X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Tęczowa ciąża i macierzyństwo
Odpowiedz

Tęczowa ciąża i macierzyństwo

Oceń ten wątek:
  • Mama Malwinki Ekspertka
    Postów: 331 77

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    " Tęczowa ciąża i macierzyństwo" to siostrzany wątek dla wątku „Poród martwego dziecka”, gdzie pisałyśmy w najtrudniejszym momencie swojego życia: po porodzie martwego dziecka, a także śmierci dziecka podczas porodu i po porodzie.
    Teraz część z nas szczęśliwie przeszła do kolejnego etapu, a mianowicie „tęczowej ciąży”.
    Inne dziewczyny „starsze stażem” doświadczają już „tęczowego macierzyństwa” i miejmy nadzieję, że podzielą się doświadczeniami.
    Wspólnie doszłyśmy do wniosku, że po naszych dramatycznych przeżyciach nie odnajdujemy się w zwykłych wątkach ciążowych. Nie chcemy też dominować tematyką ciążową wątku „Poród martwego dziecka”, bo trafiają tam niestety wciąż kolejne dziewczyny, które właśnie przeżywają najtrudniejsze chwile w swoim życiu. Nie są one gotowe i nie powinny być zmuszane do czytania o ciążach i macierzyństwie, bo to bywa bardzo trudne dla matki, której dziecko nie żyje.
    Dziewczyny, jesteście tu oczywiście bardzo mile widziane, jeśli poczujecie chęć czy potrzebę porozmawiać na ciążowo-macierzyńskie tematy. Bardzo liczymy, że z czasem wszystkie się tu spotkamy, że każda z nas przejdzie do tego kolejnego etapu w swoim życiu.

    Jednocześnie my też potrzebujemy wsparcia, bo los się z nami bardzo okrutnie rozprawił, a teraz odczuwamy zarazem wielkie szczęście i nadzieję, ale też towarzyszy nam strach i obawy...

    Piękny tytuł nowego wątku jest autorstwa Ilony 04.

    Frufru, PJUR, Annamaria lubią tę wiadomość

    03.2018 r. córeczka Malwinka (*) 40 tc
    06.2019 r. tęczowa córeczka Jagoda
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pięknie to napisałaś Mamo Malwinki :))

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem i ja

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie kiepsko mój tata zmarł w poniedziałek jakiś koszmar do tego odwołany transfer Endo nie urosło
    Igle czekam na Ciebie...

    7b0f9c1e19.png
  • PM Przyjaciółka
    Postów: 118 34

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuska, bardzo mi przykro, moje najszczersze wyrazy wspolczucia.

    (*) 07.2018 córeczka aniołek, 41 tc.
  • lorinka9191 Autorytet
    Postów: 1851 1205

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka, bardzo mi przykro :( Wyrazy współczucia.

    Synek 31tc [*] - Urodzony Dla Nieba
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka współczuję, przytulam :(

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Ewelin234 Przyjaciółka
    Postów: 169 26

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuska przyjmij moje kondolencje, i wyrazy współczucia bardzo mi przykro.

  • Ewelin234 Przyjaciółka
    Postów: 169 26

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Malwinki to był bardzo dobry pomysł, teraz zapytam jak wizyta, bo miałaś wczoraj z tego co pamiętam?

  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka strasznie współczuję:( Trzymaj się jakoś:*

    Mamo Malwinki pięknie rozpoczęłaś ten wątek. Mimo, ze ja jeszcze po drugiej stronie to będę do Was zaglądać:)

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • Ania 33 Autorytet
    Postów: 1027 187

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka szczere wyrazy Współczucia.
    Ja też jak cotton będę Was tu odwiedzać i trzymać mocno za Was kciuki. Pozdrawiam mocno.

    Mama Aniołka Szymonka 33tc ur. 9.08.2018 zm.12.08.2018(*) i ziemskiej Juleczki ur.25.06.2015
  • Mama Malwinki Ekspertka
    Postów: 331 77

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka, mnie też jest bardzo przykro i bardzo Ci współczuję :(

    Dziękuję Ewelin, że pytasz o wizytę. Ogólnie – oczywiście pomijając, że mam nadciśnienie, ale biorę leki i jest ono monitorowane i pomiary są bardzo dobre, a także biorę insulinę na noc i po niej i na diecie pomiary glukozy również są w porządku – wszystko jest w porządku. Ginekologicznie bez zarzutu. Wiekopomne pytanie „dzidzia czy dzidziuś” pozostało jeszcze bez odpowiedzi :) Na 18 lutego mam wyznaczony termin usg genetycznego drugiego trymestru, więc wtedy ostatecznie sprawa się rozstrzygnie.
    Trochę wczoraj wyartykułowałam swoje obawy dot. porodu i tego, że moje pierwsze dziecko zmarło w trakcie porodu/okresie okołoporodowym. Niejako na pocieszenie usłyszałam od lekarza, że nie widzi on przeciwwskazań, żeby przy mnie było więcej niż jedno żywe dziecko. Także myśli bardzo przyszłościowo o mnie :)
    W końcu wydusił też z siebie, że w moim przypadku na 90% będą wskazania do cc wykonanego tuż przed 38 tygodniem ciąży, jeśli oczywiście nic niespodziewanego i nagłego nie wyskoczy.

    03.2018 r. córeczka Malwinka (*) 40 tc
    06.2019 r. tęczowa córeczka Jagoda
  • Mama Malwinki Ekspertka
    Postów: 331 77

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Także z pewną nieśmiałością, mając świadomość, że dzisiaj zaczyna się oferta z ciuszkami, poczłapałam wcześniej do Lidla. Teraz obok mnie leży na kanapie pięciopak body w szarych odcieniach w rozmiarze 50-56. Dziwne uczucie. Podnoszę, dotykam, rozkładam i sama nie wiem co o tym myśleć. Wiem, że dziewczyny bardzo różnie postępowały w tym temacie. Niektóre prawie nic nie szykowały, bały się tego. Ja wstępnie mam plan, że będę szykować, kupować, żeby maleństwo wiedziało, że mama na nie czeka, że nie ma innej możliwości niż spotkanie za kilka miesięcy. A Wy dziewczyny? Jaki model postępowania w tym temacie planujecie?

    No i cieszę się, że tu dotarłyście :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 18:46

    03.2018 r. córeczka Malwinka (*) 40 tc
    06.2019 r. tęczowa córeczka Jagoda
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Malwinki super, że usg bardzo dobre :) ja ci do kupowania czegoś to chyba z tej drugiej szkoły, jak narazie.. Ja się obawiam każdego USG bo u mnie tamta ciąża była problemowa.. Narazie jestem po usg genetycznym pierwszego trymestru i jest wszystko w porządku.. Ja dużo rzeczy mam, więc mi się nie spieszy jakoś mam obawy.. Ale fajnie że kupujesz, że maleństwo wie że czekasz :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, melduję się i ja.
    Mikuśka, bardzo mi przykro:(

    Ja dzisiaj wszystko czytałam, ale miałam zbyt nerwowy dzień żeby coś napisać. W każdym razie ja też jestem po wizycie i krwiaka prawie nie ma:) a maleństwo rośnie:) zostałam jeszcze na l4, ale mogę już normalnie funkcjonować. Trochę odetchnęłam.
    Co do kupowania wyprawki, to ja mam w planach w pełni celebrować ta ciążę, czyli mam zamiar trochę oszaleć na punkcie ciuszkow, zabaweczek i innych takich:) W poprzedniej ciąży wogole tego nie robiłam. W 35 tc nie miałam jeszcze nic, co sama kupiłabym córce. A potem nie miałam już komu:( teraz będzie inaczej

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makakus super wiadomości, czułam że tak będzie że krwiak się wchłonie :) teraz tylko się cieszyć ciąża, na kiedy masz termin? :) cos koło sierpnia? :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin mam na 8 września. Teraz czekam na pierwsze prenatalne. Umówiłam się na za 4 tygodnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wy w sumie na kiedy macie terminy? Jeżeli dobrze liczę to Mama Malwinki i Ewelin na czerwiec, a Ty Ilona na lipiec?

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja wg lekarza 02 sierpień :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Ewelin234 Przyjaciółka
    Postów: 169 26

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Malwinki to świetnie, że wszystko ok, i też fajnie, że powiedziałaś lekarzowi o obawach, a to rozumiem że chodzisz do innego nie znał Twojej historii. Ja chodzę do tego samego lekarza. Wizja cc chyba jest psychicznie lepsza bo odchodzi cały stres z pn. Kładą Cię dostajesz znieczulenie w kręgosłup i po chwili jest po wszystkim to trwa może 45 min ze wszystkim. Potem jest trochę przerabane ale dają anty bóle.
    A z zakupami przerobilam temat dziś u pani psycholog bo ostatnio w geście manifestacji przeciw złym myślą i zabobona kupiłam body w niebieskie chmurki. I Pani psycholog powiedziała że to dobrze to ma sprawiać radość, a negatywnie na nic nie wpłynie. W sumie to czekam aż się maleństwo przedstawi bo jakoś mało jest takich neutralnych rzeczy zazwyczaj albo niebieskie albo różowe. Ale też kupiłam niedawno firanke z kubusiem puchatkiem do pokoiku bo akurat idealna z wymiarem wpadła mi w ręce, ale moja mama powiedziała żebym jej nie wieszala narazie i się trochę sfochałam. Kupiłam dziś za to sobie sukienkę i tak z marzeniem jak ładnie w lecie będzie wyglądał brzuszek.
    A jak u Was z innymi dolegliwościami?

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ