojowniczk膮! 鉂わ笍 chocia偶 u mnie przyczyn膮 nie by艂a niewydolno艣膰 szyjki to ciekawi mnie to, 偶e tak szybko zachodz膮c w ci膮偶臋 po CC uda艂o Ci si臋 kolejne dziecko urodzi膰 SN. Mog艂abym napisac jakie bylo podejscie lekarzy w tym temacie? Je艣li oczywi艣cie chcesz pisa膰. Ja ostatnio po konsultacji us艂ysza艂am 偶e por贸d SN po tak wczesnym CC jest do艣膰 ryzykowny nawet je艣li pierwszy porod by艂 SN. Jeszcze nawet nie jestem w ci膮偶y, a ju偶 teraz boje si臋 czy znajd臋 lekarza kt贸ry podejmie si臋 pr贸by porodu SN.

oj to by艂a jedna wielka sinusoida humor贸w lekarzy. Kiedy zasz艂am w ci膮偶臋 tak szybko po cc, powiem szczerze, by艂o mi wstyd, 偶e do tego w og贸le dopu艣ci艂am.
    Do lekarzy chodzi艂am r贸偶nych. Niekt贸rzy m贸wili, 偶e to by艂o nieodpowiedzialne z mojej strony, pytali czy zdaj臋 sobie spraw臋 z ryzyka. Inni nie m贸wili nic.
    Mimo wszystko, ca艂膮 ci膮偶e by艂am przygotowana raczej na ponowne CC. Pyta艂am o mo偶liwo艣膰 SN, bo samo CC bardzo 藕le wspominam. Niekt贸rzy m贸wili, 偶e nie ma nawet takiej opcji a inni, 偶e to oceni lekarz przyjmuj膮cy por贸d, ale generalnie nie mia艂am 偶adnej nadziei na SN i si臋 do niego nie przygotowywa艂am. 呕a艂uj臋 tego ogromnie, bo mo偶e je艣li np. masowa艂abym krocze olejkiem czy chodiz艂a do szko艂y rodzenia to mo偶e sam por贸d poszed艂by du偶o sprawniej i by艂aby mo偶liwo艣膰 ochrony krocza.
    Tego, 偶e b臋d臋 mog艂a rodzi膰 SN, dowiedzia艂am si臋 dopiero w momencie przyj臋cia na porod贸wk臋. Konsultowa艂o to ze sob膮 paru lekarzy i wyrazi艂o zgod臋.
    Po艂o偶na stwierdzi艂a, 偶e m贸j organizm wsp贸艂pracowa艂 cudownie, bo skurcze by艂y na tyle rzadkie, by nie zrobi艂 krzywdy macicy.
    Na grupie na fb na kt贸rej by艂am z kobietami, kt贸re mia艂y podobny termin, by艂 przypadek p臋kni臋cia macicy po paru latach od cc, wi臋c tu chyba nie ma regu艂y.
    To by艂a najbardziej ryzykowna ci膮偶a i jedyna taka szcz臋艣liwa!

preg.png

9.10.2018 biochem.
  • KaroKaro Autorytet

Wys艂any: 28 sierpnia 2022, 17:18

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Bardzo Ci dzi臋kuj臋 za odpowied藕! Jeste艣 osob膮 kt贸ra wla艂a mi ogrom nadziei w serce na to, 偶e to mo偶e si臋 uda膰 je艣li oczywi艣cie w og贸le zajd臋 w ci膮偶臋. R贸wnie偶 bardzo 藕le wspominam CC bior膮c pod uwag臋 samopoczucie po, jak r贸wnie偶 to co dzia艂o p贸藕niej czyli 艣mier膰 Synka. Czy chcia艂by艣 napisa膰 w jakim szpitalu rodzi艂a艣? Je艣li nie tu to mo偶e w wiadomo艣ci prywatnej, ale je艣li wolisz nie pisa膰 to te偶 zrozumiem 馃檪

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2022, 17:25

Niedoczynno艣膰 tarczycy
    Endometrioza
  • LaBellePerle Autorytet

Wys艂any: 28 sierpnia 2022, 19:16

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    KaroKaro wrote:
    Bardzo Ci dzi臋kuj臋 za odpowied藕! Jeste艣 osob膮 kt贸ra wla艂a mi ogrom nadziei w serce na to, 偶e to mo偶e si臋 uda膰 je艣li oczywi艣cie w og贸le zajd臋 w ci膮偶臋. R贸wnie偶 bardzo 藕le wspominam CC bior膮c pod uwag臋 samopoczucie po, jak r贸wnie偶 to co dzia艂o p贸藕niej czyli 艣mier膰 Synka. Czy chcia艂by艣 napisa膰 w jakim szpitalu rodzi艂a艣? Je艣li nie tu to mo偶e w wiadomo艣ci prywatnej, ale je艣li wolisz nie pisa膰 to te偶 zrozumiem 馃檪

Nie jest to dla mnie problemem. Obie c贸rki urodzi艂am w USK w Bia艂ymstoku 鈽猴笍

preg.png

9.10.2018 biochem.
  • KaroKaro Autorytet

Wys艂any: 29 sierpnia 2022, 09:04

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Dla mnie to niestety drugi koniec Polski, ale dobrze wiedzie膰, 偶e istniej膮 lekarze kt贸rzy podchodz膮 do pacjentek indywidualnie 馃槉

Niedoczynno艣膰 tarczycy
    Endometrioza
  • Aliya Ekspertka

Wys艂any: 29 sierpnia 2022, 17:01

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    LaBellePerle wrote:
    Ot贸偶 to. Dwa poronienia w drugim trymestrze b膮d藕 JEDEN por贸d przedwczesny jak najbardziej do tego kwalifikuje i nie daj si臋 zby膰. To nie zaszkodzi a mo偶e uratowa膰 偶ycie Twojego dziecka! W dodatku caly zabieg trwa raptem 15 minut!

Oj tak, moja c贸rka to wojowniczka jakich ma艂o. Kiedy ja urodzi艂am i nie by艂o jej rpzy mnie, zn贸w czu艂am si臋 jakbym poroni艂a... P贸藕niej ja zobaczy艂am na oiom i uwierzy艂am, 偶e tym razem zosta艂am mama. Wiadomo, p贸藕niej by艂o ci臋偶ko, cz艂owiek wci膮偶 czeka艂 na z艂e wie艣ci, ale one tak naprawd臋 nigdy nie nadesz艂y. Wiktoria przez ca艂膮 hospitalizacj臋 nie mia艂a nawet przetaczanej krwi. Nasza neonatolog m贸wi艂a, 偶e odk膮d pracuje nigdy nie widzia艂a takiego przypadku, by tak skrajne dziecko nie potrzebowa艂o transfuzji!
    Jedyne co nas dopad艂o to retinopatia, ale jeden laser za艂atwi艂 spraw臋. Wika za miesi膮c ko艅czy dwa latka i z pod艂ogi zbiera takie okruchy, jakich nawet ja sama nie dowidz臋 鉂わ笍
    A wczoraj zobaczy艂am dwie kreski. I ju偶 wiem, 偶e b臋d臋 nalega艂a na skierowanie na szew.

Gratuluj臋 dw贸ch kresek 鉂わ笍

B臋d臋 nalega膰 na pewno.. mam nadzieje, ze w razie co lekarz nie b臋dzie robi膰 problem贸w. Jakie mia艂a艣 zalecenia po za艂o偶eniu szwu?
    Twoja c贸reczka jest niesamowita! A jak by艂o z p艂ucami? Zd膮偶yli poda膰 Ci sterydy?

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2022, 17:05

Emily0723 lubi t臋 wiadomo艣膰

04/22 26tc 馃懠
    07/23 38tc 馃寛
  • Niewkomplecie Znajoma
    Post贸w: 23 3

Wys艂any: 29 sierpnia 2022, 21:03

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Aliya wrote:
    Niewkomplecie testowa艂a艣 jeszcze?

Dziewczyny polecacie jakie艣 testy owulacyjne?

Nie, ju偶 nie testowa艂am, bo przysz艂a @. A jeszcze si臋 dowiedzia艂am, 偶e m贸j m膮偶 jedzie w delegacj臋 na kolejne p艂odne. Tak偶e teraz przerwa 馃し馃徎鈥嶁檧锔

• Niewkomplecie Znajoma

Wys艂any: 29 sierpnia 2022, 21:06

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    LaBellePerle wrote:

Mi艂o mi Ci臋 pozna膰 馃挏. Przykro mi, 偶e musia艂a艣 te偶 przej艣膰 przez tyle trudnych chwil. I super, 偶e za艣wieci艂o dla Ciebie s艂o艅ce 馃挏. Ja na swoje jeszcze czekam.

• Aliya Ekspertka

Wys艂any: 30 sierpnia 2022, 07:26

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Niewkomplecie wrote:
    Nie, ju偶 nie testowa艂am, bo przysz艂a @. A jeszcze si臋 dowiedzia艂am, 偶e m贸j m膮偶 jedzie w delegacj臋 na kolejne p艂odne. Tak偶e teraz przerwa 馃し馃徎鈥嶁檧锔

Przykro mi 馃様 wiem, ze to frustrujace jak przepada cykl, ale mo偶e cho膰 troch臋 g艂owa odpocznie od stara艅? Rozpocz臋li艣cie diagnostyk臋?

04/22 26tc 馃懠
    07/23 38tc 馃寛
  • LaBellePerle Autorytet

Wys艂any: 30 sierpnia 2022, 10:27

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Aliya wrote:
    Gratuluj臋 dw贸ch kresek 鉂わ笍

B臋d臋 nalega膰 na pewno.. mam nadzieje, ze w razie co lekarz nie b臋dzie robi膰 problem贸w. Jakie mia艂a艣 zalecenia po za艂o偶eniu szwu?
    Twoja c贸reczka jest niesamowita! A jak by艂o z p艂ucami? Zd膮偶yli poda膰 Ci sterydy?

Zalecenia mia艂am po prostu normalnie 偶y膰. Wiadomo, nie nosi膰, nie przem臋cza膰 si臋, ale te偶 i nie le偶ec w 艂贸偶ku ca艂ymi dniami. Taki tryb 偶ycia ksi臋偶nej poleguj膮cej, ale 偶ycie normalne. Jak by艂am w ci膮偶y z drug膮 ze szwem, m贸j skrajniak mia艂 raptem par臋 miesi臋cy wieku keoygowanego. Wiadomo, nosi艂am j膮, wychodzi艂y艣my same z domu z drugiego pi臋tra. No po prostu normalnie 偶y艂y艣my. I szcz臋艣liwie donosi艂am 鈽猴笍 seksu nie uprawiali艣my ju偶 ze szwem, ale petting jak najbardziej.

Tak, Wika dosta艂a sterydy. Do szpitala trafi艂am w 25+0 a urodzi艂a si臋 tydzie艅 p贸藕niej dok艂adnie w 26+0. Sterydy dosta艂am pierwszego dnia w szpitalu. Ma stwierdzona oczywi艣cie dysplazje, ale to ma ka偶de dziecko, kt贸re by艂o wspomagane oddechowo powy偶ej 7 dniu. Wika nigdy nie by艂a zaintubowana, od pocz膮tku cpap. Po miesi膮cu jako艣 zesz艂a na w膮ski tlenowe. Dzi艣 z p艂ucami jest wszystko ok

Emily0723, Aliya lubi膮 t臋 wiadomo艣膰

preg.png

9.10.2018 biochem.
  • Niewkomplecie Znajoma

Wys艂any: 30 sierpnia 2022, 21:10

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Aliya wrote:
    Przykro mi 馃様 wiem, ze to frustrujace jak przepada cykl, ale mo偶e cho膰 troch臋 g艂owa odpocznie od stara艅? Rozpocz臋li艣cie diagnostyk臋?

Tak. Robi艂am badania podstawowe p贸ki co, a do tego tarczycowe i hormony. Wyniki wygl膮daj膮 raczej ok, ale zobaczymy co mi powie lekarz za tydzie艅. Trzymaj kciuki :)
    No powiem Ci, 偶e chyba ta przerwa dobrze nam zrobi :)

• Aliya Ekspertka

Wys艂any: 4 wrze艣nia 2022, 08:43

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Niewkomplecie wrote:
    Tak. Robi艂am badania podstawowe p贸ki co, a do tego tarczycowe i hormony. Wyniki wygl膮daj膮 raczej ok, ale zobaczymy co mi powie lekarz za tydzie艅. Trzymaj kciuki :)
    No powiem Ci, 偶e chyba ta przerwa dobrze nam zrobi :)

To super, 偶e wyniki w porz膮dku 馃槉Daj zna膰 co lekarz powie, czy zleci jeszcze jakie艣 badania.
    M膮偶 by艂 u urologa i nie ma 偶ylak贸w, tak偶e kamie艅 z serca..

04/22 26tc 馃懠
    07/23 38tc 馃寛
  • Niewkomplecie Znajoma

Wys艂any: 8 wrze艣nia 2022, 07:35

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Aliya wrote:
    To super, 偶e wyniki w porz膮dku 馃槉Daj zna膰 co lekarz powie, czy zleci jeszcze jakie艣 badania.
    M膮偶 by艂 u urologa i nie ma 偶ylak贸w, tak偶e kamie艅 z serca..
    No to dobrze, 偶e si臋 okaza艂o, 偶e nie ma 馃挏.
    Spojrza艂 na wyniki. Wszystkie w normie, tylko da艂 mi leki na obni偶enie TSH. Niby jest w normie, ale tej wy偶szej, a przy staraniach lepiej 偶eby ta warto艣膰 by艂a ni偶sza. Opr贸cz tego mam monitoring. I dzi艣 drug膮 wizyt臋. Zobaczymy jak tam z owulacj膮.

• Aliya Ekspertka

Wys艂any: 13 wrze艣nia 2022, 18:08

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Niewkomplecie wrote:
    No to dobrze, 偶e si臋 okaza艂o, 偶e nie ma 馃挏.
    Spojrza艂 na wyniki. Wszystkie w normie, tylko da艂 mi leki na obni偶enie TSH. Niby jest w normie, ale tej wy偶szej, a przy staraniach lepiej 偶eby ta warto艣膰 by艂a ni偶sza. Opr贸cz tego mam monitoring. I dzi艣 drug膮 wizyt臋. Zobaczymy jak tam z owulacj膮.

I jak tam monitoring?
    U mnie 20dc i prawdopodobnie wczoraj dopiero by艂a owulacja 馃槼 je艣li w og贸le by艂a鈥

04/22 26tc 馃懠
    07/23 38tc 馃寛
  • Niewkomplecie Znajoma

Wys艂any: 15 wrze艣nia 2022, 07:15

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    No to ja 18dc dosta艂am zastrzyk Ovitrelle 偶eby dopom贸c jajnikom, wiec owu pewnie by艂a 19dc. Mnie lubi膮 takie p贸藕niejsze owulacje. Dzi艣 mam wizyt臋 偶eby na usg sprawdzi膰 czy p臋cherzyk p臋k艂 jak powinien i czy pod tym wzgl臋dem jest ok. Ja dzi艣 24dc. Musz臋 zapyta膰 lekarza ile si臋 utrzymuje Ovitrelle w organizmie 偶eby si臋 nie ucieszy膰 za szybko, a potem rozczarowa膰.
    Kiedy testujesz? O ile jeste艣 z tych testuj膮cych staraczek :)

• Aliya Ekspertka

Wys艂any: 15 wrze艣nia 2022, 18:23

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Trzymam kciuki za dobre wie艣ci z wizyty!
    Z ovitrelle chyba trzeba si臋 uzbroi膰 w cierpliwo艣膰 馃檲 ale mam nadzieje, ze zastrzyk pom贸g艂 馃槉
    Ja planuj臋 testowa膰 r贸wno za tydzie艅.

04/22 26tc 馃懠
    07/23 38tc 馃寛
1 2 3 4 5
Zg艂o艣 post
Od:
Wiadomo艣膰:
Zg艂o艣 Anuluj

Zapisz si臋 na newsletter:

Zainteresuj膮 Ci臋 r贸wnie偶:

Pierwsze objawy ci膮偶y - po czym pozna膰, 偶e mo偶esz by膰 w ci膮偶y

Staraj膮c si臋 zaj艣膰 w ci膮偶臋, cz臋sto nie potrafimy przesta膰 interpretowa膰 ka偶dego, nawet najmniejszego uk艂ucia w jajniku i nie traktowa膰 go jako potencjalnego objawu ci膮偶y. Które z objawów mog膮 faktycznie co艣 znaczy膰 i z czym mo偶emy je pomyli膰? Które z objawów ci膮偶owych na wczesnym etapie ci膮偶y s膮 po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj si臋 z list膮 pierwszych objawów ci膮偶owych!

CZYTAJ WI臉CEJ

Ranking TOP produkt贸w zwi臋kszaj膮cych szanse na zaj艣cie w ci膮偶臋

Wybrane produkty, które mog膮 zwi臋kszy膰 szanse na zaj艣cie w ci膮偶臋, skróci膰 starania o dziecko i szybciej przybli偶y膰 Ci臋 do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WI臉CEJ

Niedob贸r kwasu foliowego - zaskakuj膮ce wyniki bada艅

Niemal偶e ka偶da kobieta staraj膮ca si臋 o dziecko ma 艣wiadomo艣膰, 偶e podczas stara艅 oraz w czasie ci膮偶y powinna suplementowa膰 kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazuj膮 na du偶e problemy z jego przyswajalno艣ci膮. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mog膮 by膰 tego skutki? Nawet pomimo za偶ywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ci膮gu mog膮 by膰 nara偶one na ryzyko chorób/powik艂a艅 zwi膮zanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzi膰? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WI臉CEJ